[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 27 kwi 2024, o 17:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Z perspektywy gracza nowego, rekreacyjnego...
PostNapisane: 13 wrz 2012, o 12:38 
Slaby koles

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 11:21
Posty: 15
Karma: 0
Witam,

chciałem wrócić do q2 po kolejnej przerwie, ale widzę, że jest tak jakby troszkę gorzej...

Pierwsza rzecz, która już została podniesiona wiele razy, to upływający czas. Tak, coraz więcej osób ma rodziny, obowiązki, inne zajęcia. To prawda. Jednak nie wydaje mi się, by aż taka masa osób w ogóle nie miała czasu by zagrać choć godzinę co parę dni. Potrzebny jest dodatkowy impuls, by zostawali.

Moim zdaniem strategia powinna być taka, by w pierwszej kolejności utrzymać tych, co grają. Dopiero później zająć się nowymi naborami...

Druga sprawa - gracze nowi są izolowani i wyśmiewani, bluzgani itp. Nie mówię, że wszyscy tacy są, bo parę osób mi pomogło, ale ogólne wrażenie jest takie, że jak się wchodzi na serwery to albo się nie pogra w ogóle, albo pogra i będzie się dostawało zjebki z prawa i lewa. To chyba jest główny problem.

Inna rzecz - rozreklamowanie q2. Sądzę, że wiele osób w naszym wieku nie wie, że w ogóle ktoś jeszcze gra w q2. Nie wiem, kto wymyślił akcję na FB, ale jest to świetny pomysł. Może warto reklamować się na forach growych? Ktoś może zawsze zajrzy...

Parę miesięcy temu chciałem zdobyć konto No Fake. Chciałem wejść na serwery, by się poduczyć, podpatrzeć. Zostałem zignorowany. Skoro takie jest podejście do nowych, to nie dziwcie się, że tych nowych nie ma. Kolejna rzecz - jest FB, więc może to tędy droga do weryfikacji?

IRCa osobiście nie mam i nie mam pojęcia co z nim robić, FB prostszy w tym aspekcie ;)

Może warto stworzyć serwer specjalnie dla nowych? Najlepiej jest uczyć się grając, a grając z ludźmi poziomem zbliżonym nauka nie jest asymetryczna. Jasna sprawa, że warto też grać z lepszymi, jednak jakiś balans może powinien być zachowany?

Zastrzegam, że piszę z pozycji bardzo rekreacyjnego gracza, niuansów nie znam.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Z perspektywy gracza nowego, rekreacyjnego...
PostNapisane: 13 wrz 2012, o 13:00 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 8 kwi 2010, o 08:19
Posty: 750
Lokalizacja: acapulco
Karma: 89
wszystko co wymieniłeś jest bez znaczenia.
brak plq2 w tym roku jest mega znaczący i w najbliższym czasie odbije się to na scenie.

_________________
Я Ξ √ Ω L U T ↑ ☼ N


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Z perspektywy gracza nowego, rekreacyjnego...
PostNapisane: 13 wrz 2012, o 13:22 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
nie jest beznaczenia imo. to jest informacja ktora trzeba sie posilkowac podczas dzialania... w q2 graja ludzie, ok nie ma plq2, ok ja przez prace nie mialem czasu dokonczyc laddera, ale mozna jeszcze cos zrobic. ja staram sie pisac troche pod ladder, ale to jest sporadycznie i moj termin - pazdziernik jest nierealny, ale mam zamiar to skonczyc i skoncze.

niech ten temat bedzie impulsem dla starych wyjadaczy, ktorzy mowia ze powodem jest brak nowych a nie to co sie dzieje na serverach.

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Z perspektywy gracza nowego, rekreacyjnego...
PostNapisane: 13 wrz 2012, o 13:34 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2002, o 12:16
Posty: 2175
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 140
$this->bbcode_second_pass_quote('TadX', 'W')itam,
Parę miesięcy temu chciałem zdobyć konto No Fake. Chciałem wejść na serwery, by się poduczyć, podpatrzeć. Zostałem zignorowany. Skoro takie jest podejście do nowych, to nie dziwcie się, że tych nowych nie ma. Kolejna rzecz - jest FB, więc może to tędy droga do weryfikacji?


Mam wszystkie logi z kanalu #nofake odkad kanal powstal i jakoś nie widziałem Cię byś zjawił się z prośbą o konto - sorry za uszczypliwe podejście, ale reaguję na zarzucanie ekipie nf ignorancji.
_________________
Console: d2 Irc: alt+z lover


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Z perspektywy gracza nowego, rekreacyjnego...
PostNapisane: 13 wrz 2012, o 14:01 
Luzny kolezka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2007, o 11:07
Posty: 432
Lokalizacja: Stoczek/Lublin
Karma: 23
koles jak pisał wyżej nie ma pojęcia o ircu ;p

_________________
wieje sandałem !!!


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Z perspektywy gracza nowego, rekreacyjnego...
PostNapisane: 13 wrz 2012, o 14:20 
Slaby koles

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 11:21
Posty: 15
Karma: 0
$this->bbcode_second_pass_quote('doddy', 'M')am wszystkie logi z kanalu #nofake odkad kanal powstal i jakoś nie widziałem Cię byś zjawił się z prośbą o konto - sorry za uszczypliwe podejście, ale reaguję na zarzucanie ekipie nf ignorancji.

Pisałem maile w tej sprawie. Zero odzewu. Właśnie maile, bo IRCa nie ogarniam, po prostu ;) Poza tym nie zarzucam ignorancji ekipie nf, tylko to, że ja zostałem zignorowany ;)

$this->bbcode_second_pass_quote('tinc-', 'w')szystko co wymieniłeś jest bez znaczenia.
brak plq2 w tym roku jest mega znaczący i w najbliższym czasie odbije się to na scenie.
Czy mój głos ma znaczenie, czy nie - nie mi oceniać. Kwestia tylko tego, czy krytyka (konstruktywna) jest przyjmowana, czy w ogóle nie ma chęci zgłębiania się w ten temat i przyznania, że coś jest nie tak. Moim zdaniem to samobójstwo. No chyba, że sytuację macie w porządku i nic złego się nie dzieje, wtedy ok. Co do braku plq2 - tutaj nie jestem zupełnie w temacie, ale tyle, co mogę powiedzieć to to, że brak regularnych rozgrywek, pobudzających scenę jest na pewno ogromnym problemem. Temu nie przeczę. Skoro nie ma inicjatywy trzymającej środowisko i stałych bywalców w jedności to - faktycznie - jest źle.
$this->bbcode_second_pass_quote('dem', 'p')owodem jest brak nowych a nie to co sie dzieje na serverach
Tutaj zaryzykuję stwierdzeniem, że jest to koło zamknięte... Syf (momentami) na servach -> odchodzą starzy -> nowi się zniechęcają -> coraz mniej ludzi. Najbardziej to wkurzający są cheaterzy, do chamstwa już dawno się przyzwyczaiłem.

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Z perspektywy gracza nowego, rekreacyjnego...
PostNapisane: 13 wrz 2012, o 14:27 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
Wg mnie jedną z ważniejszych kwestii jest: Czy chciałbyś poświęcić SWÓJ czas na zmianę tego o czym piszesz?

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Z perspektywy gracza nowego, rekreacyjnego...
PostNapisane: 13 wrz 2012, o 14:28 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2002, o 12:16
Posty: 2175
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 140
$this->bbcode_second_pass_quote('TadX', '')$this->bbcode_second_pass_quote('doddy', 'M')am wszystkie logi z kanalu #nofake odkad kanal powstal i jakoś nie widziałem Cię byś zjawił się z prośbą o konto - sorry za uszczypliwe podejście, ale reaguję na zarzucanie ekipie nf ignorancji.

Pisałem maile w tej sprawie. Zero odzewu. Właśnie maile, bo IRCa nie ogarniam, po prostu ;) Poza tym nie zarzucam ignorancji ekipie nf, tylko to, że ja zostałem zignorowany ;)

Do kogo? Na jaki adres? Toć na http://nofake.planetquake.pl/ nic o mailach nie ma i nikt tego nie supportował ;)
_________________
Console: d2 Irc: alt+z lover


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Z perspektywy gracza nowego, rekreacyjnego...
PostNapisane: 13 wrz 2012, o 14:57 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 13:47
Posty: 2926
Lokalizacja: 3m
Karma: 52
TadX:
http://webchat.quakenet.org/
Nickname : TadX
Channels: #nofake
Jak chcesz wejsc na inny kanal wpisujesz np /j q2.pl
Nie musisz nic instalowac.

_________________
-,-


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Z perspektywy gracza nowego, rekreacyjnego...
PostNapisane: 13 wrz 2012, o 14:59 
Slaby koles

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 11:21
Posty: 15
Karma: 0
$this->bbcode_second_pass_quote('doddy', 'D')o kogo? Na jaki adres? Toć na http://nofake.planetquake.pl/ nic o mailach nie ma i nikt tego nie supportował ;)

Nie pamiętam, adres mail skądś wytrzasnąłem z listy osób, które były wymienione jako ci funkcyjni na nf. Maila chyba nawet z forum. To było w zeszłym roku, nie skojarzę.
$this->bbcode_second_pass_quote('newash', 'W')g mnie jedną z ważniejszych kwestii jest: Czy chciałbyś poświęcić SWÓJ czas na zmianę tego o czym piszesz?
Nie wiem czemu to akurat jest ważniejsza kwestia i czemu w takim wydźwięku piszesz. Nikogo nie obrażam, ani nie krytykuję ad personam. Poza tym zdaję sobie sprawę, że problem nie jest taki prosty do rozwiązania. Przytaczam po prostu swoje zdanie jako, jakby nie patrząc, laik. Poza tym widzę, że Dem coś próbuje tu robić, ale odnoszę wrażenie, że więcej się on nawysłuchuje o sobie samym. Chyba bardziej powinno zależeć starym bywalcom...

Dzięki Sify :)

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Z perspektywy gracza nowego, rekreacyjnego...
PostNapisane: 13 wrz 2012, o 18:18 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
Sory, powinienem pisać bezosobowo. Dużo jest do zrobienia i każdy ma swoje priorytety. Nie ma tu też żadnego ośrodka sterowania, więc wszelkie decyzje 'globalne' są bardzo trudne do przeprowadzenia. Dlatego każdy jest skazany na swoje własne działanie i często w pojedynkę.

Większość rzeczy, o których piszesz są warte wprowadzenia. Ale jak to zrobić? Tu leży pies pogrzebany.
Dlatego jeśli masz chęci - i tu już mogę osobiście - zdziałaj coś :) Zrobienie czegokolwiek - poświęcenie czasu i energii (w dodatku w tak trudnej materii) - wydaje mi się być w tym kontekście najważniejszą kwestią. I na tym według mnie opiera się rozwój q2.

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Z perspektywy gracza nowego, rekreacyjnego...
PostNapisane: 13 wrz 2012, o 18:53 
Slaby koles

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 11:21
Posty: 15
Karma: 0
Oki, teraz rozumiem. Nic się nie stało Newash :)

Zaznaczę tylko, że nie chcę być odebrany jako ktoś, kto nagle przyszedł z zewnątrz i już by robił swoje porządki. Ciągle podkreślam, wyrażam tylko swoje zdanie, nic więcej.

Jak nie ma kogoś, kto ma ostateczny głos, to jest kiepsko jeśli chodzi o organizację... Nie będzie efektywności. To znaczy - dobra organizacja nie zapewni sama w sobie sukcesu, ale bez niej ten sukces będzie bardzo utrudniony. Może warto pomyśleć nad czymś w rodzaju kapituły, nie mówię już, by wybierać jednego człowieka, ale taki komitet złożony nie wiem, z 3, 5 osób już by był krokiem naprzód. Macie forum, FB, scenę - może warto przemyśleć? Może po reprezentancie z poszczególnych klanów, najstarsi stażem, z najlepszymi wynikami?

Ze swojej strony na pewno mogę, na tą chwilę, rozesłać wieść na największym forum tenisowym w Polsce (ale to za jakiś czas)***, jednak nie będzie to osobny temat, tylko post w jednym, wydzielonym temacie dot. gier. Jak zacznie się październik to pogadam z kolegami z pracy, może oni roześlą wiadomość dalej. Co innego? Na razie nie wiem, ale można by przemyśleć to i owo.

Może teraz bardziej optymistycznie - mamy ten komfort, że q2 jest obecnie za darmo, legalnie. Ludziska nic nie będą musieli kupować (no, może myszkę, raczej się przyda). Nawet najgorszy komp, laptop udźwignie kwaka, więc też jest w porządku.

***
Co w takim poście mógłbym zawrzeć? Może podacie propozycje - odpowiednie linki, instrukcje? Tu już Wy macie głos, bo siedzicie w tym o wiele dłużej.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza