[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 27 kwi 2024, o 23:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Film promujacy q2
PostNapisane: 19 sie 2011, o 16:37 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
dm1 jasne, moze byc akcentem, ale q2 to nie tylko dm1. komu bedzie mialo zagrac na uczuciach to mu zagra i jedna czy dwie akcje... nie ma co sie nad tym tematem rozwodzic, bo poza dm1 jest 6 innych wspanialych map, na ktroych TP jest nawet bardziej wymagajace...

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Film promujacy q2
PostNapisane: 19 sie 2011, o 16:49 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2006, o 15:22
Posty: 807
Lokalizacja: Dawna Stolica Polaków
Karma: 144
Oczywiście, należy wpleść tam akcje z możliwie największej liczby map aby pokazać różne aspekty gry drużynowej.
Proponuję wybrać po 1 akcji z każdej mapy. Zakładając, ze mamy takich map 7 a pojedyncza akcja będzie mieć ~15 sekund, to materiał na same akcje trwać będzie 2 min bez 15 sekund. Do tego krótkie intro/outro - 30 sekund. Mamy ~2min15 sekund. Do tego dorzucimy jakieś fragi extra (30 sekund) lub coś w ten deseń i wychodzi 2.45min. Dodatkowa 1min15 sekund to taki limit zapasowy aby zmieścić się w 4 minutach. 4 minuty to dużo czasu, ale gdy zacznie się całość montować okaże się, że to nadzwyczaj mało ;)

@norek

Spoiler:
$this->bbcode_second_pass_quote('norman', '')$this->bbcode_second_pass_quote('sil', '
')[*] ujęcie 4 - bohater fraguje z windy biegających po arenie enemy a w konsoli pojawia się wypowiedź jednego z jego przeciwników: "ale nas jadą".
[*] ujęcie 5 - pojawia się (zrobione już w vegasie) motto: teamplay[/list]


ujecie 6 pojawia sie moja wypowiedz: "michaq dobrze grales"

Ja podkreśliłbym znaczenie gry zespołowej na zasadzie kontrastu. Soczysty teamkill, po czym comeback drużyny przeciwnej i zbliżenie na zmieniający się wynik ze zwiększonym timescale... :D

_________________
[inc]sil: please...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Film promujacy q2
PostNapisane: 19 sie 2011, o 19:19 
Przyczajony

Dołączył(a): 22 lis 2008, o 11:44
Posty: 45
Karma: 10
Dem. Jesteśmy retro dinozaurami i naiwnym jest sądzić że nawet najlepiej zmontowany filmik przyciągnie nowych graczy. Q2 to stary paździeż i lepiej o tym pamiętajmy. Jeśli mamy ratować ligę to lepiej jest widzieć rzeczy takimi jakimi są. Ja osobiście nie widzę sensu w robieniu kolejnego filmiku z cyklu "best frags" bo spójrzmy prawdzie w oczy, tych najlepszych raczej nie pobijemy. Nie zrozumcie mnie źle, inicjatywa jest zacna, ale w obecnej sytuacji nie stać nas na marnowanie energii na jałowe przedsięwzięcia. To już lepiej przemontować najlepsze sceny z już istniejących filmików, a zaoszczędzony czas zainwestować w organizowanie ligi czy zakładanie nowych klanów w stylu o4f.

ERGO - jeżeli mamy pomysł i scenariusz na film warty poświęconej mu pracy - zróbmy to. Jeśli mamy zrobić stopierwszy film z fajnymi fragami to szkoda czasu.

Mój pomysł polega na zrobieniu filmu rekrutacyjnego do armii q2 na wzór amerykańsich reklamówek. np.

http://www.youtube.com/watch?v=cq-ZVIZJaI8&playnext=1&list=PL19F16EA0D09CCB79

Lektor i kilka scenek pokazujących naszą "armię" zakończoną krótkim frag filmem do dynamicznej muzyki. Mogę napisać 2 minutowy scenariusz. Żaden problem. Myślę że więcej osób byłoby zainteresowanych czymś takim niż kolejnym frag movem. Ja osobiście zlewam frag movy innych gier ciepłym moczem i myślę że większość osób robi podobnie. Jeśli ktoś ma inny pomysł na CIEKAWY i NIESTANDARDOWY filmik reklamujący q2 to niech pisze. Może wspólnymi siłami wykrzesamy coś naprawę gitowego. Nie krępujcie się, nie ma złych pomysłów. Tylko pamiętajcie o tym że filmiku nie robi Lukas Arts ani Bagiński.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Film promujacy q2
PostNapisane: 19 sie 2011, o 19:33 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
3 pytania

  • jaki fragmovie ?
  • kto pisal o frag movie ?
  • czy czytales np. 1 post w tym temacie i kolejne?

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Film promujacy q2
PostNapisane: 19 sie 2011, o 20:14 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
Roodi dobrze mowi. Lepiej zrobic cos z jajem i poslac to w swiat. Co z tego ze Crisis ma wyjebane filmik, jak inne gry. Oglądałem ostatnio movie z team fortress (?) i co z tego: nic - byl zajebisty gra pewnie swietna jak wiele

Filmik z jajem, przeklikany prze "lubie to" i inne procesy wyslany w swiat moze poczynic wieksze spustoszenie.

Ale po raz kolejny: Kto moze niech cos robi, obojetnie co.

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Film promujacy q2
PostNapisane: 19 sie 2011, o 20:25 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2006, o 15:50
Posty: 1604
Lokalizacja: 3city
Karma: 56
nie zgodze sie,
na tej zasadzie moge powiedziec co z tego, ze usa zrobilo fajny filmik? mam przez to zapierdalac do us, zmieniac obywatelstwo i isc do armii?
trzeba utrzymac balans we wszystkim i przedstawic w ten sposob, ze wlasnie q2 bije na glowe takiego crysisa

zalezy tez jaki jest target - dzisiejsze dzieciaki zwracaja uwage glownie na grafe, wiec tak czy inaczej latwo nie bedzie : D


na scenariusz mam pewien pomysl, wiec jak skoncze to wrzuce


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Film promujacy q2
PostNapisane: 19 sie 2011, o 20:27 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
ty sapin ze swoimi settingami graficznymi to nawet nie wiesz jak q2 wyglada :bij: :D

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Film promujacy q2
PostNapisane: 19 sie 2011, o 20:31 
Przyczajony

Dołączył(a): 22 lis 2008, o 11:44
Posty: 45
Karma: 10
Nie ma co się spinać, tylko trzeba merytorycznie rozmawiać. Po pierwsze musimy wiedzieć czy są chętni do realizacji tego pomysłu i jakie są faktycznie ich możliwości, bo bez tego nie ma sensu dalej dyskutować. A co do mojego postu to tylko jeden z możliwych pomysłów które imaho mogłyby pociągnąć filmik na którym dymamy trupa.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Film promujacy q2
PostNapisane: 19 sie 2011, o 20:53 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('roodi', 'N')ie ma co się spinać, tylko trzeba merytorycznie rozmawiać. Po pierwsze musimy wiedzieć czy są chętni do realizacji tego pomysłu i jakie są faktycznie ich możliwości, bo bez tego nie ma sensu dalej dyskutować. A co do mojego postu to tylko jeden z możliwych pomysłów które imaho mogłyby pociągnąć filmik na którym dymamy trupa.

powaznie, przeczytaj 1szego posta, bo zadajesz pytania, na ktore masz odpowiedz w 1 poscie...
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Film promujacy q2
PostNapisane: 19 sie 2011, o 21:50 
Przyczajony

Dołączył(a): 22 lis 2008, o 11:44
Posty: 45
Karma: 10
Oczywiście że przeczytałem. Daj spokój. Póki co stoimy na "raczej się podejmą". Jeśli rozmawiałeś z nimi i wiesz że chcą to zrobić to po prostu napisz i nie zgrywaj mądrzejszego niż jesteś.

Druga rzecz jest taka, że nic co zostało napisane w tym topicu nie uczyni z tej inicjatywy przeboju. Fimik z Crysisem jest fajny bo Cryis jest fajny. Ten sam format przyłożony do q2 będzie niewypałem. IMAHO (ale będzie). Pozdro.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Film promujacy q2
PostNapisane: 19 sie 2011, o 23:00 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
temat przygotowania tego filmu, ma prawie rok, i na przestrzeni minionych miesiecy thp i darus byli chetni wykonac ten film. Oczekiwalem ze sami zabiora glos w tym temacie.

film w proponowanej postaci ma racje bytu, z racji tego ze prezentuje to o co w q2 chodzi... ma za zadanie pokazac ze
  • jest to gra bardzo wymagajaca wspolpracy calego teamu.
  • rozni sie od innych kwaków - chociazby dropy
  • jest dynamiczna na swoj sposob
  • quake2 to nie bezmyslne napierdalanie z rg

i moim zdaniem w 100 % spelni ta role. Tak, ku zaskoczeniu wszystkich q2 nie ma grafiki jak crysis, ale kto mowil, ze mamy go dogonic graficznie? Z trailer crysisa jedyne co chcemy wziac to szkielet filmu, tzn scenariusz, w ktorym caly filmik jest podzielony na tematyczne czesci, w ktorych za kazdym razem ukazana jest inna wlasciwosc nano-suit. tak samo trzeba przedstawic q2!

co do twojej porpozycji... ok, robimy filmik "rekrutacyjny". i co w nim pokazesz? puste servery? bluzgi na asterach? A moze chcesz ich kusisc na renome plq2? Wiekszosc ludzi, jak pomysli o starcie ligi to sie wycofa z racji fajniejszych gier gdzie mozna sobie pokampic spokojnie.

Najpierw potencjalni ludzie maja trafic na serwery DM, gdzie poznaja q2.
Twoim targetem sa starzy gracze? ilu ich jest? kolejna setka? ilu sciagniesz? ilu z nich nie ma aktualnie roboty na karku i przestali grac w q2 zeby wlasnie ogarnac pilniejsze sprawy...

Filmik ktory ty zaproponowales jest skierowany do starych graczy... moze 10-15 osob odpali q2... Filmik ktory mialby trafic na wykop, obejrzy prawdopodobnie ponad 100 000 ludzi... co bardziej zacheci ludzi? "Potrzebujemy Cie bo nie mamy z kim rozegrac ligi" czy byc moze ciekawe zrealizowany film prezentujacy najciekawsze cechy q2? gry ktora pomimo sedziwego wieku uwazamy za na tyle fajna, ze scena jako tako nadal sie trzyma.

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Film promujacy q2
PostNapisane: 20 sie 2011, o 11:11 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
moze komuś nie podobać się mój ton, no ale dobra...

@roodi

jeszcze raz, podsumujmy film us army
  • odwoluje sie do dumy i honoru amerykancow
  • wabi tym co ma do zaoferowania armia us
  • zacheca do walki w barwach jednej z najwiekszych armi swiata
  • odwoluje sie do miinów młodych amerykanów, którzy nie maja co robić

a teraz:
  • Jak chcesz to przelozyc na quake2?
  • do jakich wartosci odwolasz sie w takim filmiku?
  • co zaoferujesz(pokażesz w filmie) co może zachęcić do gry w q2?
  • kto jest Twoim targetem?

Moja idea z przykładem filmu crysisa nakierowuje jedynie na sposób wykonania filmu. Piszesz o jakimś fragmovie, że to nie ma sensu. Ale nikt nigdzie nie napisał, że to ma być fragmovie. Wrecz przeciwnie na samym wstępie zaznaczyłem, że
$this->bbcode_second_pass_quote('dem', ' ')Film taki miałbybyć bardzo dynamiczny i najkrótszy jak tylko się da, bo promowanie q2 za pomoca filmu trwajacego 10 minut i pokazujacego tylko super fragi nikogo tak na prawde nie zainteresuje, a co wazniejsze nie zaintryguje do tego stopnia by delikwent sciagnal q2 i sprobowal zagrac...

Stąd moje poirytowanie, że chyba nie czytałeś w ogóle wcześniejszych postów. dlatego roodi, zanim mi odpiszesz (mam nadzieje ze sie nie sfochowales) upewnij sie ze przeczytales dokladnie wszystkie posty w tym temacie.
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Film promujacy q2
PostNapisane: 20 sie 2011, o 11:34 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2005, o 17:14
Posty: 1036
Lokalizacja: Szprotawa/Wroc
Karma: 62
Roodi nie mogę się zgodzić z Tobą. Nie chcemy stworzyć kolejnego fragmovie. Najlepsze fragi będą tylko 1/5(?) całości filmiku. O co głównie chodzi w grach typu fpp jak nie o piękne i efektowne fragi? Nie wyobrażam sobie reklamy gry fpp bez pokazania dobrych fragów. To tak jak pokazać Pamele Anderson na okładce CKMa i zasłonić jej cycki. Reakcja jest natychmiastowa w głowie: fajna tylko szkoda że cycków nie widać, wtedy potencjalny kandydat do grania w q2 jest zawiedziony, ponieważ to co najlepsze w tego typu grach nie zostało pokazane.

Dem dobrze pisze, czym chcesz zachęcić takim spotem reklamowym nowych graczy? Braniem na litość? Chwaleniem się plq2, która jest jedną nogą w trumnie ? Hasłami "przyłącz się do Armii quake2, a scena odżyje" ?

Filmik ma przedstawić perełkę wśród shooterów fpp , która ma już swoje lata, ale która wciąż ma się dobrze i warto w nią postrzelać. Nie można pokazać w filmiku że z q2 jest źle, tylko trzeba tak ten filmik stworzyć, aby pokazał że scena ma się bardzo dobrze, że na scenie się dzieje wiele, że warto do niej dołączyć i klikać. Ulepszając go graficznie pokazać że jednak nie są to biegające kwadraty. Filmik ma konkurować z innymi grami fpp, nowszymi, ładniejszymi, ale my też mamy swoje asy w rękawie, nie koniecznie grafika, ale tp, fragi, różne ligi itd.

_________________
neon gej, lanther gej ho hej.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Film promujacy q2
PostNapisane: 20 sie 2011, o 11:46 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2006, o 15:22
Posty: 807
Lokalizacja: Dawna Stolica Polaków
Karma: 144
Wpadłem na dodatkowy pomysł :)

Jako, że q2 posiada kilka map, które są dość powszechnie znane w quake'owym świecie (np. aerowalk, match1, tltf, q2campgrnds) może warto ukazać kilka akcji na tychże mapach?

I potem motto:
- looks familiar to you?
- different physics
- different weapons
- different feeling
- try it out!

może w ten sposób uda się zachęcić kogoś z innej platformy do testów.. a nóż się spodoba?

_________________
[inc]sil: please...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Film promujacy q2
PostNapisane: 20 sie 2011, o 12:11 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2005, o 17:49
Posty: 1028
Karma: 49
ja jedynie sprostuje dema, dropy w ql sa :)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Film promujacy q2
PostNapisane: 20 sie 2011, o 12:40 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
Szkoda szczępić tyle języka z tego co czytałem widzę, że sil ma ogromna chrapkę zrobić ten film. Do tego ma dobre pomysły. LamaZStudio aktualnie ma parę projektów w planach ale jak będzie trzeba to napewno pomożemy. Ja proponuje już dość tych pomysłów a żeby projekt ruszył nagrywać akcje i wklejać tu linki. Scena będzie mogła wybrać odpowiadające akcje dla filmu promującego kłejka 2. Obojętnie kto będzie składał film czy LS czy sil i tak w trakcie montażu pewnie wyjdzie zupełnie inaczej. Ponieważ najlepsze pomysły przychodzą do głowy trakcie montażu ;> Nie mówiąc o tym ,że czasami ciężko zrobić coś kto sobie wyobrazi w głowie. Bo albo nie ma się odpowiedniej wiedzy albo ciężko komuś dogodzić.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Film promujacy q2
PostNapisane: 20 sie 2011, o 12:53 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
wazne jest zeby ustalic tylko szczegóły...

sil/kubi pokusicie sie o podsumowanie, ktoremu przyklasniemy i zaczniemy zbierac akcje?

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Film promujacy q2
PostNapisane: 22 sie 2011, o 14:51 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2005, o 17:14
Posty: 1036
Lokalizacja: Szprotawa/Wroc
Karma: 62
$this->bbcode_second_pass_quote('sil', 'W')padłem na dodatkowy pomysł :)

Jako, że q2 posiada kilka map, które są dość powszechnie znane w quake'owym świecie (np. aerowalk, match1, tltf, q2campgrnds) może warto ukazać kilka akcji na tychże mapach?

I potem motto:
- looks familiar to you?
- different physics
- different weapons
- different feeling
- try it out!

może w ten sposób uda się zachęcić kogoś z innej platformy do testów.. a nóż się spodoba?



Zanim dojdziemy do podsumowania trzeba jeszcze przedyskutować to co napisał Sil.
Zastanawiałem się właśnie nad nawiązaniem do innych gier, użycia fragów, tricków z map, które są znane w innych edycjach Quake'a i doszedłem do wniosku żeby jednak skupić się na tym co jest związanie tylko i wyłącznie z q2. Dlaczego?
Bo np. na tltf wydaje mi się że o niebo lepiej gra się w q3, jest bardziej dynamiczne itd a gracze, którzy spróbowali tej mapy grając w q3 mogą się zawieść w q2, że jest jednak lekko ociężała, mniej dynamiczna, większa. Takie moje zdanie.
_________________
neon gej, lanther gej ho hej.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Film promujacy q2
PostNapisane: 22 sie 2011, o 16:29 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 7 paź 2003, o 17:30
Posty: 614
Karma: -41
Bo w q3 jak grasz na tltf to masz inna bron zaraz po odrodzeniu ktora mozesz zabic przeciwnika. A w q2 blastem niczego nie zrobisz wielkiego :)

_________________
o kurwa ; o


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Film promujacy q2
PostNapisane: 22 sie 2011, o 17:52 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2006, o 17:25
Posty: 2550
Lokalizacja: Radomsko
Karma: 176
$this->bbcode_second_pass_quote('KuBi', '')$this->bbcode_second_pass_quote('sil', 'W')padłem na dodatkowy pomysł :)

Jako, że q2 posiada kilka map, które są dość powszechnie znane w quake'owym świecie (np. aerowalk, match1, tltf, q2campgrnds) może warto ukazać kilka akcji na tychże mapach?

I potem motto:
- looks familiar to you?
- different physics
- different weapons
- different feeling
- try it out!

może w ten sposób uda się zachęcić kogoś z innej platformy do testów.. a nóż się spodoba?




Zanim dojdziemy do podsumowania trzeba jeszcze przedyskutować to co napisał Sil.
Zastanawiałem się właśnie nad nawiązaniem do innych gier, użycia fragów, tricków z map, które są znane w innych edycjach Quake'a i doszedłem do wniosku żeby jednak skupić się na tym co jest związanie tylko i wyłącznie z q2. Dlaczego?
Bo np. na tltf wydaje mi się że o niebo lepiej gra się w q3, jest bardziej dynamiczne itd a gracze, którzy spróbowali tej mapy grając w q3 mogą się zawieść w q2, że jest jednak lekko ociężała, mniej dynamiczna, większa. Takie moje zdanie.

Sratatata : P Q3dm17 ssie po same kule D: TLTF FTW! :)
_________________
TLTF jest jak Media Markt - nie dla idiotów


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza