[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 28 mar 2024, o 18:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 30 mar 2010, o 20:46 
Slaby koles
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2003, o 22:06
Posty: 9
Lokalizacja: wypizduwek
Karma: 0
$this->bbcode_second_pass_quote('fasadinek', '
')Jak bym chcial zagrac ze znajomym ktory nie gra w q2 i nie jest aktywny na scenie (kiedys byl, ale i tak malo) to musi placic 9 zl?

nie, swiadczysz za niego jako gracz z kodem, on dostaje darmowy, jak cos odpierdzieli na czitach to jedyna szansa zeby sie "nawrocic" to nowy numer + 9zl sms
_________________
---
...


Ostatnio edytowano 30 mar 2010, o 20:50 przez Mawq, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 30 mar 2010, o 20:47 
Mroczny

Dołączył(a): 20 mar 2005, o 19:17
Posty: 530
Lokalizacja: Białystok
Karma: 18
Płacić za q2 ?! Sorry, ale głupszego pomysłu dawno nie słyszałem.
Oczywiście no ofens ;)

_________________
te tam nie pierdol :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 30 mar 2010, o 21:00 
Slaby koles
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2003, o 22:06
Posty: 9
Lokalizacja: wypizduwek
Karma: 0
$this->bbcode_second_pass_quote('P!o', 'P')łacić za q2 ?! Sorry, ale głupszego pomysłu dawno nie słyszałem.
Oczywiście no ofens ;)


Nie placisz za q2, kod masz za darmo jako ze jestes z forum / zna Cie inny gracz ktory ma kod / ktos moze poswiadczyc ze Ty to Ty.

Zastanawiam sie czy zamiast banowac dziesiatki dynaminczych ip i zakladac multikonta dla tego samego usera nie lepiej polaczyc konto na zasadzie: numer komorkowy - kod autoryzacyjny. Numer telefonu oczywiscie w md5() wrzucony, zeby nie bylo mozliwosci odczytania.

Jak delikwent zostalby przylapany na czitowaniu to dostaje bana na komplet: nr koma + kod autoryzacyjny. Zeby zagrac musi wyslac premium SMS a wtedy kod przyjdzie mu na nowego koma.

Zaletami takiego systemu są:
+ mniej obowiazkow z zakladaniem kolejnego konta dla fejka
+ mniej multikont (bariera kolejnego wejscia to w najtanszej opcji starter + 9 pln na koncie)
+ mniej osob czitujacych, jednak po kieszeni boli najbardziej
+ mozliwosc "nawrocenia" - bana dostaje sie na komplet: kom + kod
+ realizacja pomyslu to w 90 % dlubanie w php a nie w kodzie noFejka

Minusy:
- troche fejkow/czitow moze uciec ze sceny
- harven wiecej musi skrobnac

Jak glupi pomysl to juz sie nie odzywam w temacie ;)
_________________
---
...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 30 mar 2010, o 21:48 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2007, o 21:25
Posty: 960
Karma: 67
sam pomysl nawrocenia cheata jest zly. Dlaczego? bo ludzie nie zrozumieja, Ci ktorzy nie potrafia sie bawic to sie nie naucza. Prosty przyklad. ABC ;)

_________________
Umci umci tralalala


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 31 mar 2010, o 00:07 
Fajny

Dołączył(a): 9 kwi 2005, o 21:25
Posty: 878
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 33
TAK! ja jestem ZA! Ale tylko jeśli kasa leci na moje konto...




jak to się mówi w whitestoku podobno- żal.pl


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 2 kwi 2010, o 14:25 
Slaby koles
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2004, o 21:36
Posty: 19
Lokalizacja: Wroc
Karma: 0
Z tego co wiem, za samo utrzymanie numeru np: 6666 płaci się ogromne kwoty, już nie wspomnę o prowizji bo wynosi ona czasami aż 85% z wartości wysłanego sms'a.

_________________
Yes I don't...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 3 kwi 2010, o 09:18 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
nie trzeba nic placic za taka usluge z sms (chyba ze ktos chce miec wlasny unikalny numer pod ktory sa wysylane sms), ale mozna skorzystac chocby z dotpay gdzie sa uslugi premium (oczywiscie z takiego sms dostaje sie ok 30% kwoty, ale to nie chodzi akurat w tym przypadku zeby ktos zarabial na tym)

ale ogolnie pomysl jest chyba troche bezsensu, taki fejk czy cheater jak zostanie zbanowany, kupi zestaw aktywacyjny jakiegos tak-taka czy innego gowna za 9zl, wysle sms i moze dalej fejkowac / cheatowac, nie bedzie to sprawiedliwe bo dla ludzi ktorzy sa przy kasie beda srac na to, bo bez problemu moga wydac taka kwote co jakis czas zeby sobie pograc i powkurzac innych, mysle ze w zaden sposob to nie ograniczy ilosc fejkow i cheterow a za to moze zniechecic do gry inne uczciwe osoby

i tez nie jestem za powrotami cheterow, oczywiscie mozna dac komus szanse, ale po okresie na ktory ban zostal dany czyli np. rok czasu, a nie do momentu kiedy wyda kilka zł

p.s. po co chcesz szyfrowac numer tel. ktory i tak tylko bedzie znal wlasciciel tel i osoby ktore zajmuja sie nofake, osoba z nofake i tak bedzie znala numer tel. nawet jak bedzie zaszyfrowane, pomijam juz to ze rozszyfrowanie md5 to tez nie jest duzy problem, a jesli nawet bedzie uzyte jakies skomplikowane szyfrowanie to i tak nic sie nie zmieni bo nadal numer tel. beda znaly te same osoby czyli autorzy nofake (ktorzy beda znac metode szyfrowania) i osoba wysylajaca sms wiec bedzie tak samo jakby ten numer byl jawny


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 11 kwi 2010, o 18:49 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
jak tam NF ?

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 13 kwi 2010, o 09:36 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:53
Posty: 5731
Lokalizacja: znienacka
Karma: 272
opracowane zostalo zabezpieczenie uniemozliwiajace podsluch informacji wymienianych miedzy modem a serwerem NF (aby uniemozliwic przejecie czyichs ID posiadajac serwer z wtyczka). teraz trzeba to zaimplementowac i wtedy bedzie gotowy do testow a nastepnie wrzucenia na serwery.

_________________
The computer is your friend. Trust the computer.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 13 kwi 2010, o 10:04 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
Neveride moja prośba jest taka. Wiedząc, że naprawdę dużo osób czeka na NF w miarę możliwości dajcie z siebie wszystko i jak najszybciej zarzućcie to na serwery. Na początku tak jak było przewidziane na część (mam nadzieję, że astery, esportsy chociaż).

Czekamy na znormalnienie q2 zatem ...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 13 kwi 2010, o 12:42 
Mroczny

Dołączył(a): 20 mar 2005, o 19:17
Posty: 530
Lokalizacja: Białystok
Karma: 18
Znormalizowanie q2 bedzie wtedy, jak R1ch zablokuje wh :/

_________________
te tam nie pierdol :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 13 kwi 2010, o 12:44 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
Tyle, że nie da się zablokować wszystkich plików dll źródłowych wh. Każdy może napisać od podstaw swojego dll, którego nie będzie na liście jak mniemam.

Może da się odwrotnie - stworzyć dany plik źródłowy, który będzie sprawdzany przy starcie i KAŻDY INNY BĄDŹ ZMODYFIKOWANY będzie równoznaczny z tym, że jest to czit.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 14 kwi 2010, o 10:07 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:53
Posty: 5731
Lokalizacja: znienacka
Karma: 272
Ricz pierdoli. Nie mam logow, ale z tego co pamietam mowil on:
1. Nie moze zablokowac wszystkich dllek bo sa programy, ktore nie sa czitem a ingeruja w dll (np. Fraps)
2. Anticheat jest ladowany po zaladowaniu dllek przez gre, wiec sprawdzanie hashy zaladowanych dllek jest niemozliwe.

Moje kontrargumenty:
1. Kto gra w Q2 z wlaczonym Frapsem lub czyms podobnym? Jak chcesz sobie zmierzyc fpsy, lub zrzucic avi to odpalasz demo i nie masz problemu, bo AC jest wylaczony...Zablokowac mozliwosc uzywania czegos takiego na serwerach z AC i nikomu nie bedzie z tym zle!
2. Tego nie rozumiem za bardzo. Skoro wie ze zaladowany jest wh.dll to swobodnie moze zaimplementowac w kliencie policzenie hasha z tego pliku. Nastepnie kazdy plik, ktorego hash jest rozny od opengl32.dll lub r1gl.dll nalezy uznac za cheat i kopac.

Jednak rozmawiac sie z nim nie da. Pisalem do niego ok. 20 razy, a tylko raz udalo mi sie z nim porozmawiac. On jest uparty, ma swoje wizje i jest zamkniety na to co mysla inni. Gdyby robil AC dla nas to juz dawno wzialby nasze prosby pod uwage. A moze po prostu, mimo ze widzi, ze jest to dobre rozwiazanie, to nie chce mu sie tego implementowac, bo ma juz dosc?

Chyba u niego nic nie wskoramy i bedzie jak jest..

EDIT:

pomyslalem chwile i chyba rozumiem o co mu chodzi (choc pewnosci nie mam). sa programy ktore ingeruja w dll w pamieci. Czyli laduje oryginalny r1gl.dll do pamieci a inny program ingeruje w instrukcje, ktore juz tam sa. Sam hash dllki jest ten sam. Niestety nie moze kopac ze wzgledu na inne dllki tam rezydujace, gdyz moga to byc antyvirusy, komunikatory i inne programy, ktorych uzywacie (nie chcielibyscie przeciez zeby odpalajac q2 zamykalo wam wszystko inne). dlatego tez, musi wiedziec co zamyka...pewnie mozna by napisac jakas heurystyke, ktora rozopoznawalaby cheaty od innych programow, ale jest to zbyt duzo roboty i rozumiem, ze nie chce mu sie tego robic...nie wiem czy jest to poprawne myslenie, bo nie wiem dokladnie jak ten jego AC dziala, ale staram sie jakos wytlumaczyc myslenie R1CHa..

_________________
The computer is your friend. Trust the computer.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 15 kwi 2010, o 08:39 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:53
Posty: 5731
Lokalizacja: znienacka
Karma: 272
http://www.fajnyboard.planetquake.pl/vi ... 85#p212785

_________________
The computer is your friend. Trust the computer.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 15 kwi 2010, o 19:57 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('neveride', 'o')pracowane zostalo zabezpieczenie uniemozliwiajace podsluch informacji wymienianych miedzy modem a serwerem NF (aby uniemozliwic przejecie czyichs ID posiadajac serwer z wtyczka). teraz trzeba to zaimplementowac i wtedy bedzie gotowy do testow a nastepnie wrzucenia na serwery.

jak mnieman znow czekamy na harvena ?
Spoiler:
trzeba mu bedzie psotawic piwo za NF jak i tdm.

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 27 kwi 2010, o 16:02 
Glowny programista polskiej sceny q2
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2003, o 20:49
Posty: 501
Lokalizacja: Krak
Karma: 24
O tak, gingersa prosze ;) moze byc tez biala czekolada marki Goplana.

A tak powaznie to zrobie tylko musze przemoc lenia.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 20 maja 2010, o 21:03 
Glowny programista polskiej sceny q2
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2003, o 20:49
Posty: 501
Lokalizacja: Krak
Karma: 24
Moze potestowac NF, wiecej info na #nofake


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 28 maja 2010, o 18:44 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 18:47
Posty: 1966
Lokalizacja: Grajewo
Karma: 30
fajnie by bylo jak byscie dodali jakas friendliste np dla klanow cos ala blizzardowe rozwiazanie czy quakelive[?]
w konsoli pojawialoby sie Your FRIEND is online and playing XXX itp.
mysle ze nie byloby duzo roboty to zaimplementowac skoro juz prawie wszystko macie[?]


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Antyfejk w TDM
PostNapisane: 6 cze 2010, o 14:15 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
Moj post zaginąl w kłotni w innym topiku wiec tutaj go tez wkleje.

$this->bbcode_second_pass_quote('Darus', '
')
Jak już pisałem wcześniej bedzie wprowadzany NF. Devloperzy nf z tego co wiem zrzekaja sie władzy nad tym projektem beda tylko pomoca techniczna itp. Zostali wybrani admini NOFAKE Pio i Executor (moim zdaniem za mało) powinna byc co najmniej jeszcze jedna osoba, oraz z 2 osoby które sie znaja na haxach wiedza jak wylapac w demku hax itp. Nie mowie zeby dac im adminy na NF ale taki dem dobrze wie jak znalez w demku bota. Moglbybyc w ekipie NF jako konsultant i pomoc dla Pio i exe gdyby trzeba bylo przeswietlać jakiegos gracza.

Dobrze bylo by rodzielić adminow serwerow ktorzy pilnuja porzadkow i adminow NF.

[12:35] <danka> bo bezsensu, zeby nf zajmowaly sie osoby z adminami

Ja tez jestem z Tym podejmujesz sie jednego stanowiska musisz zrezygnowac z drugiego. Tak jak w polityce.
To zapobiega debilnych wypowiedzi ze ktos ma parcie na wladzę itp
Pozatym mielibysmy dwie osobne instytucje pilnujacej porządku, mniej błedów, mniej prywaty. Taki system by usprawnił nasza scene.
Z jednej strony admini serwerów ktorzy pilnuja poarzadków na serwerach daja np. tymczasowe bany za zle zachowanie
Z drugiej admin NF ktorzy zajmuja sie lapaniem cziterow zbieraniem dowodow studiowaniem podejrzanych demek.
Oczywiscie powinna byc jakas wspolpraca miedzy tymi dwoma instytucjami.



Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza