[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 28 mar 2024, o 22:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem kont dla nowych garczy
PostNapisane: 26 maja 2010, o 19:20 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
a ja mam pytanie neveride. Teraz z kazdym innym, watpliwym dla ciebie nickiem bedziesz przychodzil na forum i sie pytal? Bo nawet jesli ty z tym nie przyjdziesz to ludzie, ktorym zalozyc konta nie bedziecie chcieli (nowi, mniej aktywni, ktorych nie musicie znac lub inni) tu przyjda i zaloza stosowny temat z pytaniem WTF - czemu nie zakladacie mi konta.

oczywiscie sytuacja typowo hipotetyczna, ale moze warto rozwiazac ten problem za wczasu a nie glowic sie i prosic gdy ten problem powstanie?

A chodzi mi o napisanie kilku slow o tym jak ma wygladac zakladanie kont - kto nie dostanie, dlaczego, etc...

Jakie kryteria bierzecie pod uwage gdy zglasza sie do was np "malelol" albo "malolat" albo inny nowy nick? Zawsze istnieje mozliwosc ze trafi sie jakis nowy, ktorego nikt nie zna - male prawdopodobienstwo ale jednak jest.

a co do shotmana:
dalej pyskuje bluzga etc. ale mi tam to lotto poki to jest "poczatek nf"* i poki nie chodzi o czity

*chodzi o to ze imo kazdy** powinien dostac konto, po wdrozeniu NF, bo jak kilka osob slusznie zauwazylo pozbawienie odpowiedniej osoby dostepu do serverow to chwila (przy wykorzystaniu NF)!

**poza notorycznymi klamcami, chociaz i tacy tez maja prawo "zmienic sie na lepsze" :ok: tutaj powinien byc jakis cytat ze goa kocha swoje zblakane owieczki czy cos w ten desen :)

edit:
łohohoho, ktos niezle wymoderowal ten temat. szkoda ze wyladowalem jako 1 post :S

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Ostatnio edytowano 1 cze 2010, o 17:43 przez dem, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Konta
PostNapisane: 26 maja 2010, o 20:08 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2003, o 11:34
Posty: 2091
Lokalizacja: Stalowka/Krakow
Karma: 53
Idea NF bylo tepienie chamstwa i buractwa na serverach, a przy okazji wyszla opcja banowania cziterow z neo itp. Niech i tak zostanie.

EDIT (prosba dema):

$this->bbcode_second_pass_quote('', 'a') ja mam pytanie neveride. Teraz z kazdym innym, watpliwym dla ciebie nickiem bedziesz przychodzil na forum i sie pytal? Bo nawet jesli ty z tym nie przyjdziesz to ludzie, ktorym zalozyc konta nie bedziecie chcieli (nowi, mniej aktywni, ktorych nie musicie znac lub inni) tu przyjda i zaloza stosowny temat z pytaniem WTF - czemu nie zakladacie mi konta.


Juz przy rejestracji pierwszych kont jakis czas temu, kiedy projekt nf zostal rozpoczety, nev spytal sie mnie na ircu o jakis nick, czy znam czy nie, czy cos wiecej moge o nim powiedziec. Mysle, ze nie tylko mnie wtedy pytal. Najbardziej odpowiednie rozwiazanie jest wlasnie takie, konsultacja z innymi graczami, adminami. Mozliwe, ze nie wykluczy to proby oszustwa, ale znacznie ja zminimalizuje.

$this->bbcode_second_pass_quote('', 'a') co do shotmana:
dalej pyskuje bluzga etc. ale mi tam to lotto poki to jest "poczatek nf"* i poki nie chodzi o czity

Skoro dalej pyskuje niech robi to wszedzie poza serverami.
_________________
pijemy za mamy bo jak mamy to pijemy:P


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Konta
PostNapisane: 26 maja 2010, o 20:23 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
bardziej chodzilo mi o nf niz shotmana ale thnx :).

no to troche odpowiada na moje pytanie. Jednak wolalbym jakies oficjalne stanowisko ekipy NF, bo nie zawsze bedzie kogo spytac, lub nie zawsze bedzie jakis tworca nf.

pytam bo poprostu jestem ciekawy, a z doswiadczenia wiem, ze takie rzeczy potem wylaza w najmniej spodziewanych momentach.

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Konta
PostNapisane: 26 maja 2010, o 22:17 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2002, o 12:16
Posty: 2175
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 140
$this->bbcode_second_pass_quote('dem', '
')a to ci feler. czyli jednak robimy q2 dla elity... moze jednak zastanowimy sie wspolnie jak rozwiazac problem "nieznanych" graczy, a nie w tylko w gronie ekipy NF sie rozstrzygna losy tej sceny?


Tak, my mamy NF i to my rządzimy :multi:
Darusia propozycja rozwiązania "problemu nieznanych graczy" spaliła się w zalążku, wymagała zbyt dużych modyfikacji. Jeżeli masz pomysł, klikaj, przecież po to otworzyliśmy te subforum.
_________________
Console: d2 Irc: alt+z lover


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Konta
PostNapisane: 26 maja 2010, o 22:45 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 28 gru 2002, o 20:40
Posty: 769
Lokalizacja: PODJUCHY-GORKI
Karma: 2
$this->bbcode_second_pass_quote('doddy', '')$this->bbcode_second_pass_quote('dem', '
')a to ci feler. czyli jednak robimy q2 dla elity... moze jednak zastanowimy sie wspolnie jak rozwiazac problem "nieznanych" graczy, a nie w tylko w gronie ekipy NF sie rozstrzygna losy tej sceny?


Tak, my mamy NF i to my rządzimy :multi:
Darusia propozycja rozwiązania "problemu nieznanych graczy" spaliła się w zalążku, wymagała zbyt dużych modyfikacji. Jeżeli masz pomysł, klikaj, przecież po to otworzyliśmy te subforum.

i bardzo dobrze
nie wyobrazam sobie innej opcji - tak wlasnie ma byc ze konta dostaja ludzie ktorzy nie maja przeszlosci cziterskiej i sa rozpoznawalni
w momencie kiedy na scenie polowa ludzi fejkuje zadne "demokratyczne" rozwiazanie scenowe nie wchodzi w gre

mam nadzieje ze cziteria nie dostanie kont i bede mogl spokojnie sobie klikac na serwach z nf wiedzac ze ci co tam wejda przynajmniej nie byli zlapani na czitach
_________________
dmC|Ble


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Konta
PostNapisane: 26 maja 2010, o 22:56 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
Póki co to wiadomo, że konto każdemu bez przeszłości, a z przeszłością po konsultacjach.
Ale potem to widze to tak:

1. Zautomatyzowany site na który się wchodzi, i zgłasza wniosek o konto.
2. Osoba, która to zrobi pojawia się na liście oczekujących na konto.
3. Można wejść na site i zobaczyć kto-za-jaki chce konto.
4. Jeśli masz konto i możesz za kolesia poświadczyć, że nie jest fejem, albo że nie czituje - klikasz mu approve.
5. Trzeba uzbierać kilka approve'ów aby konto wskoczyło na poziom wyżej do zaakceptowania prze ekipe nF, która sprawdzi, czy ta osoba nie widnieje czasem na różnych czarnych listach, lub może nawet automatycznie, bo jeśli ktoś zacznie być podejrzany - konto się łatwo zawiesi.
6. Ilość approve'ów do ustalenia - 5? 10? 20? Procentowo co do ilości kont?
7. Każdy approve publiczny - każda osoba z kontem nF widzi, że poświadczyłeś tego lub owego.
8. W przypadku zatwierdzenia konta nF kolejne aprovy przez innych z kontem nF dla Świeżaka - już nie publiczne - możliwe i pożądane. Cel? Coraz pełniejsza autoryzacja. Po przekroczeniu pewnej granicy (30? 40? Procentowo?) możliwość poświadczania za nowych starających się o konto).
9. Sankcje za approva dla feja, czita lub chama. Jakie? Jakiekolwiek (brak możliwości kolejnego poświadczania, zawieszenie czasowe konta, spadek w "rankingu" approve'ów).
10. Ustalenie procentowej granicy approve'ów aby nie było sytuacji, w której np. oney jest bardziej wiarygodny od ALGEROTHA.

Zalety oczywiste.
Zalety nieoczywiste:
Ktoś w położeniu kolta (no offence! czyli: spory exp lecz brak kontaktu z nowymi graczami) nie będzie musiał decydować o nowych graczach. A prędzej czy później każdego z nas to czeka.

Wady?

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Konta
PostNapisane: 26 maja 2010, o 23:04 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 7 paź 2003, o 17:30
Posty: 614
Karma: -41
Ja proponuje zostawic 2-3 serwery bez nf. Od paru dni zaczalem troszke pogrywac i zauwazylem dosc znaczna ilosc graczy ktorzy sie dopiero ucza (gram w godzinach 9-14) pewnie czesc z nich bedzie nie cierpiwa, beda chcieli sobie lozne 4/4 pograc wiec pojda sobie pograc na serwery bez nf i bedzie si a pozniej dostana konta nf. Dla mnie osobiscie lepiej aby konta dostalo 3-4 poczatkujacych niz np. taki kolt :] który psół rywalizacje ze swoim klanem w plq2 :D oddajac czesto w/o xD

_________________
o kurwa ; o


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Konta
PostNapisane: 26 maja 2010, o 23:08 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('kolt', '
')i bardzo dobrze
nie wyobrazam sobie innej opcji - tak wlasnie ma byc ze konta dostaja ludzie ktorzy nie maja przeszlosci cziterskiej i sa rozpoznawalni

zapewne znasz termin starzenia sie spoleczenstwa, prawda? a teraz mi na odpowiedz czy kojarzysz
$this->bbcode_second_pass_code('', '
zubr
malelol
malolat
skipper
slack
kanar
szeryf <- chyba wszyscy juz kojarza
kapusta <- jest juz slawny, chociaz nawet o tym nie wie
NIK
t00my
i wielu innych, ktorzy mi aktualnie umkneli z pamieci
')
pytanie bylo skierowanie tylko do kolta

$this->bbcode_second_pass_quote('kolt', 'w') momencie kiedy na scenie polowa ludzi fejkuje zadne "demokratyczne" rozwiazanie scenowe nie wchodzi w grebo jestes typowym despota i egoista. dlatego tak uwazasz :) <- a to to juz moje zdanie i nic nikomu do tego wiec prosze nie komentowac.

$this->bbcode_second_pass_quote('kolt', 'm')am nadzieje ze cziteria nie dostanie kont i bede mogl spokojnie sobie klikac na serwach z nf wiedzac ze ci co tam wejda przynajmniej nie byli zlapani na czitachto jest glowne zalozenie NF i wszyscy dazymy do tego zeby nie bylo cziterii na scenie. Ja sie jedynie obawiam ze w calej tej zabawie w dobrych i zlych, pominiemy pewne osoby, ktore predzej czy pozniej beda wstanie zasilic np PLQ2.


Ja rozumiem ze dla ciebie scena umarla, nie ma nowych graczy etc, ale to ze ty nie zauwazasz mniejszego lub wiekszego przyrostu nowych to tylko i wylacznie twoj problem. A napewno nie bedzie dobrze jesli przez twoj problem sami zamkniemy sie w hermetycznym sloiku.

ps.
wole rozmowy o tym co napisal newash. dlatego zachecam zainteresowanych do przestania roztrzasania sprawy czitow i szczekaczy a skupieniu sie na tym co zrobic i jakie podjac kroki, zeby kazdy nowy mogl poskakac w q2!

ps2.
wladza ma sluzyc wszystkim "ludziom" a nie tylko tym ktorzy ja posiadaja. to ze politycy na calym swiecie tego nie rozumieja nie znaczy ze mamy byc tacy sami. Bo w naszym wlasnym mikro-swiecie (q2) pewne osoby sa wlasnie "odpowiednikami" wykonawcow realnej wladzy nad reszta "spoleczenstwa"
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Konta
PostNapisane: 26 maja 2010, o 23:17 
Glowny programista polskiej sceny q2
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2003, o 20:49
Posty: 501
Lokalizacja: Krak
Karma: 24
Newash, ogolnie to pomysl ciekawy, ale
$this->bbcode_second_pass_quote('newash', 'W')ady?

Jak zachecic graczy, zeby wchodzili na strone NoFake, logowali sie i approvali innych graczy? Wydaje mi sie, ze malo kto bedzie odwiedzial ta stronke jak juz dostanie konto i sobie wszystko poustawia.

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Konta
PostNapisane: 26 maja 2010, o 23:27 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 28 gru 2002, o 20:40
Posty: 769
Lokalizacja: PODJUCHY-GORKI
Karma: 2
Newash za duzo komplikacji w tej twojej metodzie. Do tego biorac pod uwage ilosc fejkow jaka sobie obecnie lata po serwach to te osoby maja potem approvowac innych? Troche lipa. Ja jestem zdania ze wystarczy na chwile obecna jesli bedzie kilka osob ktore moga zatwierdzac konta. Uwazam ze przesadzacie z tymi osobami swiezymi na scenie. Glownym zadaniem nf ma byc eliminacja fejkow i czitow wiec to jest priorytetem. Jesli beda nowi gracze to wystarczy ich poobsowac przez 2dni i od razu widac czy ktos jest swiezy czy jest fejkiem - nic prostszego.
Systemy approvow sa zbyt duzym zagrozeniem dla calej idei nf.

_________________
dmC|Ble


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Konta
PostNapisane: 26 maja 2010, o 23:31 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
Komu będzie zależało na nowych graczach ten będzie wchodził bez zachęcania.
ALE!:
Większa władza (większa moc approvowania za pomyślne approvy).
Rozmowy na ircu i na serwach graczy starających się o konto (co zwiększy ruch na scenie btw).
Niech konto nF będzie wymagało trochę zachodu!
Niech będzie stosunkowo "do zdobycia", "nobilitujące".

Kolt. Wybacz, ale chyba nie czytałeś ze zrozumieniem. A dokładnie punkty 5,6,7,8,9.
I wytłumacz w jaki sposób jest to zagrożenie.
Oraz wytłumacz co jest skomplikowane.

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Konta
PostNapisane: 26 maja 2010, o 23:36 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 28 gru 2002, o 20:40
Posty: 769
Lokalizacja: PODJUCHY-GORKI
Karma: 2
$this->bbcode_second_pass_quote('newash', 'K')omu będzie zależało na nowych graczach ten będzie wchodził bez zachęcania.
ALE!:
Większa władza (większa moc approvowania za pomyślne approvy).
Rozmowy na ircu i na serwach graczy starających się o konto (co zwiększy ruch na scenie btw).
Niech konto nF będzie wymagało trochę zachodu!
Niech będzie stosunkowo "do zdobycia", "nobilitujące".

Kolt. Wybacz, ale chyba nie czytałeś ze zrozumieniem. A dokładnie punkty 5,6,7,8,9.
I wytłumacz w jaki sposób jest to zagrożenie.
Oraz wytłumacz co jest skomplikowane.


Nie wiem co mam wyjasniac. Twoj pomysl zawiera caly algorytm zaczynajac od logowan na strone potem zbieranie potwierdzen potem sprawdzenie przez ekipe potem dalej jakies akcje. Tylko pytanie po co i czy bierzesz pod uwage ze ludziom od nf moze sie nie chciec ciagle przechodzic ta droge z kazda nowa osoba.
Zagrozenie jest bardzo proste - przychodzi jakis fejk przykladowo do klanu cqt i pisze do ludzi "potwierdzcie mnie zebym mogl grac z wami" - ludzie z klanu potwierdzaja go bo przeciez chca zeby ziomek gral z nimi - jasne?
_________________
dmC|Ble


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Konta
PostNapisane: 26 maja 2010, o 23:42 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('kolt', '')$this->bbcode_second_pass_quote('newash', 'K')omu będzie zależało na nowych graczach ten będzie wchodził bez zachęcania.
ALE!:
Większa władza (większa moc approvowania za pomyślne approvy).
Rozmowy na ircu i na serwach graczy starających się o konto (co zwiększy ruch na scenie btw).
Niech konto nF będzie wymagało trochę zachodu!
Niech będzie stosunkowo "do zdobycia", "nobilitujące".

Kolt. Wybacz, ale chyba nie czytałeś ze zrozumieniem. A dokładnie punkty 5,6,7,8,9.
I wytłumacz w jaki sposób jest to zagrożenie.
Oraz wytłumacz co jest skomplikowane.


Nie wiem co mam wyjasniac. Twoj pomysl zawiera caly algorytm zaczynajac od logowan na strone potem zbieranie potwierdzen potem sprawdzenie przez ekipe potem dalej jakies akcje. Tylko pytanie po co i czy bierzesz pod uwage ze ludziom od nf moze sie nie chciec ciagle przechodzic ta droge z kazda nowa osoba.
Zagrozenie jest bardzo proste - przychodzi jakis fejk przykladowo do klanu cqt i pisze do ludzi "potwierdzcie mnie zebym mogl grac z wami" - ludzie z klanu potwierdzaja go bo przeciez chca zeby ziomek gral z nimi - jasne?
no i o wiele lepiej. zaczynajmy
$this->bbcode_second_pass_code('', '
Tylko pytanie po co i czy bierzesz pod uwage ze ludziom od nf moze sie nie chciec ciagle przechodzic ta droge z kazda nowa osoba.
')
a jak aktualnie jest? kazdy indywidualnie sie zglasza o konto. Teraz poki faza testowa trwa to zglaszajacych sie jest malo, mysle ze srednio 10 osob (to i tak za duzo jak) na / dzien. Wyobraz sobie co bedzie jak nf wejdzie. Nagle ekipa nf bedzie spamowana nowymi kontami i dopiero wtedy sie nie ogarna co z kim robic.

Prosta kalkulacja. W pld gralo 7x osob, w plq2 mysle ze srednio cos ponad 120. Co bedzie gdy nagle wszyscy beda chcieli miec konto? dodatkowo sa ludzie ktorzy nie grali plq2, mysle ze takich wolnych strzelcow jest cos pod 40 osob. Nagle robi sie 160 osob, z czego 120 osob jednego dnia bedzie chcialo miec konto

$this->bbcode_second_pass_code('', '
Zagrozenie jest bardzo proste - przychodzi jakis fejk przykladowo do klanu cqt i pisze do ludzi "potwierdzcie mnie zebym mogl grac z wami" - ludzie z klanu potwierdzaja go bo przeciez chca zeby ziomek gral z nimi - jasne?
')klamstwo ma krotkie nogi co niejednokrotnie sie potwierdzilo. Teraz przestaw sie na moja perspektywe:

latwiej jest zablokowac oszusta w nf niz pozyskac nowego gracza, ktory chce sobie zaczac klikac w q2 - a ktory bedzie skazany na slabsze servery przez to ze nie dostal konta w nf. Co twoim zdaniem bardziej sie kalkuje?

1. hermetyzacja sceny - przyspieszenie na wlasne zyczenie upadku sceny
2. od czasu do czasu wylapanie oszusta - wiecej ludzi do gry i wykazanie ze nf do czegos sie przydaje

no i nie odpowiedziales na pytanie ile znasz nickow ktore wymienilem, a ktorych jest wiele wiecej.

prosze tylko nie wspominac o czitach, bo nie to jest teraz rozwazane
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Konta
PostNapisane: 26 maja 2010, o 23:48 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
$this->bbcode_second_pass_quote('kolt', '
')Nie wiem co mam wyjasniac. Twoj pomysl zawiera caly algorytm zaczynajac od logowan na strone potem zbieranie potwierdzen potem sprawdzenie przez ekipe potem dalej jakies akcje. Tylko pytanie po co i czy bierzesz pod uwage ze ludziom od nf moze sie nie chciec ciagle przechodzic ta droge z kazda nowa osoba.

Czy nie widzisz, że idea jest odwrotna?? I, czy nie przeczytałeś, że system jest zautomatyzowany?

$this->bbcode_second_pass_quote('kolt', '
')Zagrozenie jest bardzo proste - przychodzi jakis fejk przykladowo do klanu cqt i pisze do ludzi "potwierdzcie mnie zebym mogl grac z wami" - ludzie z klanu potwierdzaja go bo przeciez chca zeby ziomek gral z nimi - jasne?
Czy nie czytałeś o możliwych sankcjach, a także o tym, że ilość potwierdzeń pozostaje do ustalenia? A także o tym, że i tak ostateczna decyzje mogą podejmować Admini nF? Lub, że approve'wowanie jest publiczne, więc może osobie potwierdzającej zaszkodzić?

Widzę, że w jednym szeregu z demem D: :wink:
_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Konta
PostNapisane: 26 maja 2010, o 23:56 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
a co do identyfikowania podejrzanych kont. Robisz proste "znam" i "nie znam". Admini widza jakie osoby potwierdzaja, a jakie neguja rzetelnosc nowego konta. i z taka wiedza moga decydowac czy pan nieznany A jest mozliwym oszustem czy nie.

Wiemy doskonale kto ma sklonnosci do manupolowania faktami, wiec ocenienie rzetelnosci czyjegos glosu to nie problem. Zwlaszcza jak np. cale ff bedzie glosowalo za panem X D:

takie rozwianie sie lepiej sprawdza niz pytanie x ludzi na ircu "ej znasz pana A?". Takie pytania szybko sie nudza ludziom malo zaangazowanym i efektem jest brak jakiejkolwiek kooperacji z "wladza" :)

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Konta
PostNapisane: 27 maja 2010, o 00:02 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
$this->bbcode_second_pass_quote('dem', 'a') co do identyfikowania podejrzanych kont. Robisz proste "znam" i "nie znam"

Jestem za "znam" only. To, że "nie znam" - nic nie wnosi, a może mieszać i wynikać z braku sympatii na przykład.

Edit:
Jeszcze jedno Harven - jeśli chodzi o zachecanie do odwiedzenia strony.
Założenie konta może trwać nawet jakiś miesiąc albo i dłużej. Nie wiem. Zobaczymy.
Po za tym MAILING do osób z kontami, że nowy osoba jest do przyuważenia i wnosi o konto.
Zwiększy się "samoświadomość" sceny.
_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Ostatnio edytowano 27 maja 2010, o 00:10 przez newash, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Konta
PostNapisane: 27 maja 2010, o 00:04 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
to juz jest kwestia techniczna ;) najpierw trzeba przepchnac (albo jak kto woli - sprzedac) inna idee zakladania kont !

kolt ma to oczywiscie w dupie, bo jego zna kazdy. Inaczej by spiewal gdyby musial sie ubiegac o konto z pozycji np takiego slack'a.

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Ostatnio edytowano 27 maja 2010, o 00:05 przez dem, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Konta
PostNapisane: 27 maja 2010, o 00:04 
Kozak

Dołączył(a): 29 sie 2003, o 15:48
Posty: 1428
Lokalizacja: de
Karma: 118
sory kolt ale jedyne do czego dazysz w tym temacie to:

$this->bbcode_second_pass_quote('', 'h')ermetyzacja sceny - przyspieszenie na wlasne zyczenie upadku sceny


im blizej wejscia nf w zycie, tym mniejszy moj entuzjazm co do tego wydarzenia.

mi sie wydaje ze projekt newasha, a przynajmniej rdzen, moze byc bardzo sluszny w tych okolicznosciach.

warto by bylo zrobic z konta na nofake'u cos prestizowego, ale mozliwego do zdobycia.

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Konta
PostNapisane: 27 maja 2010, o 01:00 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
Czemu zakładacie, że NF będzie NIEMOŻLIWY do zdobycia?

Wnioskujecie to chyba tylko po wypowiedzi kolta, a to nie od niego cały ten projekt zależy. Bynajmniej od niego, bo to jedna jednostka, która nie przeforsuje swojej wizji.

Tak jak napisał Doddy, był pomysł od Darusia, ale nietrafny.
Teraz pomysł dał Newash.
Nie poddawajcie się, bo sami z cziterią walczyć chcieliście jako pierwsi, nie róbcie kroku w tył.
PODAWAJCIE POMYSŁY, a nie piszcie do kolta, który póki co nie odpisuje.

Dobranoc


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Konta
PostNapisane: 27 maja 2010, o 10:10 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
Upgrade pomysłu:
Jeśli osoba nie będzie pojawiała się na serwerach z NoFake / stronie NoFake to jej konto zostanie wyłączone spod ogólnej ilości kont, względem której liczy się procentowy pułap ilości approve'ów do przeskoczenia by zaktywować konto.

Cel?
Samoregulacja systemu.

Dodać wizualnie widoczną nieaktywność konta na stronie NoFake.

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza