[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 28 mar 2024, o 15:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Gracze zagraniczni w plq2
PostNapisane: 29 wrz 2009, o 23:40 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 28 gru 2002, o 20:40
Posty: 769
Lokalizacja: PODJUCHY-GORKI
Karma: 2
Temat dotyczy graczy z zagranicy w plq2. Co o tym sadzicie?
Ja uwazam ze to zly pomysl z kilku powodow ktore zaraz tutaj napisze.
Zgodnie z regulaminem plq2:

1. Wstęp:
1.1 Jest to liga przeznaczona dla wszystkich czynnych klanów oraz graczy, którzy grają w Polsce.

Najpierw ograniczenie graczy do 10 w klanie. Skoro jest to ograniczenie a do tego mozna przyjac 2 graczy z zagranicy to juz mamy zagrozenie bo polscy gracze moga nie dostac sie przez to do klanu. W meczu niby moze grac 1 gracz z zagranicy wiec z 4miejsc na mapie robi sie 3(bo to chyba jasne ze jak sie przyjmuje gracza z zagranicy to dobrego ktory bedzie gral).
Mam nadzieje ze po przyjeciu purriego inne klany nie pojda ta droga i nie zaczna przyjmowac szwedow czy innych dobrych graczy z zagranicy ktorzy maja dobre pingi w polsce.
Liga jest robiona i prowadzona przez polakow a majac tylu graczy na naszej scenie nie podoba mi sie ze beda grali ludzie z zagranicy w miejsce gdzie moglby grac polak.
Nie gramy o kase wiec nie widze potrzeby wygrywania za wszelka cene.
Co o tym sadzicie?

_________________
dmC|Ble


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Gracze zagraniczni w plq2
PostNapisane: 30 wrz 2009, o 00:00 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2007, o 21:25
Posty: 960
Karma: 67
sadze o tym ze jezeli chca niech przyjmuja

skoro gramy 4fun (no chyba ze ktos chce miec pucharek lub uznanie od "plajera" ze sceny q2 ze ma 3 miejsce w lidze) to niech graja sobie z zagranicznymi graczami, jezeli im sprawia to frajde czemu nie? dla mnie to nawet na + bo przeciwnik bardziej wymagajacy :) lubie zagrac 4fun ale jednoczsnie dac z siebie wszystko bo na pickupach nie potrafie grac na powaznie, ani w pcw (czyt 100%) a co do klanow ktore przyjmuja takich graczy. Jezeli ludzie sa tak glupi ze sa w klanie w ktorym za wszelka cene chca wygrac lub jakies miec osiagniecie to nie powinni miec pretensji ze zostanie wyparty przez zagranicznego gracza. A jak taka osoba zostala oszukana zawsze moze po prostu nie zagrac ani meczu wypisac sie z klanu i zaczac runde rewanzowa z innym klanem a ta runde nie wiem na pcw czy cos. Za czyny sie placi niestety takie zycie

_________________
Umci umci tralalala


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Gracze zagraniczni w plq2
PostNapisane: 30 wrz 2009, o 03:43 
Cukierkowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2005, o 20:57
Posty: 185
Lokalizacja: : O
Karma: 25
Jesli ludzie wolą bacznie obserwowac scorebota na ircu niz grac ... to niech sobie i 5 obcokkrajowcow sprowadzą . :)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Gracze zagraniczni w plq2
PostNapisane: 30 wrz 2009, o 09:21 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2003, o 09:22
Posty: 4052
Lokalizacja: bstok
Karma: 216
ciekawi mnie tylko, czemu kolt nie podjales tego tematu podczas poprzednich edycji, kiedy tych graczy zagranicznych bylo wiecej w teamach? :)

dla mnie jest to dobry pomysl, tylko i wylacznie, jesli klan ma problemy ze skladem. dlatego tez posuniecie klanu -nDiv- jest co najmniej dziwne, gdyz maja chyba 8-9 dobrych, aktywnych graczy. tlumaczenie slysze takie, ze purri sam sie spytal, 'to co mu mielismy odpowiedziec?' ;)
szczerze powiedziawszy, jak zobaczylem ze purri jest chetny na plq2, to postanowalismy od razu z chlopakami z 3c go przygarnac. po co? po to zeby posadzic go na lawe :D po co ma nam psuc krew grajac w innym klanie? hehehe. oczywiscie po krotkim czasie pomysl zostal odpuszczony.
generalnie to takie sztuczne, ze wpada do klanu jeden z najlepszych graczy swiata, ktory nic wczesniej wspolnego z klanem nie mial i robi diametralna roznice. jak komus sie chce czytac po kazdym meczu, ze to nie twoj klan wygrywa, tylko ten jeden zawodnik, to smialo ;) bez zadnej napinki, taka moja subiektywna refleksja


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Gracze zagraniczni w plq2
PostNapisane: 30 wrz 2009, o 11:28 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 18:47
Posty: 1966
Lokalizacja: Grajewo
Karma: 30
$this->bbcode_second_pass_quote('Feeble', '(')...) jak komus sie chce czytac po kazdym meczu, ze to nie twoj klan wygrywa, tylko ten jeden zawodnik, to smialo ;) bez zadnej napinki, taka moja subiektywna refleksja


wiesz z doswiadczenia nie? :D:D:D -> gerdt

co do topicu to nie przesadzaj kolt punkt/ograniczenie tego regulaminu byl kiedys fajny kiedy skakalo nas 30 czy cos kolo tego klanow i tylko "nieliczni" rzucali sie po pomoc na zagranice.
obecnie nie powinnismy byc imo tak rygorystyczni bo naprawde nie zostalo nas duzo "twardzieli" grajacych w ta gre.. a z roku na rok bedzie nas mniej i przyjdzie taki dzien kiedy trzeba bedzie kogos brac z zagranicy zeby normalnie zagrac eq2l czy plq2.
oczywiscie pisze to w sensie zeby ta osoba grala z danym klanem wszystkie ligi

branie kogos tylko na 1 dana lige [ bo na inna jest w innym klanie ] nigdy nie pochwalalem ale tak jak pisal fasa. czasami i tak bywa jak ktos "ma braki w skladzie" a to ze ndiv ich nie ma? to co z tego? chca chlopaki podniesc swoje szanse na rowne pogranie ze wszystkimi i nie zwiekszac ich komus to dobrze, raczej byloby bardziej chujowo jakby byl w tok, v3 czy 3m nie? :D
sam bym go wzial zeby tylko nie "pdnosil" poprzeczki gdzies indziej.

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Gracze zagraniczni w plq2
PostNapisane: 30 wrz 2009, o 11:32 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2003, o 09:22
Posty: 4052
Lokalizacja: bstok
Karma: 216
eX3 akurat o Gerdta nie przypominam, zeby ktos sie nas czepial ;) poza tym, jesli byla podstawowa 4, to on nie gral


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Gracze zagraniczni w plq2
PostNapisane: 30 wrz 2009, o 11:39 
Mroczny

Dołączył(a): 20 mar 2005, o 19:17
Posty: 530
Lokalizacja: Białystok
Karma: 18
$this->bbcode_second_pass_quote('Feeble', '
')dla mnie jest to dobry pomysl, tylko i wylacznie, jesli klan ma problemy ze skladem. dlatego tez posuniecie klanu -nDiv- jest co najmniej dziwne, gdyz maja chyba 8-9 dobrych, aktywnych graczy. tlumaczenie slysze takie, ze purri sam sie spytal, 'to co mu mielismy odpowiedziec?' ;)


Heheh on pewnie nie wiedzial, ze taki klan jak ndiv istnieje. Sam dodał ogłoszenie na q2scene.net, ze chce zagrac w plq2, slajer i spolka do niego zagadali. Pretensji miec o to nie ma co, bo to ich decyzja. Tylko jezeli faktycznie sie tlumacza tak jak napisales to jest bez sensu i chowanie glowy w piasek.
Po drugie. Z purim napewno zdobędą kilka pkt więcej, ale co z tego ? Koniec sezonu, puri odejdzie, a klan jak powstał, tak zniknie.
Po trzecie. O ile dobrze pamiętam, to kiedyś był zapis, który mówi, że wybierając server nie uwzględnia się gracza z poza naszej granicy. A więcej gra sie tam, gdzie większości NAM pasuje. Skoro ndv bedzie mialo gdzies dobry ping, a beda martwic sie o puriego, to po prostu nie maja prawa zmienic servera.
_________________
te tam nie pierdol :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Gracze zagraniczni w plq2
PostNapisane: 30 wrz 2009, o 12:14 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 28 gru 2002, o 20:40
Posty: 769
Lokalizacja: PODJUCHY-GORKI
Karma: 2
feeble: nie pisalem o tym wczesniej bo nie gralem tyle w q2 - raczej wpadalem raz na jakis czas cos zagrac i nawet tych obcokrajowcow nie widzialem w meczach szczerze mowiac

exe: w tej edycji jest wiecej klanow w plq2 niz rok temu wiec nie widze potrzeby zeby grali u nas ludzie z zagranicy - jesli zacznie brakowac ludzi do klanow to ok ale 16klanow i prawie wszedzie pelny sklad to jednak troche ludzi jest jeszcze do grania

_________________
dmC|Ble


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Gracze zagraniczni w plq2
PostNapisane: 30 wrz 2009, o 13:32 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 18:47
Posty: 1966
Lokalizacja: Grajewo
Karma: 30
Jak pisalem ze mniej wydawalo mi sie ze dobrze pamietam, ale musialem sie upewnic..

$this->bbcode_second_pass_quote('PLQ2', 'Z') godziną 24-tą zostały zakończone zapisy do Plq2 #10. W obecnym sezonie zapisało się 21 klanów. Jako, że to jubileuszowa edycja, postanowiliśmy ją nieco zmienić. W związku z tym, że jest "tylko" 21 drużyn, w tym sezonie będziemy walczyć tylko w dwóch ligach. Pierwsza liga będzie się składać z 10 klanów, druga zaś z 11.

Pierwsza liga składać się będzie z takich klanów jak:
ak, tOk, M-C, H, FF, BoD, v3, 3c, SnG, os

Druga liga to zmagania klanów takich jak:
GOA, MTG, Klan, ds, Hzn, pigs, PAv, toXic, Pfh, wd, CQT.


czyli 3 mniej.. moze "az" a moze "tylko" a ze lige ukonczylo duzo mniej klanow to juz inna kwestia.. zobaczymy co nam obecny sezon przyniesie..

nie zebym popieral granie "zagranicy" u nas.. nie zrozum mnie zle, bo nie podoba mi sie to tak samo jak i Tobie. ale z drugiej strony wydaje mi sie ze dla niektorych byloby to krzywdzace.. bo np takie ff ma sobie takiego careema czy ktos tam moze ma kogos [ nie wiem nie zaglebiam sie ] i co mieli by im podziekowac za gre? :]
mysle ze taka kwestia trzeba porusycz przy ewentualnym nastepnym sezonie [ o ile bedzie? :D ] bo teraz juz troche na to za pozno imo ;/

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Gracze zagraniczni w plq2
PostNapisane: 30 wrz 2009, o 14:50 
Cichociemny

Dołączył(a): 13 paź 2007, o 14:53
Posty: 138
Karma: 3
nierozumiem dlaczego sie tak oburzyles kolt nikt nie plakal w zeszlym sezonie o karema czy zuena...
wczoraj rozegralismy pare meczy z purrim i bez niewiem czy zauwazyles ale purri zagral tylko 1z4 map (na sng) i to byla jedyna mapa na ktorej przegralismy z wami :bij:
wole grac z 3os na tsie niz z 2 !

dlaczego odrazu zakladacie ze purri bedzie wystawiany w kazdym meczu ? 8O

powstrzymajcie sie od zbednych spekulacji i wysnuwania wnioskow z dupy :rozjebany:

@EDIT
sry kolt sprawdzilem ssy nieprzegralismy wczoraj zadnego meczu z sng... FYI purri jest dodatkiem do skladu


Ostatnio edytowano 30 wrz 2009, o 15:07 przez GandalF, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Gracze zagraniczni w plq2
PostNapisane: 30 wrz 2009, o 15:05 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2005, o 13:53
Posty: 3550
Karma: 140
tylko ze careem byl "zwiazany" z ff (koledzy z ql), tak samo dino w synth i ktos tam jeszcze.
a purri jest z łapanki.
ja osobiscie na to leje , ale swiadczy to o zalosci tego klanu

wczoraj gdy purri przez pol dnia spamowal , jakos ani przez moment nie pomyslalem by przylaczyc go do maq ;]

_________________
#czesc


Ostatnio edytowano 30 wrz 2009, o 15:07 przez majcin, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Gracze zagraniczni w plq2
PostNapisane: 30 wrz 2009, o 15:06 
Cukierkowy

Dołączył(a): 27 maja 2005, o 15:26
Posty: 182
Karma: 23
gandalf - Zuen jest polakiem tylko mieszka od wielu lat w holandii. natomiast mielismy innego rodowitego holendra - Slope - i zagral z nami pare spotkan. domyslam sie nikogo nie denerwowala jego obecnosc w lidze bo gra, lagodnie to ujmujac bardzo chujowo i byl z nami bardziej ze wzgledow towarzyskich niz e-sportowych.

go PURRI \o/

(ma ktos maila do damiaha?) :P


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Gracze zagraniczni w plq2
PostNapisane: 30 wrz 2009, o 15:14 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 28 gru 2002, o 20:40
Posty: 769
Lokalizacja: PODJUCHY-GORKI
Karma: 2
$this->bbcode_second_pass_quote('GandalF', 'n')ierozumiem dlaczego sie tak oburzyles kolt nikt nie plakal w zeszlym sezonie o karema czy zuena...
wczoraj rozegralismy pare meczy z purrim i bez niewiem czy zauwazyles ale purri zagral tylko 1z4 map (na sng) i to byla jedyna mapa na ktorej przegralismy z wami :bij:
wole grac z 3os na tsie niz z 2 !

dlaczego odrazu zakladacie ze purri bedzie wystawiany w kazdym meczu ? 8O

powstrzymajcie sie od zbednych spekulacji i wysnuwania wnioskow z dupy :rozjebany:

@EDIT
sry kolt sprawdzilem ssy nieprzegralismy wczoraj zadnego meczu z sng... FYI purri jest dodatkiem do skladu


nie oburzylem sie tylko rozpoczalem dyskusje na ten temat bo uwazam ze warto a widac to po wywazonym tonie moich postow
z tym ze purri gral jedna mape to chyba sie pomyliles bo ja go widzialem przy conajmniej 2(a dwie tylko widzialem)
_________________
dmC|Ble


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Gracze zagraniczni w plq2
PostNapisane: 30 wrz 2009, o 15:25 
Cichociemny

Dołączył(a): 13 paź 2007, o 14:53
Posty: 138
Karma: 3
aj lefty sorry mialem na mysli slope'a =.=

@majcin
jestem przezcietnym graczem jak i spora czesc nDiv zladowalismy w 1lidze przez przypadek! zeby urwac pare fragow topowym klanom potrzebowalismy jakiegos pozadnego^ gracza a ze purri sie zaoferowal to why not?
nDiv gra ze soba dopiero 3dzien wiec trudno zlepkiem przecietniakow zdzialac cokolwiek wsrod ludzi ktorzy maja lata doswiadczen i graja ze soba wieki...

wyluzujcie jeden gracz nie jest w stanie wygrac 4.4

@EDIT KOLT
dobra nieliczylem mapy na ktorej w teamie sng gral assasin ;]


Ostatnio edytowano 30 wrz 2009, o 15:28 przez GandalF, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Gracze zagraniczni w plq2
PostNapisane: 30 wrz 2009, o 15:27 
Mroczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2008, o 21:15
Posty: 464
Lokalizacja: Pruszcz Gd (PRG)
Karma: 27
Trochę za późno kolt na takie zmiany , i tu fasadin ma racje jeśli chcą go mieć to czemu nie chytry Jak będzie przyszły sezon może to się zmieni :)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Gracze zagraniczni w plq2
PostNapisane: 30 wrz 2009, o 15:58 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
zagraniczni byli od zawsze i tak powinno zostac scena sie kurczy wiec czasem dobrze jest zaciagnac pomocy zagranicy jezeli jakis klan potrzebuje takowej. Ich sprawa ze przyjmuja kolejnego aktywnego gracza mam nadzieje tylko ze go poinformowali ze nie wpuszcza go na kazda mapę. Zeby nie bylo tak ze w przerwie swiatecznej bedzie chcial zmienic klan a bedzie mial juz rozegrane 8 map. Purri ewidentnie chcial sie zapisac do plq2 zeby sobie pograc a nie zeby ławe grzac. Proponuje zeby ktos mu przetlumaczyl regulamin aby nie byl zdziwiony :>


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Gracze zagraniczni w plq2
PostNapisane: 30 wrz 2009, o 16:13 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
reve, olej... oni mysla jak pio, czyli ze my rzekomo lizalismy mu stopy zeby z nami zagral plq2...

osobiscie chetnie zagram z purrim na 3m czy tok, a z klanami typu sng czy 3c wole wygrac bez niego... zeby nie bylo znowu placzu ze one man army won match.

a co do ciebie kolt...

$this->bbcode_second_pass_quote('', '
')Liga jest robiona i prowadzona przez polakow a majac tylu graczy na naszej scenie nie podoba mi sie ze beda grali ludzie z zagranicy w miejsce gdzie moglby grac polak.

przypomnij sobie co wypisywales w topiku gdzie rozmawialismy o max players per klan... no i teraz piszac to co napisales pokazales jak bardzo zalosny jestes i jak bardzo dobierasz swoja postawe by uzyskac upragniony cel... u suck

a co do ciebie fibel...
$this->bbcode_second_pass_quote('', '
')po co ma nam psuc krew grajac w innym klanie? hehehe. oczywiscie po krotkim czasie pomysl zostal odpuszczony.

tak poprostu zrezygnowales z bardzo dobrego pomyslu? no nie wierze, moze purri wam odmowil, he ?

A teraz wyobrazcie sobie, ze nikt z nas purriego nie zapraszal... ze przyszedl i sie zapytal czy moze z nami zagrac lige... a ty pio stfu, bo w dupie byles, gowno widziales. znow sie wypowiadasz majac wiedze prawie zerowa. to samo bylo z afera hzn. duzo szczekasz jak kolt, ale lancuch jest za krotki zeby ugryzc. wiec zamilcz.

smiesznie sie czyta wasze zale i placze... wiecie co jest najlepsze?

ze zalezy kto kogo przyjmuje, taka przyjmujecie poze... przyklad? plq2 #9. Jakos wam nie przeszkadzalo ze 1 ligowy gracz gra w 2 lidze... a mowa tu o lot. Rok temu nie przeszkadzalo nikomu to ze Cs3 wygrywal mecze dla hzn w 2 lidze. Ale w tym roku wam przeszkadza 1 ligowy gracz w 1 lidze... naprawde wam chodzi o narodowosc czy moze jednak o skilla? bo jesli chodzi wam o narodowosc to trzebabylo robic afere dawien dawno, jak ktos dodal ten pkt w regulaminie. no to odbij pilke kolt... dasz rade?

gdybyodemnie zalezalo purri wyszedlby tylko na 3m i tok.
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Gracze zagraniczni w plq2
PostNapisane: 30 wrz 2009, o 16:25 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
dem moj angielski jest slaby ale prosze cie zebys mu wytlumaczyl jak to jest z transferami ok? zeby nie mial pretensji do ekipy w pazdzierniku. bo okaze sie wy chcecie go wpuscic tylko na mocne klany a on bedzie chcial zwyczajnie pograc sobie a nie bedzie mogl odejsc bo zagra wiecej niz 8 map.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Gracze zagraniczni w plq2
PostNapisane: 30 wrz 2009, o 16:42 
Cukierkowy

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 20:44
Posty: 168
Karma: 30
jezeli gracz w żaden sposób nie łamie założeń regulaminu to może być... przynajmniej bedzie ciekawie

tak czy siak wszystko zmierza do tego ze wkoncu powstanie cos w rodzaju ligi europejskiej, lub zostanie tylko wielonarodowościowa liga polska :) i myśle że to się już za kilka sezonów stanie... więc szanujmy ludzi ktorzy chca grać, któzy podtrzymują tą atmosfere przy życiu, bo jest poprostu fajnie.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Gracze zagraniczni w plq2
PostNapisane: 30 wrz 2009, o 17:34 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 28 gru 2002, o 20:40
Posty: 769
Lokalizacja: PODJUCHY-GORKI
Karma: 2
Dem po raz kolejny pokazales ze nie potrafisz oceniac faktow na sucho bez emocji. Sporo masz z kobiety ale to juz wiem od dawna.
Zalozylem temat zeby rozpoczac dyskusje i poznac opinie innych na ten temat. Twoje kolejne osobiste wycieczki malo mnie interesuja i nie mam zamiaru bawic sie w wymiane uprzejmosci.
W plq2 jest obecnie 18klanow wiekszosc ma pelne sklady wiec graczy jest mimo wczesniejszych prognoz sporo.
Ludzie maja prawo miec swoje zdanie o waszym ruchu z purrim i to wlasnie pisza w tym temacie. To ze tobie sie to nie podoba to juz tez wiem - ty nie uznajesz innych opinii bo myslisz ciagle w kategoriach starego systemu (co juz zauwazyl michaq w temacie o maxclients).
Mnie osobiscie wcale nie dziwi ze to wlasnie u was w klanie pojawil sie purri bo zaden szanujacy sie klan majac graczy ktorzy moga grac nie zrobilby tego - co juz tez ci napisal feeble.

_________________
dmC|Ble


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza