[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 18 kwi 2024, o 18:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 18 lut 2010, o 19:56 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
bezsensu, co by to zmienilo i jaki bylby sens robienia nofake? nic by sie nie zmienilo, bo na takich serwerach dalej by fejki graly i tak naprawde nic by sie nie zmienilo. Kto w ogole bedzie zwracal uwage na to ze bedzie mogl byc kapitanem lub nie albo inne jakies duperele. Fejki w tym momencie i tak beda wchodzic, powyzywaja kogos, pograja 1 min, zgina 5 razy na respie i dadza disconnecta... zauthowani gracze i tak nie beda wiedziec z kim graja, bo "a" mu nie powie kim jest... no to super, bedzie jak jest teraz


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 18 lut 2010, o 19:59 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 28 gru 2002, o 20:40
Posty: 769
Lokalizacja: PODJUCHY-GORKI
Karma: 2
$this->bbcode_second_pass_quote('Darus', 'z')ałoz kanal na ircu nofake only invite esports2 zaloz haslo i daj tylko vipom co siedza na kanale oczywiscie zasada jedna gramy tylko na swoich nikach. Masz swoj Nofake w zasadzie bez zadnej dodatkowej roboty. W takiej odsłonie o jakiej ja napisalem Nofake moglby byc na wsyztskich serwerach dlaczego? bo nie bylby narzyucany a kazdy Player gracz chcialby sie z authowac bo? mialby dodatkowe opcje. W taki sposob jak wy zrobicie to bedzie przymus sadzisz ze ktos założy konto bo bedzie chcial grac z elita? predzej zalozy konto bo bedzie chcial grac na dobrym serwerze bez pl czy wysokiego pingu znajac zycie taki nofake pojawi sie na najlepszych serwerach czyli np. aster


W obu przypadkach jakie opisales mamy same plusy. Teraz nie kumam o co walczysz bo najpierw piszesz ze chcesz serwy z nofake ale zeby mozna tam bylo wejsc bez nofake (co totalnie mija sie z celem) a teraz piszesz ze chcesz miec wszystkie serwy z nofake(a nie wierze zeby ci co sie napracuja nad nofake zgodzili sie na to zeby mozna bylo wejsc na serwer nofake bez nofake - absurd).
_________________
dmC|Ble


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 18 lut 2010, o 20:01 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
bezsensu to jest blokowanie komus wchodzenia na serwer bo sie komus nie spodoba przy weryfikacji itp robicie q2 dla vipow bo tak to mozna nazwac. No zgadza sie chce zeby byly wszyskie serwery nofake ale nie na takej zasadzie jak tu piszecie ze musi byc i koniec inaczej nie wejdziesz na serwer. Zrobcie sobie takiego nOfake na belarze i se tam grajcie "elita"


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 18 lut 2010, o 20:42 
Przyczajony

Dołączył(a): 3 cze 2005, o 13:35
Posty: 54
Lokalizacja: Radom
Karma: 6
Darku , ale to bedzie chyba jedyny sposob na pozbycie sie chamstwa z serwerow i takiego typu (gine 5x na respie to daje disconnecta, wejde pod innym nikiem to mnie pikna) Taka troche dyktatura , ale co zmieni fakt ze beda authy dla tych co chca? co da ze ja , hamster ,kk czy ktos bedziemy mieli cos takiego wszystko pieknie cacy, wejdzie "a" i pusci wiązanke hamsterowi. "PROGRAM" nofake to nie tylko to zeby wiedziec z kim sie gra , ale tez z tym zeby byla jakas kultura w tym coraz wiekszym bagnie.

_________________
Byrwi


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 18 lut 2010, o 20:42 
Mlodziezowy

Dołączył(a): 24 lis 2007, o 20:56
Posty: 342
Karma: 65
A ja mam inny trochę pomysł - nofake na wszystkich serwerach (lub prawie wszystkich), ale gracze zauthowani by mieli w stosunku do "literek" prawa admina (możliwy kick z obu drużyn, kick z serwa,ban). Taka tylko luźna refleksja;)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 18 lut 2010, o 20:54 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
No dokladnie caly czas o tym mowie paputek gracze z authowani mieli by wieksze prawa. np nie zauthowanym co 2 minuty konsola wyswietalala by komunikat " jestes niezarejstrowany jesli chcesz to zmienic wejdz tam i tam i zrob trele morele" A nie tak jak wy chcecie ze wpierw musze sie zarejstrowac pozniej ktos musi zweryfikowac moj nick oczywiscie musi przejsc weryfikacje pomsylnie bo inaczej nie pogram se w q2 chyba ze na DM lub zagranica. W takiej postaci nofake o ktorym wy mowicie moze byc przyslowiowym gwozdziem do trumny q2.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 18 lut 2010, o 21:06 
Kozak

Dołączył(a): 15 cze 2002, o 09:03
Posty: 1235
Karma: 9
Darus, z tego co widze, to chyba czesto grasz na fejkach , poza tym piszesz tak bez sensu, ze juz nie wiem o czym... i o co tak naprawdę Ci chodzi
Powody tworzenia nofake sa w pierwszych kilku postach, wes sobie je poczytaj kilka razy.
Jakby mialo byc tak jak Ty chcesz, to rownie dobrze mogloby tego nofake'a nie byc.
czyli ze tak pozwole sobie zacytowac Kolta "BEZ SENSU"

_________________
pozdr Qiub


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 18 lut 2010, o 21:18 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
scena nasza jest tak gigantyczna ze rzeczywiscie to jest problem, powiedzmy 150 graczy, podajesz swoj nick, mail, ewentualnie tag, na maila ci przyjdzie gotowa linijka do wklejenia w cfg z unique_id, z wiekszoscia graczy weryfikacja to wlasciwie formalnosc bo przeciez przy takiej scenie wiekszosc sie zna, wiec wiekszosc bedzie od reki zaakceptowana, poswiecisz temu jakies 30s i masz na cale zycie spokoj i mozesz grac, rzeczywiscie strasznie to skomplikowane i męka straszna zeby dostac konto.... :O

poza tym to ty sie upierasz zeby to wszedzie bylo i wtedy mozna sobie pograc tylko bez konta na dm i zagranica, przeciez jest duzo serwerow, na kazdym serwie (chodzi mi o maszyne) stoi po kilka serwerow na tym samym ip, wiec gadanie ze serwery beda tylko dla vipow... eh, ludzie z kontami beda mogli wszedzie grac, bez konta beda miec o kilka serwerow mniej do dyspozycji, co wlasnie bedzie napewno wieksza motywacja zeby poswiecic 30s na zalozenie konta i moc pograc wszedzie i zrezygnowac z fejkowania niz jakis komunikaty w konsoli i jakies inne glupoty

w ligach plq2 itd to tez bedzie duze ulatwnienie dla organizatorow bo latwiej beda mogli kontrolowac fejkow...

jakby bylo to na wszystkich serwerach nie mialbym nic przeciwko ale wiem ze takie cos raczej nie przejdzie wiec wole zeby chocby nawet 3 serwery staly tylko z nofake, i jak raz na ruski czas wlacze q2 to wchodze sobie na 1 z tych 3 serwerow i wiem ze przynajmniej zagram w normalnej atmosferze i caly mecz, a nie ze kazdy mecz po 2min sie konczy bo ludzie daja disca, trace tylko chwilke czasu jaka moglem przeznaczyc q2 i tylko sie wkurwiam

jakis nofake ze niby jakies dodatkowe opcje itd... to juz nic nie ma wspolnego z przeznaczeniem jakie zaklada projekt nofake, to predzej by mozna to nazwac jakies konta PREMIUM albo cos....


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 18 lut 2010, o 21:55 
Cukierkowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2005, o 20:57
Posty: 185
Lokalizacja: : O
Karma: 25
Pewnie zostane zlinczowany za to co napisze przez wielkich "wszechwiedzacych" sceny i tych co wyzej sraja niz dupe mają :) ale do rzeczy...

Sama idea nofake mi si bardzo podoba, lecz jest nie do przyjecia w takiej formie jaką aktualnie lobbujecie.
Problem polega na tym, ze taki pan Kowalski natrafafiajac na zenkowego q2, sciagą go i moze odrazu grac.... czym wiecej"formalnosci" tym mniejszy zapał ludzi :) kiedy idea nofake wejdzie w zycie ( tak, wiem wiem ze NA POCZATKU ma byc na kilku serwerach) taki Kowalski gdy w koncu sciagnie q2 i zobaczy komunikat ze musi sie gdzies jeszce rejstrowac moze go to skutecznie zniechecic. PIsze to z wlasnego doswiadczenia i babraniem sie z tymi wszystkimi punkbusterami w q3 :D
Co do chamstwa na serwach, to doswiadczam go i tak o wiele mniej niz jeszcze pare lat temu... a jesli wystepuje to chyba po cos są Ci nowo mianowani admini co nie ?:) Poza tym to, ostatnio chamstwa doswiadczam od realnickow nie od fejczorów.
Ogolnie to Darusia pomysł wydaje sie najciekawszy. POZDRO :)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 18 lut 2010, o 22:18 
Czarnuch o_O
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 cze 2003, o 13:26
Posty: 767
Lokalizacja: RZ
Karma: 79
Wydaje mi sie, ze jezeli taki "Kowalski" ma na tyle zapału i udaje mu sie trafic na zenkową stronkę, to przeciez mozna na niej umiescic dosc wyrazne INFO z instrukcja jak zagrac online (albo obok pobieranego pliku, albo w innym widocznym miejscu)a pozniej, zeby wypelnic formularz rejestracyjny i wkleic odpowiednia linijke o cfg nie trzeba posiadac SUPER MOCY ;F


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 18 lut 2010, o 22:25 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 28 gru 2002, o 20:40
Posty: 769
Lokalizacja: PODJUCHY-GORKI
Karma: 2
Nie rozumiem dlaczego robicie z ludzi takich kretynow zeby nie potrafili sobie zarejestrowac konta. To ze darus tak pisze to jestem w stanie zrozumiec bo on prowadzac tyle lat plq2 ma zboczenie zawodowe ale innych nie kumam.

Mam nadzieje ze tworcy nofake'a nie pojda tym tokiem myslenia co darus i szanujac swoja prace nie dopuszcza do tego zeby na serwy z nofake mozna bylo wejsc bez nofake'a.

_________________
dmC|Ble


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 18 lut 2010, o 22:44 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
ile tych nowych 'kowalskich' jest w q2... przeciez ta gra ma ponad 12 lat, ludzi nie bedzie przybywac czy bedzie nofake czy tez go nie bedzie, jak naprawde ktos sie zdecyduje grac w q2 to nie poprzez zenkowa strona znaleziona w googlach, jedyni ludzie moga przyjsc z "polecenia" czyli kumpel kumpla go namowil czy cos...

bez kitu byscie cos lepszego wymyslili, po prostu napiszcie ze nie wyobrazacie sobie gry bez fejka, bo np. koledzy beda mnie wytykac palcem ze gram caly dzien, ze nie chce zeby widzieli jak lamie, zebym mogl powyzywac wszystkich na serwie, ze jak bede mial chujowego respa to dal disca... itd itd


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 18 lut 2010, o 22:45 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
Przytoczę jeden przykład jak ludzie idą po najniższej lini oporu. Mamy zapisy do ligi insta co roku w newsie informacyjnym przypominamy aby niezakładac nowych klanow jesli takie juz istnieja bo pozniej w bazie danych roni sie bałagan i jest trudno znalez odpowiedni klan. w tym roku czwarty raz klan sMr startuje w rozgrywkach insta no i mamy czwarty klan sMr w bazie danych bo? łatwiej bylo zalozyc nowy klan i wpisac ludzi niz edytowac stary sklad badz skontaktowac sie adminem ligi. Jak po pewnym czasie wprowadzicie tak nofake na wszystkie serwery a jest taka mozliwosc niektorym latwoej bedzie wykasowadc q2 badz isc na serwer zagraniczny grac niz resjstrowac sie.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 18 lut 2010, o 22:49 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2005, o 17:49
Posty: 1028
Karma: 49
no to jebać ich slonik


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 18 lut 2010, o 22:49 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
darus ale co ma piernik do wiatraka... keya dostajesz raz 4ever, a nie ze musisz go wymieniac co sezon ligowy


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 18 lut 2010, o 22:59 
Cukierkowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2005, o 20:57
Posty: 185
Lokalizacja: : O
Karma: 25
MImo wszystko troche nowych twarzy sie pojawia, a prywatnie nie grywam na fejku ;)
MAm pewien pomysł by nakłonic nowych ludzi do gry i takich Kowalskich moze byc wiecej ... ale zajme sie tym jak wroce z urlopu :) czesc


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 18 lut 2010, o 23:07 
Przyczajony

Dołączył(a): 19 lis 2009, o 16:12
Posty: 51
Karma: 3
Kolt najlepiej załóż wszystkim teczki ojcze narodu, zawsze miałeś zapędy.. :D Trochę wiary w ludzi! Nie możesz wszystkich traktować jak wrogów, spójrz na Kaczyńskiego, dobrze na tym nie wychodzi...

obowiązkowy antifake z autoryzacją konta na zasadzie "jak Cie znamy i lubimy to dostaniesz konto a jak nam się coś nie spodoba to zabierzemy" vote no.

I'm done.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 19 lut 2010, o 03:04 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
Proponowałbym co poniektórym nie atakować poszczególnych osób a zająć się tematem.

A co do tematu
$this->bbcode_second_pass_quote('rsn', '
')Problem polega na tym, ze taki pan Kowalski natrafafiajac na zenkowego q2, sciagą go i moze odrazu grac.... czym wiecej"formalnosci" tym mniejszy zapał ludzi :) kiedy idea nofake wejdzie w zycie ( tak, wiem wiem ze NA POCZATKU ma byc na kilku serwerach) taki Kowalski gdy w koncu sciagnie q2 i zobaczy komunikat ze musi sie gdzies jeszce rejstrowac moze go to skutecznie zniechecic. PIsze to z wlasnego doswiadczenia i babraniem sie z tymi wszystkimi punkbusterami w q3 :D


No super, ale powiedz mi raz jeszcze (piszę po raz 3ci) czy problem z przejścia na ac, gdzie musisz uaktualniać uploaderem kłejka sprawia Ci problem. Ja miałem znajomego z win98, dużo takich osób było z tym system (aK|kazmi?) i NIE MOGLI oni sobie pograć w tą grę poza serwerem telebank i belar wtedy. Czyli właściwie jeśli ktoś chciał duela zagrać to mógł o 3 nad ranem, kiedy właśnie te serwery MOGŁY się zwolnić.
Robicie z igły widły, a z ludzi idiotów.

Rsn, jeśli załatwiasz ludzi na bank zwracają się do Ciebie i Ty im pomagasz zrobić q2 do stanu używalności - tak wyglądają nowi gracze (znajomi, znajomi znajomych). Nie wiem czy kojarzycie różne fejki, większość to gracze plq2, a nieliczni to np. inni gracze (pozdrawiam =HCK=Maniek!). Nasz stary przyjaciel grając w cs-a zasponsorował serwer Throne i luźno urządził chłopakom z cs serwer q2 do grania turnieju. Czy jeśli trzeba by było się zarejestrować byłby problem? Nie sądzę. Sam Maniek mówił mi, że osobiście śledzi scenę na bieżąco, ogląda demka w miarę możliwości i przyznał, że poziom jest zupełnie inny niż za jego czasów, a on sam musiałby na prawdę dużo poświęcić czasu żeby wrócić do przyzwoitego poziomu.
Nie mówcie zatem o początkujących-nierozgarniętych.

Co do tego gdzie ktoś napisał odnośnie adminów.
Posiadam takowego, którego mieć nie chciałem. Dla mnie to żadna różnica, bo posiadałem już nieimiennego z plq2. Wymagacie czego? Banowania? Pamiętajcie, że posiadanie to obowiązek, a najlepiej wywiąże się ten, który nie będzie go używał. Ja za chamstwo totalne i to nie tylko w stosunku do mnie zbanowałem kogoś (fejka), screeny wylądowały na fb i dobrze. Znaleźli się wojownicy i przodownicy ich którzy zarzucili, że używanie admina plq2 nie było celowe. Zgodzę się z tym, teraz wy napiszcie co powinienem zrobić w tamtym momencie i komu powinno zależeć na grze w kulturalnej i miłej atmosferze. Dodam od siebie, że od jakiegoś czasu w ogóle nie grywam pikapów. Domyślcie się dlaczego.

PS. sorki za błędy (%%%).

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 19 lut 2010, o 04:40 
Cukierkowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2005, o 20:57
Posty: 185
Lokalizacja: : O
Karma: 25
A dlaczego ty wracasz do tego ac, typ sciaga q2 z zenka stronki, wchodzi na serwer wywala go, wyskakuje mu komunikat ze musi updejta zrobic, i klika ikone obok.... wsio, głupi by to zrobił.
Nie wszyscy mają checi na jakies rejstracje, No ale coz robcie jak chcecie... sam pomysł jak juz mowiłem podoba mi sie, tylko niestety to z czasem moze dobic starego kłejka.
Dobra koncze bo przez neona spoznie sie na pociag o.O
Wam tez radze sie troche chill outować ; )


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 19 lut 2010, o 10:03 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:53
Posty: 5731
Lokalizacja: znienacka
Karma: 272
Hm,
duzo napisane o nowych graczach itp. Jezeli ktos jest faktycznie nowy, to powinien isc na Coolnet DM i tam nie powinno byc nofejka. Jezeli ktos wraca po latach, to na pewno kogos zna/znal i sobie konto zalozy.

Zalety:
1. Wieksza kultura na serwerach. Bo wiadomo, ze kazdy wie kim on jest i pozniej moze miec problemy z graniem.
2. Bedzie mniej disconnectow z tego samego powodu co wyzej. Jezeli ktos notorycznie sie rozlacza w trakcie gry to bedzie rzadziej pikany. Dotychczasowa zmiana nicka nie wchodzi w gre.
3. Kazdy bedzie wiedzial z kim gra. Tym sposobem nie bede wchodzil na serwer widzac ze siedzi tam Pan Gabka i czeka na 1/1. bo wiem ze nie bedzie z nim sensu grac. Z tego samego powodu lubie grac ligi - wiem z kim gram i czego moge sie spodziewac. Fejk czesto moze ze mna wygrac, bo podchodze z nonszalancja a potem sie okazuje, ze to jakis maniak na fejku ;). Gra moglaby byc ciekawsza, gdybym wiedzial z kim gram.
4. Scena sie bardziej zzyje, bedziesz wiedzial z kim lubisz grac a z kim nie. IMO mniej przekretow, a za wh i inne sruty bedzie mozna kolesiowi jednym klikiem zabronic gry na wszystkich serwerach z nofakiem.
5. Brak playerow, ktorzy nie wiedza jak sie "dolonczyc". Niech sie ucza na DM - i dobrze!

Minusy:
1. 30s dodatkowej roboty dla ludzi aktywnych i ciut wiecej roboty dla ludzi wracajacych po latach

_________________
The computer is your friend. Trust the computer.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza