[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 27 kwi 2024, o 09:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Serwery płatne
PostNapisane: 1 lut 2012, o 09:52 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2002, o 12:16
Posty: 2175
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 140
Cześć...
Z tego co wyczytałem aster się popsuł, a inne serwery jako tako pasują, nie pasują do gierzenia.
Stąd rodzi się pytanie: czy są jakieś porządne odpłatne pro serwery do gierzenia?
Pamiętam, że pifpaf był dobrym rozwiązaniem, tyle, że pifpafy już leżą :(

Jeżeli coś by się znalazło, można by uczynić jakąś zrzutkę, rozdać tym osobom admina i podyskutować odnośnie jego konfiguracji.
Co o tym sądzicie?

_________________
Console: d2 Irc: alt+z lover


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Serwery płatne
PostNapisane: 1 lut 2012, o 10:04 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
Pomysł niby nie jest zły, ale jest jeden problem ...

Nawet gdyby na serwerze każdy miał ping <10 i pl na poziomie -100% wszyscy i tak grali by na asterach.
Problemem nie jest czysto brak serwera, ale jego zapełnienie.

A tak na marginesie to każdy serwer by się przydał.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Serwery płatne
PostNapisane: 1 lut 2012, o 12:07 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2002, o 12:16
Posty: 2175
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 140
Myślę, że jeżeli pojawił by się warunkowo podobny serwer to ludzie którzy nie dobili by się do astera zaczeli by na niego wchodzic.
btw. aster nie jest już oblegany, ruting się zjebał, a fajnie by było znaleźć 'serwer złoty środek'.

_________________
Console: d2 Irc: alt+z lover


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Serwery płatne
PostNapisane: 1 lut 2012, o 12:22 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2005, o 15:27
Posty: 1551
Lokalizacja: Grajewo
Karma: -69
jak nie, wczoraj kolo 23 np. 12/12 na aster 6/12 aster 2 + 5 osob na kubusiu chyba, gdy pojawily sie lagi na asterach, a neostrada jeszcze dzialala to tam zbierali sie gracze, teraz serio Ci co maja laga na asterach, moga grac w singla imo :)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Serwery płatne
PostNapisane: 1 lut 2012, o 12:29 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
Niemal połowa boi się grać na nofake. Nie ma co nad psychologią się rozwodzić.

Aster nigdy nie miał super wybitnych warunków do gry (zawsze miałem ping +5 wyższy i pl-ki większe niż na dobrych serwerach jak atman czy nawet coolnety (kiedy nie ma ataku pl-ek)). Neostrada była alternatywą dla chcących pograć na fejku ale kiedy nie zerknę, zawsze leży.

Problem serwerów nofake jest, bo niektórzy gracze jak pepek aka rait'n aka coś tam czy chociażby nope mają wyrzuconą linijkę unique_id, żeby przypadkiem nie connect'nąć się na serwer z NF. Nie wiem jak reszta rozwiązuje ten problem.

Jeśli nowy, dobry serwer to ciężko byłoby go postawić z nofake. Jeśli byłby z nofake - pewnie podzieliłby los dobrych serwerów, jakimi są atmany. Jeśli nie miałby nofake, nie byłby alternatywą podczas plq2. Tak źle i tak nie dobrze. Byłem i chyba jestem nadal zwolennikiem nofake, ale większość graczy jest chyba niereformowalna. Pokazał to czas.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Serwery płatne
PostNapisane: 1 lut 2012, o 12:45 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
złotego srodka chyba nie ma... zawsze komus nie beda pasowac warunki na jakims serwerze, z pifpafem tez tak bylo, nie wszyscy mieli tam idealne warunki

w tej chwili shooters.pl (to chyba niegdys gamesnet) chyba jest jednym z wiekszych i lepszych dostawców platnych serwerow... tylko ze z tego co widze stoi w tym samym data center co moje atmany czyli ATM Warszawa, kolejny duzy dostawca www.serwerygier.com, lookamy na data center... oooo znow ATM Warszawa, kolejny dostawca www.pukawka.pl i znow pokazuje sie ATM Warszawa, nie pamietam juz gdzie stal pifpaf, ale nie zdziwilbym sie gdyby stal tez tam, ewentualnie w data center w gdansku w DC NEPHAX (w ktorym stoi serwer obecnie PLANETQUAKE NEPHAX TDM a z ktorego nikt nie korzysta), kolejny dostawca hostgame.pl, patrzymy na DC i znow pojawia sie NEPHAX Gdansk i ETOP Wawa, jest jeszcze duze data center GTS Energis w warszawie, w nich mozna tak naprawde uzyskac optymalne warunki bo takie DC sa podpiete pod najwieksze łącza i wymiane ruchu z najwieksza iloscia roznych operatorów, ale zawsze sie znajdzie ktos ma jakiegos operatora od ktorego bedzie mial chujowy ruting

mozna przejrzec wiekszosc ofert obecnie i sie zawsze okazuje ze tak naprawde u wszystkich serwery sa hostowane w tych najwiekszych data center ktorych obecnie macie do dyspozycji i nawet o tym nie wiecie :)

jesli ktos np. jest z poznania i ma za plotem jak darus serwer digitalfrag (z ktorego tez nawiasem mowiac nikt nie korzysta - PLANETQUAKE DIGITALFRAG TDM) to bedzie mial duzo lepsze warunki niz na pozostale, ale za to inni juz nie maja tak zajebiscie... i tak w kolko:)

tylko ode mnie macie serwery w kilku roznych lokalizacjach Gdansk / Warszawa / Poznań w najlepszych data center... a serwery te stoja pustkami i nikt mi nie powie ze ktos ma wszedzie gorsze warunki niz na asterach zwlaszcza teraz gdy ludzie dalej uparcie np. w tej chwili widze graja na pingach 90 na asterze :)

$this->bbcode_second_pass_code('', '
Name Ping
Player 60
Skania 97
Skun 96
str1ker 100
')

EDIT:
znalazlem archiwum starej strony pifpafa i tak jak myslalem tez stal na atmanie... zreszta mam tez w fillezilli zapisane jeszcze polaczenie na serwer pifpafa ktory kiedys stal i ip tez wskazuje na atm wawa, wiec wnioski mozecie wysunac sami


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Serwery płatne
PostNapisane: 2 lut 2012, o 00:30 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:22
Posty: 1348
Lokalizacja: Kusięta/Wrocław
Karma: 44
nie rozumiem dlaczego piszecie ze astery "zepsuły się"

serwery neostrady (alternatywa w stosunku do asterow, serwerow urbaska-atman, coolnetow-gts) nie działaja bo pewna osoba atakowała je (prawdpodobnie ddos) przez co do wyjasnienia sprawy serwery nie będą działac, możliwe że w ogole nie zostaną uruchomione


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Serwery płatne
PostNapisane: 2 lut 2012, o 15:55 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2002, o 12:16
Posty: 2175
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 140
Podbijam pytanie.

Znacie jakieś PRO serwisy gdzie można wykupić PRO serwery do q2?

_________________
Console: d2 Irc: alt+z lover


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Serwery płatne
PostNapisane: 2 lut 2012, o 16:10 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', 'd')obra, ale co to ma wszystko do nofake, bo ja tylko tego nie rozumiem, nie nasza wina ze na jakims serwie ktos ma za duzy ping, na innym komus nie chce sie czekac na oponenta, a jakies serwery padaja i dluzej sa offline niz online, ja to potrafie zrozumiec, ale nie potrafie zrozumiec ciaglego narzekania na nofake ktore tak naprawde obowiazuje tylko w plq2 i tylko na serwerach praktycznie atman ktore zostaly postawione tylko dla plq2


Nie mam zamiaru dyskutować o nofake, ale o tym gdzie można pograć i dlaczego nie na asterze w obecnej chwili. To byłoby podstawą do wybrania nowego serwera. Nie mam zamiaru się żalić ze swojej strony, bo parcia na q2 nie mam, ale problem dotyczy sporej ilości graczy.

Podnosisz ton wypowiedzi, kiedy wydaje się, że nie rozumiesz problemu. Być może nie dziwne, bo w quake2 z tego co piszą Twoi klanowicze nie grasz. Chodzi tutaj o czyste granie pikapów na jakimś serwerze. No offense, ale to też ciężko podpiąć czysto pod Ciebie, bo z tego co pamiętam zawsze grałeś ze Staśkiem na kogoś. Problemem jest wejście na OPTYMALNY serwer i zagrania sobie 3/3 czy 4/4. Czy nowy serwer to załatwi? Jeśli Doddy, Ty i Norman będziecie tam częstymi bywalcami, może będzie łatwiej dobrać ludzi do gry. Jakaś promocja niezbędna.

Bot pikający pokazał, że mimo licznej sceny (wrzesień/październik ~50-70 osób na ircu #plq2) ciężko cokolwiek dla kogoś zrobić. Ani pozytywnych komentarzy, ani negatywnych. Zwykła bierność, która pokazuje, że większość chce pograć sobie luźno wchodząc na serwer, po czym z niego wyjść. Zero zobowiązań i zbędnego pierd*****a.

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza