[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 28 mar 2024, o 22:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Testy
PostNapisane: 25 maja 2010, o 13:21 
Glowny programista polskiej sceny q2
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2003, o 20:49
Posty: 501
Lokalizacja: Krak
Karma: 24
Wchodzcie, sprawdzajdzie czy was przyjmie i wszelkie uwagi zglaszajcie w tym miejscu.

Serwery do testow:

- gingers.rulez.pl (czyli moj domowy - duze pingi i lagi): 83.1.100.154:27910
- tOk Clan Server (dzieki P!o): 193.42.218.20:27910


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 27 maja 2010, o 13:23 
Mroczny

Dołączył(a): 20 mar 2005, o 19:17
Posty: 530
Lokalizacja: Białystok
Karma: 18
Przydałoby się na stronie nf, dodać opcje "wyloguj". W przypadku, gdy z jednego kompa gra dwóch graczy taka opcja się przyda.

_________________
te tam nie pierdol :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 27 maja 2010, o 13:28 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
wystarczy zamknac przegladarke i sesja wygasa, ale ok zrobi sie

EDIT:
zrobione


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 27 maja 2010, o 15:22 
Mroczny

Dołączył(a): 20 mar 2005, o 19:17
Posty: 530
Lokalizacja: Białystok
Karma: 18
Robiłem tak :) Niestety nie pomagało. Jedynie gdy czyściłem pamięć przeglądarki to skutkowało. Dodam, że korzystam z google chrome.

_________________
te tam nie pierdol :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 28 maja 2010, o 12:50 
Glowny programista polskiej sceny q2
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2003, o 20:49
Posty: 501
Lokalizacja: Krak
Karma: 24
Dzieki Pio jest dodatkowy serwer na ktorym mozna testowac system NoFake. Szczegoly w pierwszym poscie :ok:


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 6 cze 2010, o 13:59 
Mroczny

Dołączył(a): 20 mar 2005, o 19:17
Posty: 530
Lokalizacja: Białystok
Karma: 18
Gdy loguje się na admina i potem wpisuje noadmin, zeby sie wylogowac, to wtedy nie moge zmienic ksywy na tOk.P!o, tylko musze grać na P!o. Taki mały budżek ;)

_________________
te tam nie pierdol :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 7 cze 2010, o 09:03 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2002, o 12:16
Posty: 2175
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 140
a clan_tag 1 jest? ;)

_________________
Console: d2 Irc: alt+z lover


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 7 cze 2010, o 09:22 
Mroczny

Dołączył(a): 20 mar 2005, o 19:17
Posty: 530
Lokalizacja: Białystok
Karma: 18
Jest :P Loguje sie przeciez z ksywy tOk.P!o. Jak wylacze admina, wtedy nie ma opcji, zebym dal taga. Problem z tagiem miał również qwes, ale on na admina sie nie logował. Tez musial dawac reconnecta, zeby wpisac swoj tag.

_________________
te tam nie pierdol :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 7 cze 2010, o 21:22 
Cukierkowy

Dołączył(a): 18 paź 2003, o 21:05
Posty: 240
Lokalizacja: Radom
Karma: 17
Tez dzis mialem z tym problem. Widze to tak:
Po wpisaniu noadmin mod ucina nam tylko [admin] z name zamiast przywrocic to name, ktore bylo zanim stales sie adminem, a mimo wszystko widzi obecny nick jako wlasnie ten, ktory byl przed staniem sie adminem. Nicka sprzed admina mozna sobie przywrocic dopiero jak sie da jakikolwiek inny nick i dopiero ten docelowy.
Mam nadzieje, ze da sie to skumac :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 21 cze 2010, o 21:11 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
Piszę tu, bo nie znajduję innego miejsca.

Czy na serwerach z nofake nie mogółby być włączony whisper on? (a może off?) w każdym razie, aby obsy mogły pisać w trakcie meczu do graczy.

Skoro nf miał podnieść kulturę na serwerach, to może umożliwić tą opcję?

Póki co kieruję te słowa do Pio. Co myślisz? Czy dałoby radę włączyć whisper on na serwie toków? Byłby bardziej unikalny i może przyciągąłby tym graczy? :)

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 21 cze 2010, o 21:24 
Mroczny

Dołączył(a): 20 mar 2005, o 19:17
Posty: 530
Lokalizacja: Białystok
Karma: 18
Jezeli bedzie fizyczna mozliwosc wlaczenia tego, to bylbym jak najbardziej ZA.

_________________
te tam nie pierdol :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 21 cze 2010, o 21:25 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
nie chodzi o kulture, dzieki whisper gracze nie musza czytac co obsy pisza bo wiekszosci graczy to strasznie przeszkadza niezaleznie czy pisza z kultura czy nie, chca tylko widziec bindy a nie rozmowy, gracze maja grac a nie pisac i sobie gadac w trakcie gry z obsami...

myslisz ze ludzie uszanuja innych i nie beda naduzywac tego i zamiast np. pisac na say_team to beda sobie klikac na say? a pewnie jak ktos im zwroci uwage to jeszcze na zlosc beda pisac :D

mysle ze za bardzo kombinujemy, kiedys wlasnie whisper zostalo wprowadzone zeby ulatwic nam zycie a teraz chcecie go wylaczac... bezsensu


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 21 cze 2010, o 21:30 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
slonik
mysle, ze beda pisac na say_team.
Nofake daje możliwości latwiejszej kontroli na serwerach, więc nawet małą karę banika na dzień lub dwa można poskramiać łobuzów.

Pio. No to cool. Daj znać jak włączysz. Czy wyłączysz? Teraz jest whisper on czy off?

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 21 cze 2010, o 21:41 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2007, o 21:25
Posty: 960
Karma: 67
no tak ale czesto jak gram euro i np ktos przez przypadek napisze a ja z przyzwyczajenia patrze na gore i staram sie na szybko przeczytac to przeszkadza w grze ;)

_________________
Umci umci tralalala


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 21 cze 2010, o 22:10 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
jak ludzie beda dostawac bany za takie cos nawet jesli to beda 1-2 dniowe to bedzie nagonka na adminow nofake i milion topikow na fb jaka to im sie krzywda dzieje i jacy admini sa zlosliwi, skorumpowani i sie na kogos uwzieli :D

ok spoko moze sie czepiam (nie denerwowac sie), ale probuje to zrozumiec, tak naprawde po co ma byc widoczne to co pisza obsy? w jakim celu bo nie kumam tego...

w trakcie gry wszyscy ktorzy graja nie maja czasu pisac z obsami (i nie powinni, bo jeszcze tylko tego brakowalo zeby co chwile ktos stawal gdzies w miejscu i cos pisal do obsow, a jak ktos w niego strzeli to jeszcze powyzywa cie od lam ze go walnales bo stal i pisal), malo tego jeszcze to przeszkadza innym grajacym jak cos leci zbytecznego w konsoli i rozprasza... to tak naprawde po co ma byc taka mozliwosc?


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 21 cze 2010, o 22:27 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
dla zabawy urbas, po prostu dla zabawy. i mowie tu o jednym serwie, i poki co - mówię z Pio :wink:
W koncu testy nie? :turn-l:

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 21 cze 2010, o 22:47 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
Tylko jaki sens miałoby to Newash?

Jedyny argument jaki widzę, że w trakcie gry ktoś daje disconnecta z grających i obsy mogą prosić o piknięcie. Nie zawsze widać, że akurat ktoś z teamu dał disca, nie zawsze kapitan wie, że ma akurat captaina.
Myślę jednak, że jakaś opcja odnośnie msg/syg głosowego do cpt, że drużynie ubył jeden gracz byłaby trafniejsza, niż pisanie przez obsów do graczy.

Ostatnio zarzucane było (i Ty też Newash w tym uczestniczyłeś), że nf powstał aby ograniczyć fejkowanie, a nie do innych celów, np. banowania. Teraz wychodzi pomysł łączenia systemu nf z kulturą graczy. Nie żebym się czepiał, ale skoro na początku takie argumenty dajecie, aż razi brak konsekwencji :).

Jeszcze raz mam pytanie co dałoby pisanie do graczy przez obsów w trakcie meczu? ;) Przecież trafi się nawet 1 osoba na tydzień, która zaspamuje konsole. Admin też osoba i 24/dobe nie będzie monitorować serwerów i wlepiać klapsów dla takich osób. Nawet kulturalne pisanie wg mnie jest bezcelowe, bo co pisać do grających? Komentarze do gry? Walić uśmieszki przy fajnych fragach? Jednym będzie to pewnie koło dupy latać, a niektórych zapewne drażnić :P.

NoOffens ale wg mnie taki pomysł to krok w tył. Nic nie przynosi pozytywnego, a może przysporzyć tylko problemów ;).


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 21 cze 2010, o 22:54 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2007, o 21:25
Posty: 960
Karma: 67
"Tylko jaki sens miałoby to Newash?"

"dla zabawy urbas, po prostu dla zabawy."

przeciez napisal...

_________________
Umci umci tralalala


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 21 cze 2010, o 23:16 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
wow neon.. wez zluzuj. mój post jest zagadnięciem adminów serwerów a nie agresywnym forsowaniem jakiejś idei. muszę jednak Ci odpisać, żeby nie było tu zbyt dużo cienia.

chyba nf powstal po to zeby pograc w cywilizowanych warunkach. jesli jestes przeciwko whisper on (off?) to tak jakbys uwazal ze nf nie osiagnal tego celu. Łączenie nf z kulturą graczy to przecież nic nowego. To właśnie było impulsem do stworzenia nf...

Pozwalanie obsom na kontakt z graczami jest czymś o niebo szlachetniejszym i bardziej cywilizowanym niż kneblowanie im ust. I jesli (z czym się zgadzam w 100%) na sewerach bez nf takie coś w dzisiejszych czasach nie jest możliwe, to właśnie na serwerach z nf takie coś byłoby wpuszczeniem świeżego powietrza.

Whisper on (off?) przypomina mi stare dzieje z demek na ds, towarzyskie duele, europejskie serwery, niesamowita atmosfera i właśnie whisper on (off?).

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Testy
PostNapisane: 22 cze 2010, o 00:02 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
Newash ale ja jestem zupełnie wyluzowany :).

Chodzi mi tutaj o fakt, że ostatnio wraz z paroma osobami próbowaliście narzucić, że nf nie został stworzony do banowania i żeby szanować jego główną ideę ...
Zarzuciłem tylko brak konsekwencji w działaniu, bo nagle NF wydaje się pożytecznym środkiem do innych działań czego nie chcieliście wtedy wziąć do siebie.

Zabawa-zabawą, ale na kubuś duel masz taką opcję whisper on/off. Serwery też nie są złe, ale jakoś tłumów nie widać.
Chodzi mi o to, że kultura przede wszystkim, ale niemożliwością jest żeby admin czuwał i w 5sek załatwiał sprawę z kimś, kto nadużyłby głosu na obserwerze.

Piszesz o duelach, ale pomysł chciałbyś wprowadzić na serwer tp. Co innego kiedy gra się duela bez bindów, a co innego tp, kiedy ktoś coś pisze, kiedy jest multum msg w konsoli. Wtedy już nie wiesz, czy może ktoś dał disca i gracze piszą, żeby piknąć, czy może obs wali buźki, pisze do drugiego obsa, bądź też kot czy syn wlazł na klawiaturę.
Taka opcja jedynie na serwerach duelowych miałaby rację bytu, jednak w moim przekonaniu to bezcelowe, bezsensowne i nie niesie nic pozytywnego jak napisałem w poście wyżej.

Jeszcze raz piszę NOŁOFENS! To jest tylko moje zdanie, tak jak Ty wyrażasz swoje.

Fasadin nie pisz głupot, chyba że chcesz zabłysnąć na poważnie :).


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza