[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 28 mar 2024, o 14:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: zainteresowanie quake2 via google - jak faktycznie jest?
PostNapisane: 1 gru 2010, o 17:43 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
Hej ho... tak mnie jakos naszlo na refleksje, bo przegladajac statystyki quake2.info przypomnialem sobie stwierdzenie ktoro wielokrotnie padalo gdy trzebabylo podjac jakas wazna decyzja dotyczaca wygladu naszej sceny, a gdy ja napomykalem ze moze to byc krzywdzace dla potencjalnie nowych graczy.

"Nie ma nowych graczy, wiec po co sie dla nich starać?"

No ja w to nigdy nie wierzylem, no i w sumie teraz chcialbym was zainteresowac pewnymi bardzo skromnymi statystykami z quake2.info. Otoz, ponizej dostepny jest link do raportu google analytics(3x pdf), ktory przedstawia wyłącznie wejscia na moja strone za posrednictwem wyszukiwarek. Czyli jakie pytanie do google skierowala delikweta na moja strone.

Zapraszam was do zapoznania sie z +- 1200 zapytan kierowanych do google ktore wygenerowaly ruch na mojej stronie.
Dane posegregowane są malejaco wg. stosunku liczby odzwiedzin do odwiedzonych stron.
Oczywiscie to jest tylko czesc odwiedzin (wykluczone sa strony odsylajace, wejscia bezposrednie etc), a wiele zapytan(odwiedziny) sie powtorzylo.

Chodzilo mi tylko o tych, ktorzy szukaja jakiejkolwiek pomocy dotyczacej q2 za posrednictwem np google. Liczby te nie sa jakies wielkie, ale sa, tzn, ze cos mogloby sie ruszyc... Zauwacie tylko, ze gracze obecnie grajacy (oczywiscie Ci ktorych zna kolt - a nie zna kilku) korzystaja z omocy via forum. Czyli pytania kierowane do google, sa kierowane przez ludzi nie zwiazanych z plq2...

http://quake2.info/raport/luty-listopad-2010/ <- zapytania do google, które wygenerowały wejście na moja strone

dodatkowo nakladka mapy dla kazdego misiace z osobna

http://quake2.info/raport/luty-listopad ... _miesiace/ <- miasta z ktorych padaly zapytania do google

pytania do was:

  • czy aby napewno nie ma nowych graczy jak to twierdzi kolt? - notabene na jakiej podstawie buraku tak twierdziles?
  • Czyzby ludzie chcieli grac w q2 ale z jakichs powodow nie moga? - Jesli tak, to co ich do tego sklania...?
  • Co mozemy zrobic, zeby nowych nie odstraszac od naszej sceny?

licze na konstruktywna dyskusje... a jesli nie, to mam nadzieje ze moge liczyc na moderatorow (zglaszajcie OFF topy sami - "zglos post")

edit: zmiana tematu

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Ostatnio edytowano 5 gru 2010, o 18:15 przez dem, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Czy nikt sie nie interesuje już quake2?
PostNapisane: 1 gru 2010, o 18:55 
Luzny kolezka

Dołączył(a): 13 sie 2005, o 08:09
Posty: 429
Karma: 6
mysle ze spora przeszkoda jest anticheat.dll ktory jest wykrywany jako wirus.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Czy nikt sie nie interesuje już quake2?
PostNapisane: 2 gru 2010, o 16:38 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
ja mysle ze przeszkoda najwieksza jest lenistwo :P a druga to NF irc i malo dostepni admini NF daje sie odczuc ze nicki wchodza na irca i nie moga zalozyc konta tak jak np. toomi 4 dni zakladal


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Czy nikt sie nie interesuje już quake2?
PostNapisane: 2 gru 2010, o 17:24 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2002, o 12:16
Posty: 2175
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 140
Darek, piszesz to z takim przekonaniem, tak jakby NF stanowiło ponad połowę serwerów... Z moich obserwacji wynika, że więcej serwerów bez NF było zajmowane przez graczy niż tych z wtyczką. Więc oszczędź sobie pisania, że nowi nie grają, bo wszyscy skaczą na serwerach z no fejkiem, a publiki stoją puste :ok:

_________________
Console: d2 Irc: alt+z lover


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Czy nikt sie nie interesuje już quake2?
PostNapisane: 3 gru 2010, o 10:26 
Mroczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2008, o 21:15
Posty: 464
Lokalizacja: Pruszcz Gd (PRG)
Karma: 27
Większość nowych graczy skacze sobie na coolnet DM bo tam chyba nie jest wymagany anticheat.dll o ile sie nie myle :>


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Czy nikt sie nie interesuje już quake2?
PostNapisane: 3 gru 2010, o 13:24 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
z ciekawosci, zajrzalem w staty newasha i widze, ze jako on ma rozne wzmianki o nofake na swojej stronce, to wielokrotnie ma wejscia na swoja strone zwiazane z nofake.. ofc 99% o nf to

$this->bbcode_second_pass_code('', '
serwery q2 bez nofake
')

newash, opublikowalbys swoje "raporty" ? one tez moga dac sporo swiatla....

dodatkowo jedyny rozsadny wynik wyszukiwania wskazuje na http://scenaq2.pl/tag/nofake a tam nie ma wzmianki o serverach bez :P moze jednak popracujemy wspolnie nad informacja turystyczna dla nowych, co? sami sobie wbijamy gwozdzie do trumny pozostawiajac ich samym sobie...

dodatkowo to powinien byc bardziej apel (tylko w sprawie nf) do tworcow nf, zeby zadbali o to zeby wreszcie powstalo FAQ zwiazane z nf, ktoro bedzie moglo byc zaindeksowane przez np. google...

$this->bbcode_second_pass_quote('Darus', 'j')a mysle ze przeszkoda najwieksza jest lenistwo :P a druga to NF irc i malo dostepni admini NF daje sie odczuc ze nicki wchodza na irca i nie moga zalozyc konta tak jak np. toomi 4 dni zakladal


dlatego np. moim zdaniem powinna byc dostepna rejestracja dla kazdego... dlaczego? Poniewaz dla sceny bardziej na zdrowie wyszloby, blokowanie niechcianych nickow niz blokowanie tych ktorzy rzeczywiscie chca pograc a nie sa "scigani".

zaraz pojawią się głosy, ze no hlo, ja, abc, give i wielu wielu innych zacznie zakladac sobie konto. no dobrze, a moja odpowiedz brzmi:

co zaproblem stworzyc tabelke w bazie (filtr_ip_do_weryfikacji), gdzie admini dodaja watpliwe ip(np. moje) i teraz tak:
  • zawsze gdy zakladane jest konto admini dostaja powiadomienie via mail ze zostalo utworzone nowe konto (w mailu dane konta)
  • konta zakladane z watpliwego ip dostaja status "questionable" i wymagaja potwierdzenia admina. gracz moze grac ale admini odrzu moga dzialac. Lub chcac byc bardziej resytrykcyjnym, konto jest blokowane i wymaga interwencji danego gracza u adminow - czyli jest po staremu, ale nowi nie musza znac laski adminow... !

na to oczywiscie moga pojawic sie glosy, no ale kurwa, malo to dem korzysta z proxy? no i teraz sa dwa rozwiazania:
  • konta ktore zaliczaja wejscie na server z ip innego niz rejestracji automatycznie dostaja status "questionable" i mail idzie do adminow.
    konta ktore zaliczaja wejscie na server z ip innego niz rejestracji i naleza sa w nowej tabelce `filtr_ip_do_weryfikacji` konto jest blokowane i mail idzie do admina
  • mozna postawic server (pozdro urbas), na ktorym mozliwe bedzie wpisanie komendy
$this->bbcode_second_pass_code('', 'register <nick> <haslo> <mail>')
i sprawa proxy odpada, bo watpie zeby nasi gracze potrafili postawic sobie jakis server proxy do grania w q2... wymusza to
automatycznie rejestracje z aktualnego ip. i uwaga uwaga, odrazu odpowiedz dla uszczypliwych:
  • potrzeba tylko jednego servera z nowym tdm (z komenda register), wiec nie martwcie sie o aktualizcje serverow

a jesli nie, to 1 rozwiazanie wprowadzic i Ci co maja nie pograc, nie pograja (dlaczego? jest napisane wyzej) ;]]]]]]

@doddy, prosilbym abys zadzialal na moim poscie i wydzielil tresc o NF do dzialu NF a potem zostawil w moim poscie link do wydzielonego tematu... bedzie wiekszy porzadek.

Wylaczcie wreszcie czynnik ludzki ktory zawsze zawodzi jako pierwszy, bo NF ma potencjal(ale nie musi) zabic q2. jednak fakt ze `ma` powinien byc juz wystarczajacym argumentem do dzialania !

edit:
co najwaniejsze, moje uwagi dotyczace NF nie wymagaja duzego nakladu pracy a naprawde daja wieksze prawdopodobienstwo skutecznosci w NF w dopuszczaniu graczy ktorzy chca pograc ale i odrazu usprawnione jest blokowanie niechcianych kont...zarowno zwolennicy NF jak i jego przeciwnicy (w sensie posta Darusia) beda zadowoleni!
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Czy nikt sie nie interesuje już quake2?
PostNapisane: 3 gru 2010, o 17:02 
Czarnuch o_O
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2003, o 17:42
Posty: 678
Lokalizacja: Olsztyn
Karma: 10
Mi się wydaje, że nowych ludzi w q2 brakuje poprostu dlatego, iż jest bardzo starą grą, umówmy się grafika w porównaniu do dzisiejszych nowości nie powala na kolana, główną jej zaletą jest multiplayer, co więcej wydaje mi się, że większość graczy gra w q2 z sentymentu (np. ja) wciąż pamiętam czasy jak mialem lat 15 i gonilem ze szkoły jak najszybciej do kafejki, oszczędzałem kieszonkowe, żeby tylko popykać w q2 po lanie, a jak autobus stał na światłach zbyt długo to byłem gotów wysiąść i biec o własnych nogach. Drugą kwestią jest wysoki poziom graczy, wyobraź sobie, że wbijasz na serwer gry w którą grasz po raz pierwszy, nie znasz mapy i dopada Cie stado napalonych railowców i fraguje raz za razem, od razu disc :)

_________________
Q2 RULEZ !


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Czy nikt sie nie interesuje już quake2?
PostNapisane: 3 gru 2010, o 18:18 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
dlatego miedzy innymi powstalo quake2.info... to oczym piszesz to jedynie wierzcholek gory lodowej... aktualnie nie ma supportu dla maluczkich w kwestii jakichkolwiek faq... temat ma bardziej na celu pokazanie ze ludzie chca sie zainteresowac q2, ale nie bardzo moga znalezc jakikolwiek drogowskaz, a przeszkod jest wiele... nf jest jedna z nich...

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Czy nikt sie nie interesuje już quake2?
PostNapisane: 3 gru 2010, o 18:38 
Mlodziezowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2003, o 17:04
Posty: 324
Lokalizacja: ldz
Karma: 8
Imo to najwiekszym problemem nie jest dla ludzi zaczac grac a raczej kontynuowac gre bo roznica skilla (doswiadczenia, movementu, wiedzy map, aima etc..) pomiedzy sredniakiem a poczatkujacym jest olbrzymia. Trzeba byc naprawde tytanem mentalnym aby zagryzac zeby i grac dalej z gosciami co Cie bija do minusa granatami. Imo to co by sie przydalo to 3 liga plq2 albo jakas inna liga tylko dla newbies. Jestem przekonany, ze sukces polskiej sceny w porownaniu do Europy byl spowodowany wlasnie tym, ze w 2003, 2004 roku te mlode klany ktore powstaly ze swiezakow mialy z kim rywalizowac. Tam narodzily ekipy, ktore dzis stanowia sile pol Q2. Nie ma nic zabawnego w dostawaniu 200:1 od przecietnych nawet klanow, znacznie wieksza ochota do gry czlowieka nachodzi na pcw gdy naprawde szykuje sie na pokonanie sasiada w tabeli.

Problemem w takiej lidze bylyby jednak fejki, rozwiazaniem fejkow no fake i tak w kolo macieju...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Czy nikt sie nie interesuje już quake2?
PostNapisane: 3 gru 2010, o 18:42 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
ok, ale to znow jest poruszona juz kwestia samej gry. Mi caly czas chodzi o podwaliny w formie informacji. Po to wlasnie rzucilem raportami. Jesli na mojej stronie jest 30 artykulow i to one powoduja ze google wyrzuca moja www na te zapytania to ile jest jeszcze pytan, na ktore ludzie nie znajduja odpowiedzi?

Ja bym bardzo chetnie dalej pisal artykuly, ale mam problemy z motywacja do tego, oraz co gorsze z czasem na to :/

jesli nie mozemy zagwarantowac im przeciwnika, to dajmy chociaz dobre zrodlo informacji...

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Czy nikt sie nie interesuje już quake2?
PostNapisane: 3 gru 2010, o 19:16 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2005, o 13:53
Posty: 3550
Karma: 140
dra ma racje. jedyna mozliwoscia zachecenia graczy do q2 jest zrobienie dla nich 3 ligi .. ligi zupelnie innej niz dwie pozostale

_________________
#czesc


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Czy nikt sie nie interesuje już quake2?
PostNapisane: 3 gru 2010, o 19:16 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
Popieram dema.

Już dawno prosiłem o dobrą informację o nofake. Strona nofake, to tak naprawdę zarządzanie już gotowym kontem. Nie ma nigdzie jasnej i klarownej informacji.

Kiedyś pisałem, żeby takowa była na serwerze, odsyłała do webczata na irca, a dalej miały zająć się tym kompetentne osoby.
Teraz widzę, że właśnie najbardziej brakuje takiej informacji na jakiejś ogólnodostępnej stronie www.

FAQ nofake powinien być pierwszorzędną informacją na wszystkich portalach quake2 do których mamy dostęp.
Forma przyznawania kont już dawno wymknęła się spod pierwotnego planu i dlatego pomysł dema wydaje się jak najbardziej słuszny. Taka automatyczna rejestracja ma duży sens, bo dawanie konta przez adminów nf nie jest obecnie niczym innym (zapewne zależy od admina, bo pewnie nie każdy daje konta dla pana "kowalski").

Można również pomyśleć nad innymi rozwiązaniami, ale również twierdzę, że jakiś tam problem jest, a idea nofake jako zakładanie kont na realnickach raczej się nie do końca sprawdziła. Pozostaje nam korzystanie z jej głównych opcji jak kontrola neostradowców i ludzi z tych samych sieci.

amen.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Czy nikt sie nie interesuje już quake2?
PostNapisane: 3 gru 2010, o 21:16 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
wszystko fajnie ale w ogole nie czaje tego pomyslu, w zaden sposob w tym pomysle nie ma wzmianki o kontroli zmiennych ip jak neo ktore nawet obecnie nie jest przypisywane do miasta tylko obecnie jest brane z calej puli na polske, to niby jak takiego kogos kontrolowac? przeciez polowa osob ma jeszcze neo

mail do admina po tym jak ktos wejdzie z innego ip niz przy rejestracji? no to ladny bysmy mieli spam... omg
admini by mieli wiecej roboty niz obecnie, bo trzebaby bardziej kontrolowac to co sie dzieje z kontami, teraz jest zakladane konto z weryfikacja i jest spokoj

bez kitu, nofake w takim razie nie jest potrzebny, bo rownie dobrze mozna banowac ip, wiec po co jakies listy podejrzanych ip itd w nofake, nie czaje

wyeleminowac czynnik ludzki? nie da sie, chyba ze to ma byc system typu ze gram sobie na nicku urbasek, jak mnie zbanuja zakladam nowe konto i gram se dalej

przestancie juz plakac, bo jest to juz pomalu irytujace, gra w ta osobe tyle ludzi a widze tylko ta sama grupke osob ktora ciagle krytykuje nofake i co chwile robi nowe dyskusje na fb i ciagle sie walkuje jedno i to samo

wychodzi na to teraz ze upadek sceny to bedzie wina nofake, scena umiera juz kilka lat, z kazdym rokiem jest mniej graczy i bedzie mniej, normalna kolej rzeczy


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Czy nikt sie nie interesuje już quake2?
PostNapisane: 3 gru 2010, o 21:39 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
narazie pokusze sie jedynie o tyle: DODDY, prosilem Cie... :P chociaz mogles zrobic to i Ty urbas, bo przeciez tez widzisz moj raport... skoncze sprzatac to napisze wiecej, ale prosze, zastosujcie sie do mojej prosby i wydzielcie z tad temat strikte dzialanie NF

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Czy nikt sie nie interesuje już quake2?
PostNapisane: 3 gru 2010, o 21:54 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', 'w')szystko fajnie ale w ogole nie czaje tego pomyslu, w zaden sposob w tym pomysle nie ma wzmianki o kontroli zmiennych ip jak neo ktore nawet obecnie nie jest przypisywane do miasta tylko obecnie jest brane z calej puli na polske, to niby jak takiego kogos kontrolowac? przeciez polowa osob ma jeszcze neo

huh, moje niedopatrzenie... neo.. sprawa jest prosta... poczatek ip trafia do tabeli ip watpliwych i przechodza aktualna procedure proszenia admina o odblokowanie konta. mysle ze jesli mozna ulzyc 80% sceny to dlaczego tego nie zrobic?

$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', '
')mail do admina po tym jak ktos wejdzie z innego ip niz przy rejestracji? no to ladny bysmy mieli spam... omg

a to niby dlaczego? chodzi Ci o neostrade? no to exception na nich...

$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', '
')admini by mieli wiecej roboty niz obecnie, bo trzebaby bardziej kontrolowac to co sie dzieje z kontami, teraz jest zakladane konto z weryfikacja i jest spokoj
no tak... czyli z tego co napisales NF jest dla adminow, nie dla ludzi... to ludzie maja wiecej roboty zeby pograc... zajebiscie... kiedy abonament? ps. argument ze za to nie pobieracie pieniedzy do mnie nie trafia w tym przypadku... jakis inny? i admini nie maja wiecej roboty!
$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', '
')bez kitu, nofake w takim razie nie jest potrzebny, bo rownie dobrze mozna banowac ip, wiec po co jakies listy podejrzanych ip itd w nofake, nie czaje

mysle ze juz mozna zaczaic i nie trzeba komentowac banowania po ip...
$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', '
')wyeleminowac czynnik ludzki? nie da sie, chyba ze to ma byc system typu ze gram sobie na nicku urbasek, jak mnie zbanuja zakladam nowe konto i gram se dalej
ale da sie go zminimalizowac... i uczynic NF user, a nie admin friendly...
$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', '
')przestancie juz plakac, bo jest to juz pomalu irytujace, gra w ta osobe tyle ludzi a widze tylko ta sama grupke osob ktora ciagle krytykuje nofake i co chwile robi nowe dyskusje na fb i ciagle sie walkuje jedno i to samo

wychodzi na to teraz ze upadek sceny to bedzie wina nofake, scena umiera juz kilka lat, z kazdym rokiem jest mniej graczy i bedzie mniej, normalna kolej rzeczy
nie, nikt nie powiedzial ze wszystko co zle to przez NF... zaczelo sie od tego ze nie ma FAQ do NF :infinity:

prosze nie obierac piersonalnie wszelkich zlosciwosci w poscie.. inaczej nie umiem :)

i baardzo apeluje o wydzielenie niektorych postow z tego tematu... bardzo chetnie przedyskutuje kwestie techniczna, zalety i wady mojej propozycji, ale nie tutaj...
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Czy nikt sie nie interesuje już quake2?
PostNapisane: 4 gru 2010, o 02:24 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:22
Posty: 1348
Lokalizacja: Kusięta/Wrocław
Karma: 44
nie czytałem topiku tylko tak z grubsza

IP neostrady obecnie przydzielane jest BARDZO różnie (nie ma podziału na regiony względem pierwszych dwóch członów adresów jak kiedyś np 83.30 to brama w Katowicach, która w sumie obsługiwała część woj śląskiego), teraz można dostać adres z bardzo szerokiego zakresu łącznie z początkiem 79.xx


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Czy nikt sie nie interesuje już quake2?
PostNapisane: 4 gru 2010, o 02:50 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('v3non', 'n')ie czytałem topiku tylko tak z grubsza

IP neostrady obecnie przydzielane jest BARDZO różnie (nie ma podziału na regiony względem pierwszych dwóch członów adresów jak kiedyś np 83.30 to brama w Katowicach, która w sumie obsługiwała część woj śląskiego), teraz można dostać adres z bardzo szerokiego zakresu łącznie z początkiem 79.xx

nie potrzebujemy juz identyfikowac miasta... wystarczy poleciec po 79.xx... kiedys neostrada miala z gorki, teraz moze miec bez zmian (nf w aktualnej postaci, czyli lazenie za adminami). pliz wydzielmy temat ... dodai/hamster/urbi
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Czy nikt sie nie interesuje już quake2?
PostNapisane: 4 gru 2010, o 11:20 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
http://pliki.planetquake.pl/Analytics_p ... raport.pdf


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Czy nikt sie nie interesuje już quake2?
PostNapisane: 4 gru 2010, o 13:10 
Mroczny

Dołączył(a): 20 mar 2005, o 19:17
Posty: 530
Lokalizacja: Białystok
Karma: 18
$this->bbcode_second_pass_quote('dra', 'I')mo to najwiekszym problemem nie jest dla ludzi zaczac grac a raczej kontynuowac gre bo roznica skilla (doswiadczenia, movementu, wiedzy map, aima etc..) pomiedzy sredniakiem a poczatkujacym jest olbrzymia. Trzeba byc naprawde tytanem mentalnym aby zagryzac zeby i grac dalej z gosciami co Cie bija do minusa granatami. Imo to co by sie przydalo to 3 liga plq2 albo jakas inna liga tylko dla newbies. Jestem przekonany, ze sukces polskiej sceny w porownaniu do Europy byl spowodowany wlasnie tym, ze w 2003, 2004 roku te mlode klany ktore powstaly ze swiezakow mialy z kim rywalizowac. Tam narodzily ekipy, ktore dzis stanowia sile pol Q2. Nie ma nic zabawnego w dostawaniu 200:1 od przecietnych nawet klanow, znacznie wieksza ochota do gry czlowieka nachodzi na pcw gdy naprawde szykuje sie na pokonanie sasiada w tabeli.

Problemem w takiej lidze bylyby jednak fejki, rozwiazaniem fejkow no fake i tak w kolo macieju...



Od dawna uważam, że to brak 3 ligi jest problemem, a nie to, ze NF jest na serverach.
Jakiś czas temu pisałem o "Młodej ekstraklasie" w plq2.
Spoiler:
http://www.fajnyboard.planetquake.pl/viewtopic.php?f=2&t=3188


Myślę, że początkujący chętniej podpieli by się pod jakis stary, doswiadczony klan i grali w takiej ME, niz sami tworzyli nowe klany, ktore nie zawsze moglyby sie dlugo utrzymac.
Po za tym, Młoda Ekstraklasa brzmi lepiej niż 3 liga :p

/edit
Dem, to co napisałeś w punktach, tzn. brak 3 ligi i różnica skilla to można sprowadzić do jednego, bo te dwa współczynniki ze sobą współgrają ;-)
A fakt, że nie ma 3 ligi, lub też ME to moim zdaniem jest prawdziwy problem, jak pisałem.
Zauważyłem to na przykładach swoich kumpli. Masa z nich ma q2, _Dar_, Slon/Elefant, Kokosz, Zubr no i nesquik.
Jedynie ten ostatni gra regularnie, bo jest młody i szybko się uczy.
Reszta moich kumpli ma ogromne chęci do gry, ale niestety, gdy wchodzą na server gdzie grają "kumaci" szybko im się odechciewa grania. Bo po prostu są miażdżeni.
Chłopaki grali w poprzednim sezonie w lidze insta, bo tam różnica skilla nie jest aż tak mocno widoczna i troche fragów mogą nabić. Dążę do tego, że na tym przykładzie jak wół jest pokazane, że gdy ktoś widzi, że ma jakieś szanse, to gra regularnie i ma wielkie chęci ku temu (chłopaki co tydzień z niecierpliwością czekali na mecz, trenowali na lanie).
_________________
te tam nie pierdol :D


Ostatnio edytowano 4 gru 2010, o 13:55 przez Pio, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Czy nikt sie nie interesuje już quake2?
PostNapisane: 4 gru 2010, o 13:36 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
ale ustalmy jedno, ze nikt tutaj nie stwierdzil ze NF jest glownym problemem. watek NF ktory tutaj sie pojawil jest tylko wzmianka o tym, + moja sugestia, ktora chcialem zeby byla wydzielona do innego tematu.. widac bede musial to napisac jeszcze raz w odpowiednim miejscu...

Pio popraw link jesli mozesz... bo ja bymn chetnie poczytal o ME.

aktualne sugestie

  • antycheat.dll jako wirus
  • brak FAQ do np. NF
  • utrudniony sposob rejestracji nicka w NF
  • brak 3 ligi
  • róznica w skillu

ps.dzieki urbas za raport... chetnie go przejrze. a masz moze GA podpiete tylko pod plq2 czy lecisz po calej domenie, tak jak teraz dales raport??

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza