[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 27 kwi 2024, o 20:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Fejki w Nofejku
PostNapisane: 3 sty 2011, o 19:47 
Slaby koles

Dołączył(a): 23 gru 2010, o 20:30
Posty: 10
Karma: 2
ex3 z tego co mi wiadomo i co widzialem na serwie jak female/bobik pisal ze udostepnia mu gre na swym nicku lecz nie jestem pewny do konca.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Fejki w Nofejku
PostNapisane: 3 sty 2011, o 20:07 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 7 paź 2003, o 17:30
Posty: 614
Karma: -41
:D Juz o tym pisalem z darusiem ! Zrobilem screena ale cos sie zjebalo i takie krzywe czarnobiale screeny sa :D Co prawda logi sa chujowe ! bo pierwszy raz zapisywalem i nieogarnialem ! ALE

Sat Dec 25 10:17:46 2010
on server 194.187.43.244:27910, map q2dm1.bsp.
-----------------
(female/bobik): bo mi zyc
[NL]RED was railed by Carneidz
(female/bobik): nie daje
Player entered the server (players = 2, spectators = 3).
]i gra na twoim koncie
(LuCzeK): i gra na twoim koncie
[NL]RED was railed by Carneidz
Player changed name to Siwy.
(female/bobik): nie
]tak
Siwy changed name to f.
(LuCzeK): tak
[NL]RED was railed by Carneidz
(female/bobik): chocby nawet to co
]tak nie mozna
(LuCzeK): tak nie mozna
[NL]RED was railed by Carneidz
1 minute left.
(female/bobik): a gdzie
(female/bobik): tak
(female/bobik): pisze
[NL]RED was railed by Carneidz
Carneidz was blown away by [NL]RED's super shotgun
30 seconds left.
Carneidz was blown away by [NL]RED's super shotgun
*GoSu* connected from 83.28.112.x.
]zrobilem screna
(LuCzeK): zrobilem screna
]:D
(LuCzeK): :D
10 seconds left!
(female/bobik): i co
*GoSu* entered the server (players = 2, spectators = 4).
(female/bobik): z tego
]Teraz tylko do pio wyslac
(LuCzeK): Teraz tylko do pio wyslac
]: d
(LuCzeK): : d
Timelimit hit. Match Ended.
]stracisz konto
LuCzeK: stracisz konto
]:D
LuCzeK: :D
female/bobik: daj
female/bobik: namiary
female/bobik: to sam
female/bobik: mu
female/bobik: powiem

Oczywiscie to ta rozmowa co byl przy niej carneidz :=F

_________________
o kurwa ; o


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Fejki w Nofejku
PostNapisane: 3 sty 2011, o 22:01 
Mroczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2008, o 21:15
Posty: 464
Lokalizacja: Pruszcz Gd (PRG)
Karma: 27
ex3 co do kula to ja mogę za niego potwierdzić jest z tego samego miasta co ja i loco :)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Fejki w Nofejku
PostNapisane: 3 sty 2011, o 23:16 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2005, o 15:27
Posty: 1551
Lokalizacja: Grajewo
Karma: -69
to ze kUl nie jest fejkiem to chyba wiadomo, a co do obsesjijijiji to moze ktos z bialego go zna z reala i potwierdzi jego autentycznosc?

a ze give podszywa sie pod krissa, to ja pierdole -_- za pare dni Scoob, KK, MSX albo jeszcze ktos bedzie klikal na servach ~~


Ostatnio edytowano 3 sty 2011, o 23:18 przez abc, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Fejki w Nofejku
PostNapisane: 3 sty 2011, o 23:18 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 18:47
Posty: 1966
Lokalizacja: Grajewo
Karma: 30
k, thx
bobik ma bana oczywiscie, to do kiedy to juz zalezy od pio/darka ja wpisalem orientacyjnie do stycznia 2012 jak ma swat :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Fejki w Nofejku
PostNapisane: 4 sty 2011, o 00:18 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2003, o 11:34
Posty: 2091
Lokalizacja: Stalowka/Krakow
Karma: 53
Na kubusiu gral przed chwila typ z nickiem 118.

_________________
pijemy za mamy bo jak mamy to pijemy:P


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Fejki w Nofejku
PostNapisane: 4 sty 2011, o 00:19 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2006, o 15:22
Posty: 807
Lokalizacja: Dawna Stolica Polaków
Karma: 144
gg

Mimo wszystko problem pozostaje..
1) Co z detekcją prób obejścia NF? Nie byliście w stanie wykryć tego, że bobik użyczył swojego konta swatowi, który skakał na nim przez pewien bliżej nieokreślony czas. O sprawie zrobiło się głośno dopiero wtedy, gdy dowody podał Wam na talerzu Luczek. Ta sytuacja jest następstwem niedopatrzenie adminów, czy kulejącego, pod względem detekcji, NF?
2) Ile zbanowanych osób skacze na serwerach używając kont kolegów?

Dobrze, że bobik ma taki, a nie inny "iloczyn inteligencji". Nie dobrze natomiast, że reszta banitów prawdopodobnie jest bardziej rozgarnięta.. :/

_________________
[inc]sil: please...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Fejki w Nofejku
PostNapisane: 4 sty 2011, o 00:59 
Mroczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2008, o 21:15
Posty: 464
Lokalizacja: Pruszcz Gd (PRG)
Karma: 27
No dobra a kto to Rafik lub Bronek ?? :rozjebany:


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Fejki w Nofejku
PostNapisane: 4 sty 2011, o 01:14 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 22:18
Posty: 772
Lokalizacja: Szczecin
Karma: 22
Mnie bardziej "pipen" zastanawia..

_________________
dżanglist


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Fejki w Nofejku
PostNapisane: 4 sty 2011, o 01:22 
Kozak

Dołączył(a): 29 sie 2003, o 15:48
Posty: 1428
Lokalizacja: de
Karma: 118
pipen to ku+@$ o ile mu wierzyc ale po tym co pokazywal to mozna. przypominal sobie jak sie skacze =]


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Fejki w Nofejku
PostNapisane: 4 sty 2011, o 01:25 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 18:47
Posty: 1966
Lokalizacja: Grajewo
Karma: 30
$this->bbcode_second_pass_quote('sil', '
')1) Co z detekcją prób obejścia NF? Nie byliście w stanie wykryć tego, że bobik użyczył swojego konta swatowi, który skakał na nim przez pewien bliżej nieokreślony czas. O sprawie zrobiło się głośno dopiero wtedy, gdy dowody podał Wam na talerzu Luczek. Ta sytuacja jest następstwem niedopatrzenie adminów, czy kulejącego, pod względem detekcji, NF?
2) Ile zbanowanych osób skacze na serwerach używając kont kolegów?

Dobrze, że bobik ma taki, a nie inny "iloczyn inteligencji". Nie dobrze natomiast, że reszta banitów prawdopodobnie jest bardziej rozgarnięta.. :/


niestety ale nikt mi nie powiedzial ze byla taka sytuacja, wszedlem dzisiaj sobie w logi i popatrzylem co sie dzieje no i od razu zauwazylem akcje bobik/swat, aczkolwiek podobno juz pare dni temu ktos o tym pisal, ja nic nie wiedzialem.. a szkoda?

jeszcze give skakal na pako co tez wyszlo b. szybko

ale niestety jak ktos zmieni kompa i ip, to wierz mi nie ma szans zeby go wykryc bez pomocy ludzi grajacych.. a jak widac oni pisza o czyms o czym wiedza, ale dopiero po zapytaniu takim jak moje..

// edit juz pisalem o tym pipen przedstawial sie jako kutas 300X juz, nick ma inny z tego tytulu ze ktos mowil ze on na takim juz gral no i w koncu nie chcial miec najgorszego nicka na swiecie :D
gra ze stalego ip nie widniejacego nigdzie
093105254218.raciborz.vectranet.pl

kolejna sprawa wierz mi lub nie, ale jest w chuj ludzi ktorzy graja raz na x czasu w q2 i nie znamy nawet polowy, potwierdzanie przez ludzi tez chuja dziala, bo nie raz juz mi ktos potwierdzal give'a, bosski, raiser czy inne.
od dawna bylem za zakladaniem ludziom kont tylko ktorych jest sie 100% pewnym, ale to nie jest dobra opcja niestety.. bo nie mozna ludziom zabronic [ nie cziterom ] gry w darmowa gre.. zobacz dam ci przyklad kont wer, kubson, dacia kto ich zna? no moze dacia bardziej wszystkim znam i recze za nich ze to nie fejki to samo jakby zaczal grac, rza, v3nom czy ktokolwiek z mojej cafe i chcialby konto tak jak wyzej wymienieni to by dostali, a kto ich zna ? nikt

dlatego niestety, ale ludzie grajacy powinni pomagac nam w tempieniu fejkow i innego dziadostwa.. bo nie sposob wszystko ogarnac, a jak jest taka akcja i nikt nie raczy napisac, dac loga czy cokolwiek.. dopiero po fakcje to krew mnie zalewa..

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Fejki w Nofejku
PostNapisane: 4 sty 2011, o 02:15 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2006, o 15:22
Posty: 807
Lokalizacja: Dawna Stolica Polaków
Karma: 144
$this->bbcode_second_pass_quote('eX3', ' ')wszedlem dzisiaj sobie w logi i popatrzylem co sie dzieje no i od razu zauwazylem akcje bobik/swat, aczkolwiek podobno juz pare dni temu ktos o tym pisal, ja nic nie wiedzialem.. a szkoda?

Zareagowałeś szybko i bardzo dobrze. Ciekawi mnie po prostu od jak dawna gość używał konta bobika. Piszesz, że od razu zauważyłeś wybryk swata/bobika.. Podejrzewam, że po prostu zalogowałeś się jako admin i miałeś w jakiś sposób w logach oznaczoną próbę oszustwa. Może dobrym rozwiązaniem byłby skrypt, który wysyła maila adminom, gdy pojawia się jakaś podejrzana akcja? :) Nie, nie jestem nadrogrliwy :D Nie lubię po prostu ścierwa na tym świecie ;]
Nie wiem czy Wy (admini) macie możliwość wglądu w logi serwerów bez NF i jakieś dodatkowe narzędzie, które porównuje w logach serwerów (z i bez NF) pasujące do siebie adresy IP userów, dzięki czemu wykrywalność cheaterów byłaby większa. Myślę, że Ci, którzy bezskutecznie próbowali wyłudzić konto obrali nieco inną drogę, która umożliwi skakanie na serwach. Wydaje mi się, że teraz główny problem będzie się sprowadzać do:
- prób gry na kontach innych osób, które najzwyczajniej udostępnią unique_ID
- próby wyłudzenia konta, poprzez podawanie się za tzw. starych graczy
O ile pierwszy problem może sprawić trudności w detekcji cheatera ( + fakt zmiany ip) to przypadku drugiego rozwiązanie jest proste. Z pewnością jest przynajmniej kilka osób, które pamiętają tego "starego" gracza, bo grali z nim np. w 1 klanie etc. Wystarczy zapytać o jakieś szczegóły z przeszłości i w ten sposób uzyskać pewność (eliminuje sytuacje, gdy rzekomy stary gracz/cheater pisze do osób z nieznanego gg tłumacząc, że zmienił nr etc).
Jak już BDM napisał tutaj o kriss'ie. Każdy kto grał z 5-6 lat temu go pamięta. Wszystko można łatwo zweryfikować. Dodając do tego tzw. wysoki poziom "wyjebania na q2" cheaterów niemal pewnym jest, że próby obejścia systemu będą podejmowane.
Pozdrawiamy FM MURDERA :D

Pipen jest świetnym przykładem na to w jaki sposób ludzie reagują na "nieznane" nicki, które mają skila. Gość urwał się z choinki, ładnie miecie i od razu pada na niego podejrzenie o to, że jest fejem. Dobrym rozwiązaniem byłoby upublicznienie informacji odnośnie kont (np. data dodania konta, info o tym, że taka osoba grała kiedyś na innym nicku itd) aby ludzie się nie "denerwowali" :D Jakaś www z możliwością wyszukania info o danym koncie.
_________________
[inc]sil: please...


Ostatnio edytowano 4 sty 2011, o 20:09 przez sil, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Fejki w Nofejku
PostNapisane: 4 sty 2011, o 09:12 
Naczelna zrzeda sceny Q2/Q4
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 20:29
Posty: 1691
Lokalizacja: stolyca
Karma: 25
$this->bbcode_second_pass_quote('Sonic', 'N')o dobra a kto to Rafik lub Bronek ?? :rozjebany:


swego czasu (serwerów asterowych będących we władaniu tylko ludzi mających łącze z aster) Rafik był ich niemalże kolonizatorem, bronek natomiast miał swój epizod w aK (okres około 5 lat wstecz)

oczywiście jeśli to te same osoby, niemniej jednak daleki byłbym od przyznawania im konta na podstawie mojego wpisu, może jednak komuś coś więcej się przypomni o tych osobach.
_________________
Niech kołowrotek będzie z wami!


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Fejki w Nofejku
PostNapisane: 4 sty 2011, o 15:00 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2003, o 09:22
Posty: 4052
Lokalizacja: bstok
Karma: 216
pipen to byl kutas juz wczesniej D:


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Fejki w Nofejku
PostNapisane: 4 sty 2011, o 16:34 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
mysle ze admini nie powinni sie o sprawach techniczych nf wypowiadac aby nie ulatwiac chiterom oszukiwania:P


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Fejki w Nofejku
PostNapisane: 4 sty 2011, o 18:27 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2002, o 12:16
Posty: 2175
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 140
Sil,

Podsunęłeś mi pewien pomysł z tym skryptem. Mianowicie, pierwsza strona po zalogowaniu na NF admina, będzie piękne i oczojebna statystyka 'zagrożonych'. Pjona i plusik dla Ciebie o//

_________________
Console: d2 Irc: alt+z lover


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Fejki w Nofejku
PostNapisane: 5 sty 2011, o 00:11 
Mroczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2008, o 21:15
Posty: 464
Lokalizacja: Pruszcz Gd (PRG)
Karma: 27
$this->bbcode_second_pass_quote('hamster', '')$this->bbcode_second_pass_quote('Sonic', 'N')o dobra a kto to Rafik lub Bronek ?? :rozjebany:


swego czasu (serwerów asterowych będących we władaniu tylko ludzi mających łącze z aster) Rafik był ich niemalże kolonizatorem, bronek natomiast miał swój epizod w aK (okres około 5 lat wstecz)

oczywiście jeśli to te same osoby, niemniej jednak daleki byłbym od przyznawania im konta na podstawie mojego wpisu, może jednak komuś coś więcej się przypomni o tych osobach.

aha no spoko jeśli jeszcze ktoś to potwierdzi byłoby super ;)

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Fejki w Nofejku
PostNapisane: 5 sty 2011, o 09:48 
Slaby koles

Dołączył(a): 4 sty 2011, o 23:10
Posty: 3
Lokalizacja: Mielec/Manchester
Karma: 0
$this->bbcode_second_pass_quote('Karneicz', 'Z')apisal sie do ligi pld-i jakis Boczek519 czy ktos go zna albo wie kto to jest? bo wydaje mi sie ze to jakis fej i mam zamiar go usunac z osob zapisanych.


Ja moge potwierdzic ze to zaden fejk. Gośc tlucze DMa jakis miesiac, a ze uwielbia mapy Insta typu "levels" to gdy mu powiedziałem ze startuje PLDi to mu sie oczy zaświeciły :D

Szkoda ze waszym zdaniem kazdy nieznany gracz to fejk, przyczepiliście sie boczka a gdybyście zagrali 1v1 z nim pewnie zrozumielibyście, ze dla niego coś takiego jak odliczania itemow czy nasłuchiwanie mapy to czysta magia :)

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Fejki w Nofejku
PostNapisane: 5 sty 2011, o 12:52 
Fajny

Dołączył(a): 9 kwi 2005, o 21:25
Posty: 878
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 33
i dlatego nf ssie;-p


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Fejki w Nofejku
PostNapisane: 5 sty 2011, o 13:09 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2006, o 15:22
Posty: 807
Lokalizacja: Dawna Stolica Polaków
Karma: 144
$this->bbcode_second_pass_quote('awgan', 'S')zkoda ze waszym zdaniem kazdy nieznany gracz to fejk, przyczepiliście sie boczka a gdybyście zagrali 1v1 z nim pewnie zrozumielibyście, ze dla niego coś takiego jak odliczania itemow czy nasłuchiwanie mapy to czysta magia :)


Awgan rozumiem Twoje rozgoryczenie ;) Ludzie mogą postrzegać niektórych adminów/graczy jako parszywych, szukających sensacji i wietrzących wszędzie podstępu wapniaków, którzy oponują przeciwko pojawieniu się na scenie nowych nicków. Może i rzeczywiście mamy tutaj sytuację, w której "prewencja" jest zbyt radykalna. Jednakże:
- q2 jest grą starą, ludzie sięgają teraz po Quake Live, który nie dość, że nowszy od q2, to łatwiejszy do ogarnięcia (support, popularność, szum "medialny")
- zbanowany gracz przywdziewa nowy nick, mając nadzieję, że zrobi grono adminów w tzw. balona, czytaj: chuja :D
- powyższy punkt sprawił, że wiele osób stało się wyczulonych na takie zagrywki - pojawiają się więc pytania / podejrzenia (chociażby tutaj, na fb)
- brak informacji odnośnie tworzonych kont. Zwróć uwagę, że gdy np. ADI postarał się o konta, dla swoich znajomych, którzy chcieli poskakać w kłeja, wyraźnie zaznaczył kim są dane osoby postując na fajnym boardzie oraz pisząc na #plq2

Sytuacja wymaga, aby admini przyjęli taką, a nie inną postawę. Zresztą wielokrotnie byłem świadkiem, gdy na serwer wchodził zupełnie nowy nick. Reakcja graczy/obsów była mniejwięcej taka: "wtf?". Ja się nie dziwię. Uważam, że lepiej dmuchać na zimne, i każdego nowego traktować należy jako potencjalnego cheatera. Jednak nie należy z miejsca go dyskwalifikować. Nie ma nigdzie informacji na temat kont, zatem ludzie będą tak reagować. Pisząc posta odnośnie Boczka519 (nawiasem mówiąc fajny nick, tylko nie rozumiem skąd taka wartość liczbowa przy nim:() korygujesz pogląd (przynajmniej mój) na tego gościa. Ogólnie uważam, że każdy, kto może potwierdzić "autentyczność" danego konta, powinien postować tutaj.
_________________
[inc]sil: please...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 67 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza