[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 28 mar 2024, o 15:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 22 cze 2010, o 00:06 
Cichociemny

Dołączył(a): 19 kwi 2004, o 15:20
Posty: 133
Karma: 8
ja pamiętam czasy ( i nie tylko ja) jak kiedyś często można było spotkać na serwerach taką opcję co BARDZO przeszkadzało. Z poziomu admina da się to chyba zmienić? Ale uwierz mi, że 70% ludzi zacznie pisać pierdoły a ludziom to po prostu przeszkadza w grze.. tak jak w euro


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 22 cze 2010, o 00:09 
Mroczny

Dołączył(a): 20 mar 2005, o 19:17
Posty: 530
Lokalizacja: Białystok
Karma: 18
Żeby nie było - jak narazie, też jestem jak najbardziej przecież wprowadzeniu tego na resztę serverów, ale dla próby, można byłoby tu ustawić na serverze tOk.

Nasi rodzimi gracze już nie raz pokazali, że jednak nie prezentują poziomu kultury, który pozwoliłby na wprowadzenie opcji newasha na resztę serverów.
Jednak razem z wprowadzeniem NF można mieć nadzieje, że może coś się zmieni.

_________________
te tam nie pierdol :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 22 cze 2010, o 10:20 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:53
Posty: 5731
Lokalizacja: znienacka
Karma: 272
nie widze w tym sensu. a co do argumentu newasha, ze skoro nf mial podniesc kulture, to czmeu teraz tego nie sprawdzic...jasne ze kultura bedzie wyzsza (MAM NADZIEJE), ale nawet jezeli ktos bedzie bardzo kulturalnie prowadzil konwersacje, to ja nie chce tego widziec (jezeli gram). czasem przez przypadek ktos cos napisze na say, a potem jeszcze odpisze "sorry"...to juz dwie niepotrzebne linijki. ja nie widze w tym sensu, no ale...jak chcecie to sobie testujcie.

_________________
The computer is your friend. Trust the computer.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 22 cze 2010, o 12:15 
Glowny programista polskiej sceny q2
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2003, o 20:49
Posty: 501
Lokalizacja: Krak
Karma: 24
$this->bbcode_second_pass_quote('neon', 'C')hodzi mi tutaj o fakt, że ostatnio wraz z paroma osobami próbowaliście narzucić, że nf nie został stworzony do banowania i żeby szanować jego główną ideę ...
Zarzuciłem tylko brak konsekwencji w działaniu, bo nagle NF wydaje się pożytecznym środkiem do innych działań czego nie chcieliście wtedy wziąć do siebie.
A ja wlasnie zauwazylem, ze niektorzy narzucaja, ze nofake jest glownie po to, zeby zrobic porzadek z banami. Poczytajcie temat od ktorego wszystko sie zaczelo (http://www.fajnyboard.planetquake.pl/vi ... =63&t=3163). Na poczatku nie bylo w ogole mowy o banowaniu - dopiero pozniej wyszlo, ze moze sie on (system nofake) tez do tego nadawac. Poczatkowo chodzilo glownie o to, zeby nie bylo abecadla i innych fejkow (jak sama nazwa wskazuje).

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 22 cze 2010, o 15:43 
Kozak

Dołączył(a): 29 sie 2003, o 15:48
Posty: 1428
Lokalizacja: de
Karma: 118
nie nie nie nie, to nie jest dobry pomysl. newash poprostu nie pamieta czy nie zna sytuacji w ktorych whisper bylo off.
to poprostu nie moze sie udac. po pierwsze piszace i spamujace obsy przeszkadzaja w grze, po drugie jak znajdzie sie jakis BIKER ktory nie moze sie pogodzic z sytuacja kiedy teamy sa full (4/4) to spamuje, wyklina, wyzywa od matek zmienia nicki i cuda wianki jeszcze. mozecie to wrzucic na jeden czy dwa serwery, ale wspolczuje ludziom ktorzy beda mieli pecha i trafia na jakiegos idiote. Co jak co ale takich nie brakuje zwlaszcza na naszej scenie.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 22 cze 2010, o 16:24 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2006, o 15:50
Posty: 1604
Lokalizacja: 3city
Karma: 56
jak wyzej
pomysl bez sensu ;p
w ogole po co to mialoby byc? nieeee bez sens ! slonik


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 22 cze 2010, o 20:06 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
luzik.
warto potestowac. dzięki Pio!

Tyle sprzeciwu więc proponuję opcje rozwiązującą problem:

Jest tak, że jest teraz proponowana w jakimś tikecie na stronie projektu tdm albo w jakims poście - nie jestem pewien, że admin może włączyć "silent" na jakiegokolwiek gościa na serwie. Propozycja moja jest więc taka, żeby umożliwić w tdmie wotowanie silenta na danego gostka, tak jak teraz robi się wotowanie na np. kicka z serwa.

Wtedy whisper on na serwarach z nf byłby bezproblemowy.

Neveride - mówisz, że sobie nie życzysz... na taki argument trudno odpowiedzieć.. ja sobie nie życzę, żeby osoba zmieniała nicka na obraźliwy i obsowała mnie z nim, wskjazując na mnie. Nie życzę sobie by ktoś mówił do mnie "ty kurwo". Czy mogę coś na to poradzić? ;/ Neveride, masz jakies rozwiazanie jak umozliwic whisper on, a jednoczesnie umozliwic nie widzenie go na życzenie? (poza opcją ignore). Można dodać kolejny szybki myk w tdmie, że (tak jak hud) włączasz u siebie widzenie whisp on, ale wtedy gracze bardziej złośliwi mogliby pisać : "nie podoba się? - daj whisp off." a to byłoby niemiłe. i nie praktyczne. doprowadziło by do tego, że gracze gadali by sobie na obsie w najlepsze, BO BYŁABY MOŻLIWOŚĆ nieczytania tego, więc skończyo by się na czymś odwrotnym, whisp stałby się domyślnie wyłączony (czyli nie można by było slyszec co mowią) ale można by było go wlaczyć, ale nie powodowalo by to efektu takiego o ktory nam chodzi. Nie życzenie sobie tego to kwestia personalna. Tak bym do tego podszedł i zminimalizował ten argument. sfinka

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 22 cze 2010, o 20:47 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
Ale skoro większość(wszystkie? Pio wydaje się być co najwyżej neturalny) głosy są sprzeciw powinno to dać do myślenia, że pomysł jest nietrafiony. Wydaje mi się, że nie ma co tego ciągnąć, bo ... i tutaj wszystko jest napisane wyżej. Szereg - i właściwie żadnego +.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 22 cze 2010, o 20:54 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2006, o 15:50
Posty: 1604
Lokalizacja: 3city
Karma: 56
newash nie wymyslaj :D

jak neon nie ma sensu tego ciagnac ...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 22 cze 2010, o 21:11 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
test to test wydaje mi sie ze mozna z poziomu admina wlaczyc wiec nie ma za duzo problemu dajcie miesiac na testy i kazdy bedzie zadowolony. Pamietam czasy flooda na obsie nie bylo to miłe pomysl faktycznie wydaje sie nie trafiony.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 22 cze 2010, o 22:04 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:53
Posty: 5731
Lokalizacja: znienacka
Karma: 272
$this->bbcode_second_pass_quote('newash', '
')Neveride - mówisz, że sobie nie życzysz... na taki argument trudno odpowiedzieć.. ja sobie nie życzę, żeby osoba zmieniała nicka na obraźliwy i obsowała mnie z nim, wskjazując na mnie. Nie życzę sobie by ktoś mówił do mnie "ty kurwo". Czy mogę coś na to poradzić? ;/


no tak. tylko roznica polega na tym, ze ja problemu aktualnie nie mam (bo jest whisper mode on), a ty chcesz to zmienic. jezeli nie chcesz by gracz o nicku 'ty ku$#o' mogl cie obsowac, to sproboj tym sie zajac, a nie bedziesz zmienial cos co odpowiada 90% sceny...

proponujesz voty itd. przejaskrawiajac twoje zdanie o votowaniu na silet mode dla usera mozna by powiedziec tak: "sprobojmy aby kazdy domyslnie mial admina, a jezeli ktos bedzie szalal z kickami to bedzie mozna zavotowac by go nie mial...nie lepiej po prostu dac admina paru odpowiedzialnym osobom? i tak tu...rozumiem, ze danie glosu obsom mogloby przyniesc jakies korzysci ale nie bylyby one wspolmierne do szkod, ktore by taka opcja spowodowala....a spowodowalaby...
_________________
The computer is your friend. Trust the computer.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 23 cze 2010, o 00:11 
Kozak

Dołączył(a): 15 cze 2002, o 09:03
Posty: 1235
Karma: 9
co do votowania zeby jakiegos kolesia uciszyc, gosciu daje reconnect i znowu jest "chałas" i watpie zeby bylo tak ze votowanie na dana osobe ucisza ja na jakis dluzszy czas -nawet po renonnectowaniu (rowniez po wprowadzeniu nofake) ,
imo ogolnie slaby pomysl.
j/w nie lubie jak mi ktos z obsa napierdziela i przeszkadza w luznym giercowaniu, a doskonale pamietam jak bylo kiedys, teraz jest LEPIEJ, wejdzie nofake, bedzie BEŁOGO.
a teraz to mi wystarczy ze kilku baranow zmienia niki w czasie meczu jak cos nie idzie po ich mysli.
vote no.

_________________
pozdr Qiub


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 23 cze 2010, o 07:57 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
Na prawdę nie chciałem wywoływać tu dyskusji. Chciałem tylko zagadnąć Pio, bo właściwie tylko on ma admina na serwie nf. Dzięki jednak za opinie. Są testy - i o to chodzi. Pamiętajcie - to jak było kiedyś nie znaczy, że będzie tak samo teraz. Nie ma takiego wnioskowania D:

Powiem tylko jeszcze, że nikt z Was nie przedstawia (nie wyobraża sobie) klimatów, kiedy na serwerze są sami spoko ludzie i przy naprawdę luźnych meczach byłoby miło mieć z nimi kontakt (w obydwie strony).

Ewentualnie jeszcze taka opcja: Kapitan może dać wota na whisper on dla poszczególnego gracza. To mogłoby być dość mocne, w sensie nie do obejścia na zbyt chaotycznym serwie, a łatwe do przejścia na uporządkowanym serwerze z ogarniętymi graczami i wśród "samych swoich". Jak się to podoba?

Faktycznie Qiub może koleś dać reconnecta i nic to nie da. Nie pomyślałem o tym.

Nev i neon zainspirowali mnie jednak do pewnej myśli:

Czy jest możliwe, aby wprowadzić w tdmie opcje, aby żeby wszystkie kicki dokonywane przez graczy na zasadzie wotowania, a także wszystkie silenty (także dokonywane na zasadzie wotowania) były rejestrowane przez serwer i aby admin miał możliwość wglądu w historię takich kicków (ip, nick, być może nicki osób kickających) ??

Co to rozwiązuje:
Admin nie musi być obecny przy wszystkich bulwersujących akcjach, gracze sami oczyszczają serwery. Nie muszą tego raportować adminom. Admini na podstawie logów kicków mogą zasądzać tymczasowe bany.

Opcja wzmacniająca:
Wprowadzić komendę:
vote kick <nick> <reason>
coś na podobieństwo kicka i bana na ircu. Wtedy admin miałby pełniejszy wgląd w kicka lub silenta. I można by bez stresu kickać osoby ze zwiechą.

Harven?

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 23 cze 2010, o 08:05 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:53
Posty: 5731
Lokalizacja: znienacka
Karma: 272
$this->bbcode_second_pass_quote('newash', 'C')zy jest możliwe, aby wprowadzić w tdmie opcje, aby żeby wszystkie kicki dokonywane przez graczy na zasadzie wotowania, a także wszystkie silenty (także dokonywane na zasadzie wotowania) były rejestrowane przez serwer i aby admin miał możliwość wglądu w historię takich kicków (ip, nick, być może nicki osób kickających) ??

na razie takiej mozliwosci nie ma. oczywiscie mozna by rozbudowac nofakea i komunikacje serwer nf <-> wtyczka nf, ale to duzo roboty i czasu, ktory lepiej spozytkowac w inny sposob

$this->bbcode_second_pass_quote('newash', 'C')o to rozwiązuje:
Admin nie musi być obecny przy wszystkich bulwersujących akcjach, gracze sami oczyszczają serwery. Nie muszą tego raportować adminom. Admini na podstawie logów kicków mogą zasądzać tymczasowe bany.
Juz widze jak to dziala...ehh..komu bedzie chcialo sie to wszystko robic?

$this->bbcode_second_pass_quote('newash', '
')Opcja wzmacniająca:
Wprowadzić komendę:
vote kick <nick> <reason>
coś na podobieństwo kicka i bana na ircu. Wtedy admin miałby pełniejszy wgląd w kicka lub silenta. I można by bez stresu kickać osoby ze zwiechą.

Harven?

osoby ze zwiecha mozna kikac juz teraz. Po co admin ma miec wglad w kicka lub silenta? niech admini sie zajma cziterami ew. organizacja ligi a nie ganianiem jakiegos fejka typu "me>newash" za jego niski poziom kultury.
nie lepiej po prostu olac typa a w trakcie meczu miesc whisper i pewnosc, ze nie bedzie ci przeszkadzal?
_________________
The computer is your friend. Trust the computer.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 23 cze 2010, o 20:02 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
$this->bbcode_second_pass_quote('neveride', '')$this->bbcode_second_pass_quote('newash', '
')Czy jest możliwe, aby wprowadzić w tdmie opcje, aby żeby wszystkie kicki dokonywane przez graczy na zasadzie wotowania, a także wszystkie silenty (także dokonywane na zasadzie wotowania) były rejestrowane przez serwer i aby admin miał możliwość wglądu w historię takich kicków (ip, nick, być może nicki osób kickających) ??


na razie takiej mozliwosci nie ma. oczywiscie mozna by rozbudowac nofakea i komunikacje serwer nf <-> wtyczka nf, ale to duzo roboty i czasu, ktory lepiej spozytkowac w inny sposob

Ja nie mówię o nf, ale o tdm. Więc pytanie pozostaje otwarte: Harven czy jest możliwe wprowadzić to w tdmie?


$this->bbcode_second_pass_quote('neveride', '')$this->bbcode_second_pass_quote('newash', 'C')o to rozwiązuje:
Admin nie musi być obecny przy wszystkich bulwersujących akcjach, gracze sami oczyszczają serwery. Nie muszą tego raportować adminom. Admini na podstawie logów kicków mogą zasądzać tymczasowe bany.
Juz widze jak to dziala...ehh..komu bedzie chcialo sie to wszystko robic?

Wydaje mi się, że nie dokońca się zrozumieliśmy. Nie wiem, co uważasz tutaj za wielką robotę, czy za jakąkolwiek robotę. Przytocze neona:
$this->bbcode_second_pass_quote('neon', 'A')dmin też osoba i 24/dobe nie będzie monitorować serwerów i wlepiać klapsów dla takich osób.
Chodzi mi po prostu o większą kontrolę adminów nad swoimi serwerami. Przecież są od tego, żeby dbać o swoje serwery. Wiesz.. chodzi o to, żeby mimo, że nie grają często w q2 mieli możliwość ogarnięcia serwerów. Gracze kikają normalnie jak zwykle, albo dają silenty i admin widzi: "O, ziomus jest jakiś beszczelny, dostał w ciągu tygodnia 3 kiki i 10 silentów. Dam mu bana na tydzień - niech się ogarnie." Nie musi tego robić. Kto mu każe? Ja nie.

$this->bbcode_second_pass_quote('neveride', '')$this->bbcode_second_pass_quote('newash', '
')Opcja wzmacniająca:
Wprowadzić komendę:
vote kick <nick> <reason>
coś na podobieństwo kicka i bana na ircu. Wtedy admin miałby pełniejszy wgląd w kicka lub silenta. I można by bez stresu kickać osoby ze zwiechą.

Harven?

osoby ze zwiecha mozna kikac juz teraz. Po co admin ma miec wglad w kicka lub silenta? niech admini sie zajma cziterami ew. organizacja ligi a nie ganianiem jakiegos fejka typu "me>newash" za jego niski poziom kultury.
nie lepiej po prostu olac typa a w trakcie meczu miesc whisper i pewnosc, ze nie bedzie ci przeszkadzal?
Nev, czy na prawdę mnie nie rozumiesz, kiedy pisze o możliwości kikania osób ze zwiechą? Chyba nie myślisz, że nie wiem, że możnba ich kikać? Pisząc "bez stresu" mam na myśli, że nie będzie to potraktowane przez admina jako kik za jakies wybryki. Przecież napisałem o tym, poprzedzając, że jest to opcja wzmacniająca. Czyli odnoszę się do kikania rejestrowanego. I wcale nie łącze tego już z whisperem. Sory jeśli wywołałem wrażenie, że forsuje tą idee. Mówiłem już kilka razy, że tego nie trobię. Mówie o usprawnieniu działań adminów na ich serwerach. Jeśli nie chcą z tego skorzystać - niech nie korzystają. ALe nie można zaprzeczyć, że jest to dobre rozwiązanie.

quote za quote :wink:
_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 23 cze 2010, o 20:30 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
ktory admin bedzie patrzyl na logi za co kto zostal kopniety i co z tym fantem ma pozniej zrobic? banowac?

po 2, jesli chcesz taka opcje w tdm zrobic a nie w nofake to nie pomyslales ze np. ja sobie moge wchodzic z neostrady kilka razy dziennie na rozne serwery dam sobie nicka newash, pozniej odpale 2 kolejne klejki i bede kopal newasha z serwa z reasonem jakims wybrykiem mega fajnym, nastepnie admin serwa zaglada w logi ze newash jest kopany czesto za jakies wybryki... i co dalej? jesli ma neo czy inne zmienne ip gowno zrobi, jesli stale ip to zbanuje kogos nie wiedzac nawet kogo, bo ten newash to np. ktos zlosliwy z kafejki i odetnie kilku osobom mozliwosc gry z tej kafejki albo ip wspolne dla kilku graczy (jak to w niektorych przypadkach u nas na scenie jest) ; O

newash, ciesze sie ze masz zapal i kilka pomyslow na minute, ale pozwolmy sie skupic harvenowi na rzeczach bardziej potrzebnych i pilnych, i tak ma malo czasu, a chcemy sporo rzeczy w nofake najpierw skonczyc i pare rzeczy tez w unictf czeka do poprawy, a proponujesz rzeczy troche slabo przemyslane, malo praktyczne i nie wiadomo do jakiego celu sluzace, skupmy sie poki co na waznych sprawach


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 23 cze 2010, o 20:38 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
nie czytalem all, ale kiedys newash chcial mnie zagadnac w sprawie trybu whisper....

vote whisper on, czyli tak jak bylo i jest(?).

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 23 cze 2010, o 20:39 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
ale czy ja mówię, że trzeba to zrobić? sfinka
ja tylko pytam.

a mówię o tej opcji w tdmie, ale na serwerach z nofakiem.

a który admin będzie patrzył w logi? ech.. co to za pytanie. niech patrzy który chce, co mnie to obchodzi, który patrzy i jak często.. anal
ważne jest, żeby robili swoją robotę na swoich serwerach. Jeśli wolą nie mieć takiej opcji to znaczy że wolą nie mieć możliwości staranniejszego dbania o swoje serwy.

nie wiem po co naskakujecie na mnie.
Po prostu zadałem pytanie.

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 26 cze 2010, o 20:07 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
Harven mowi, że spoko i że można rejestrowac kiki. Mówi nawet, że może to być kwestia ustawień, że może nawet teraz się rejestrują czy coś ;)

Ogólnie extra.

Wpięcie tego do systemu nf, aby można było z poziomu przeglądarki przeglądać te kiki i silenty to byłby wielki krok w kierunku sprawniejszego zarządzania serwerami.

Jakie możliwości stwarza NF?
Czy możnaby założyć topic: Sugestie NoFake?

Apropo whispera - mozna by go po prostu włączyć do puli opcji wotowanych.

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 26 cze 2010, o 20:37 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
wolabym zeby kazdy z poziomu cfg mogl sobie wlaczyc off lub on


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza