[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 28 mar 2024, o 10:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Czy jestes za otwarta rejestracja?
Tak 28%  28%  [ 11 ]
Nie 64%  64%  [ 25 ]
Nie mam zdania 7%  7%  [ 3 ]
Liczba głosów : 39
Autor Wiadomość
 Tytuł: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 4 gru 2010, o 15:03 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
Jako, ze moderatorzy sa bardzo zajeci to rozpoczne nowy temat sam... tak jak wspominalem w temacie http://www.fajnyboard.planetquake.pl/vi ... 73#p222873 moim zdaniem powinna byc wdrozona otwarta rejestracja w NF jako ze aktualnie aby zdobyc konto trzeba:

  • posiadać IRC
  • złapać admina
  • przekonać go, że naprawde zależy na graniu w q2

Sytuacja jest bardzo kuriozalna, ponieważ takie restrykcje moga być wprowadzane na scenie gdzie graczy ciągle przybywa, a nie u nas, gdzie trzeba pomagać początkującym.

Tak jak pokazuja tematy na NF, rejestracja nickow wymknela się troszke spod kontrolii, a i tak jest ciezko dostac konto. Aktualnie NF stanowi narzedzie do tego aby byly "stale" nicki...

Moja propozycja jest taka aby otworzyć rejestracje, przy pewnych warunkach. CO ma to na celu? Każdy może zarejestrować konto a i tak dalej mamy kontrolę nad tym kto gra, ale wyłączamy czynnik ludzki, decydujący o tym kto może grać a kto nie.

Jak to ma dzialać?

Powstaje nowa tabelka w bazie NF ktora przechowuje ip, z ktorych spodziewamy sie niechcianych nickow - dla hejterow przyklad: np. moje ip.

Teraz procedura rejestracji:
  • Każdy może się zarejestrować
  • Konto zalożone z ip, któro znajduje się w tabelce niechcianych ip wymaga potwierdzenia konta przez admina
    - załatwia to sprawe np. polanca lub innych sieci ktore maja jedno zew ip dla kazdego uzytkownika
  • Konto założone z neostrady dostaje status "questionable" i wymaga pofatygowania się do admina w celu potwierdzenia
    - to samo sie tyczy innych operatorow ktorzy daja zmienne ip dla swoich uzytkownikow. Jak? Wystarczy dodać pierwsza czesc ip do tabeli niechcianych ip

Rozwiazanie problemu z rejestracja z wykorzystaniem proxy
  • Konto, ktoro wchodzi na server z ip innym niz w czasie rejestracji dostaje jakis status - np. "questionable"
    - na stronie NF powstaje lista kont z statusem "questionable"
  • Konto, ktoro wchodzi na server z ip innym niz w czasie rejestracji, a ktoro znajduje sie w tabeli niechcianych ip zostaje automatycznie blokowane

Modyfikacje, które są wyżej przezemnie przedstawione są jedynie rozszeżeniem mozliwosci NF, wiec naklad pracy do osiągniecia tego jest naprawde minimalny. Nie potrzeba modyfikowac TDM, a jedynie sam silnik NF po stronie servera web.

W temacie, do którego wyżej jest link, wspominalem o powiadomieniach via mail dla adminow, ale Urbas stwierdzil ze bedzie spam. Ciekaw jestem na jakiej podstawie. Czyzby nagminie zdazaly sie wejscia z innych ip? jesli tak to idea NF nie dziala jak zakladano.

Korzysci plynace z takich rozszerzen:
  • Aby zalozyc konto nie trzeba czekac na admina
    - przykladem niech bedzie tommy czekajacy 4dni na admina
  • Nadal kontrolujemy nicki w systemie, ale teraz scena ma latwiej, nie a admini. a nie oszukujmy sie ze NF jest dla graczy, nie dla adminow

Dodatkowo, chcialbym przypomnieć iż nie ma żadnego FAQ nt. NF.

Ps.
prosze glosowac i miloby bylo gdyby ktos napisal po oddaniu glosu dlaczego zaglosowal na dana opcje. Ankieta jest jedynie pogladowa i nie mam zamiaru wykorzystac jej jako argumentu za lub przeciw.

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 4 gru 2010, o 15:28 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
Widzę, że pojawiąją się już głosy przeciwne temu pomysłowi. Czy mozemy chociaz raz przeprowadzic dyskusje na poziomie i czy moglibyscie chociaz raz uzasadnic swoj glos? Co takiego w rozszerzeniu NF skłania was do tego by twierdzic ze to jest zły pomysl?

troche odwagi...

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 4 gru 2010, o 16:01 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
nie trzeba posiadac irca, przeciez nawet na stronie glownej nofake pisze:

Znajdziesz nas na kanale #nofake (quakenet.org).

gdzie quakenet jest podlinkowane pod webchat, wystarczy wpisac swoj nick i kanal #nofake i po sprawie, zreszta jak zauwazylem wiekszosc nowych osob, maloznanych ktorzy nie graja w ligach itd i po prostu trafili na strone nofake to wchodza wlasnie na irca przez tego webchata

troche nie kumam z tym calym faq i z tym ze ktos z czyms sobie moze nie poradzic

zalozmy ze jestem nowym typem, nie mam pojecia o tym co sie dzieje na scenie q2, wchodze na serwer, dup, wywala mnie z serwera.... a tam komunikat ze nie mam unique_id, ze aby wejsc musze wejsc na stronie nofake.planetquake.pl i sie zarejestrowac... ok, to wchodze na strone nofake, a tam na stronie glownej:

Aby zalozyc konto w systemie Nofake, zglos sie do jednej z podanych nizej osob:
urbasek, DoDDy, neveride, harven, eXecutor, P!o,
Znajdziesz nas na kanale #nofake (quakenet.org).

klikam w quakenet, wchodze na webchata, prosze o konto kogos (pomijam teraz problem zlapania admina na ircu)...
admin zaklada mi konto, dostaje maila co mam zrobic dalej, czarno na bialym, wystarczy ze wkleje jedna linijke podana w mailu do configa i cala sprawa zalatwiona

w czym tak naprawde jest problem i co tu jest takiego niejasnego??? chyba ze to jest totalna lama ktora nie bedzie wiedziala jak wkleic to do cfg :D opcje dodatkowe jak ustawianie taga czy inne mozliwosci ktore daje nofake sa dodatkowe i nie musi ich wiedziec, to co podalem powyzej wystarcza zeby zagrac sobie, oczywiscie moze byc faq ktore wyjasni co jest na stronie nofake po zalogowaniu, jak ustawic tagi klanowe, w jaki sposob mozna nicka zmieniac itd, oczywiscie moze sie przydac do tego faq, ale nie piszcie ze brak faq do nf jest jednym z powodow ktore zniecheca do rozpoczecia gry, bo nawet jesli bedzie otwarta rejestracja to bedzie i tak musial przejsc przez nofake, dopisanie wiersza do cfg itd. wiec brak faq tutaj nie jest zadna przyczyna, samo istnieje nofake moze tak, ale nie brak faq

jedynym problemem jakim ja widze jest trudnosc zlapania admina na ircu

jedyne rozwiazanie jakie widze to moze byc formularz rejestracyjny i takie konto idzie do weryfikacji (wtedy nie bedzie trzeba nikogo lapac na ircu itd), ale automatyczna rejestracja i aktywacja takiego konta (jakies sprawdzanie ip czy sie zmienia, wyjatki na ip, powiadomienia na maila adminom i inne tego typu) moim zdaniem nie wchodzi w gre

oddalem glos na nie, jestem przeciwny otwartej rejestracji bez czynnika ludzkiego i aktywacji konta bez weryfikacji admina (jedynie zaakceptuje rozwiazanie jakie ja podalem, mozliwosc samodzielnej rejestracji, ale admin musi je recznie aktywowac)

EDIT:
w formularzu rejestracyjnym zeby ulatwic adminom rejestracje bylyby dodatkowe pola oprocz podania maila i nicka, jak miasto z ktore bedzie gral oraz mozna dodac pole opcjonalne typu "zeby ulatwic weryfikacje twojej osoby podaj nicki osob ktore znasz z quake2, jesli znasz oczywiscie", no i ip z rejestracji (pomijam ze moze miec w przegladarce ustawione proxy... ale to sa juz inne problemy do rozwiazania)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 4 gru 2010, o 16:20 
Kozak

Dołączył(a): 15 cze 2002, o 09:03
Posty: 1235
Karma: 9
Zgadzam sie z Urbaskiem, Dem Twoj pomysl mija sie z zalozeniami wprowadzenia nofake.
Po co wracac do balaganu ktory byl wczesniej, i porzadkowac serwy na nowo, skoro nofake w obecnej postaci to robi, a Ty sie tak nie przejmuj nowymi graczami, bo internet to nie nowosc w obecnych czasach i jak ktos bedzie chcial to sobie sam da rade, ewentualnie pomoze ktos z q2, na coolnet dm graja tez starsi gracze i jak ktos spyta o co kaman z tym nofake to na pewno ktos udzieli informacji. Nie rob juz takich lamusow z kazdej osoby ktora mialaby zaczac przygode z q2, Twoje staty pokazuja ze z google korzystac potrafia :o <SZOK>
Wg mnie na serwach ( teraz po wprowadzenia nofake) jest DUZO lepiej, ale to juz rozne osoby kilka razy pisaly.
Wieksza kultura, mniej discow , wiadomo z kim sie gra, nicki ktorych nie kojarze policze na palcach jednej reki.
Pozdro

_________________
pozdr Qiub


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 4 gru 2010, o 16:20 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
Jeśli przyznawanie kont nofake ma wyglądać tak jak teraz, to dlaczego taka rejestracja nie miałaby racji bytu? Proszę zobaczyć tylko ostatnio dodane konta. Pozostawię to bez komentarza ...


"Teraz procedura rejestracji:

* Każdy może się zarejestrować
* Konto zalożone z ip, któro znajduje się w tabelce niechcianych ip wymaga potwierdzenia konta przez admina
- załatwia to sprawe np. polanca lub innych sieci ktore maja jedno zew ip dla kazdego uzytkownika
* Konto założone z neostrady dostaje status "questionable" i wymaga pofatygowania się do admina w celu potwierdzenia
- to samo sie tyczy innych operatorow ktorzy daja zmienne ip dla swoich uzytkownikow. Jak? Wystarczy dodać pierwsza czesc ip do tabeli niechcianych ip


Rozwiazanie problemu z rejestracja z wykorzystaniem proxy

* Konto, ktoro wchodzi na server z ip innym niz w czasie rejestracji dostaje jakis status - np. "questionable"
- na stronie NF powstaje lista kont z statusem "questionable"
* Konto, ktoro wchodzi na server z ip innym niz w czasie rejestracji, a ktoro znajduje sie w tabeli niechcianych ip zostaje automatycznie blokowane"


Dobra, a teraz taka sytuacja:
1. Zakładam konto w domu/uczelni/na ławce w parku.
2. Gram w q2 w domu/poza domem (część graczy mieszka na stancjach, studiuje, podróżuje, ... (tu dopisz co chcesz))

Jak wiadomo ip, z którego zakładane było konto, będzie się różnić od tego, na którym przyjdzie komuś grać.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 4 gru 2010, o 16:31 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
w spoilerach cytaty zeby mniej miejsca zajmowac

@Urbasek
Spoiler:
$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', 'n')ie trzeba posiadac irca, przeciez nawet na stronie glownej nofake pisze:

Znajdziesz nas na kanale #nofake (quakenet.org).

gdzie quakenet jest podlinkowane pod webchat, wystarczy wpisac swoj nick i kanal #nofake i po sprawie, zreszta jak zauwazylem wiekszosc nowych osob, maloznanych ktorzy nie graja w ligach itd i po prostu trafili na strone nofake to wchodza wlasnie na irca przez tego webchata

troche nie kumam z tym calym faq i z tym ze ktos z czyms sobie moze nie poradzic

zalozmy ze jestem nowym typem, nie mam pojecia o tym co sie dzieje na scenie q2, wchodze na serwer, dup, wywala mnie z serwera.... a tam komunikat ze nie mam unique_id, ze aby wejsc musze wejsc na stronie nofake.planetquake.pl i sie zarejestrowac... ok, to wchodze na strone nofake, a tam na stronie glownej:

Aby zalozyc konto w systemie Nofake, zglos sie do jednej z podanych nizej osob:
urbasek, DoDDy, neveride, harven, eXecutor, P!o,
Znajdziesz nas na kanale #nofake (quakenet.org).

klikam w quakenet, wchodze na webchata, prosze o konto kogos (pomijam teraz problem zlapania admina na ircu)...
admin zaklada mi konto, dostaje maila co mam zrobic dalej, czarno na bialym, wystarczy ze wkleje jedna linijke podana w mailu do configa i cala sprawa zalatwiona

w czym tak naprawde jest problem i co tu jest takiego niejasnego??? chyba ze to jest totalna lama ktora nie bedzie wiedziala jak wkleic to do cfg :D opcje dodatkowe jak ustawianie taga czy inne mozliwosci ktore daje nofake sa dodatkowe i nie musi ich wiedziec, to co podalem powyzej wystarcza zeby zagrac sobie, oczywiscie moze byc faq ktore wyjasni co jest na stronie nofake po zalogowaniu, jak ustawic tagi klanowe, w jaki sposob mozna nicka zmieniac itd, oczywiscie moze sie przydac do tego faq, ale nie piszcie ze brak faq do nf jest jednym z powodow ktore zniecheca do rozpoczecia gry, bo nawet jesli bedzie otwarta rejestracja to bedzie i tak musial przejsc przez nofake, dopisanie wiersza do cfg itd. wiec brak faq tutaj nie jest zadna przyczyna, samo istnieje nofake moze tak, ale nie brak faq
Przedewszystkim problemem jest ile kroków musisz wykonać aby założyć konto. Jako osoba zajmująca się tworzeniem stron, powinieneś sam doskonale wiedzieć, że rejestracja powinna odbywać się tylko w kilku krokach i aktywacja konta powinna być po stronie użytownika. Nasza scena powinna posiadać ułatwienia dla potencjalnie nowych graczy. Każdy kolejny krok potrzebny do tego by zagrać w 12 letnią krok jedynie zniechęca. Przecież jest tyle innych gier, które są darmowe...

Dodatkowo powinieneś być świadom, że link do jakiejś strony, bez informacji "klikajac w ten link możesz skorzystać z webchatu aby nie instaowac i konfigurowac klienta IRC" może liczyć na malutki współczynnik kliknięć. Link quakenet.org, bardziej sprawia wrażenie jako odsyłacz do strony sieci quakenet, a nie do webchatu.

$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', '
')jedynym problemem jakim ja widze jest trudnosc zlapania admina na ircu

I to własnie jest nawiekszy problem. Moim zdaniem zadaniem adminow NF powinno byc wylapywanie złych kont, a nie "bramkarzem" do starego klubu, w którym bawi sie malo osob. To w cale nie zacheca....

$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', '
')jedyne rozwiazanie jakie widze to moze byc formularz rejestracyjny i takie konto idzie do weryfikacji (wtedy nie bedzie trzeba nikogo lapac na ircu itd), ale automatyczna rejestracja i aktywacja takiego konta (jakies sprawdzanie ip czy sie zmienia, wyjatki na ip, powiadomienia na maila adminom i inne tego typu) moim zdaniem nie wchodzi w gre
Prosze uzasadnij bardziej swoje zdanie, bo argument "bo tak" mnie nie przekonywuje.

$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', '
')oddalem glos na nie, jestem przeciwny otwartej rejestracji bez czynnika ludzkiego i aktywacji konta bez weryfikacji admina (jedynie zaakceptuje rozwiazanie jakie ja podalem, mozliwosc samodzielnej rejestracji, ale admin musi je recznie aktywowac)

EDIT:
w formularzu rejestracyjnym zeby ulatwic adminom rejestracje bylyby dodatkowe pola oprocz podania maila i nicka, jak miasto z ktore bedzie gral oraz mozna dodac pole opcjonalne typu "zeby ulatwic weryfikacje twojej osoby podaj nicki osob ktore znasz z quake2, jesli znasz oczywiscie", no i ip z rejestracji (pomijam ze moze miec w przegladarce ustawione proxy... ale to sa juz inne problemy do rozwiazania)

Jest to jakieś rozwiązanie przyśpieszające aktualna idee NF, ale nie jest moim zdaniem zadawalające. Dlaczego? Starałęm się odpowiedzieć wyżej.

@Qiub
Spoiler:
$this->bbcode_second_pass_quote('Qiub', 'Z')gadzam sie z Urbaskiem, Dem Twoj pomysl mija sie z zalozeniami wprowadzenia nofake.

Wytlumacz mi teraz w ktorym miejscy mija sie z zalozaniami NF, ktore zostaly zdeprecjonowane do
  • Każdy gracz ma grać tylko z jednego konta NF - jeden nick
$this->bbcode_second_pass_quote('Qiub', '
')Po co wracac do balaganu ktory byl wczesniej, i porzadkowac serwy na nowo, skoro nofake w obecnej postaci to robi,

Ale jakiego balaganu? Moja sugestia usprawnia jedynie zdobycie konta. balagan pozostanie taki jak jest aktualnie przy obecnym NF. ze nie ma balaganu? to przejrzyz sobie ostatnie tematy o NF

$this->bbcode_second_pass_quote('Qiub', '
') a Ty sie tak nie przejmuj nowymi graczami, bo internet to nie nowosc w obecnych czasach i jak ktos bedzie chcial to sobie sam da rade, ewentualnie pomoze ktos z q2, na coolnet dm graja tez starsi gracze i jak ktos spyta o co kaman z tym nofake to na pewno ktos udzieli informacji. Nie rob juz takich lamusow z kazdej osoby ktora mialaby zaczac przygode z q2, Twoje staty pokazuja ze z google korzystac potrafia :o <SZOK>
Gdybym ja sie nie przejmowal, to bardzo wiele rzeczy nie byloby na scenie q2. Nie powstalo by q2tdpm.pl, ktoro stanowi spora czesc naszej sceny. Nie powstaloby rowniez quake2.info, na ktore sie wlasnie powoluje... czy mam wymieniac dalej?
$this->bbcode_second_pass_quote('Qiub', '
')Wg mnie na serwach ( teraz po wprowadzenia nofake) jest DUZO lepiej, ale to juz rozne osoby kilka razy pisaly.
Wieksza kultura, mniej discow , wiadomo z kim sie gra, nicki ktorych nie kojarze policze na palcach jednej reki.
Pozdro
To jest Twoje zdanie. Wiem, ze zdan przeciwnych jest tyle samo co i popierajacych. Ja nie chce znosic NF, chce go jedynie usprawnic. Wczytaj sie lepiej w to co pisze, bo moja sugestia nie omija zalozen NF. Jedyne co jest zmiana, to ulatwienie grania w q2...

@Neon
Spoiler:
$this->bbcode_second_pass_quote('neon', '
')Dobra, a teraz taka sytuacja:
1. Zakładam konto w domu/uczelni/na ławce w parku.
2. Gram w q2 w domu/poza domem (część graczy mieszka na stancjach, studiuje, podróżuje, ... (tu dopisz co chcesz))

Jak wiadomo ip, z którego zakładane było konto, będzie się różnić od tego, na którym przyjdzie komuś grać.


Tak, i masz napisane, ze Twoje konto dostanie status jedynie "questionable", no chyba ze IP z którego wejdziesz na server bedzie sie znajdowac w nowej tabeli ip_watpliwych

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 4 gru 2010, o 16:36 
Kozak

Dołączył(a): 15 cze 2002, o 09:03
Posty: 1235
Karma: 9
$this->bbcode_second_pass_quote('neon', '
') * Konto, ktoro wchodzi na server z ip innym niz w czasie rejestracji, a ktoro znajduje sie w tabeli niechcianych ip zostaje automatycznie blokowane".

ten punkt sredni imo :) sam mieszkam w krakowie i glowne stad wchodze na q2, pochodze z polanca, mam neta z operatora tego samego co give i grono innych osob.
Jade do domu (polanca), chce zagrac w q2, wchodze na serwa z nf z ip niechcianego (polanieckiego operatora) i mam skasowane konto?
_________________
pozdr Qiub


Ostatnio edytowano 4 gru 2010, o 16:57 przez Qiub, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 4 gru 2010, o 16:38 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
no to juz jest jakis argument. ale pomysle jakby rozwiazac taka sytuacja... jak mozesz popraw posta zeby ladniej wygladal.

ps.
szkoda tylko, ze ominales moja odp na twojego posta...

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 4 gru 2010, o 16:42 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
sie uwzieliscie na to ip... ip tak naprawde przy weryfikacji nie ma wiekszego znaczenia bo duzo osob ma zmienne ip, malo tego nie da sie okreslic z jakiego miasta jest wtedy dana osoba, dlatego weryfikacja jest przez admina, nawet jak juz dojdzie do zalozenia konta niepewnego przez admina czyli nikt za bardzo takiej osoby nie zna, to pozniej jest weryfikowany juz po danych do jakich admini maja wglad juz po aktywacji konta i po tym jak koles biega po serwerach, z wiadomych przyczyn jest to juz nasza tajemnica, tylko jest to troche uciazliwe i gdyby byla w pelni zautomatyzowana rejestracja za chuja bysmy nad tym niezapanowali, dajcie spokoj juz z tymi proxy, z jakimis questionable itd, idea nofake polega na tym zeby byla rejestrowana osoba a nie jego ip czy komputer

zaproponowalem rejestracje przez uzytkownika i weryfikacje przez admina co by znacznie ulatwilo napewno sprawe, taka osoba nie musialaby biegac po ircu i szukac admina, czekalby tylko na maila wygenerowanego przez nofake po zatwierdzeniu konta przez admina... to jest az tak uciazliwe??? czego wy do chuja sie tak boicie, tej calej weryfikacji przez czlowieka? taka rejestracja bylaby naprawde banalna, a nie zrobiloby to totalnego burdelu z nofake jakby byla w pelni zautomatyzowana

oczywiscie odnosnie proponowanej przeze mnie rejestracji tylko ja sie wypowiadam, nie zrobie takiej rejestracji dopoki reszta ekipy z nofake tez takie cos niezaakceptuje


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 4 gru 2010, o 16:50 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', 's')ie uwzieliscie na to ip... ip tak naprawde przy weryfikacji nie ma wiekszego znaczenia bo duzo osob ma zmienne ip, malo tego nie da sie okreslic z jakiego miasta jest wtedy dana osoba, dlatego weryfikacja jest przez admina, nawet jak juz dojdzie do zalozenia konta niepewnego przez admina czyli nikt za bardzo takiej osoby nie zna, to pozniej jest weryfikowany juz po danych do jakich admini maja wglad juz po aktywacji konta i po tym jak koles biega po serwerach, z wiadomych przyczyn jest to juz nasza tajemnica, tylko jest to troche uciazliwe i gdyby byla w pelni zautomatyzowana rejestracja za chuja bysmy nad tym niezapanowali, dajcie spokoj juz z tymi proxy, z jakimis questionable itd, idea nofake polega na tym zeby byla rejestrowana osoba a nie jego ip czy komputer

zaproponowalem rejestracje przez uzytkownika i weryfikacje przez admina co by znacznie ulatwilo napewno sprawe, taka osoba nie musialaby biegac po ircu i szukac admina, czekalby tylko na maila wygenerowanego przez nofake po zatwierdzeniu konta przez admina... to jest az tak uciazliwe??? czego wy do chuja sie tak boicie, tej calej weryfikacji przez czlowieka? taka rejestracja bylaby naprawde banalna, a nie zrobiloby to totalnego burdelu z nofake jakby byla w pelni zautomatyzowana

oczywiscie odnosnie proponowanej przeze mnie rejestracji tylko ja sie wypowiadam, nie zrobie takiej rejestracji dopoki reszta ekipy z nofake tez takie cos niezaakceptuje

Nie no Twoja propozycja moze byc kompromisem "na razie"... krok po kroczku, w nowym roczku... Wiem Urbas, ze pewnie nie masz czasu odpisywac, ale nie irytuj sie az tak jak wyzej.

btw. #1
napewno nie bedzie wielkim problemem kwesti tajemnicy silnika, jakbys podzielil sie informacja jaki interfejs jest pomiedzy serwerem Q2 a serwerem web NF. moglbys mi podeslac o tym info na PW, jakie metody sa udostepnione w tym interfejsie i co zwracaja?

Btw. #2
prosze usosunkuj sie jeszcze do kwesti FAQ i przejrzystosci samej procedury rejestracji konta. czy cos moze sie zmienic w tej materii? to akurat juz sprawa kosmetyczny, ale tez ma wielki wplyw na to i owo. Napisalem Ci o tym w spoilerze.
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 4 gru 2010, o 16:58 
Kozak

Dołączył(a): 15 cze 2002, o 09:03
Posty: 1235
Karma: 9
Dem,
nie odpowiedzialem, bo jak zaczalem pisac, Twojej odpowiedzi jeszcze nie bylo (robie rozne rzeczy nie tylko przy kompie i musialem wstac od kompa - szok :) )
Urbas w miedzy czasie juz w zasadzie odpowiedzial, po prostu moze jestem glupi ale nie bardzo czaje do czego ma prowadzic Twoj pomysl, w czym pomoc i co ulepszyc, skoro admini nf robia swoje (moze czasem z opoznieniem kilkudniowym) ale robia, a konta i tak mialyby byc weryfikowane przez admina. Dodawanie z automatu kont dla ludzi jest imo bledem, bo wprowadzi zamieszanie i balagan w systemie :X myslisz ze taki give albo inny cwaniak dla zabawy nie bedzie spamowal przez proby zalozenia miliona kont? Nie wiem, po prostu nie kumam Twojego pomyslu.

_________________
pozdr Qiub


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 4 gru 2010, o 17:07 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('Qiub', 'r')obie rozne rzeczy nie tylko przy kompie i musialem wstac od kompa - szok :) )
daruj sobie takie komentarze.
$this->bbcode_second_pass_quote('Qiub', '
')Urbas w miedzy czasie juz w zasadzie odpowiedzial, po prostu moze jestem glupi ale nie bardzo czaje do czego ma prowadzic Twoj pomysl, w czym pomoc i co ulepszyc,
Nie rozumiesz, ale zdarzyles juz zaglosowac na "nie" i dostrzegac juz same minusy. Powiedz mi, skad wiesz ze cos nie zadzaiala skoro sam sie przyznajesz ze nie rozumiesz?
$this->bbcode_second_pass_quote('Qiub', '
')skoro admini nf robia swoje (moze czasem z opoznieniem kilkudniowym) ale robia, a konta i tak mialyby byc weryfikowane przez admina.
i to jest głównym problemem NF! rozpatrujemy teraz NF z perspektywy nowego gracza. postaw sie w jego sytuacji.
$this->bbcode_second_pass_quote('Qiub', '
')Dodawanie z automatu kont dla ludzi jest imo bledem, bo wprowadzi zamieszanie i balagan w systemie :X myslisz ze taki give albo inny cwaniak dla zabawy nie bedzie spamowal przez proby zalozenia miliona kont? Nie wiem, po prostu nie kumam Twojego pomyslu.
ale jak mozesz tak twierdzic, skoro sam napisales ze nie rozumiesz o co chodzi w moim pomysle?

mam prosbe, nie odpisuj juz tutaj, do czasu az nie zrozumiesz
  • dlaczego w ogole postal ten temat - hint: nowi gracze
  • jak ma to dzialac
  • jakies sa prawdziwe plusy i minusy takiego rozwiazania

staralem sie najmilej jak potrafie...
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 4 gru 2010, o 17:12 
Kozak

Dołączył(a): 21 cze 2002, o 20:33
Posty: 1030
Lokalizacja: Gdańsk
Karma: 19
$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', '
')jedyne rozwiazanie jakie widze to moze byc formularz rejestracyjny i takie konto idzie do weryfikacji (wtedy nie bedzie trzeba nikogo lapac na ircu itd), ale automatyczna rejestracja i aktywacja takiego konta (jakies sprawdzanie ip czy sie zmienia, wyjatki na ip, powiadomienia na maila adminom i inne tego typu) moim zdaniem nie wchodzi w gre


Dobry pomysl. Chociaz zapewne czesto potrzebna jets krotka wymiana zdan by zweryfikowac dana osobe. Imo temat do przemyslenia.

Dem,
Jesli powolujesz sie na staytsyki odwiedzin Twojej strony to czy nie najprostrzym rozwiazaniem byloby stworzenie obszernego info w stylu "jak zalozyc konto na NF" na quake2.info ? Nie masz czasu? Sadzac po ilosci zalozonych przez Ciebie tematow w ciagu 2 dni jestem sklonny w to nie uwierzyc:D (tak tak w tym calym zamieszanou na chwile zdjalem Cie z listy ignorowanych)

JEszcze nikt nie wymyslil prostrzego zrodla informacji jak wpisanie slow kluczowych w google. Skoro po wpisaniu slow "nofake", "nofake *" w odpowiedzi dostajemy info:
"Aby zalozyc konto w systemie Nofake, zglos sie do jednej z podanych nizej osob:
urbasek, DoDDy, neveride, harven, eXecutor, P!o,
Znajdziesz nas na kanale #nofake (quakenet.org)."

To rowniez nie rozumiem jak mozna bardziej uproscic, pomoc czy co tam sobie wymyslisz "nowym" playerom.

Dodajac do tego opcje urbaska to cala procedura bedzie banalnie prosta i szybka.

A jesli ktos zrezygnuje z gry dlatego bo bedzie musial poczekac nawet i 2 dni na odpowiedz to zapewne jeszcze szybciej odpusci sobie gre po pierwszym laniu na serevrze.

Zaznaczylem opcje "nie"

edit: swoja droga quake2 zabilo pozamykanie kafejek z grami. Sadze, iz przynajmniej polowa z nas zaczynala swoja przygode z q2 w kafejce :D

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 4 gru 2010, o 17:23 
Kozak

Dołączył(a): 15 cze 2002, o 09:03
Posty: 1235
Karma: 9
Wybacz ale nie stlamsisz kogokolwiek piszac " Ty juz wiecej nie pisz" - wybacz.
przypomne Ci ze nofake od poczatku zakladal iz osoby nowe beda musialy sie postarac/poglowic/zasluzyc, zeby te konto dostac, nie chodzilo tu o prostote a o porzadek na serwach, przypomne Ci tez ze q2 jest gra darmowa, ale serwy juz nie, i osoby ktore zajmuja sie gra od storny serwow godzac sie na postawienie NF u nich wiedzialy z czym sie to wiaze, ale najwyrazniej majac do wybory serw bez nf lub serw z nf wybrali ta druga opcje i najwyrazniej im to pasuje, bo NF z serwow nie znika :o
Ty teraz probujesz byc na sile zbawieniem "sceny" i wyzwolicielem dla GRONA nowych graczy - ktorych jest na pewno ulamek, i do gry i tak wybieraja coolnet DM , tak to widze.
I dalej NIE WIEM w czym Twoje pomysly mialyby pomoc. Jedynie formularz rejestracyjny mialby wg mnie jakis sens, reszta jest zbedna - moje zdanie, wiem ze sie z nim nie zgadzasz - masz do tego prawo, ale trudno, jakos to przezyje.

_________________
pozdr Qiub


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 4 gru 2010, o 17:24 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
@Bocian
Ty tez sie zajmujesz projektowaniem stron z tego co pamietam. Dziwi mnie tylko, ze dla ciebie jako goscia zwiazanego z webem instrukcja
$this->bbcode_second_pass_quote('', 'A')by zagrac w 12 letnie gre musisz skontaktowac sie z ludzmi ktorych nie znasz i nie wiesz czy ich zastaniesz na IRC'u, (ktory odszedl do lamusa w czasach gg)

wydaje sie user-friendly i zacheca do gry w q2...

$this->bbcode_second_pass_quote('Bocian', 'A') jesli ktos zrezygnuje z gry dlatego bo bedzie musial poczekac nawet i 2 dni na odpowiedz to zapewne jeszcze szybciej odpusci sobie gre po pierwszym laniu na serevrze.
Najbardziej arogancki argument jaki ostatnio czytalem, bo zakladasz, ze wiesz co zrobi gosc gdy uda mu sie wreszcie wejsc na server... nie zakladaj ze wiesz co zrobia inni, bo poki co jest problemem pograc w Q2, a nie "lanie". Rozwiazemy najpierw problem z rejestracja w NF, to potem zajmiemy sie kwestia tego ze dostaja lanie od innych... w zasadzie sie juz tym po czesci zajalem na quake2.info...

co do twoich smiesznych argumentow niezwiazanych strikte z tematem:
i co, mam odwalac sam po raz kolejny po cichu jakas robote? chyba nie liczysz ze jestem az na tyle naiwny? Pozatym patrz: odchodza ludzie z sceny ktorzy odwalaja pewna prace wlasnie po cichu i scena jest sparalizowana, bo czeka az ktos cos za nich zrobi... o nie, co to to nie...
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Ostatnio edytowano 4 gru 2010, o 17:30 przez dem, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 4 gru 2010, o 17:29 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
@Qiub

JA PIERDOLE 8O

$this->bbcode_second_pass_quote('Qiub', '
')przypomne Ci ze nofake od poczatku zakladal iz osoby nowe beda musialy sie postarac/poglowic/zasluzyc, zeby te konto dostac, nie chodzilo tu o prostote a o porzadek na serwach,

Co ? Gdzie? Kiedy? Jak?

$this->bbcode_second_pass_quote('Qiub', 'p')rzypomne Ci tez ze q2 jest gra darmowa, ale serwy juz nie, i osoby ktore zajmuja sie gra od storny serwow godzac sie na postawienie NF u nich wiedzialy z czym sie to wiaze, ale najwyrazniej majac do wybory serw bez nf lub serw z nf wybrali ta druga opcje i najwyrazniej im to pasuje, bo NF z serwow nie znika :o
prosta odpowiedz: 90% nad ktorymi ma piecze zenon/danka nie jest ich. sa jedynie przedstawicilelami sceny...
$this->bbcode_second_pass_quote('Qiub', '
') Ty teraz probujesz byc na sile zbawieniem "sceny" i wyzwolicielem dla GRONA nowych graczy - ktorych jest na pewno ulamek, i do gry i tak wybieraja coolnet DM , tak to widze.
Ty mnie tak chcesz widziec. Nie widzisz natomiast tego, ze nasza scena sie starzeje i z twoim podejsciem do tematu za jakis czas mozesz nie meic z kim pograc...
$this->bbcode_second_pass_quote('Qiub', '
')I dalej NIE WIEM w czym Twoje pomysly mialyby pomoc. Jedynie formularz rejestracyjny mialby wg mnie jakis sens, reszta jest zbedna - moje zdanie, wiem ze sie z nim nie zgadzasz - masz do tego prawo, ale trudno, jakos to przezyje.
Dlatego prosze nie udzialaj sie w tym temacie dopoki nie zrozumiesz w czym maja pomoc. co gorsze, nawet nie prosisz o wytlumaczenie, a jedynie piszesz swoje idac uparcie w jednym kierunku...

Podsumowujac twoj problem tkwi w tym ze: nie chcesz zrozumiec

czyli niestety jestes ignorantem :rozjebany:
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 4 gru 2010, o 17:43 
Kozak

Dołączył(a): 15 cze 2002, o 09:03
Posty: 1235
Karma: 9
$this->bbcode_second_pass_quote('dem', '@')Bocian
Ty tez sie zajmujesz projektowaniem stron z tego co pamietam. Dziwi mnie tylko, ze dla ciebie jako goscia zwiazanego z webem instrukcja
$this->bbcode_second_pass_quote('', 'A')by zagrac w 12 letnie gre musisz skontaktowac sie z ludzmi ktorych nie znasz i nie wiesz czy ich zastaniesz na IRC'u, (ktory odszedl do lamusa w czasach gg)

wydaje sie user-friendly i zacheca do gry w q2...

$this->bbcode_second_pass_quote('Bocian', 'A') jesli ktos zrezygnuje z gry dlatego bo bedzie musial poczekac nawet i 2 dni na odpowiedz to zapewne jeszcze szybciej odpusci sobie gre po pierwszym laniu na serevrze.
Najbardziej arogancki argument jaki ostatnio czytalem, bo zakladasz, ze wiesz co zrobi gosc gdy uda mu sie wreszcie wejsc na server... nie zakladaj ze wiesz co zrobia inni, bo poki co jest problemem pograc w Q2, a nie "lanie". Rozwiazemy najpierw problem z rejestracja w NF, to potem zajmiemy sie kwestia tego ze dostaja lanie od innych... w zasadzie sie juz tym po czesci zajalem na quake2.info...

Zakladasz ze wiesz, ze nowi gracze maja problem ze znalezieniem info o nf, zakladasz ze nowy gracz ma problem ze zrozumieniem przebiegu rejestracji, zakladasz ze nowy gracz musi byc prowadzony za reke. zakladasz ze spodoba mu sie jak bedzie na serwie dostawal po dupie, swoja droga ja jak zaczynalem to lubialem, bo wiedzialem ze grajac z osoa ktora mnie leje czegos w koncu sie naucze, po za tym czesto obsowalem innych jak skacza i ogladalem duzo demek.
To moze jeszcze zrobisz FAQ jak odpalic demo, bo pewnie zakladasz ze i z tym kazdy nowy gracz ma problem, generalnie to najlepiej zalozyc ze nowi gracze to retardzi i zombi ktorzy maja wypalone mozgi i nic nie kumaja, a jedynie Ty mozesz ich zbawic. JESTES ignorantem. Nie zgadzam sie z Twoimi pomyslami z wyrzej wmienionych powodow (tych wczesniej tez)
caly czas wychodzisz z zalozenia ze nowi maja problem, - ZAKLADASZ. masz jakies dowody? czy tylko podejrzenia?
Co do nofake poczytaj posty jak mial on powstawac, jak to widzial nev ktory ruszyl wszystko do przodu...
Rozumiem ze co do serwow boli CIe to ze piecze ma kto inny nie ty, ale to juz wiemy nie od dzis.
To ze nie rozumiem, mowilem w przenosni, i jak tego nie kumasz to wybacz . Nie rozumiem, bo dla mnie sa bez sensowne i tyle, zbedne itd. jestem za gormularzem rejestracyjnym reszta to szkanie dziury w calym, ale to tez juz o Tobie wiemy.
_________________
pozdr Qiub


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 4 gru 2010, o 17:58 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('Qiub', '
')Zakladasz ze wiesz, ze nowi gracze maja problem ze znalezieniem info o nf, zakladasz ze nowy gracz ma problem ze zrozumieniem przebiegu rejestracji, zakladasz ze nowy gracz musi byc prowadzony za reke.

tyle jest prawdy w twoim poscie przesyconym moim zdaniem arogancja, niechecia do mnie i jakas nieuzasadniona zazdroscia. Reszte uwazam za zalosny bullshit i moim zdaniem powinien zostac skasowany.

w spoilerze ciete riposty :) dobra panowie, wrocmy do normalnej dyskusji, bo Qiub juz pokazal co ma do powiedzenia...
Spoiler:
$this->bbcode_second_pass_quote('Qiub', '
')zakladasz ze spodoba mu sie jak bedzie na serwie dostawal po dupie,

nie prawda. w ogole nie rozumiem na podstawie czego wyciagnales TAK ZAJEBISTY wniosek...
$this->bbcode_second_pass_quote('Qiub', '
') swoja droga ja jak zaczynalem to lubialem, bo wiedzialem ze grajac z osoa ktora mnie leje czegos w koncu sie naucze, po za tym czesto obsowalem innych jak skacza i ogladalem duzo demek.

jak ty zaczynales to miales dziesiatki podobnych sobie, z ktorymi rownolegle sie uczyles wiec nie przytaczaj swoich poczatkow jako przykladu czegokolwiek w stosunku do tego jak sprawa wyglada dzisiaj.
$this->bbcode_second_pass_quote('Qiub', '
')To moze jeszcze zrobisz FAQ jak odpalic demo, bo pewnie zakladasz ze i z tym kazdy nowy gracz ma problem,

No ciekawe jak ktos nowy ma wiedzieć jak odpalic demo... Zastanow sie zanim cos napiszesz. A dla sprawienia czy przyjemnosci, zajrzyj tutaj :D :D :D

http://quake2.info/faq/#Jak%20obejrze%C4%87%20demo

$this->bbcode_second_pass_quote('Qiub', 'g')eneralnie to najlepiej zalozyc ze nowi gracze to retardzi i zombi ktorzy maja wypalone mozgi i nic nie kumaja,
Trafne zalozenie... po to powstaja strony wprowadzajace nowych, zeby zylo im sie latwiej.
$this->bbcode_second_pass_quote('Qiub', '
')a jedynie Ty mozesz ich zbawic. JESTES ignorantem.
Uhh... jakies prywatne dąsy wychodza... jestes o cos zazdrosny?
$this->bbcode_second_pass_quote('Qiub', '
')Nie zgadzam sie z Twoimi pomyslami z wyrzej wmienionych powodow (tych wczesniej tez)

tzn jakich, bo poki co nie napisales jeszcze nic zgodne z prawda, poza tym co podkreslilem...

$this->bbcode_second_pass_quote('Qiub', 'c')aly czas wychodzisz z zalozenia ze nowi maja problem, - ZAKLADASZ. masz jakies dowody? czy tylko podejrzenia?
:D tak podejrzewam ze nowy gracz nie wie pewnych rzeczy... bo wkoncu jest NOWY... :D :D :D :D :D :D :D :D czy mam cos wiecej pisac? Pozatym tak bardziej na powaznie... kto sie zajmuje pomoca ludziom w sprawie q2? Ja czy ty? no hello... Wiesz, tak sobie stwierdzilem ze jest problem... nudzi mi sie w domu i nie mialem o czym popisac z takim reaterdem jak ty

$this->bbcode_second_pass_quote('Qiub', '
')Co do nofake poczytaj posty jak mial on powstawac, jak to widzial nev ktory ruszyl wszystko do przodu...
huh, chyba ty powinienes... wkoncu powolujesz sie na cos co jest zaarchiwizowane. Chcesz mnie do czegos przekonac, to podaj mi wprost na czym opierasz swoje wywody... w szkole tego nie nauczyli ze trzeba siegac do zrodel?

$this->bbcode_second_pass_quote('Qiub', 'R')ozumiem ze co do serwow boli CIe to ze piecze ma kto inny nie ty, ale to juz wiemy nie od dzis.
Co za zajebisty wniosek... JA PIERDOLE :smilecolros:

$this->bbcode_second_pass_quote('Qiub', 'T')o ze nie rozumiem, mowilem w przenosni, i jak tego nie kumasz to wybacz . Nie rozumiem, bo dla mnie sa bez sensowne i tyle, zbedne itd. jestem za gormularzem rejestracyjnym reszta to szkanie dziury w calym, ale to tez juz o Tobie wiemy.
:ok:

Obrazek

LITOŚCI!!!

czy zawsze sie musi znalezc jakis pierdolony troll wypisujacy brednie...?
Czy zawsze musi sie konczyc ciekawa dyskusja tym, ze przyjdzie jakis retard i zacznie wylewac swoje prywatne zale?

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 4 gru 2010, o 18:15 
Kozak

Dołączył(a): 15 cze 2002, o 09:03
Posty: 1235
Karma: 9
narazie nic nie udowodniles, podales zrzut ze statow storny, ktory potwierdza ze NOWI potrafia korzystac z google. Zakladasz tez pewnie ze nikomu nie chce sie poszukac komend q2, poczytac konsoli, poszukac na zagranicznych stornach co i jak (fakt tylko Ty znasz angielski)
Teraz uwazaj ... nie rozumiem, skad wniosek ze Ci czegos zazdroszcze? czego ja moge CI zazdroscic, hmm, niczego. Duzo gadasz malo robisz, Do robienia NF tez sie nie dostales, ciekawe czemu, moze po prostu ludzie Cie znaja. teraz znowu probujesz sie dostac do projektu na ktory od poczatku nie miales wplywu....
Prosisz Ubraska o mechanizm dzialania NF, moze skonczyly Ci sie pomysly na alternicki i szukasz planu jak ominac NF zeby pograc na pol serwach. Znajac Cie (z tego forum) jest to wielce prawdopodobne.

Twoim zdaniem to co pisze to bullshit, a moim to co wymyslasz to szukanie dziury w calym.
Miales pokazac jak tworzysz swoj wlasny system weryfikacji graczy i tego nie zrobiles do tej pory, nie chcialo Cie sie, ok kazdy to rozumie, jest NF na ktory dzieki bogu nie masz wplywu.
Musisz zrozumiec, ze scena BEZ CIEBIE sobie daje rade, stworzyles strone ok, masz takie hobby lubisz to robic, genialnie. Jestem za

PS , mam tylko nadzieje ze nie zaczniesz mi zaraz spamowac na PM jak to tylko Ty potrafisz ...

_________________
pozdr Qiub


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 4 gru 2010, o 18:22 
Kozak

Dołączył(a): 21 cze 2002, o 20:33
Posty: 1030
Lokalizacja: Gdańsk
Karma: 19
$this->bbcode_second_pass_quote('dem', '@')Bocian
Ty tez sie zajmujesz projektowaniem stron z tego co pamietam. Dziwi mnie tylko, ze dla ciebie jako goscia zwiazanego z webem instrukcja
$this->bbcode_second_pass_quote('', 'A')by zagrac w 12 letnie gre musisz skontaktowac sie z ludzmi ktorych nie znasz i nie wiesz czy ich zastaniesz na IRC'u, (ktory odszedl do lamusa w czasach gg)

wydaje sie user-friendly i zacheca do gry w q2...

Nie widze zadnego zwiazku... (zeby pozbyc sie offtopu nie staraj sie mi go pokazac )
Pozatym napisalem, iz mozna dodac opcje zaproponowana przez urbaska skoro "zakladasz", iz irc odszedl do lamusa i nowi gracze nawet za pomocna webirca nie zechce porozmawiac :(

Tak jak napisal Qiub, nie rob z ludzi retardow bo w tych czasach nawet 5 letni gnojek potrafi sciagnac, scrackowac i pograc w gre na pirackich serverach :)

$this->bbcode_second_pass_quote('dem', '
')
i co, mam odwalac sam po raz kolejny po cichu jakas robote? chyba nie liczysz ze jestem az na tyle naiwny? Pozatym patrz: odchodza ludzie z sceny ktorzy odwalaja pewna prace wlasnie po cichu i scena jest sparalizowana, bo czeka az ktos cos za nich zrobi... o nie, co to to nie...

No to jesli w tym jest problem to szukaj chetnych ludzi do redagowania Twojej www. Po co czepiac sie na sile NF?

Ostatnio edytowano 4 gru 2010, o 18:26 przez Bocian, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza