[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 27 kwi 2024, o 10:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: aster info
PostNapisane: 25 lut 2012, o 13:13 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
Wszystko niemal racja co napisałeś Urbasek, ale brakuje jednej rzeczy w tej chwili po tylu latach - świeżości.

Zawsze plq2 trzymało kłejka przy życiu. Już rok temu było średnio w sprawie plq2, w tym roku wygląda to jeszcze gorzej. Plany były ambitne, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, że nie wypaliło. Gdzie ASG? Jakieś eventy? Wszystko to było zapowiadane z hukiem (pomijam, że pomysły niektórych osób były usuwane [nie grających w plq2], zaś inne - ciekawe, znikły.[?] Nie wiem skąd ta przerwa w plq2, ale będzie ona miała negatywny wpływ na całą ligę.

Też twierdzę, że ladder mógłby dać trochę oddechu. Tyle, że w tej chwili to będzie zadanie z cyklu "niemożliwe". Druga runda, koło marca zawsze było zmęczenie kłejkiem i trzeba pewnie doczekać do września/października. Nie wiadomo, czy nie będzie to już za późno.

Co do asterów - nie wiem ilu ludzi oprócz mnie zakończyło swoje granie w q2 z tego tytułu, ale ich wyłączenie nie przyniesie w tej chwili nic dobrego.

A wystarczyłyby zwykłe chęci graczy - nic ponadto. Dogadać się, że np codziennie, co tydzień wejść np. na kanał #q2pickup i korzystając z bota losującego pograć w określonych odgórnie godzinach jakieś pickupy na realnickach czy fejknickach. Niby niedużo, ale za dużo. Skoro ludzie nie chcą sobie pomóc, to nikt ich prowadząc za rączkę tego nie zrobi.
Najprościej, najszybciej i najłatwiej jest wejść na aster na "a", poskakać kilkadziesiąt minut i wyjść bez zobowiązań. Zero jakiejkolwiek zażyłości, która kiedyś łączyła ludzi grających w tą grę w czasach, kiedy zlociki i spotkania ze znajomymi z tej gry były dodatkiem do niej.

ps. Lanther lama zawsze dygał na jakimś zlociku się spotkać, dlatego jest taki anty :s. Zresztą Kubi już doszedł, że to gej i wolał wstawiać słitaśne fotki na nk przytulając się do chłopaków, niż napić się piwka z Huntersami :D.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: aster info
PostNapisane: 25 lut 2012, o 13:54 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2006, o 17:25
Posty: 2550
Lokalizacja: Radomsko
Karma: 176
A co z tymi przekierowaniami? Nie można tego ustawić? Przecież tyle jest zajebistych serwerów, które stoją puste. Ktoś np. może mieć aster'a w cfg wpisanego i zawsze wchodzi sobie w q2, multiplayer i ma od razu aster i może właśnie ze względu na to gra tylko na nim. Może nie wie o istnieniu innych serwerów bo po prostu nie chce mu się szukać innych? Astery wyłączą, gość wejdzie, a tam brak serwera o.O I co teraz? Nie ma serwera, nie ma gry, nie gram. Czy przekierowania nia załatwiłyby sprawy?

_________________
TLTF jest jak Media Markt - nie dla idiotów


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: aster info
PostNapisane: 25 lut 2012, o 14:09 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
simson, wlasnie problem w tym, ze w takim przyadku gdy aster bedzie wylaczony automayczne przekierowanie nie jesst dobrym rozwiazaniem, bo gosc nie bedzie swiadom na jakim serverze gra... wchodzi na aster laduje dajmy na to na atmanie. astery sa wylaczone i gosc laduje nigdzie. tak jak napisalem na poprzedniej stronie, trzeba postawic na informowanie graczy o tym ze server bedzie wylaczony, ALE jest alternatywa w postaci innych dobrych serverow. trzeba postawic na informacje, a nie na tymczasowe rozwiazania, ktore w przyadku wylaczenia astera nie bedzie prowadzic do niczego dobrego.

ludzie chca grac na fejkach na asterze. aster ma byc wylaczony wiec trzeba dac im inny rownie dobry server bez nf. ot cala filozofia. jaki server wybrac? taki ktory nie bedzie wylaczony, czyli np servery urbaska, bo wiemy ze chlop hostuje servery i jest blizej sceny niz zewnetrzny hoster. moje servery sa troche eleminowane z tego wzgledu, bo dajmy na to, polityka firmy w ktorej pracuje nocri sie zmienia i koncze bez serverow.

mysle ze info w motd na asterze aby grac na atmanie bez nf oraz to ze astery zostana wylaczone danego dnia jest najlepszym rozwiazaniem. kazdy na przestrzeni 2 miesiecy przeczyta tego motd i nikt nie bedzie zaskoczony.

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: aster info
PostNapisane: 25 lut 2012, o 14:25 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2005, o 13:53
Posty: 3550
Karma: 140
A jest mozliwosc by tak sie ugadac z typami z astera, ze po wylaczeniu przez nich serwera - gracze wbijajacy na serw beda przekierunkowani na tego altmana czy cokolwiek innego?

_________________
#czesc


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: aster info
PostNapisane: 25 lut 2012, o 14:38 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('majcin', 'A') jest mozliwosc by tak sie ugadac z typami z astera, ze po wylaczeniu przez nich serwera - gracze wbijajacy na serw beda przekierunkowani na tego altmana czy cokolwiek innego?

ja tego nie wiem, czy da sie zrobic takie przekierowanie, bo to o czym bylo pisane bylo realizowane po stronie q2. wydaje mi sie ze raczej nie, zwlaszcza ze jesli rezygnuja z hostowania to pewnie zlikwiduja maszyny na ktorych staly servery. no i to juz nie jest dogadywanie sie z asterem tylko z upc, ktore ma raczej wyjebane na maluczkich. sprobowac mozna, ale to znow pytanie do zenona jako ze on byl i jest interfejsem q2 - dawny aster.
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: aster info
PostNapisane: 25 lut 2012, o 14:50 
Mroczny

Dołączył(a): 16 kwi 2010, o 09:18
Posty: 453
Karma: 20
Simson dobrze mowi, te quake'i ktore sa do sciagniecia z roznych stron, maja w adressbooku na sete wpisane astery, trzeba zrobic nowy adres book wpisac inne serwy i zuuploadowac wszedzie na nowo tego q2


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: aster info
PostNapisane: 25 lut 2012, o 15:25 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2006, o 17:25
Posty: 2550
Lokalizacja: Radomsko
Karma: 176
Racja nie wspomniałem o informacjach, które powinny być na każdym kroku. Już teraz przy wejściu na aster powinno wyskakiwać info o tym, że są inne serwery z dobrym pingiem i o tym, że już nie długo nie będzie asterów.

edit.
Dodatkowo przekierowania można zrobić w momencie jak serwer jest pełny. Nie raz widzę sytuację, że aster 1 jest pełny, a na asterze 2 czy innym serwerze nikogo nie ma.

_________________
TLTF jest jak Media Markt - nie dla idiotów


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: aster info
PostNapisane: 25 lut 2012, o 17:46 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
szczerze mowiac watpie zeby dalo sie cos zrobic z przekierowaniem, juz nie chodzi mi tyle o techniczne sprawy, ale to ze skoro wylaczaja serwery gier moze likwiduja calkiem serwery, jesli nie to i tak nie wiadomo co na tym serwerze teraz bedzie, nie wiadomo czy adresy ip podpiete pod dana maszyne nie zostana gdzies indziej teraz wykorzystane itd.

ale pomijajac juz to, nie wiem czy naprawde to jest jakis problem, ja na miejscu takiej osoby gdyby mi nie dzialal aster i nie laczylo mi sie na serwer i bylbym totalnie odizolowany od sceny, czyli nie wiedzialbym gdzie szukac informacji o serwerach, o stronach z quake2 z ktorych wiekszosc z nas korzysta to po prostu wzialbym google.pl...

a w googlach niezaleznie jaka kombinacje wpiszemy typu: serwery quake2, quake2 serwery, q2 serwery, serwery q2, quake2 serwer itd. wyskoczy na 1 miejscu zawsze strona http://serwery.planetquake.pl gdzie jest wiadomo co sie znajduje i wtedy trafi na aktualne i dostepne serwery i na ktorych ktos w danej chwili gra


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: aster info
PostNapisane: 25 lut 2012, o 18:06 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2003, o 11:34
Posty: 2091
Lokalizacja: Stalowka/Krakow
Karma: 53
$this->bbcode_second_pass_quote('', 'l')udzie chca grac na fejkach na asterze


Tam nie graja zadne fejki LOL Ci wszyscy uzywaja alternikow! Ile razy to trzeba pisac :/

Poza tym, wystarczy 2 meczyki zagrac zeby wiedziec kto jest kto... alternatywnie znalezc davida i spytac kto jest kto. Tez mi wielki problem...
_________________
pijemy za mamy bo jak mamy to pijemy:P


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: aster info
PostNapisane: 25 lut 2012, o 19:27 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2006, o 17:25
Posty: 2550
Lokalizacja: Radomsko
Karma: 176
No to napiszcie info czym prędzej na asterach, że nie długo padną i żeby nie panikować, bo są inne, lepsze serwery :) Podać url do listy z serwerami i powinno wystarczyć :)

_________________
TLTF jest jak Media Markt - nie dla idiotów


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: aster info
PostNapisane: 25 lut 2012, o 23:20 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lis 2006, o 16:23
Posty: 1580
Lokalizacja: DANZIG
Karma: 154
A MOŻE TRZEBA WYSTOSOWAĆ ODPOWIEDNIE PISMO DO UPC Z PROŚBĄ O POSTAWIENIE ICH SERWERA KTÓRY BĘDZIE ALTERNATYWĄ DLA WYCOFANEGO ASTERA ? WIEM ZE ICH POZYTYWNE ROZPATRZENIE PETYCJI GRANICZY Z CUDEM ALE MYŚLĘ ŻE MOŻNA ZARYZYKOWAĆ TO NIC NAS NIE KOSZTUJE .... UMOTYWOWAĆ TYM ŻE WIELU UŻYTKOWNIKÓW UPC GRA W Q2 I UPRZEDZIĆ ŻE ZNIKNIĘCIE ASTERA ZRÓWNA NASZĄ GRĘ/SCENĘ Z ZIEMIĄ OBRAĆ TO W JAKIEŚ KONKRETNE SŁOWA POSTAWIĆ ULTIMATUM ŻE WIELE OSÓB NA PEWNO ZREZYGNUJE Z CHELLO PO PRZEZ ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĘ NA RZECZ PROVIDERÓW KTÓRZY ZAPEWNIĄ NAM LEPSZE WARUNKI GRY NA POZOSTAŁYCH PRZY ŻUCIU SERWERACH.
CHODZI O WYWARCIE JAK NAJWIĘKSZEJ PRESJI A NÓŻ SIĘ UDA A NAWET JAKBY SERWER OKAZAŁ SIĘ KLAPĄ TO WIADOMO OD PRZYBYTKU GŁOWA NIE BOLI......
SOR ZA CAPS...

_________________
Jak nie umiesz, uroń łezkę podnieś się i wciągnij kreskę !


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: aster info
PostNapisane: 1 mar 2012, o 21:10 
Mlodziezowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2003, o 17:04
Posty: 324
Lokalizacja: ldz
Karma: 8
$this->bbcode_second_pass_quote('majcin', '
')Sorry ale jestesmy na takim etapie, ze wszyscy sie tu znaja i raczej wiedza czego sie mozna sie spodziewac po sobie. Nie wiem czy stalby sie armegeddon gdybyscie dali takiemu silowi, feblowi, normanowi, dragunovowi czy komukolwiek ogarnietemu adma. Szczerze nawet w to watpie.



Mnie z tego wylacz. Nie wiem tez, czy inne osoby chca wziasc odpowiedzialnosc nic z tego nie majac. Bo ani nie moga sobie kogos kicknac za buractwo bo poleci na fb ze skarga (bylo tu paru komandosow), ani nie moze kicknac jak mu sie wydaje, ze ktos ma bota/wh (j/w) ani w zasadzie nie ma za to nawet jakiegos pieskiego chociaz prestizu bo jedyna gratyfikacja jaka dostaja admini sa bluzgi i pretensje. Sil jest akurat head adminem nf i na roboty bym sie z nim nie zamienil. Do plq2 jakos nikt sie nie kwapil specjalnie z tego co pamietam.

A "wladzy" tu nie ma zadnej. Nad kim? Nad ta garstka ludzi co sie zna jak lyse konie?

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: aster info
PostNapisane: 1 mar 2012, o 21:18 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2005, o 13:53
Posty: 3550
Karma: 140
Grasz czasem dra na coolnet dm? Tam wpadaja ludzie z aimbotami, ktorzy nawet tego nie kryja - to nie sa akcje pokroju fainta gdzie nikt nie ma pewnosci. Wlasnie o tego typu sytuacje mi chodzi. Wchodze na irc, zglaszam komus kto czesto jest na tym ircu, dana osoba wchodzi na serwer i w ciagu 30sekund ma PEWNOSC co do aimbota, kopie/banuje i adios. Cala akcja trwa 2min.

_________________
#czesc


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: aster info
PostNapisane: 1 mar 2012, o 21:43 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
$this->bbcode_second_pass_quote('dra', '')$this->bbcode_second_pass_quote('majcin', '
')Sorry ale jestesmy na takim etapie, ze wszyscy sie tu znaja i raczej wiedza czego sie mozna sie spodziewac po sobie. Nie wiem czy stalby sie armegeddon gdybyscie dali takiemu silowi, feblowi, normanowi, dragunovowi czy komukolwiek ogarnietemu adma. Szczerze nawet w to watpie.



Mnie z tego wylacz. Nie wiem tez, czy inne osoby chca wziasc odpowiedzialnosc nic z tego nie majac. Bo ani nie moga sobie kogos kicknac za buractwo bo poleci na fb ze skarga (bylo tu paru komandosow), ani nie moze kicknac jak mu sie wydaje, ze ktos ma bota/wh (j/w) ani w zasadzie nie ma za to nawet jakiegos pieskiego chociaz prestizu bo jedyna gratyfikacja jaka dostaja admini sa bluzgi i pretensje. Sil jest akurat head adminem nf i na roboty bym sie z nim nie zamienil. Do plq2 jakos nikt sie nie kwapil specjalnie z tego co pamietam.

A "wladzy" tu nie ma zadnej. Nad kim? Nad ta garstka ludzi co sie zna jak lyse konie?

Zgadzam się chłopie, bo sam to przerabiałem. Znajdzie się jakiś upierdliwy człowiek. Kto nie ma tutaj zatargu z nikim - nic nie działa. Pamiętam kiedyś chamskie bluzgi jakiegoś fejka na serwerze, który dostał kicka ode mnie i przyleciał ze sfabrykowanymi screenami i uciętą rozmową.
Wiadomo, że cziteria ma dysfunkcje mózgowe i nie potrafi nawet przyznać się do tego złapana na gorącym uczynku, ale to nudna walka. Ty chcesz dobrze - ktoś atakuje. Szkoda czasu/zdrowia/nerwów/pozycji. Lepiej z boku obserwować, nawet gdy to wszystko wkurwia. Niejeden raz się chciało coś zrobić, ale to walka z wiatrakami. Dlatego zgadzam się w 100% z tym co napisałeś.

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: aster info
PostNapisane: 2 mar 2012, o 01:09 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
smiech... przypomne tylko zlany temat sila (co ciekawe ja o tym pisalem juz rok-2 lata temu) dotyczacy systemu banowania...

dajcie admina komus kto ma jaja by to opanowac, i wiedze by moc swoje decyzje poprzec argumentami a nie pierdolicie jak to sie nikomu nie chce.

az zal dupe sciska czytajac to jak to lepiej stac z boku.

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: aster info
PostNapisane: 2 mar 2012, o 01:39 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
Jakbym miał coś indywidualnego w życiu robić i miałoby to wyglądać tak jak to o czym piszesz, czyli ... 5 lat pierdolenia, że trzeba coś robić i nikt nie chce robić - popełniłbym samobójstwo.
Po co naskakiwać, że wolę stać z boku, skoro wiem ile robiłem w sprawach q2 poza graniem. Nie piszę tego ze znudzenia, ale z beznadziei. Dra dobrze napisał, bo szkoda cokolwiek robić na marne, albo dostać w zamian garstkę wyzwisk. Nikt z tego nic nie ma. Nie ma kasy, nie wpisze nic do cv. Robiło się to z przyjemności.
Mnie znudziło naprawianie gniazda, do którego ciągle ktoś sra. Nie odbieram chęci innym i tu nie o pomysły, siłę przebicia, czy samozaparcie chodzi.

I niech żal nie ściska, bo przynajmniej ktoś pofatyguje się, żeby to jasno i wyraźnie napisać. Reszta nawet na nic nie wnoszące pisanie nie ma ochoty. A aktywistów działających na scenie w chwili obecnej możesz sobie na paluszkach policzyć. I to nawet na jednej ręce ciężko coś znaleźć.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: aster info
PostNapisane: 3 mar 2012, o 09:39 
Mlodziezowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2003, o 17:04
Posty: 324
Lokalizacja: ldz
Karma: 8
$this->bbcode_second_pass_quote('majcin', 'G')rasz czasem dra na coolnet dm? Tam wpadaja ludzie z aimbotami, ktorzy nawet tego nie kryja - to nie sa akcje pokroju fainta gdzie nikt nie ma pewnosci. Wlasnie o tego typu sytuacje mi chodzi. Wchodze na irc, zglaszam komus kto czesto jest na tym ircu, dana osoba wchodzi na serwer i w ciagu 30sekund ma PEWNOSC co do aimbota, kopie/banuje i adios. Cala akcja trwa 2min.


No ok to nam zmniejsza liczbe osob podejrzanych. Poprosze zatem o propozycje ludzi, ktorzy:

- sa ogarnieci
- siedza na ircu na tyle duzo, zeby w razie czego wejsc i zbanowac kogos na coolnet dm

Przy czym mowie o faktycznym siedzeniu i czytaniu/pisaniu bo ja mam np irc wlaczany od 2 dni a uzywalem go przez 15 min w tym czasie do kupy

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: aster info
PostNapisane: 3 mar 2012, o 09:53 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2005, o 13:53
Posty: 3550
Karma: 140
nie siedze na #q2.pl i #plq2 , ale z tych kanalow na ktorych przebywam np. febl spelnia Twoje warunki.

_________________
#czesc


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: aster info
PostNapisane: 3 mar 2012, o 18:56 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
Im więcej adminów tym lepiej. Każdy, kto ogarnia ze jest nagle 3/4 i pika w trakcie meczu nadaje się aby dostać admina. Ale ten temat nie ma znaczenia. Zaledwie 15 osob gra co wieczór w Polsce.

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: aster info
PostNapisane: 27 mar 2012, o 22:23 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:22
Posty: 1348
Lokalizacja: Kusięta/Wrocław
Karma: 44
Informacje odnośnie asterów

$this->bbcode_second_pass_quote('', '
')Jak zapewne wiecie stąd:
http://www.aster.pl/serwisy_i_aplikacje/gry_online_serwery - Aster
planuje wyłączyć serwery z końcem kwietnia. Pisałem do adminów w tej
sprawie i taki najbardziej ogarnięty potwierdził, że raczej tak. Co
prawda on też o terminie dowiedział się ode mnie :D Ale nie wykluczył,
że pewnego dnia otrzyma po prostu telefon: "wyłączyć" i to zrobi. Ja
tutaj nie mam nic do gadania. Przekażcie info swoim ludkom (QW i Q2)
zagrajcie ligę pożegnalną, czy coś :)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza