[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 29 mar 2024, o 15:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Czy danka powinna byc dalej opiekunem KUBUS/COOLNET
Ankieta wygasła 15 wrz 2012, o 14:08
TAK i tylko ona 0%  0%  [ 0 ]
TAK ale powinien ktoś współdzielić z nią opiekę na tych samych warunkach 16%  16%  [ 1 ]
NIE, powinien byc nowy opiekun ale danka zachowuje adminy bez rcona 16%  16%  [ 1 ]
NIE, powinien byc nowy opiekun i danka traci wszelka wladze 66%  66%  [ 4 ]
Mam wyjebane i chce to koniecznie pokazać. 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: servery yossariana
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 10:50 
Mroczny

Dołączył(a): 20 mar 2005, o 19:17
Posty: 530
Lokalizacja: Białystok
Karma: 18
Hehehehe, niektórym to całkiem w głowach się poprzewracało :D
Danka, odpierdol się w końcu od koryta :D Dom już se z q2 postawiłaś, daj adminować demowi :|

_________________
te tam nie pierdol :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: servery yossariana
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 11:18 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
nie masz dem racji co do rcona, to co ustawisz z rcona zniknie tak samo po crashu serwera... co za roznica czy daje sie admina przez komende giveadmin z poziomu admina na serwerze czy poprzez rcona? w obu przypadkach admin jest w ten sam sposob zapisywany do tego samego pliku na serwerze (nie jest prawda ze adminy nadawane przez admina sa ulotne, admina tak samo mozna dac bez ograniczenia czyli ze wszystkimi flagami i na nieograniczona ilosc meczy i bedzie tak samo aktywny po crashu serwera przy normalnym dzialaniu serwera jak ten nadany przez rcona), problem z serwerami yossa jest taki ze wlasnie prawdopodobnie nie zapisuje zmian w pliku z jakis przyczyn (np. uprawnienia do zapisywania zmian w pliku uzytkownika z poziomu ktorego serwer q2 jest uruchomiony?) i trzyma je tylko w pamieci albo zapisuje je ale przy starcie serwera bierze skads jakies pliki defaultowe na nowo albo jeszcze jakas inna przyczyna, nie wiem, nie moje serwery wiec przyczyn moze byc wiele, problem w tym ze yoss tez nie wie tak sie dzieje, albo nie chce zeby bylo inaczej

to powyzej dotyczy oczywiscie serwerow tdm, na tourney z tego co wiem jest jeden tylko admin tzn nie ma podzialu na adminy, ustawia sie tylko haslo admina i tyle

rcon nic nie zmieni, no moze tylko tyle ze jak ktos zacznie sie nim bawic to serwer bedzie wiecej offline niz online, bo mozna bardzo latwo go rozlozyc na lopatki nawet wpisujac wszystko poprawnie a serwer jest w stanie sobie zrobic od tak crash juz po kilku chocby restartach z rcona

wiec nie wprowadzajcie ludzi w blad jak nie znacie sytuacji...

oczywiscie ze moze by sie zmienilo cos, bo ktos bardziej aktywny od danki by mogl reagowac na ewentualny crash itd., rcona watpie zeby yoss komus dal
admini... z tego co widze danka chciala dac adminy dowolnym wskazanym przez was osobom z jednym wyjatkiem, i sprawa bylaby zalatwiona, ale od razu zaczela sie nagonka na nia i jej obrazanie, nic dziwnego ze od kilku lat nic sie nie zmienia w tej kwestii, sami sobie zamykacie ciagle drzwi, a cytowanie teraz jednego posta yossowi wam nic nie da, zwlaszcza gdy zobaczy pelny obraz dyskusji np. tutaj: http://www.fajnyboard.planetquake.pl/viewtopic.php?f=58&t=3046&start=140, posty na poziomie majcina tylko utwierdza yossa w tym ze nie powinien dawac komus wladzy kogo nie zna

tak, to nie sa serwery danki i nie moze o tym decydowac kto ma miec na nich admina, tak samo wy ze swoja ankieta nie mozecie o tym decydowac, decyzja zawsze bedzie nalezec do wlasciciela serwera

nie, nie mam sytuacji w dupie, stwierdzam tylko fakty, zycze wam dobrze i zeby q2 pozyl jeszcze kilka lat, ale w ten sposob nic nie zalatwicie, pogarszacie tylko swoja sytuacje zamiast ją uzdrowic


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: servery yossariana
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 11:22 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
Mógłbyś więcej powiedzieć do giveadmin?
Czy to działa tak, że admin przydziela admina na czas nieokreślony? Jak to działa i jaki jest Twój stosunek do rozszerzania listy adminów w taki sposób na Twoich serwerach?

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: servery yossariana
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 11:36 
Cichociemny

Dołączył(a): 19 kwi 2004, o 15:20
Posty: 133
Karma: 8
newash tak, wpisujesz "-1" i to jest admin ciągły, jeśli wpiszesz zamiast tego jakaś liczbę to jest to ilość map, na które ustawiasz komuś admina (bardzo przydatne jeśli nie było sędziego na mecz i komuś się zakładało admina na 3 mapy tylko). Poza tą sytuacją nigdy nie zakłada się adminów na ograniczoną ilość map (mniemam, że urbas też nie zakłada)
Co do rcona - no jak zwykle ktoś tu pieprzy głupoty, o których nie ma zielonego pojęcia, yoss nie da nikomu do tego dostępu, ja też w życiu nie miałam, no ale... niektórzy piszą, żeby popisać i żeby wesoło chociaż było:) mam po prostu najwyższą flagę w adminie, która umożliwia mi zakładanie adminów.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: servery yossariana
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 11:39 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2005, o 13:53
Posty: 3550
Karma: 140
$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', 'z') tego co widze danka chciala dac adminy dowolnym wskazanym przez was osobom z jednym wyjatkiem, i sprawa bylaby zalatwiona

$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', 't')ak, to nie sa serwery danki i nie moze o tym decydowac kto ma miec na nich admina
Widze tu pewna sprzecznosc

$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', 'n')ie, nie mam sytuacji w dupie, stwierdzam tylko fakty, zycze wam dobrze i zeby q2 pozyl jeszcze kilka lat, ale w ten sposob nic nie zalatwicie, pogarszacie tylko swoja sytuacje zamiast ją uzdrowic
Jak ją niby pogarszamy? :D To, że chcemy jakiś zmian jest pogorszeniem? Wybacz ale scena ma z zalozonymi rekami patrzec jak po serwerach ZUPELNIE BEZKARNIE biegaja aimboty i panuje powszechna anarchia ? Ze ludzie nowi i zupelnie przypadkowi maja w dupie gre widzac "nienaturalnie dobrych" skaczacych po najpopularniejszym serwerze dla poczatkujacych ?
A jesli juz pisze do Ciebie to tak btw to do dzisiaj nie uzyskalem od Ciebie rozwiazania problemu coolneta DM (podobno jakiś znasz - podobno)
_________________
#czesc


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: servery yossariana
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 11:41 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2005, o 19:37
Posty: 831
Lokalizacja: Białysok
Karma: 38
newash mod TDM ma w sobie taki system gdzie rozdaje sie FLAGI do kazdego admina od 1 do 16 (do 4 jest hold kick bez bana itd a 10/15 pelen pakiet) gdzie tylko 16 moze rozdawac i dodawac adminy dla kazdego uzytkownika mniej wiecej to idzie tak - addadmin nazwa (uzytkownika) haslo - czas/liczba meczy (mozliwosc na czas nieokreslony to jest -1) i flagi czyli od 1 do 15 (z racji tego ze rozsadnie jest gdy 16 poziom ma tylko jedna osoba)
wiecej jest w pliku tdm /docs/tdm-admin.pl lub en zalezy kto co lubi :)

edit: danka mnie ubiegla :( i dodalem ten plik tekstowy

Spoiler:
$this->bbcode_second_pass_quote('', '=')==========================
Zarzadzanie adminami w TDM
===========================

Wprowadzenie.
W TDM zostal wprowadzony zupelnie inny niz w Battle Ground czy OSP Tourney'u system adminowania. Mozna stworzyc do 64 hasel z roznymi uprawnieniami. Kazde haslo ma przydzielony name gracza dla ktorego jest ono przeznaczone, w zwiazku z czym jezeli ktos "pozyczy" swoje haslo koledze, to kolega ten po wlaczeniu admina bedzie mial name osoby ktora udostepnila mu swojego admina. Uprawnienia danego hasla okreslaja jakich komend adminowych moze uzywac wlasciciel. Dodatkowa, bardzo uzyteczna opcja jest mozliwosc ustalenia po ilu meczach haslo zostaje automatycznie skasowane.
Zalecamy aby haslo ze wszsytkimi uprawnieniami bylo tylko jedno i aby znala je tylko jedna osoba: administrator serwera. Powod jest prosty: glowny admin moze podgladac liste hasel innych adminow, dodawac nowe hasla i usuwac istniejace. Moze tez uzywac wszystkich komend adminowych.
Komenda sluzaca do wlaczenia trybu adminowania to "admin <haslo>". Hasla przechowywane sa w pliku o nazwie admin_port_.lst gdzie _port_ to numer portu na ktorym stoi serwer.

Skladnia pliku admin_port_.lst.
admin_port_.lst jest plikiem tekstowym ktorego skladnia jest nastepujaca:
<name0> <haslo0> <czas> <flagi>
<name1> <haslo1> <czas> <flagi>
...
<name63> <haslo63> <czas> <flagi>

Opis pól:
name - Name gracza.
haslo - Haslo przydzielone temu graczowi. Wielkosc liter jest brana pod uwage.
czas - Czas na jaki haslo zostalo przydzielone (podawany jest on w meczach). Aby ustawic czas na nieokreslony wystarczy w polu tym wpisac -1.
flagi - Liczba znajdujaca sie w tym polu okresla ktorych komend adminowych moze gracz uzywac.

Lista flag:

nazwa | liczbowo | literowo | przydzielone komendy
----------+----------+----------+----------------------
AD_SERVER | 1 | s | kickuser, details, smap, dmf
AD_TEAMS | 2 | t | kickuser, details, readyteam, teamname, teamskin, pickplayer, kickplayer, lockteam, unlockteam
AD_BAN | 4 | b | kickuser, details, banlist, kickban, unban, ban
AD_MATCH | 8 | m | kickuser, details, start, break, tl, bfg, powerups, time
AD_ALL | 16 | a | wszystkie + adminlist, giveadmin, deladmin

Aby przydzielic graczowi wiecej niz jedna grupe komend adminowych nalezy zsumowac wybrane flagi. Przyklad: Chcemy aby gracz mogl uzywac komend z grupy AD_BAN i AD_SERVER. AD_BAN + AD_SERVER = 5. Nalezy wiec w polu flag wpisac 5. Flaga AD_ALL uprawnia gracza do uzywania wszystkich komend adminowych w zwiazku z tym nie ma potrzeby dodawac do niej innych flag.

Ustawienie glownego admina.
Po pierwszym uruchomieniu moda nalezy ustawic haslo glownego admina (ze wszsytkimi uprawnieniami). Aby dopisac glownego admina do listy hasel mozna uzyc jednej z dwoch metod.
1 sposob: Przed uruchomieniem serwera otworzyc (lub utworzyc jesli nie istnieje) plik admin_port_.lst i za pomoca edytora tekstowego dopisac haslo do listy. W polu <time> wpisac "-1" a w polu <flagi> "16".
2 sposob: Po uruchomieniu serwera i wlaczeniu mapy, w konsoli nalezy uzyc komendy "sv addadmin name_gracza jakies_haslo -1 a".

Zarzadzanie haslami z konsoli serwera.
Dostepne sa trzy komendy: "sv addadmin", "sv deladmin", "sv adminlist".
1. sv addadmin - komenda ta sluzy do dodania hasla do listy.
skladnia: sv addadmin <name gracza> <jakies haslo> <czas> <flagi literowo>.
Gracz ktorego name podajemy nie musi znajdowac sie na serwerze w przeciwienstwie do komendy "giveadmin".
2. sv deladmin - komenda ta powoduje wykasowanie danego hasla.
skladnia: sv deladmin <numer>, gdzie numer jest liczba ktora nalezy odczytac z listy hasel ("sv adminlist").
3. sv adminlist - komenda ta wyswietla pelna liste hasel wraz z flagami i czasem.
skladnia: sv adminlist

Zarzadzanie haslami podczas gry.
Tylko glowny admin moze dodawac, kasowac i przegladac hasla. Nalezy wiec najpierw wlaczyc admina przy pomocy komendy "admin". Dostepne sa 3 trzy komendy: "giveadmin", "deladmin", "adminlist".
1. giveadmin - komenda sluzy do nadania hasla okreslonemu graczowi ktory znajduje sie na serwerze.
skladnia: giveadmin <name gracza lub jego ID> <jakies haslo> <czas> <flagi literowo>.
U gracza w konsoli zostanie wyswietlona informacja jakie haslo zostalo mu przydzielone, ktorych komend moze uzywac oraz po ilu meczach jego haslo straci waznosc. Aby nadac haslo na nieokreslony czas w polu <czas> nalezy wpisac -1.
2. deladmin - komenda ta powoduje wykasowanie danego hasla.
skladnia: deladmin <numer>, gdzie numer jest liczba ktora nalezy odczytac z listy hasel ("adminlist").
3. adminlist - komenda ta wyswietla pelna liste hasel wraz z flagami i czasem.
skladnia: adminlist

_________________
a, o co tobie bejbe chodzi w sumie? Ja nie wiem, Ty nie wiesz, wiec chuj wie.


Ostatnio edytowano 7 wrz 2012, o 11:53 przez fest1val, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: servery yossariana
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 11:43 
Mroczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2008, o 21:15
Posty: 464
Lokalizacja: Pruszcz Gd (PRG)
Karma: 27
Opcja 4

Myślę ze na Kubusach i Coolnetach może trochę sie poprawi sytuacja mam przynajmniej taką nadzieje, a coolnet DM czuje że i tak zostanie bez zmian ale zobaczymy...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: servery yossariana
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 11:45 
Cichociemny

Dołączył(a): 19 kwi 2004, o 15:20
Posty: 133
Karma: 8
najzabawniejsze jest to, że ludzie burzą się o coolneta DM, na temat którego pisane było sto razy.
To jest jedyny serwer, gdzie yossarian niczego nie chce zmieniać.
Rozmawiałam z nim po 100 razy o tym, żeby zmienić mod może, żeby zmienić zabezpieczenia, cokoliek, niestety zawsze powtarzał, że to jest jedyny serwer, jaki zostaje na jego zasadach i taki ma właśnie być - bez zabezpieczeń jakiś szczególnych. On jeden taki chce mieć i koniec.
Mało tego, napisał do mnie z 5 dni temu, że zmienił hasło, bo on nie chce, żeby tam biegało za dużo adminów i zawsze mi pisał, żebym hasła za wielu ludziom nie rozdawała. Ostatnio dałam i hasło zostało zmienione :D
Urbasek takiego samego Wam zrobił DM, ale nie, na upartego tam musicie grać a potem płakać na fb jak dzieci, że czity.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: servery yossariana
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 11:52 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2005, o 13:53
Posty: 3550
Karma: 140
1. kto pisze o zmienianiu moda?
2. jakbys miala troche intelektu pod swoja stara kopulka to zrozumialabys, ze coolnet DM nie sluzy tyle starym wygom co poczatkujacym. Jaki poczatkujacy zainteresuje sie dalej gra widzac jak dostaje nonstop smuge z raila prosto w oczeta?

_________________
#czesc


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: servery yossariana
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 11:56 
Cichociemny

Dołączył(a): 19 kwi 2004, o 15:20
Posty: 133
Karma: 8
a gdybyś Ty miał trochę intelektu WSZYSTKOWIEDZĄCY SZERYFIE FB to byś wiedział, że to nie jest moje zdanie tylko yossariana, że serwer ma zostać w takiej postaci i też chciałam, aby coś się tam zmieniło, żeby były możliwości gry bez czitów.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: servery yossariana
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 11:58 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
$this->bbcode_second_pass_quote('newash', 'M')ógłbyś więcej powiedzieć do giveadmin?
Czy to działa tak, że admin przydziela admina na czas nieokreślony? Jak to działa i jaki jest Twój stosunek do rozszerzania listy adminów w taki sposób na Twoich serwerach?


giveadmin dziala tak samo jak addadmin z poziomu rcona, podajesz login, haslo, ilosc meczy (-1 = bez ograniczenia ilosci), oraz flagi (uprawnienia)
te komendy niczym sie nie roznia

dlatego wypisujecie glupoty jakies na temat rcona, jakiegos wymyslonego opiekuna serwera itd, wystarczy dodac kilka adminow jakich chcecie na serwerach i macie ta sama wladze jak danka (z ta roznica ze po crashu bedzie trzeba zrobic liste adminow na nowo przez osobe ktora jest na liscie adminow przy starcie serwera), sprawa bylaby juz w tym momencie zalatwiona i wszyscy byliby zadowoleni, ale wy oczywiscie wolicie sobie pobluzgac na fb i poobrazac ludzi ktorzy wlasciwie jako jedyni moga wam pomoc niz naprawde uzdrowic sytuacje na serwerach

yoss nie chce dac nawet admina a wy chcecie rcona? nawet ja nikomu bym nie dal rcona a co dopiero yoss (no moze poza wyjatkami, dla osoby ktora znam i ktorej mam zaufanie jak chocby np. doddy)

majcin, pisalem milion razy jaka jest sytuacja coolneta, danka pisala milion razy, czego ty nie rozumiesz?

$this->bbcode_second_pass_quote('majcin', '
')coolnet DM nie sluzy tyle starym wygom co poczatkujacym

ale dlaczego ty masz decydowac albo ktokolwiek z was komu ma sluzyc ten serwer? yoss jest stary wyga i moze postawil sobie serwer tylko wlasnie po to zeby sobie raz na jakis czas wejsc na serwer i poskakac z cheatami, to jest jego serwer, jego zasady, jego decyzja

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: servery yossariana
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 12:05 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
w takim razie potrzebujemy tylko szybkiego rozdania 2ch 3ch adminów po crashu serwa. Czyli właściwie jakiegoś topicu do raportowania o crashu. Nie chodzi o tworzenie listy (chyba, że ktoś chce), tylko o szybkie danie 2m 3m osobom, a te już kolejnym i same się zrobi.

Czy to jest takie proste?

Acha - pytanie najważniejsze: Czy flaga 16 może być przekazywana? Czyli czy admin, który został ustanowiony z konsoli może ustanawiać kolejnego admina?

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Ostatnio edytowano 7 wrz 2012, o 12:08 przez newash, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: servery yossariana
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 12:07 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2005, o 13:53
Posty: 3550
Karma: 140
$this->bbcode_second_pass_quote('danonek', 'a') gdybyś Ty miał trochę intelektu WSZYSTKOWIEDZĄCY SZERYFIE FB to byś wiedział, że to nie jest moje zdanie tylko yossariana, że serwer ma zostać w takiej postaci i też chciałam, aby coś się tam zmieniło, żeby były możliwości gry bez czitów.

Ale kurwa kto pisze o zmianie postaci serwera? Czy Ty w ogole rozumiesz co sie do Ciebie pisze? Wszyscy sobie doskonale zdajemy sprawe z ograniczen antyczitowych na Coolnecie DM. Jedynym sposobem (urbasek podobno zna inny, aczkolwiek jeszcze sie nim nie pochwalil) na omieniecie tego jest przyznanie adminow aktywnym i dostepnym osobom! A Wy dalej bedziecie pisac (by nie uzyc bardziej brzydkiego slowa) o jakims modzie..

$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', 'm')ajcin, pisalem milion razy jaka jest sytuacja coolneta, danka pisala milion razy, czego ty nie rozumiesz?
A moze to Ty i danka nie rozumiecie, ze ja nie pisze o modach,antyczitach i innych Waszych pomyslach ktorych nie mozna zrealizowac a o aktywnych i dostepnych adminach. Wezcie zacznijcie uwaznie czytac, chyba ze celowo odwracacie kota ogonem.

$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', 'a')le dlaczego ty masz decydowac albo ktokolwiek z was komu ma sluzyc ten serwer?
A czy ja decyduje? rotfl. Niewidzialna reka rynku (takie ekonomiczne pojecie). Wejdz na coolnet dm w godzinach wieczornych i zauwaz kto na nim gra. 2-3 osoby ogarniajacy dobrze gre, reszta poczatkujacy. I to bez mojego dyktowania czy to serwer dla poczatkujacych czy nie. Nie wiem czy do tego sie odnosiles ale skoro zacytowales moj fragment to odpowiadam Ci do niego.
"moze postawil sobie serwer tylko wlasnie po to zeby sobie raz na jakis czas wejsc na serwer i poskakac z cheatami" <- moze, tego nie wiem, ale .. czy wydaje sie to prawdopodobne czy jedynie sluzy zmianie tematu sensu dyskusji na ta troche bardziej niemerytoryczna? ;-)
_________________
#czesc


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: servery yossariana
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 12:19 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
$this->bbcode_second_pass_quote('majcin', '(')urbasek podobno zna inny, aczkolwiek jeszcze sie nim nie pochwalil)


zacytuj posta w ktorym pisalem ze znam sposob i wiem co zrobic? bo widze zadajesz w kolko to pytanie a nie wiem w ogole o co ci chodzi
ciagle tylko wam przedstawiam sytuacje w kolko jaka panuje na coolnecie, a nie ze wiem co nalezy zrobic

$this->bbcode_second_pass_quote('majcin', '
')"moze postawil sobie serwer tylko wlasnie po to zeby sobie raz na jakis czas wejsc na serwer i poskakac z cheatami" <- moze, tego nie wiem, ale .. czy wydaje sie to prawdopodobne czy jedynie sluzy zmianie tematu sensu dyskusji na ta troche bardziej niemerytoryczna? ;-)

to sprawdz czy mowie jak jest czy moze probouje tylko odbiegac od tematu, proste... idz do yossa i zapytaj
tylko jak juz z nim bedziesz gadal, to nie cytuj mu po pół zdania wyrwanego z kontekstu ktore ci odpowiadaja tylko cale wypowiedzi, bo widze lubicie to robic zmieniajac calkowicie sens wypowiedzi

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: servery yossariana
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 12:26 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2005, o 19:37
Posty: 831
Lokalizacja: Białysok
Karma: 38
$this->bbcode_second_pass_quote('newash', '
')Acha - pytanie najważniejsze: Czy flaga 16 może być przekazywana? Czyli czy admin, który został ustanowiony z konsoli może ustanawiać kolejnego admina?

admin z poziomu 16 moze wszystko
_________________
a, o co tobie bejbe chodzi w sumie? Ja nie wiem, Ty nie wiesz, wiec chuj wie.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: servery yossariana
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 12:28 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
nie moge w tym momencie merytorycznie odpisac urbaskowi, dance etc (ale zrobie to wieczorem), wiec prosze was w tym momencie o jedna wazna rzecz. nie rozdrabniajcie tego tematu na jakies tematy poboczne w stylu czy flaga "c" robi to i to... tematem jest stritke sonda.

w wolnej chwili przeczyszcze temat w miare mozliwosci, acz bedzie ciezko, dlatego prosze was, przestancie pisac o innych rzeczach niz sonda, bo znow kolejny temat sie rozplywa - graty dla tych ktorzy robia to swiadomie, i hate u all.

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: servery yossariana
PostNapisane: 8 wrz 2012, o 08:56 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 8 kwi 2010, o 08:19
Posty: 750
Lokalizacja: acapulco
Karma: 89
4.

btw. kiedy ostatnio ac był aktualizowany?

_________________
Я Ξ √ Ω L U T ↑ ☼ N


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: servery yossariana
PostNapisane: 8 wrz 2012, o 11:38 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 28 gru 2002, o 20:40
Posty: 769
Lokalizacja: PODJUCHY-GORKI
Karma: 2
Cala ta ankieta jest tendencyjna i gowno warta co dokladnie widac w 1 poscie. Kolejna proba niestabilnego emocjonalnie forumowego krzykacza majaca na celu zdyskredytowanie osoby mu niezyczliwej. Oczywiscie dolaczaja sie do tego zawsze te same osoby. Widzac oczami wyobrazni jak dem zglasza sie u yossa z wydrukowanymi z tego tematu postami (oczywiscie odpowiednio wybranymi i zmodyfikowanymi na jego potrzeby) z wnioskiem formalnym o nadanie nowych adminow lub usuniecie danki to pusty smiech mnie ogarnia.
Do tego ta deklaracja dema ze "moze sie opiekowac serwerami yossa jesli bedzie tego chciala scena" :D. Swietnie to dopelnia calosci przeslania z tej ankiety. Oczywiscie poprzez "scene" dem rozumie kilku kolesi pokroju bodoma czy feebla ktorzy pol dnia spedzaja na fb szukajac posta gdzie mozna sie dojebac.
Z checia zaglosuje w ankiecie ale domagam sie piatek opcji - "DEM powinien zostac krolem wszystkiego co zostalo w polskim q2".

Nawet jesli ktos inny zajal by sie serwerami to nie daje to zadnej gwarancji pelnej dostepnosci jak tylko ktos bedzie tego potrzebowal na serwerze. Nikt nie bedzie siedzial 24h/dobe i czekal na sygnal ze potrzebna interwencja. Tak samo jak wylaczenie NF na niektorych serwach nie spowodowalo naplywu nowych graczy tylko jeszcze wieksza ilosc fejkow.

P.S. Zachowuje sobie posta w notatniku zeby "przypadkiem" nie zniknal (jak to juz mialo miejsce) z dzialu w ktorym glowny bohater ma moda.

_________________
dmC|Ble


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: servery yossariana
PostNapisane: 8 wrz 2012, o 12:07 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2003, o 20:02
Posty: 1267
Lokalizacja: mieszkasz?
Karma: 61
żeby ludzie mieli tyle zapału do gry co na te wojenki :D

_________________
z rakietą Ci do twarzy


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: servery yossariana
PostNapisane: 8 wrz 2012, o 15:39 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('urbas', '
')nie masz dem racji co do rcona, to co ustawisz z rcona zniknie tak samo po crashu serwera... co za roznica czy daje sie admina przez komende giveadmin z poziomu admina na serwerze czy poprzez rcona? w obu przypadkach admin jest w ten sam sposob zapisywany do tego samego pliku na serwerze

Urbasku, nie stwirdzilem, ze nadanie admina z rcona sprawi ze adminy po restarcie servera nie znikna. Ja doskonale zdaje sobie sprawe z tego, ze dodawane adminy do pliku, znikaja wlasnie przez zapewne brak odpowiedniej flagi dla pliku. Nikogo nie wprowadzalem w blad. w zmianka o rconie miala wlasnie uzmyslowic, ze problem znikajacych adminów da się własnie za jego pomoca rozwiazac, bo mozna je przywracac bez wchodzenia na server - zdalnie.

$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', '
')oczywiscie ze moze by sie zmienilo cos, bo ktos bardziej aktywny od danki by mogl reagowac na ewentualny crash itd., rcona watpie zeby yoss komus dal
admini...

I wlasnie o to chodzi, zeby ktos reagowal szybciej. Ty tego za pewne nie zauwazyles, ale kazda prosba o nadanie wiecej adminów roznym posobm, ktore nie sa zwiazane z danka mija sie calkowicie z celem, bo zawsze odbijamy sie od niej jak od sciany, bo danka nie uwaza za stosowne dac komus admina, kogo nie lubi.

$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', '
')tak, to nie sa serwery danki i nie moze o tym decydowac kto ma miec na nich admina, tak samo wy ze swoja ankieta nie mozecie o tym decydowac, decyzja zawsze bedzie nalezec do wlasciciela serwera

nie, nie mam sytuacji w dupie, stwierdzam tylko fakty, zycze wam dobrze i zeby q2 pozyl jeszcze kilka lat, ale w ten sposob nic nie zalatwicie, pogarszacie tylko swoja sytuacje zamiast ją uzdrowic

Ależ oczywiscie ze mamy prawo decydowac o tym, kto jest opiekunem serverów yossa. Dokladnie dlatego, ze kiedys danka sama sie zglosila do yossa, z racji tego, ze danka prowadzila plq2 to sie jej nawet to nalezalo. Ale, ze plq2 schodzila caly czas na psy, danka nie potrafila reagowac na potrzeby sceny to znaczy wlasnie ze trzeba zmienic tego opiekuna. Fakt ze wczesniej nie stracila tego admina bylo przekonanie yossa ze danuta brawurowa sprawuje piecze nad jego serverem. On prawdopdoobnie nawet nie wie jaki syf panuje na serverach od dluzszego czasu. uswiadamiajac go, chcemy wykorzystac jego servery jak najlepiej, poprzez podmiane opiekuna. Czy patrzyles na wyniki sondy? od samego poczatku ludzie chca sie wreszcie pozbyc danki, bo jak dlugo tak jeszcze mozna? na pewno nei dzieje sie to bez przyczyny,

$this->bbcode_second_pass_quote('danka', '
')najzabawniejsze jest to, że ludzie burzą się o coolneta DM, na temat którego pisane było sto razy.
To jest jedyny serwer, gdzie yossarian niczego nie chce zmieniać.
Rozmawiałam z nim po 100 razy o tym, żeby zmienić mod może, żeby zmienić zabezpieczenia, cokoliek, niestety zawsze powtarzał, że to jest jedyny serwer, jaki zostaje na jego zasadach i taki ma właśnie być - bez zabezpieczeń jakiś szczególnych. On jeden taki chce mieć i koniec.

dlaczego ludzie wprowadzasz w blad? Moze wytlumacz dlaczego zasady coolnet maja sie nie zmienic. Ja to zrobie za ciebie. Otoz yoss nie chce tam wprowadzac AC, haslist etc, bo to wymaga innego klienta q2 niz quake2. Jemu jedynie chodzi o to by byl jeden jedyny server, ktory nie wymaga dociaganie stuffu z netu, tylko zeby mozna bylo sobie tam wskoczyc i pohasac. Co wiecej nigdy nie byl przeciwko wykorzenienia cziterstwa. Jego jedyna warunkiem jest to by mozna tam bylo wejsc via quake2.exe

$this->bbcode_second_pass_quote('danka', '
')Mało tego, napisał do mnie z 5 dni temu, że zmienił hasło, bo on nie chce, żeby tam biegało za dużo adminów i zawsze mi pisał, żebym hasła za wielu ludziom nie rozdawała. Ostatnio dałam i hasło zostało zmienione
Urbasek takiego samego Wam zrobił DM, ale nie, na upartego tam musicie grać a potem płakać na fb jak dzieci, że czity.

a kto adminy im rozdal? rozdalas adminy swoim kolegom, ktory nie robili nic poza zmienianiem map, wiec dlaczego sie dziwisz ze zmienil haslo, skoro tam kazdy twoj ziomek mial admina i uzywal go do wlasnych celow?
nie pisz o tym, dlaczego tam gramy, bo gramy tam dlatego ze to jest server ktory kazdy zna. stoi od zawsze i nic sie na nim nie zmienilo. Kazdy zna do niego ip. Duzo graczy nie wie o istnieniu sceny, innych serverow, naszych stronek, wiec prosze odpierdol sie od ludzi, ktorzy nie chca idlowac pustego servera urbaska.

$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', '
')dlatego wypisujecie glupoty jakies na temat rcona, jakiegos wymyslonego opiekuna serwera itd, wystarczy dodac kilka adminow jakich chcecie na serwerach i macie ta sama wladze jak danka (z ta roznica ze po crashu bedzie trzeba zrobic liste adminow na nowo przez osobe ktora jest na liscie adminow przy starcie serwera), sprawa bylaby juz w tym momencie zalatwiona i wszyscy byliby zadowoleni, ale wy oczywiscie wolicie sobie pobluzgac na fb i poobrazac ludzi ktorzy wlasciwie jako jedyni moga wam pomoc niz naprawde uzdrowic sytuacje na serwerach

nie wypisujemy glupot i nie wymyslamy sobie niczego. Danka wielokrotnie stwierdzila na fb ze jest opiekunem serverow yossa i ona decyduje o tym kto ma miec admina a kto nie. Gdyby to bylo takie latwe jak napisales, zeby rozdac adminów, to nigdy by takie tematy nie powstawaly. Odbijamy sie za kazdym razem od sciany, bo danka nie chce dac nikomu admina, komu ONA nie ufa... mamy dosc jej widzimisie, to chyba logiczne?

$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', '
')yoss nie chce dac nawet admina a wy chcecie rcona?

pozwol ze ja to zalatwie, ok? pozatym to nie yoss jest problemem tylko danka.


@urbasku
piszesz ze wszystko jest takie latwe, chcesz nam pomoc. to pomoz nam, rozdaj admina ludziom ktorych domaga sie scena. daj nam zrobic porzadek na serverach

@kolt
skomentuje tylko czesc dot. ankiety. nie jest ona gowno warta, bo wreszcie okazuje sie ze scena ma dosc danki. to juz jest cos, prawda? jesli nie uda nam sie przywrocic porzadku na scenie, to danke przynajmniej zapiecxze dupa, ze wcale nei jest takim wspanialym adminem za jakiego sie uwaza, i scena ma jej najnormalniej w swiecie dosc.

CHCEMY ZMIAN, dlatego glosujcie i piszcie w poscie jaki glos oddaliscie.
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza