[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 28 mar 2024, o 15:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: plq2+
PostNapisane: 16 sty 2012, o 17:23 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
Czesc :) dla wielu to bedzie kolejny temat bez sensu, ale ja tak nie uwazam. Dlatego pytania dla was:
  • jakiej funkcjonalnosci brakuje stronie plq2? jakich dodatkowych mozliwosci chcielibyscie od strony ligi ?
  • co was zachęca do grania w / sledzenia plq2?
  • co was denerwuje w plq2? chodzi o funkcjonalnosc strony www, regulamin etc
  • co byscie zmienili w plq2? zarówno w regulaminie, jak i w stronie www ?
  • bardziej rozbudowane statystyki? jesli tak to w jakim wymiarze?
  • jakies przemyslenia na temat plq2?
temat o tyle ciekawy, ze zarowno >ja< jak i ekipa dankowa, moglaby z tego wyciagnac duzo ciekawych wniosków. Licze na to, ze naskorbiecie cos od siebie :) No i obiecuje, ze nie bedzie to nadaremno.

Pytania sa skierowane zarowno do graczy, WA, CL jak i moderatorów i administratorów.

zeby przelamac lody. Cos ode mnie. Mi np. brakuje zintegorwanego z strona systemu obstawiania meczy (vel typer GT7 - rany boskie, zapomnialem nicka - dzieki nor).

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: plq2+
PostNapisane: 16 sty 2012, o 18:04 
Kozak

Dołączył(a): 29 sie 2003, o 15:48
Posty: 1428
Lokalizacja: de
Karma: 118
GT7*

mi brakuje statystyk z itemami ktore byly na poczatku tej edycji + dodalbym info o DMG kazdego zawodnika i teamu overall


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: plq2+
PostNapisane: 16 sty 2012, o 18:53 
Mlodziezowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, o 17:32
Posty: 278
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Karma: 7
Myślę, że odświeżenie/unowocześnienie szaty graficznej strony plq2 było by dobrym posunięciem.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: plq2+
PostNapisane: 16 sty 2012, o 19:56 
Luzny kolezka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2007, o 11:07
Posty: 432
Lokalizacja: Stoczek/Lublin
Karma: 23
hamstera i marlboro !

_________________
wieje sandałem !!!


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: plq2+
PostNapisane: 16 sty 2012, o 20:05 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lis 2006, o 16:23
Posty: 1580
Lokalizacja: DANZIG
Karma: 154
BRAKUJE OBSZERNEGO DOWNLOAD'U KTÓREGO NIE MUSIAŁBYM SZUKAĆ PO INNYCH STRONACH >!< a mam na myśli taki download jaki wisiał na Zenkowej http jak i q2tv.org

_________________
Jak nie umiesz, uroń łezkę podnieś się i wciągnij kreskę !


Ostatnio edytowano 16 sty 2012, o 20:10 przez aDi^^, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: plq2+
PostNapisane: 16 sty 2012, o 20:06 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
czoki, a moze dopowiesz chociaz dlaczego? chcialbym, zeby to byly w miare pelne wypowiedzi :P czym sie roznila liga plq2 marlbora od aktualnej? gralem w niej, ale juz nie pamietam poza "suck my balls", gdy admini "lamali/naciagali" regulamin, a mnie ath podpuszczalo na ts :D fajnieby bylo poczytac pelne wypowiedzi z wskazaniem + i -. mi to sie bardzo przyda :) mysle ze dankopodobnym ludkom tez, ale cholera ich wie czy sobie wezma cos do serca ;]

bezel to samo :P chodzi ci o grafike? czy moze o szablon sam w sobie?

@adi
tu powinien sie wypowiedziec newash jesli chodzi o download :P

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: plq2+
PostNapisane: 16 sty 2012, o 20:23 
Cichociemny

Dołączył(a): 19 kwi 2004, o 15:20
Posty: 133
Karma: 8
otóż czoki jeśli chodzi o marlbora, to tak, prowadził plq2 ale razem ze mną, po czym (chyba po 1,5 miesiąca trwania ligi) ZNIKNĄŁ, bez słowa zostawił wszystko i przestał wchodzić na irca, odpisywać na gg i odbierać telefon, wrócił po roku i bardzo mocno się kajał i przepraszał... takich ludzi Ci brakuje do tworzenia czegokolwiek? to n1 masz wspomnienia:D
Hamstera brakuje to fakt.
(i dem nie odpisuj na żaden mój post, nie rozmawiam z Tobą, jedyne co możesz, to pisać o mnie -co jest po prostu fajne ale nie oczekuj odpowiedzi:D)

co do szaty graficznej, to jak często miałaby się zmieniać? bo na tą edycję została przemeblowana akurat gruntownie
norman zgadzam się i postaram się dopilnować, aby zostało to uzupełniane na bieżąco:)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: plq2+
PostNapisane: 16 sty 2012, o 20:37 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2002, o 12:16
Posty: 2175
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 140
Minusy:
- bezczelność sędziów i.e. 'jestem bogiem więc mi możesz...'
- rozmowki sedziow na steamie, co doskonale widac na gaytv, sorry ale to mi mega cisnienie podnosi :)
- podrzucanie demek.. ja bym proponował by sędzia/obs z q2pro nagrywal jedno MVD na mapę
- beznadziejne ankiety na stronie..

Dodał bym:
- za porozumieniem CL'i możliwość rozgrywania meczy poza serwerami NF
- hamstwo hamstwem grzebać... bluzg = kick

_________________
Console: d2 Irc: alt+z lover


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: plq2+
PostNapisane: 16 sty 2012, o 20:38 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2003, o 09:22
Posty: 4052
Lokalizacja: bstok
Karma: 216
nie no, z tą szatą graficzną to chyba trochę żart, jest bardzo spoko, czego tu wymagać i po co? :D

to jest kwestia totalnie poboczna i zbędna w dyskusji

widzę, że dem będziesz z ligą startował niebawem, GL :ok:


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: plq2+
PostNapisane: 16 sty 2012, o 21:25 
Mlodziezowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, o 17:32
Posty: 278
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Karma: 7
Wydaje mi się że odświeżony layout, taki nowoczesny ( no nie wiem jak to ująć), z nowym logiem, zachęciłby przypadkowo odwiedzających do zagrania w Q2. Ktoś wspomniał o downloadzie, fakt - przydałby się porządny dział z downloadem, gdzie każdy gracz znajdzie wszystko. :P


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: plq2+
PostNapisane: 16 sty 2012, o 23:35 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
cos w tym jest co napisal bezel. szate plq2 mozna by zrobic duzo lepiej i nie trzeba grzebac w htmlu, a wystarczy zrobic ciekawa grafa a reszte dopiac css'em

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: plq2+
PostNapisane: 16 sty 2012, o 23:36 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
przeciez w tym sezonie zostal stworzony nowy layout.... 8 lat byl ten sam i nikt nie wspomnial o tym, a teraz gdy zostal zmieniony to teraz co pol roku ma byc zmieniany ?:E

http://download.planetquake.pl -glownie powstal pod serwery q2 (praktycznie wiekszosc serwerow polskich korzysta z tego gdzie jest wlaczony http download zeby przy wejsciu na serwer jak nam brakuje jakis plikow szybko sie sciagaly), ale jest tam od groma rowniez roznych modów, chyba tez jakies 6000 map itd., wrzucilem to kiedys tam bo zawsze tez jak chcialem jakis serw postawic na dziwnym modzie czy mapie zeby pograc cos to szukalem godzinami wiec wrzucilem to na planetquake zebym juz nie mial takich problemow w przyszlosci i mial pod reka, ale jest to caly czas ogolnodostepne wiec kazdy moze korzystac


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: plq2+
PostNapisane: 17 sty 2012, o 16:12 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
spoko spoko... dalej. co komu czego brakuje w plq2?

poki co to
  • szata graficzna 2.0
  • typer
  • rozbudowane staty
  • zachowanie sedziow

wykresy chetnie byscie sobie ogladali ?:) dalej psccie wodze wyobrazni :)

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: plq2+
PostNapisane: 21 sty 2012, o 05:28 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 18:47
Posty: 1966
Lokalizacja: Grajewo
Karma: 30
brakuje demcia i nie ma 100+ komentarzy pod newsami :(


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: plq2+
PostNapisane: 21 sty 2012, o 14:17 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
30 klanów żeby można bylo podzielic lige na 3 dywizje


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: plq2+
PostNapisane: 21 sty 2012, o 14:40 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('Darus', '3')0 klanów żeby można bylo podzielic lige na 3 dywizje


ironia? akurat na to czy i ile klanow zapisuje sie do plq2 jest w calosci zalezne, od was organizatorow. forma plq2 mogla sie znudzic, dodadtkowe obostrzenia tez nie pomagaja. no ale temat byl walkowany wielokrotnie i wielokrotnie sie okazywalo ze pewne zmiany nie przejda bo ci i owi chca plq2 taka jaka jest. stad wniosek darku, ze jesli chcesz wiecej klanow w plq2 to zastanow sie ile bylo tematow gdzie Ty i reszta organizatorow pisaliscie liga nie zmieni swoej formy i koniec. a to sie juz przeklada na to ile klanow sie zapisuje.
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: plq2+
PostNapisane: 21 sty 2012, o 15:27 
Mlodziezowy

Dołączył(a): 29 lip 2009, o 23:00
Posty: 329
Karma: 14
Regulamin wymaga naprawy, można wprowadzić wiele zmian (nF, sposób rozpoczęcia meczu- klan A np proponuje dużo wcześniej miejsce rozegrania meczu- serwer, może to być widoczne na stronie lub nie, kilka meczy w jednym dniu, w tym samym czasie- pozwoli to nam, sędziom, adminom lepiej to zaplanować itd itd.) klan B akceptuje lub nie nie wcześniej jak 3 dni przed meczem, nie później jak 1 dzień przed meczem - powiedzmy rozwiązanie podobne do systemu PCW na stronie plq2; sama sprawa 3 map w trzeciej rundzie, powiedzmy jeżeli klan X prowadzi 2-0 to czemu nie zrobić tak, że trzecią mapę podaje odgórnie klan dostający w tej chwili bęcki- inny tryb co liga, więc może nie być to pomocne, ale chodzi mi o atrakcyjność meczy i element zaskoczenia. Regulamin więc to sprawa trudna, można wiele zmienić i wiele zostawić z dotychaczsowego kodeksu.
Statystyki graczy i klanów bardziej rozbudowane. Ilość quadów, zawodnik grożny na mapie, broń która trzeba zbierać, bo dany zawodnik, klan robi największy score procentowo w stosunku do innych itemów niezależnie od mapy i td itd. Nie wygrali od, nie pokonani od etc.
Stream (gtv) 24h/ dobę z jednego wybranego serweru gdzię grane są często pikupy na różnych mapach tdm, najczęściej przez uczestników ligi plq2. Wymaga to mocnego serwera. Składka na jedną rundę ligi od uczestników. Powiedzmy 10-20 zł.
Tygodniowe zestawienie Najlepsza trójka oraz Najsłabsza trójka. Najlepszy Quader tygodnia.
Mecze bez wc, mecze czwartek bądź niedziela -start kolejki zawsze poniedziałek, ale tylko dlatego aby móc poustalać wszystko między klanami i sędziami - kilka meczy w jednym dniu- konieczność uporządkowania serwerów (podjęcie decyzji czy można grać z nF czy nie).Mecze nie rozegrane z winy jakiegoś klanu np. A, dogrywane są w okresie przerwy świątecznej, powiedzmy cały grudzień. A mecze drugiej rundy 2- w okresie 10 dni po ostaniej niedzieli (ostaniej kolejce).
Maksymalnie 2 mecze mogą być nie rozegrane i dograne grudzień, marzec. Nie ma żadnych konsekwencji z tytuły nie rozegrania w pierwotnym terminie. Mamy czas na zaplanowanie tego i nie popełnienia znowu takiego błędu. Brak rozegrania meczu w okresie promocyjnym - automatyczne wyrzucenie klanu z ligi - Klan B musi regulaminowo pozwolić dograć mecz klanowi grającemu w kratkę.
Ankiety +-
Systemy typera fajna sprawa - myślę że wdrożenie do na stronę jest OK.
Sama forma rozgrywek, aby żywotność klanów była wyższa a podejście do meczy z kolejki na kolejkę wewnątrz klanu było bardziej złożone. Co mecz Przynajmniej 1 rotacja graczy wewnątrz klanu. Czyli przynajmniej 5 osób musi zagrać (jeżeli nie mecz nie będzie uznany jako rankingowy). Inni klanowicze będą czuć się potrzebni, chętnie stawią się na mecz. Zaprocentuje to z czasem, mniej meczy nie rozegranych. Klany będą szukać nowych ludzi. Większa scena. Zapis w regulaminie na przyszły sezon każdy klan ma obowiązek przyjąć przynajmniej 1 świeżaka, który nie grał dotychaczas plq2 - tylko i wyłącznie polska scena.
Elementy okolicznościowe w tym roku nie kuleją. 2 turnieje na nowych mapach. Scena ma trochę funu. Fajnie żeby to admini za rok znowu jak we wcześniejszych edycjach zorganizowali coś jak chociażby rok temu mecze gwiazd. Nie koniecznie musi być to standard, jeżeli wyjdzie to ze strony plq2, można więcej.

To na tyle. Pisałem ogólnie o lidze plq2. Jeszcze zapewne coś dopiszę.
Nie trolujcie ludzie, bo przykre są takie posty.
Wprowadzenie nowych map to podstawa, a troli poprstu trzeba olać i zaryzykować.

/edit jak ma być stream- GTV to musi być wbudowany irc na stronie wszystko w rozmiarach pozwalająych ogarnać to parą oczu na monitorach klasy przynajmniej 17 ''
bez ładu i składu to napisałem wybaczcie ale na szybkiego


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: plq2+
PostNapisane: 21 sty 2012, o 17:01 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
hm przeciez gtv jest caly czas 24h na dobe wlaczony i na wiekszosc serwerow (a napewno atmany na ktorych wiekszosc meczy plq2 jest rozgrywanych i chyba wszystkie serwery planetquake, reszte polskich serwerow tez ma swojego gtv bodajze na thorne), mozna ogladac na nim caly czas to co sie dzieje na serwie (oczywiscie jesli ktos jest na nim, bo tylko wtedy kanal na gtv robi sie aktywny)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: plq2+
PostNapisane: 21 sty 2012, o 18:36 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
dem flame mielismy pisac co chielibysmy w plq2


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: plq2+
PostNapisane: 27 sty 2012, o 16:16 
Mroczny

Dołączył(a): 16 kwi 2010, o 09:18
Posty: 453
Karma: 20
Ja bym zmienił limit graczy w klanie na co najwyżej 8, czasami bywa tak, ze w do danego klanu jest zapisane z 10 graczy, gdzie tak naprawde mozna by z tego utworzyc 2 klany...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza