[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 28 mar 2024, o 19:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Czy jestes za otwarta rejestracja?
Tak 28%  28%  [ 11 ]
Nie 64%  64%  [ 25 ]
Nie mam zdania 7%  7%  [ 3 ]
Liczba głosów : 39
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 6 gru 2010, o 19:17 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('hamster', 'n')a początek - nie mam tutaj uprawnień aby moderować ten dział.

Rozumiem intencje Dema, jednak jestem przeciwny zaproponowanemu rozwiązaniu.
Jak sam napisałeś (Dem) część ludzi robi coś dla sceny i znika, z braku czasu, chęci, zapału - nie istotne. Ci którzy się ostali bardziej robią coś z "miłości" do gry niż chęci bycia czczonym po wsze czasy, dlatego postarajmy się docenić tych co zostali i nie utrudniając im postarać się aby do końca się nie zniechęcili - niestety, w moim odczuciu scena doszła do takiego etapu swej płodności, że zapaleńców coraz mniej, rozsądnych osób można szukać ze święcą, więc postarajmy się aby chociaż Ci co zostali się nie zniechęcili - tak ja to odbieram.

pierwszym i najlatwiejszym krokiek do zrealizowania tego by zapalency dalej robili swoje jest pilnowanie by zaden troll sie nie wpieprzal z swoimi problemami. Jestes moderatorem (ok nie tu, ale np w "Inne" juz tak), wiec zacznijmy od tego ze moderatorzy beda tepic trolling. jak? np poprzez reagowanie na zgloszone posty
$this->bbcode_second_pass_quote('hamster', '
')Wątpię, aby ekipa przyznająca konta na NF miała jakiekolwiek profity (na pewno nie mówię o materialnych) z tego tytułu, a wręcz przeciwnie, poświęca swój czas aby polepszyć wygląd sceny i mimo wszystko jakość owego czynnika ludzkiego z który idzie nam się mierzyć na serwerach.
wiadomo ze nie maja korzysci materialnych. szkoda tylko ze w ich glowach zachodzi zmiana mentalna... pozdro exe

$this->bbcode_second_pass_quote('hamster', 'S')koro już NF jest zastanówmy się nad innym sposobem komunikowania się z adminami - może zamiast szukać admina po IRC-u, warto dodać numer GG (względnie innego komunikatora) albo stworzyć owy formularz o którym wspomniał urbasek, w chwili obecnej jedyna forma bazująca na kontakcie poprzez IRC jest po prostu zła i należy ją usprawnić, ale zdecydowane "nie" otwartej rejestracji.
tak to wlasnie problem z komunikacja i komplikacje by takowa rozpoczac kierowaly mna przy zakladaniu tego tematu.

$this->bbcode_second_pass_quote('hamster', 'N')iestety, od czasu pomysł NF do realizacji minęło trochę czasu i rozwianą się on w stronę.... w którą nigdy nie powinien pójść. nie powinien ale poszedl niestety.


$this->bbcode_second_pass_quote('hamster', 'R')ozwiązanie...
jakie ja widzę i początkowe założenia NF to takie, aby wymóg rejestracji był TYLKO na mecze ligowe, to co nas trzyma i jednoczy to liga. Moim zdaniem poza ligą nie powinno być bezwarunkowego obowiązku posiadania konta NF, a owy wymóg powinien być aktywowany w momencie grania meczu ligowego (np jeśli na serwerze jest osoba która korzysta z Admina serwer wymaga autoryzacji NF).
Ten kto chce zawsze będzie grał korzystając z NF (i chwała mu) ten kto nie chce, po za ligą może robić "co chce".
Nie wiem, czy zastosowanie takie rozwiązania jest w ogóle możliwe, ale wg mnie najbardziej racjonalne.
ja jestem jak najbardziej ZA, ale zaraz zleci sie wielu krzykaczy, ktorzy sie oburza, ze jak to...
no ale trzeba zrozumiec ze q2 powinien byc przystepny dla wszystkich... nie tylko dla wybranych. a idea zamknietej spolecznosci nie pomaga w pozyskiwaniu tego 1-2 graczy/miesiac...

Najfajniejby bylo jakby Harven sie wypowiedzial o "aktywacji" NF z poziomu webservera NF. Mi sie wydaje ze zmiana ta jest kosmetyczna, kwestia dorobienia w serverach NF w panelu NF flagi "NF on/off" i dorobienie warunku (pobrac info czy on czy off, i jest off to wpuszczac kazdego, jesli nie to kick dla tych bez id) przy sprawdzaniu id gracza na serverze.

idzie mecz ligowy to admin wlacza wymaganie NF na serverze... po meczu wylacza i wszyscy powinni byc zadowoleni.
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 6 gru 2010, o 22:00 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
spoko hamster, tylko nf wlasnie powstal (takie byly zalozenia) nie dla lig tylko wlasnie zwyklych pickupow, zeby 90% takich meczy nie konczylo sie jak zazywaczaj czyli po 2min juz 2 osoby daja disca albo maja nicka "a", "player" i zaczynaja wyzywac wszystkich, teraz pewnie tez wyzywaja ale przynajmniej wiesz kto to robi, a co do discow, pewnie zaraz kilka osob napisze ze dalej sa disci itd, ja natomiast gram moze bardzo rzadko pickupy ale jak juz sa to generalnie dawno sie nie spotkalem z tym zeby ktos dal disca przed koncem meczu

druga ogromna zaleta jest to ze mozna banowac wszystkich, cheaterzy itd nie moga sie czuc teraz bezkarnie... kiedys ktos jak mial zmienne ip albo wspolne ip ciezko taka osobe bylo ukarac, skoro ma nf byc wlaczany tylko na ligi to wiadomo ze na co dzien by wszyscy mogli sobie skakac po serwerach

jesli mialby byc nf tylko dla lig to wlasciwie ciezko okreslic w tym wypadku role nofake, oczywiscie ze daje duzo wieksze mozliwosci dla adminow i zmniejszenie do minimum ryzyka ze ktos bedzie w lidze fejkowal... ale czy ten caly projekt ktory zostal zrealizowany byl warty w takim razie tego zachodu? gdyby od poczatku bylyby takie zalozenia nf to pewnie nigdy by nie powstal, bo nie bylby wart poswiecenia czasu na jego realizacje

dem spokojnie... ty juz chcesz zeby harven sie wypowiadal na taki temat tak jakby bylo ustalone ze tak ma teraz byc, jasne ze to nie jest problem zrobienie takiego czegos, ale chyba nie o to chodzi w tym wszystkim


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 6 gru 2010, o 22:12 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2007, o 21:25
Posty: 960
Karma: 67
Nie zgadzam sie z pomyslem hamstera, dlatego ze jak gram na serwerach nf. to
- dm1 to nie jest jedyna mapa ktora sie gra,
- rzadko widuje ze ktos sie wyzywa (a jezeli takie cos jest to bardzo latwo takich sprowdzic do "porzadku" bo skoro wiadomo kto to ban powiedzmy na tydzien i juz by nie obrazal)
- disconnectow niezauwazylem, moze dlatego ze malo gram, ale najzwyczajniej ich nie ma, nastomiast na asterze1 bywaja momenty gdzie jest 4vs2...
- lubie wiedziec z kim grac. bo wiem jaki "poziom" dostosowac, jak sa gracze Ci lepsi to staram sie grac z pozycjami, natomiast ze slabszymi sobie latam.

Tak jak jest teraz mi sie bardzo podoba

_________________
Umci umci tralalala


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 6 gru 2010, o 22:24 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', 's')poko hamster, tylko nf wlasnie powstal (takie byly zalozenia) nie dla lig tylko wlasnie zwyklych pickupow, zeby 90% takich meczy nie konczylo sie jak zazywaczaj czyli po 2min juz 2 osoby daja disca albo maja nicka "a", "player" i zaczynaja wyzywac wszystkich, teraz pewnie tez wyzywaja ale przynajmniej wiesz kto to robi, a co do discow, pewnie zaraz kilka osob napisze ze dalej sa disci itd, ja natomiast gram moze bardzo rzadko pickupy ale jak juz sa to generalnie dawno sie nie spotkalem z tym zeby ktos dal disca przed koncem meczu

druga ogromna zaleta jest to ze mozna banowac wszystkich, cheaterzy itd nie moga sie czuc teraz bezkarnie... kiedys ktos jak mial zmienne ip albo wspolne ip ciezko taka osobe bylo ukarac, skoro ma nf byc wlaczany tylko na ligi to wiadomo ze na co dzien by wszyscy mogli sobie skakac po serwerach

jesli mialby byc nf tylko dla lig to wlasciwie ciezko okreslic w tym wypadku role nofake, oczywiscie ze daje duzo wieksze mozliwosci dla adminow i zmniejszenie do minimum ryzyka ze ktos bedzie w lidze fejkowal... ale czy ten caly projekt ktory zostal zrealizowany byl warty w takim razie tego zachodu? gdyby od poczatku bylyby takie zalozenia nf to pewnie nigdy by nie powstal, bo nie bylby wart poswiecenia czasu na jego realizacje

dem spokojnie... ty juz chcesz zeby harven sie wypowiadal na taki temat tak jakby bylo ustalone ze tak ma teraz byc, jasne ze to nie jest problem zrobienie takiego czegos, ale chyba nie o to chodzi w tym wszystkim


nie urbas, spokojnie... nic nie jest ustalone. czasem fajnie jest przeczytac czyjes zdanie czy cos jest realne... co gorsze*, czytajac plusy nf zebrane w jednym poscie widac ze NF jest niezbedny ;]

jednakze, skoro jest niezbedny to zrobmy go bardziej przystepnym dla nowych... utworzylem ten temat wlasnie dlatego ze NF w aktualnej formie wydaje mi sie byc bardzo zaporowym projektem dla ludzi niezwiazanych z fb czy plq2....czyli pewnie jakies 5% graczy... ale te 5% jest bardzo wazne

czy jest cos zlego w tym ze uwazam ze NF powinien byc bardziej przystepny dla niezrzeszonych?

*to wam sie wydaje ze ja jestem przeciwko NF... a to jest bullshit bo jestem za, od jeszcze pomyslu asbesta! tylko w bardziej przystepnej formie.
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 6 gru 2010, o 23:19 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
a czy ja sie zamykam na propozycje innych? wiele rzeczy ktore proponowaliscie pod naciskiem wczesniej zostaly przeciez zrealizowane

ja tylko napisalem ze w tej chwili twoja propozycja raczej nie ma szans zeby byla zrealizowana, ale idac w kierunku ktory zaproponowales podalem inne "mozliwe" rozwiazanie ktore powinno ulatwic i umilic rejestracje dla "nowych"


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 7 gru 2010, o 00:10 
Cichociemny

Dołączył(a): 13 paź 2007, o 14:53
Posty: 138
Karma: 3
stanowcze nie...
ja bym wprowadzil jeszcze wieksze restrykcje dotyczace tworzenia kont nf i powolal grupe anty-fejkowa ktora kasowala "questionable" konta (jak sprawa atz jarunia i innych?)

pozatym tak sie troszczycie o nowych graczy? zamiast wysylac ich na 4/4 powiniscie ich kierowac na coolnet dm1 gdzie powinni siedziec dobry rok zeby ogarnac mechanike gre a nie wrzucac ich na zywiol na tdm gdzie ich kikuja i wyzywaja od retardow bo grac nie potrafia...

@dem
$this->bbcode_second_pass_quote('', 's')tworzylem ten temat wlasnie dlatego ze NF w aktualnej formie wydaje mi sie byc bardzo zaporowym projektem dla ludzi niezwiazanych z fb czy plq2....czyli pewnie jakies 5% graczy... ale te 5% jest bardzo wazne

wait what? ludzie niezwiazani z plq2 jak i fb jakos dali sobie rade(razer Damjan fear psychodelic m4x nesquirt itp..) pytam sie mozna? zadko kiedy ludzie sa na tyle niedorozwinieci ze nie potrafia sobie poradzic z czytaniem...

pozatym tak sie zaslaniasz nowymi graczami... rok temu nie bylo nf i co? wymien mi graczy ktorzy w zeszlym roku zaczeli swoja przygode z q2... :bij:

projekt mial pomoc utrzymac scene w ladzie i skladzie poki co jakos spelnia swoje zadanie wiec leave britney alone!

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 7 gru 2010, o 00:27 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('GandalF', '
')@dem
$this->bbcode_second_pass_quote('', 's')tworzylem ten temat wlasnie dlatego ze NF w aktualnej formie wydaje mi sie byc bardzo zaporowym projektem dla ludzi niezwiazanych z fb czy plq2....czyli pewnie jakies 5% graczy... ale te 5% jest bardzo wazne

wait what? ludzie niezwiazani z plq2 jak i fb jakos dali sobie rade(razer Damjan fear psychodelic m4x nesquirt itp..) pytam sie mozna? zadko kiedy ludzie sa na tyle niedorozwinieci ze nie potrafia sobie poradzic z czytaniem...

pozatym tak sie zaslaniasz nowymi graczami... rok temu nie bylo nf i co? wymien mi graczy ktorzy w zeszlym roku zaczeli swoja przygode z q2... :bij:

projekt mial pomoc utrzymac scene w ladzie i skladzie poki co jakos spelnia swoje zadanie wiec leave britney alone!

np. w tym poscie ich wymienialem: http://www.fajnyboard.planetquake.pl/vi ... 66#p214366

ja nie mowie ze ci ludzie sa retardami. mowie TERAZ o tym w bardziej zdecydowany sposob, bo moge sie oprzec na swoich statystykach, ktore np. w maju tego roku by byly malo miarodajne ze wzgledu na to, iz wiekszosc rzeczy na stronie jeszcze nie bylo... rozumiesz juz?

a co do niektorych tych graczy, to np "the general'a" sam kierowalem na nasze strony i sam pokazywalem mu niektore jumpy na q2dm1... wiec prosze Cie... za mna stoja liczby, a za Toba?

ps.
wczesniej problemem tych ludzi bylo jak nie dac sie bic... aktualnie staje sie "jak wejsc na server"... jest roznica? jest i to ogromna!
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 7 gru 2010, o 00:34 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2006, o 15:22
Posty: 807
Lokalizacja: Dawna Stolica Polaków
Karma: 144
Ja się z gandalfem zgadzam w zupełności.

Powinna być nagłośniona, we wszelki możliwy sposób (www,motd,irc,quake2.info) informacja o istnieniu takiego serwera jak coolnet dm (proponował bym zmienić nazwę na coolnet newbie dm).
Byłoby to miejsce dla świeżaków. Dodatkowo poświęciłbym jeden z serwerów bez nf (np aster) na serwer dla zielonych (gdzie votowalnie dostępny byłby tryb dm i insta).

Nowi gracze, z reguły, nie porywają się od razu na tryb tdm, tylko klikają sobie free for all (tak jest w większości gier fpp). W welcome/motd serwera winna znajdować się informacja o tym, że należy grać używając jednego nicka, co w bliżej nieokreślonej przyszłości nagrodzone zostanie przyznaniem konta nf + profity płynące z posiadania konta nf (rozwiązanie problemu jakim jest kolosalna różnica skilla początkujących i zaawansowanych). Uważam, że admini nf powinni mieć możliwość wglądu w "statystyki" (jak dawno temu było to na serwerach opartych na modzie Tourney) oraz logi serwera. Dzięki temu admini mogliby wyłapywać chętnych "obejścia systemu".
Starych graczy, którzy starają się o przyznanie konta nf, weryfikować najlepiej można poprzez approve "zaufanego" członka sceny q2.

Nikt "nowy" nie skacze od razu po mh i np. ma > 20% z rg podczas meczu na ludzi z 2 ligi plq2 o pierwszej nie wspominając....

Admini imho są zdecydowanie zbyt pobłażliwi jeżeli chodzi o przyznawanie kont nf tzw. nawróconym wapniakom.

_________________
[inc]sil: please...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 7 gru 2010, o 00:59 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2002, o 12:16
Posty: 2175
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 140
IMHO adminów jest za mało, ale to do waszych rozważań.
Zaostrzył bym politykę kont w NF (de facto, nie wiem czemu pio dodaje jakieś dziwne konta 0__o' )

Dem, raz spojrzałem na fb, było miljart postów. Dzisiaj patrze są dwa miljarty, zanim zdąże to przeczytać, w tym czasie naklikasz trzeci. Tak, moderatorzy są zajęci czytaniem Twoich postów, dlatego nie wyrabiają :ok:

_________________
Console: d2 Irc: alt+z lover


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 7 gru 2010, o 01:14 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('doddy', '
')Dem, raz spojrzałem na fb, było miljart postów. Dzisiaj patrze są dwa miljarty, zanim zdąże to przeczytać, w tym czasie naklikasz trzeci. Tak, moderatorzy są zajęci czytaniem Twoich postów, dlatego nie wyrabiają :ok:

to ja zglaszam posty z OT... nie kaze Ci wszystkich :rozjebany:


ps.
moim zdaniem lepiej pomylic sie przy zakladaniu konta i potem je zablokowac niz przypadkowo nie dac konta komus komu sie nalezy. to chyba nie jest zle podejscie?
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 7 gru 2010, o 03:35 
Cichociemny

Dołączył(a): 13 paź 2007, o 14:53
Posty: 138
Karma: 3
@dem
$this->bbcode_second_pass_quote('', 'j')a nie mowie ze ci ludzie sa retardami. mowie TERAZ o tym w bardziej zdecydowany sposob, bo moge sie oprzec na swoich statystykach, ktore np. w maju tego roku by byly malo miarodajne ze wzgledu na to, iz wiekszosc rzeczy na stronie jeszcze nie bylo... rozumiesz juz?

ale co twoje statystyki maja do tego jak i komu sa przydzielane konta nf?

$this->bbcode_second_pass_quote('', 'a') co do niektorych tych graczy, to np "the general'a" sam kierowalem na nasze strony i sam pokazywalem mu niektore jumpy na q2dm1... wiec prosze Cie... za mna stoja liczby, a za Toba?
co ma piernik do wiatraka?

troche sie pogubilem wciaz rozmawiamy o zmianie metody przydzielania kont? dem siejesz totalny offtop bog wie dlaczego O_o

1. to nie sa gracze ktorzy zaczeli grac w zeszlym roku O_o (chyba ze link do twojego postu byl czyms z dupy zeby niewiadomo co udowodnic)
zubr -typ gra grubo 2-3lata na coolnet dm1
malelol aka m4x :] gra kolo 2 lat bardzo sporadycznie (strasznie pyskate)
slack i skipper jeden z nich to fejk (nie pamietam ktory a drugi gral wczesniej na innej ksywie)
t0mmy z 2.5 juz klika
kapusta 3 (przez ponad rok siedzial na coolnet dm1)
NIK (2++lata siedzi na coolnet dm1)
2. statystyki sa takie ze kazdy kto chcial konto -dostal (guess what?! nawet ci co nie czytaja fb i nie siedza na ircu...!)
3. pokaz mi osobe pokrzywdzona przez obecny system?

checie pomoc grze sie rozwijac? przeczytajcie post sila a metode przydzielania kont trzeba zaostrzyc eot?

@edit
$this->bbcode_second_pass_quote('', 'N')ikt "nowy" nie skacze od razu po mh i np. ma > 20% z rg podczas meczu na ludzi z 2 ligi plq2 o pierwszej nie wspominając....

Admini imho są zdecydowanie zbyt pobłażliwi jeżeli chodzi o przyznawanie kont nf tzw. nawróconym wapniakom.
:ok: :ok: :ok: :ok: skipper slack jarunio i atz odrazu skakali :fist:
aha i jakis Dark pojawil sie ostatnio za miecha bedzie ze kazdy go kojarzy i chlop dostanie konto nf wiec przestrzegam odrazu... FAKE ALERT!

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 7 gru 2010, o 09:30 
Kozak

Dołączył(a): 29 sie 2003, o 15:48
Posty: 1428
Lokalizacja: de
Karma: 118
dark to nie typ z pl raczej, sprawdzic ip by trzeba bylo.

co do ludzi wyzej rev pisales (razer damjan nesquik) to wszyscy sa zwiazani z plq2 juz od chwili i nie pasuja do przykladu.

ja optuje za formularzem na stronie nofake. problem braku aktywnym i dostepnych adminow na ircu to najwiekszy problem


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 7 gru 2010, o 11:56 
Glowny programista polskiej sceny q2
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2003, o 20:49
Posty: 501
Lokalizacja: Krak
Karma: 24
$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', 'd')em spokojnie... ty juz chcesz zeby harven sie wypowiadal na taki temat tak jakby bylo ustalone ze tak ma teraz byc, jasne ze to nie jest problem zrobienie takiego czegos, ale chyba nie o to chodzi w tym wszystkim
Urbasek juz napisal, wiec chyba nie musze odpowiadac.

Nie bede sie wypowiadal czy rejestracja w NF powinna byc otwarta czy nie, poniewaz nie gram w q2 i nie wiem czy system spelnia swoje poczatkowe zalozenia. Widze jednak w temacie glosy, ze cos sie na serwerach poprawilo. Plus dla NF. Widze tez glosy, ze rejestracja zniecheca i ludzie sobie nie radza. To moge zweryfikowac, bo siedze na ircu i codziennie pisze do mnie ktos nowy o konto (czasami pare osob jednego dnia, czasami mniej). Wg. mnie swiadczy to o tym, ze jednak nie jest tak strasznie z tym dostaniem konta.

Od razu dodam, ze najczesciej nie zakladam kont, licze, ze zrobi to exe lub Pio z wiadomych powodow. Dopiero jak ktos jest bardziej upierdliwy, bo np. nie moze sie skontaktowac z wymienionymi wczesniej, to wtedy cos dzialam.

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 7 gru 2010, o 13:03 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2006, o 15:22
Posty: 807
Lokalizacja: Dawna Stolica Polaków
Karma: 144
Panowie! Oceńmy problem trzeźwo, chłodno i bez emocji...

Można włożyć wiele trudu, wiele sił, poświęcić mnóstwo czasu na zaprojektowanie/implementację/testowanie/wdrożenie pewnego systemu. Nigdy nie będzie on jednak idealny, zawsze znajdą się wady (bez)pośrednio z nim powiązane. Końcowy "produkt" posiadać będzie jednak również pewne zalety. Ot, taka równowaga w przyrodzie ;)

Tak właśnie jest z systemem NoFake.
Wady:
- gtv malfunction
- proces rejestracji
- kopanie przy connectowaniu na serwer

Zalety:
- kultura na serwerach
- zdecydowany wzrost liczby potyczek 1/1, 2/2, 3/3, 4/4, które kończą się "po" upłynięciu tl niż "przed" (disconnecty, sheffiki)
- możliwość walki z awanturnikami/banitami
- większa kontrola adminów nad q2-społecznością (zaleta, bo w przypadku naszego polskiego "buractwa" trzeba sięgać po radykalne środki, a nie liczyć na tzw. embeddowaną uczciwość userów)
- zmniejszenie zjawiska fejkowania
- ukrócenie zachowań degeneracyjnych ze strony tzw. internetowych jollero's
- rozwiązanie problemu dynamicznego ip osób niepożądanych
- buddy list na www
- statystyki

Krótka lista pisana z palca, bez głębszej ana_lizy problemu. Ja widzę więcej zalet niż wad. Pewnie dopisać można więcej pktów do obydwu rubryk... Mimo wszystko plusy > wady.

Dema pomysł rozumiem - stara się ułatwić życie tym nowym, stawiającym pierwsze kroki w q2. Jednakże:
- osoby takie to bardzo nieliczna grupa
- osoby takie mimo wszystko są w stanie, w obecnej sytuacji, uzyskać konto NoFake
- młodzi ludzie wybierają cs/q3/ut/sc2.. niewielu sięga po q2
- wielu banitów stara się zrobić scenę w przysłowiowego "chuja". Przykładów było kilka. Odsyłam do panelu NF.
- Przyznanie konta NF może, paradoksalnie, zniechęcić "poborowych" do q2 - trafiają na serwer tdm, gdzie gra się ze skillowym przeciwnikiem (pkt kontrowersyjny :D)

Ja osobiście wolę pograć z 5 pewniakami, niż z 10 wątpliwymi osobami.

Teraz pytanie: jaki jest odsetek banitów/cheaterów wśród osób które uzyskały konto NF ostatnimi czasy? Myślę, że ta ilość osób jest > niż liczba świeżaków.

Kontrargument: świeżaka łatwo odróżnić od fejka - środek do walki z brudami.

Pytanie: dlaczego mamy walczyć z objawami, zamiast zdusić ścierwo w zarodku?

Powyższe argumenty nie przekonują mnie do otwartej rejestracji jaką proponuje dem. Głosuję więc na "nie".
Przy innej mentalności narodu - poważnie zastanawiałbym się nad zmianą zdania...

Solucja: większa liczba adminów (hi doddy), ułatwiony kontakt z adminami (mail, gadu-gadu,tlen,icq,msn,googletalk).
Weryfikacja: approve osoby (normalnej, zaufanej) ze sceny q2. Mało kto trafia na scenę, gdyż znalazł info o q2 na www lub CD-Action. Najczęściej ludzie zaczynają grać dlatego, że "kolega pokazał" (bynajmniej nie fiuta). W zdecydowanej większości przypadków, gdy "świeżak" okazuje się skillem.. jak już uczy historia oznacza to tylko jedno... ;)

_________________
[inc]sil: please...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 7 gru 2010, o 13:59 
Przyczajony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lip 2010, o 01:46
Posty: 44
Lokalizacja: Radomsko
Karma: 8
$this->bbcode_second_pass_quote('', 'm')alelol aka m4x :] gra kolo 2 lat bardzo sporadycznie (strasznie pyskate)

malelol to gosc z mojego osiedla ktorego bardzo dobrze znam, a max to calkiem inna osoba z innego miasta

$this->bbcode_second_pass_quote('', 's')lack i skipper jeden z nich to fejk
co do slacka to moge potwierdzic, gralem i gram z nim od 3 lat insta, gral w ligach insty a tdm gra sporadycznie

$this->bbcode_second_pass_quote('', 'N')IK (2++lata siedzi na coolnet dm1)
NIK gra już około 10 lat jak mi pisał, zawzse związany z DM

$this->bbcode_second_pass_quote('', 'a')ha i jakis Dark pojawil sie ostatnio za miecha bedzie ze kazdy go kojarzy i chlop dostanie konto nf wiec przestrzegam odrazu... FAKE ALERT!
Dark to nie kto inny jak P3etr!x ;], pozdro
_________________
veni vidi vici


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 7 gru 2010, o 15:39 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
@reve
nie chce ciagnac OT wiec ucinam temat. prosze nie pisac ze chowam glowie w piasek, jak ktos bedzie chcial to mu wyloze sprawe posta reve, ale na PM

@harven
mi bardziej chodzilo o realnosc wykonania zadania. tylko o to.

$this->bbcode_second_pass_quote('sil', '
')Dema pomysł rozumiem - stara się ułatwić życie tym nowym, stawiającym pierwsze kroki w q2. Jednakże:
- osoby takie to bardzo nieliczna grupa
- osoby takie mimo wszystko są w stanie, w obecnej sytuacji, uzyskać konto NoFake
- młodzi ludzie wybierają cs/q3/ut/sc2.. niewielu sięga po q2
- wielu banitów stara się zrobić scenę w przysłowiowego "chuja". Przykładów było kilka. Odsyłam do panelu NF.
- Przyznanie konta NF może, paradoksalnie, zniechęcić "poborowych" do q2 - trafiają na serwer tdm, gdzie gra się ze skillowym przeciwnikiem (pkt kontrowersyjny :D)

Ja osobiście wolę pograć z 5 pewniakami, niż z 10 wątpliwymi osobami.


kurcze no. fajnie to wylistowales, wiele w tym prawdy, ale mi chodzi o to, ze wszelkimi silami powinnismy walczyc o to zeby Q2 byl przystepny dla kazdego!

Odnosze wrazenie ze nie zdajecie sobie sprawy z powagi sytuacji jaka istnieje na naszej scenie. Zamykamy sie za hermetyczna sciana w ciasnym kregu dobrze sie kojarzacych ludzi i dobrze sie z tym czujecie. Nie bierzecie jednak pod uwage, ze aktualna sytuacja to doskonaly przyklad szybko starzejacego sie "spoleczenstwa", i powinnismy pomagac nowym kazdym mozliwym nakledem sil.

Aktualnie jestesmy wstanie zorganizowac 2 ligi... za rok czy dwa moze to byc juz 1 liga, a imo to nie jest fajna perspektywa. Pojawia sie wiele glosow ze wolicie grac z pewniakami niz z watpliwymi nickami. Chcialbym zebyscie zrozumieli ze mozliwosci NF daja nam zielone swiatlo by rejestracja byla otwarta. DLaczego?

  • lepiej miec 10 nowych watpliwych nickow a wraz z uplywem czasu zablokowac 7 kont, niz nie dac komus komu sie nalezy. Dodatkowo, kazde namierzone oszustwo zwieksza wspolczynnik "atakow" z danego ip, i konta z danego ip powinnio byc bardziej podejrzane
  • NF nie powinno dopuszczac mozliwosci posiadania (korzystania defacto) z dwoch kont. Slowo nie powinno uzylem, bo z tego co zrozumialem admini nie reaguja na kazde wejscie z innego ip dla danego konta (ktorys post urbaska). Przy takim zalozeniu lepiej miec nowego fejka-nie fejka, ktory gra z jednego konta i ewentualnie z czasem dojsc kto to tak naprawde jest. czy to osoba ktorej nie znamy czy ktos naduzywa cierpliwosci adminow

Nie odbierzcie tego posta (jak i moich poprzednich) jako wypowiedzi ze rejestracja otwarta w NF jest jedynym rozwiazaniem. Bardziej chodzi mi o to by w ciaglym dialogu usprawniac mozliwosci NF, tak by byl przystepny dla wszystkich.
Urbasek zaproponowal formularz rejestracyjny. OK, dobry pomysl. Teraz kolejnym krokiem w tak obranym kierunku powinny imo byc:
  • powiadomienia dla wszystkich adminow via mail ze powstalo nowe konto
  • tabelka nowych nickow w panelu admina NF gdzie dowolny admin moze aprove'owac dowolne konto wg. wlasnej preferencji
aktualnie jest tak, ze zadania (aprvoe konta) jest delegowane do konkretnego admina. Przy formularzu rejestracyjnym powinno byc tak ze aktualnie wolny admin ma mozliwosc aprove'owac dowolne konto.

Nie chcecie wierzyc ze ludzie sie interesuja Q2? Ok, macie do tego prawo. Ale zamykajac sie na zdanie innych, ze tacy gracze moga byc, jakoby "narzucacie" swoja racje. zrobmy wiec tak zeby obie strony byly zadowolone.

Musicie mnie zrozumiec jakoby cala moja obecnosc na scenie od kiedy sie uaktywnilem spolecznie skupia sie na problemie, "jak pomoc innym graczom". Czy to w kwesti informacyjnej czy czysto technicznej. i tego bede sie trzymal dalej.
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 7 gru 2010, o 15:52 
Mlodziezowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 paź 2004, o 10:34
Posty: 305
Lokalizacja: Radomsko
Karma: 5
$this->bbcode_second_pass_quote('sil', '(')proponował bym zmienić nazwę na coolnet newbie dm).

Na początek to ja bym proponował tam zapodać jakiś anticzit bo, czasami się za głowę łapę jak gość mnie trafia z rg za każdym razem gdy wychodzę zza rogu, a nie może trafić gdy stoję w miejscu na otwartej przestrzeni :D

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 7 gru 2010, o 16:12 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
Myślę, że Gandalf (Revenge) i Sil napisali wszystko. Dobrze, że temat powstał, bo zostało sporo napisane, a dużo jest jeszcze do zrobienia.

Po przeanalizowaniu wielu stron (dosłownie i w przenośni) głosuję na NIE.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 7 gru 2010, o 16:24 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
tylko ze ten proponowany przeze mnie formularz tez nie jest bez wad i tak naprawde po glebszym zastanowieniu nie dziwie sie ze taka opcje odrzucilismy na poczatku gdy tworzylismy nofake, wszystko fajnie, jest formularz rejestracyjny, zrobilbym ze to leci do tymczasowej tabeli zeby nie robilo to burdelu w bazie i dopiero po akceptacji admina byloby dodawane tak naprawde dopiero do wlasciwej tabeli, admini mogliby dostac maila z powiadomieniem o zgloszeniu, w panelu admina bylaby dodatkowa zakladka z lista kont do weryfikacji i kazdy admin by mogl sobie wejsc i przegladac je w dowolnym momencie i akceptowac takie konta badz odrzucac, wszystko ladnie pieknie brzmi ale ja widze w takim rozwiazaniu wiele zagrozen... glownie jest chodzi o spam

nie chodzi mi raczej tu o spam typu ze ktos by np. uruchomil robota ktory by zakladal autoamtycznie milion kont itd, zawsze mozna zabezpieczyc captcha czy w jakis inny sposob, chodzi mi tu raczej o inne zagrozenie

bez obrazy, ale na naszej scenie debili nie brakuje, ktos sobie ubzdura zeby zalozyc sobie kilka kont, ma np. neostrade i bedzie sobie zmienial ip i wysylal kilka zgloszen codziennie z nastawieniem typu "a co mi szkodzi, przeciez i tak nikt nie bedzie wiedzial ze to ja wysylam te zgloszenia, a moze sie uda i jakies konta z moich zgloszen zostana zaakceptowane", pomijam juz fakt ze znajac zycie nagle ilosc chetnych do rejestracji w nf zwiekszy sie pewnie o dziwo kilkakrotnie (i to nie dlatego ze wiecej osob sie skusi na rejestracje bo bedzie latwiej), admini beda pewnie mieli cala liste codziennie do przegladniecia, analizowania zgloszen i pewnie 1 na 10 zgloszen tak naprawde bedzie tylko prawdziwa

co z tego ze po krotkim czasie pewnie nawet jak przejdzie weryfikacje i tak to wylapiemy, ale tak naprawde w tym momencie utrudnimy prace adminom zamiast im ulatwic (tak wiem... to ma przeciez ulatwic zycie graczom a nie adminom, chodzi wlasnie tylko o to ze obecnie jedynym problemem jaki ja widze to malodostepnosc adminow, zarowno ja, jak i harven rzadko kiedy kogos rejestrujemy bo ja po prostu nie znam obecnie ludzi na scenie, znam garstke ludzi ktora grala kilka lat temu zanim przestalem grac w q2, pare osob dodatkowo kojarze z meczy z plq2 jakis i na tym sie konczy, dlatego exe i pio zostali glownie wybrani do tej roboty bo bardziej ogarniaja nicki - no i nie mozna tez miec do nich pretensji ze nie sa dla wszystkich 24h dostepni)

podsumowujac:
- malo jaki fejk w tej chwili odwaza sie wejsc na irca i bezposrednio z kims pogadac i zdobyc konto w nofake, przy rejestracji nawet takiej jak ja zaproponowalem tych oporow dla wiekszosci nie bedzie....
- admini beda mieli tak de facto trudniej niz do tej pory
- wiekszy chaos i napewno wiecej fejkow bedzie przechodzic weryfikacje niz dotychczas


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: otwarta rejestracja w NF
PostNapisane: 7 gru 2010, o 16:37 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2006, o 15:22
Posty: 807
Lokalizacja: Dawna Stolica Polaków
Karma: 144
$this->bbcode_second_pass_quote('dem', '
')(...)
powinnismy walczyc o to zeby Q2 byl przystepny dla kazdego!
(...)
Zamykamy sie za hermetyczna sciana w ciasnym kregu dobrze sie kojarzacych ludzi i dobrze sie z tym czujecie. Nie bierzecie jednak pod uwage, ze aktualna sytuacja to doskonaly przyklad szybko starzejacego sie "spoleczenstwa", i powinnismy pomagac nowym kazdym mozliwym nakledem sil.
(...)
Chcialbym zebyscie zrozumieli ze mozliwosci NF daja nam zielone swiatlo by rejestracja byla otwarta. DLaczego?
(...)
lepiej miec 10 nowych watpliwych nickow a wraz z uplywem czasu zablokowac 7 kont, niz nie dac komus komu sie nalezy.
(...)
powiadomienia dla wszystkich adminow via mail ze powstalo nowe konto
(...)
tabelka nowych nickow w panelu admina NF gdzie dowolny admin moze aprove'owac dowolne konto wg. wlasnej preferencji
(...)
Nie chcecie wierzyc ze ludzie sie interesuja Q2? Ok, macie do tego prawo. Ale zamykajac sie na zdanie innych, ze tacy gracze moga byc, jakoby "narzucacie" swoja racje. zrobmy wiec tak zeby obie strony byly zadowolone.


Q2 jest przystępny dla każdego: quake2.com.pl, quake2.info, możliwość ściągnięcia gotowego q2 z odp. klientem do gry on-line.. + serwery zagraniczne + serwery bez NF w Polsce.

Skoro ktoś jest na tyle rozgarnięty, aby w guglu znaleźć stronkę quake2.com.pl i ściągnąć gotowego q2, znaleźć adresy serwerów ip to poradzi sobie także np. z chwalebnym komunikatem "brak modułu anticheat.dll" czy też bez większych problemów wklepie w google komunikat o braku unique_ID, który wypluwa mu konsola q2 (w przypadku braku konta NF) znajdując rozwiązanie. Ludzie nie są totalnymi debilami...

Społeczeństwo q2 nie jest hermetycznie zamknięte, gdyż powstają nowe konta NF - przykład topic o "nieznanych nickach" kolciny. Oczywiście dzięki NF społeczność q2 jest (przynajmniej w teorii) hermetycznie zamknięta dla cheaterów, co dla mnie jest OGROMNYM plusem.

Ok. Otwarta rejestracja. A co, gdy taki np. Rydel czy tez inny FF jedzie sobie z laptopem do babci na święta na 2 koniec Polski? Zakłada konto i ma okazję przez kilka dni klikać w q2... Jakim prawem? Otwarta rejestracja == backdoor w tym momencie (no chyba, że mówimy o kontach do zatwierdzania przez adminów - jednak tym samym odchodzimy od przyznawania kont z automatu a to jest jednoznacznie z oczekiwaniem przez bliżej nieokreślony czas) :) Dlaczego pozostawiać niedomkniętą furtkę? Ok... admini zweryfikują. Jednak co się stanie, jeśli nie zweryfikują? Albo zorientują się po roku, że cheater hasa po serwerach?

"powiadomienia dla wszystkich adminow via mail ze powstalo nowe konto": jak najbardziej + narzędzia dla zwykłych userów w panelu NF do zgłaszania brudów :)

co do approve'ów konta to admini... muszą być obecni przy tej czynności, tak? Rozumiem, że na danym koncie NF można będzie pograć dopiero po zatwierdzeniu przez admina, right? Jeśli tak, to zawsze wystąpi pewien interwał czasowy pomiędzy momentem założenia konta i walidacją. Podobnie jak teraz, gdy admin, poprzez irc, nawiązuje kontakt z chętnym na konto NF, sprawdza "prawdomówność klienta" i dopiero zatwierdza. Czy może źle zrozumiałem ten pkt? :)
Jeśli usilnie obstawiać scenariusz otwartej rejestracji to chętny w formularzu powinien podać nicki znanych mu osób ze sceny q2, które mogłyby potwierdzić prawdomówność starającego się o konto NF. Jeżeli jednak ktoś jest w stanie wypełnić formularz, to równie dobrze będzie potrafił kliknąć link webchata na stronie nf, wprowadzić kanał #nofake i swój nick a następnie pogadać z adminem.

Dem, nie wydaje mi się, aby był tutaj ktoś, kto usilnie twierdzi, iż brak jest "świeżaków". Co do NF - niestety, trzeba niestety narzucić pewien rygorystyczny pattern, wprowadzić żelazne zasady bo tylko w ten sposób da się nad tym burdelem zapanować. A że Polacy to naród taki a nie inny... mieliśmy się już okazje przekonać. W rygorystycznym/wymagającym procesie rejestracji konta NF znalazły się "myszki" które zdołały się "przedostać" do bronionej twierdzy :) Myszki plugawe i zbroczone krwią przeszłości...


Vyniu: zbieraj armora, nie dawaj dojść do rg. Możesz też megasa podbierać.
Dlaczego biją z rg? Bo grasz z fejkami. Na DM gra sporo ludzi z 1/2 ligi.. tyle, że wielu gra właśnie na feju... ;/
Anticheat na coolnet dm byłby pożadany.. Tyle, że powoduje on wymóg gry na stosownym kliencie == utrudnienie.
_________________
[inc]sil: please...


Ostatnio edytowano 7 gru 2010, o 16:47 przez sil, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza