[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 28 mar 2024, o 14:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Czy jestes za otwarta rejestracja?
Tak 28%  28%  [ 11 ]
Nie 64%  64%  [ 25 ]
Nie mam zdania 7%  7%  [ 3 ]
Liczba głosów : 39
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 7 gru 2010, o 16:41 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2005, o 17:14
Posty: 1036
Lokalizacja: Szprotawa/Wroc
Karma: 62
Zagłosowałem na NIE, dlaczego? -> http://www.fajnyboard.planetquake.pl/vi ... 28#p223128

_________________
neon gej, lanther gej ho hej.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 7 gru 2010, o 19:51 
Kozak

Dołączył(a): 21 cze 2002, o 20:33
Posty: 1030
Lokalizacja: Gdańsk
Karma: 19
Szacun silowi za dokladne wylozenie plusow i minusow :)

Co do fejkow, ktorym udalo sie juz przedostac do NF... Jest przynajniej duzy plus, iz taki osobnik najprawdopodobniej nie bedzie juz wyzywal/chetowal itd bo wie, ze kolejny raz moze mu sie juz nie udac ;) Czyli musi zerwac ze swoja przeszloscia = nowy gracz = nowe zycie :)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 7 gru 2010, o 20:15 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', 't')ylko ze ten proponowany przeze mnie formularz tez nie jest bez wad i tak naprawde po glebszym zastanowieniu nie dziwie sie ze taka opcje odrzucilismy na poczatku gdy tworzylismy nofake, wszystko fajnie, jest formularz rejestracyjny, zrobilbym ze to leci do tymczasowej tabeli zeby nie robilo to burdelu w bazie i dopiero po akceptacji admina byloby dodawane tak naprawde dopiero do wlasciwej tabeli, admini mogliby dostac maila z powiadomieniem o zgloszeniu, w panelu admina bylaby dodatkowa zakladka z lista kont do weryfikacji i kazdy admin by mogl sobie wejsc i przegladac je w dowolnym momencie i akceptowac takie konta badz odrzucac, wszystko ladnie pieknie brzmi ale ja widze w takim rozwiazaniu wiele zagrozen... glownie jest chodzi o spam

nie chodzi mi raczej tu o spam typu ze ktos by np. uruchomil robota ktory by zakladal autoamtycznie milion kont itd, zawsze mozna zabezpieczyc captcha czy w jakis inny sposob, chodzi mi tu raczej o inne zagrozenie

bez obrazy, ale na naszej scenie debili nie brakuje, ktos sobie ubzdura zeby zalozyc sobie kilka kont, ma np. neostrade i bedzie sobie zmienial ip i wysylal kilka zgloszen codziennie z nastawieniem typu "a co mi szkodzi, przeciez i tak nikt nie bedzie wiedzial ze to ja wysylam te zgloszenia, a moze sie uda i jakies konta z moich zgloszen zostana zaakceptowane", pomijam juz fakt ze znajac zycie nagle ilosc chetnych do rejestracji w nf zwiekszy sie pewnie o dziwo kilkakrotnie (i to nie dlatego ze wiecej osob sie skusi na rejestracje bo bedzie latwiej), admini beda pewnie mieli cala liste codziennie do przegladniecia, analizowania zgloszen i pewnie 1 na 10 zgloszen tak naprawde bedzie tylko prawdziwa

co z tego ze po krotkim czasie pewnie nawet jak przejdzie weryfikacje i tak to wylapiemy, ale tak naprawde w tym momencie utrudnimy prace adminom zamiast im ulatwic (tak wiem... to ma przeciez ulatwic zycie graczom a nie adminom, chodzi wlasnie tylko o to ze obecnie jedynym problemem jaki ja widze to malodostepnosc adminow, zarowno ja, jak i harven rzadko kiedy kogos rejestrujemy bo ja po prostu nie znam obecnie ludzi na scenie, znam garstke ludzi ktora grala kilka lat temu zanim przestalem grac w q2, pare osob dodatkowo kojarze z meczy z plq2 jakis i na tym sie konczy, dlatego exe i pio zostali glownie wybrani do tej roboty bo bardziej ogarniaja nicki - no i nie mozna tez miec do nich pretensji ze nie sa dla wszystkich 24h dostepni)

podsumowujac:
- malo jaki fejk w tej chwili odwaza sie wejsc na irca i bezposrednio z kims pogadac i zdobyc konto w nofake, przy rejestracji nawet takiej jak ja zaproponowalem tych oporow dla wiekszosci nie bedzie....
- admini beda mieli tak de facto trudniej niz do tej pory
- wiekszy chaos i napewno wiecej fejkow bedzie przechodzic weryfikacje niz dotychczas

o jaaa... no to dorabiasz tabele kto kogo potwierdzil i kazdy moze sobie klikac "potwierdzam".
Jak admin ma watpliwosci kto to, to sprawdza kto potwierdzil dane konto i na tej podstawie wysnuwa odpowiednie wnioski... jak sie boicie powrotu np. blanki to wiadomo, ze jesli wszyscy pozostali gracze FF nagle kogos potwierdzili to to musi byc blanka/1o1/fest :D

Jak ktos wchodzi na scene i kogos zna, to go po prostu prosi stary wez potwierdz mi konto i tyle...

taki okrojony system newasha.
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza