[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 28 mar 2024, o 13:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 180 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 20 gru 2009, o 22:23 
Slaby koles

Dołączył(a): 19 gru 2009, o 19:24
Posty: 24
Karma: 0
$this->bbcode_second_pass_quote('', 't')echy moga byc, przy grapplu zbyt duza przewaga ctfcow ;]


Mozliwe ale dla was te mape nawet po przerobce to chleb powszedni , dla mnie FC gdzie uzywam grapple non stop nie jest wcale takie latwe wyczuc mape. Myslisz ze grapple tworzy az taka duza przewage ? Poza tym nie kazdy z ctf potrafi poslugwac sie z grapple.

$this->bbcode_second_pass_quote('', 'B')rak grappla i techów wynika w głównej mierze z tego, że nie wierzę, że jakiś znaczny procent graczy będzie miał ochotę wchodzić do swojego cfg i dodawać użycie grappla, czy dropy techów (tym bardziej, że niektórzy nie mają jeszcze dropa bfg czy ps).

lol to naprawde jest powod zeby go nie bylo , bo po co marnowac czas zeby zobic bindy ktore zajmuja 5sek. bfg w ctf ?!?!?!?! WTF!!!!! dobrze sie czujecie ?:D

$this->bbcode_second_pass_quote('', 'J')a gralem w ctf w fear, troche w q4, fajnie sie klikalo, w q2 nie chcialo mi sie wlasnie tez po czesci przez grapple itd ktore moim zdaniem jest troche z dupy jak na gre tego typu Zaraz mnie ctf-owcy pojada za to, ale takie moje tylko zdanie:P Techy sa ok.

kazdy ma swoje zdanie ;] niby dlaczego mam Cie wyklinac lub tp ? Kazdy ma swoja wizje .

Juz lepiej zeby bylo grapple a bez techow. Bo po co techy skoro nie ma grapple naprawde sprobujcie pograc gdziekolwiek nawet z botami i uzyjcie grapple wtedy zobaczycie o ile dynamiczniej wszytko dziala. Z bazy do quada nie wychodzi sie 30sek wczesniej tylko 5 a przez te 25sek mozna dobrze sie napakowac ( ps + arm ) zlapac pare broni uzbroic sie i przy okazji obeznac gdzie kto jest !

btw. Polecam obejrzec jakiekolwiek demko z ctf i zobaczycie jak dynamicznie wszystko wyglada i dlaczego CTF w Q2 jest tak unikalny i dlaczego tak bronimy naszych idei. Pozdrawiam

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 20 gru 2009, o 23:03 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2005, o 13:53
Posty: 3550
Karma: 140
ale grapple dla ctf'cow daje zbyt duza przewage w poruszaniu sie. Popatrz na to w miare obiektywnie. Skoro napisales, ze niektorzy ctf'wcy nie potrafia korzystac z haka to co dopiero ludzie z tdma...

_________________
#czesc


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 20 gru 2009, o 23:19 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
matrix widocznie to jest dla wielu osob problem zbindowac sobie grapple i go uzywac skoro ctf umarl. Zreszta po co robic ten projekt skoro bedzie to samo co bylo czyli nie bedzie nic bo nikt nie gra w to juz? Tak jak juz pisalem gralem na roznych innych platformach w ctf (bo lubilem go bardziej niz zwyklego tdm) i na zadnej nie bylo czegos w stylu grapple a mimo ze q2 jest mi najblizsze to do ctf w q2 akurat jakos nigdy nie moglem sie przekonac (kiedys probowalem, ale wlasnie mnie strasznie irytowal ten grapple).

Wierze Ci ze ctf w q2 jest unikalny i ze ctfowcy bronia tych idei tylko co z tego skoro tak na dobra sprawe juz nikt praktycznie w to nie gra, a skoro ludzie zaczeli by w to grac gdyby wlasnie nie bylo tej unikalnosci, to chyba lepiej zeby bylo nieunikalne ale zeby istnialo niz bylo unikalne i by nie istnialo, czy sie myle?

Tak jak pisalem wczesniej i tak jak slusznie newash zauwazyl nie ma sensu robic tego projektu skoro bedzie praktycznie to samo. Jesli bedzie grapple to ja np. juz mowie teraz ze nawet tego nie zalacze zeby zobaczyc, i nie chodzi juz tylko o to ze trzeba zbindowac i sie nauczyc to obslugiwac, dla mnie grapple po prostu jest z dupy i tyle, ale to jest tylko moje zdanie.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 20 gru 2009, o 23:33 
Slaby koles

Dołączył(a): 19 gru 2009, o 19:24
Posty: 24
Karma: 0
aha no spoko to teraz powiedz mi co to ma wspolnego z ctf z q2 ? Znam ludzi z tdm ktorzy grali w ctf ( bogi , cegla ) nie uzywajac grapple siali spustoszenie. Wasz skill naprawde jest pozadny i teraz jaka ma szanse osoba z ctf wyniesc flage skoro naszym sposobem jest grapple ?

Newash napisal ze to projekt z mysla o polaczeniu tych 2 scen a wyjdzie na to ze ludzie z tdm beda tylko w to grac.
Ktos napisal to dodamy techy ale bez grapple , spoko ok. To teraz kolego wynies flage jesli na obronie stanie taki puri z ampa ( 2x demage ) powodzenia zycze. Dlatego istenie techow bez grapple jest bez sensu.

Mowisz ze starales sie pograc w ctf i Ci sie nie bardzo spodobalo bo jest tam grapple , a w innych grach jest fajnie. Wychodzi na to ze poszedles na latwizne , ludzie z ctf duzo czasu poswiecili zeby opanowac ta bron a i tak nie kazdemu sie udalo.


$this->bbcode_second_pass_quote('', 'Z')reszta po co robic ten projekt skoro bedzie to samo co bylo czyli nie bedzie nic bo nikt nie gra w to juz?


Tez sie zastanawiam , skoro tylko ludzie z tdm beda w niego grali.

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 20 gru 2009, o 23:40 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2007, o 21:25
Posty: 960
Karma: 67
matrix, skoro tak Ci sie podoba ctf to go wsrzes i uzbieraj ludzi.

CTF calkowicie umarl, wiec nei ma sensu robic go jeszcze raz bo bedzie powtorka z rozrywki czyli 3-6 miesiecy i znowu upadnie. Osobiscie nie nawidze grapple, jezeli mialbybyc to ja na pewno w ten mod nie zagram.

Newash. Moge byc testerem tylko takze moim zdaniem ktos bardziej ogarniety (doddy, dem, chrom, vacek czy ktos ze sceny ctf) powiniein byc takze ;]

Domination. ZAJEBISTA sprawa ;] jestem jak najbardziej za a nawet bardziej niz UNIctf ;] ale jezeli nie bedzie na pewno w UNI zagram ;]

_________________
Umci umci tralalala


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 20 gru 2009, o 23:56 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
no to SPOKO matrix, mowisz o polaczeniu scen ctf i tdm, to skoro bedzie w nim grapple to czym on bedzie sie roznil od ctf normalnego ?:O Wiec zadaj sobie pytanie po co robic ten projekt skoro beda grali w to tylko ludzie z ctf, lol. My z tdm bedziemy sie uczyli uzywac grapple, poznawac techy, poznawac mapy, uczyc sie teamplaya w ctf / taktyki itd., a wy co ?:D jaka dla was bedzie nowosc w tym wszystkim? Badz chociaz troszeczke obiektywny.

Ide na latwizne?:P To ze mam zdanie takie na temat grapple to znaczy ze ide na latwizne? Skoro na innych platformach tego nie ma a ludzie w to graja to chyba o czyms swiadczy, bynajmniej nie dlatego ze ida na latwizne. A nawet jesli ida to co?:P Przynajmniej beda grali...

W jednym poscie piszesz ze grapple wcale nie robi zadnej wiekszej przewagi nad ludzmi ktorzy nie beda tego uzywac lub nie beda umieli tego opanowac, a teraz piszesz ze ludzie poswiecili duzo czasu zeby opanowac ta bron i ze jest to jedyna szansa zeby wyniesc flage ludziom z tdm z duzym skillem, to w koncu jak to jest z tym grapplem :D Nie bronilbys tego grapple tak bardzo gdyby nie robilo to takiej przewagi nad ludzmi z tdm ktorzy zaczna grac w to.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 21 gru 2009, o 00:01 
Slaby koles

Dołączył(a): 19 gru 2009, o 19:24
Posty: 24
Karma: 0
To skoro wasza scena tak dobrze prosperuje po co wymslacie nowe rzeczy? Czytaliscie zagraniczne fora ? Tam taka sama fala krytyki.

Po 1. Chodzi o to ze jakbysmy chcieli pograc w tdm + flaga to mozemy to zrobic w QL gdzie ludzi jest sporo wiecej i cos sie tam kreci.
Po 2. Nasza mapa jest q2ctf1 wasza q2dm1 wiec nie mamy zbytnio szans na waszych mapach na ktorych niektorzy z was graja po 10lat.
Po 3. Wytykacie mi ze upieram sie przy swoim , wy tez to robicie postami typu jak bedzie grapple to nie gram . Dlaczego bo ciezko trafic ? bo za szybko sie poruszamy ? nie boj sie z grapple Cie nie zabije.

Checie zrobic cos nowego a to zwykly TDM nazwa FTDM bardziej tu pasuje niz UniCTF.

Spewnoscia wejde zobacze jak bedzie ale co z tego jak na respach bede gina i odrazu sie zniechece.
Skoro wy nie jestescie gotowi na zmiany to dlaczego my mamy byc.

Urb. Chodzilo mi o to ze niektorzy nie potrafia grac bez grapple , np ja. Jestem FC a mod bez grapple czyni mnie miesem armatnim nie wiem czy to takie fajne. Mapy ktore robia sa takie same jak te na ktorych graliscie przez ostatnie 10lat. Czyli my musimy nauczyc sie mapy , my tez musimy nauczyc sie poslugiwac grapple na tych mapach. Myslalem ze jestes doswiadczonym graczem i przyjowanie nowej taktyki zajmuje Ci dzien , dwa ?
Moze i CTF w q2 umarl ale ludzie nie i zawsze powroca jesli pojawi sie cos nowego wartego uwagi na rownych zasadach.

to teraz powiedz mi czym sie rozni ten mod o tdm ? tylko i wylacznie flagami!

Piszesz ze mielibyscie wszystko zmienic. A pomysl co teraz taki czlowiek z ctf moze zrobic na tym modzie, musi sie uczyc poruszac , poprawic znacznie skill , jak to powiedziales nauczyc sie taktyki ktora jest o niebo trudniejsza niz w ctf ( wiem z racji ze gralem w oba mody )


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 21 gru 2009, o 00:11 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
caly czas probuje to mowic o rownych zasadach

Jak dla mnie mozemy grac tylko na mapach ctf, zadnych z tdm, moge je poznac, moge grac z techami lub bez jak tam chcecie, mozecie wpradzac jakies inne fajne nowosci czy pomysly ktore tu padly, ale napewno nie zagram jak bedzie grapple, TYLKO TA JEDNA RZECZ. A ty mowisz ze nie chcemy stworzyc nic nowego, ze to co chcemy zrobic to zwykly tdm :O :O :O zwykly tdm dlatego ze nie ma grapple?!!! Pomijajac juz ze mi chodzi tylko o ta jedno jebane graplle, sam fakt ze sa juz flagi to juz oznacza chyba ze to jest ctf, bo to glowna idea tego moda.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 21 gru 2009, o 00:14 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2007, o 21:25
Posty: 960
Karma: 67
Matrix

powtarzam, wskrzes scene ctf, bo na prawde jezeli chcesz ctfa to jest jedyna droga. Ja np (i wiem ze wiele osob podziela moje zdanie) nie bedzie gralo jezeli bedzie grapple)

1. QL = Q3 Q3 != Q2

to sa w ogole inne gry (tak sprawdzalem) na mapie tltf (q3dm17) gralem z kumplem ktory jest dobry w q3 (kiedys przynajmniej byl ale cos tam skilla pozostalo) w q2 ja go zminusowalem on mnie w q3
a gralem chwile w QL i jednak mimo wszystko nie podoba mi sie ta gra

2. Nauczenie sie mapy to jest kwestia miesiaca dwoch (przez caly team bo samemu mozna poduelowac i w tydzien sie nauczysz)

3. Po prostu tego nie lubie i nie mam ochoty i zamiaru sie uczyc tego (tak samo np nie lubie na jumpie wody [wybijanie sie z wody] jak jest taka mapa z woda po prostu jej nie gram, choc UMIEM wode ale nie lubie jej)

Matrix a pomyslales ze np masz doswiadczenie w CTF? (tu macie swoja przewage) Sama taktyka mozecie nas rozwalic bo taka prawda jest. (kiedys jeszcze jak gadalem z onim to sie inaczej gralo dm2 niz teraz i byly wyniki ja teraz sa po 7-8 min gry) jezeli potrafiliscie grac w q2 to moim zdaniem miesiac dueli i gracie na na prawde rownym poziomie (nie chodzi mi o to zeby grac NON stop tylko nie wiem 30 min? czyli 3 duele)

zeby byla jasnosc (bo niestety nie ktorzy nie potrafia dobrze czytac) z ta nauka
tydzien = poznac mape (duele)
miesiac = zlapac skilla (jezeli ktos wczesniej gral w q2) (tu takze chodzi o duele)

_________________
Umci umci tralalala


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 21 gru 2009, o 00:20 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 6 wrz 2004, o 14:17
Posty: 713
Karma: 39
Ostatnio duzo gram w CTFa tyle ze w Quake Live. Sa techy/runy, nie ma grappla i taki model CTF mi odpowiada. Mysle ze takie rozwiazanie moglo by sie przyjac, tymbardziej ze sa ludzie z Q2 ktorzy graja w CTFa w QL. Probowalem kiedys grac cos w Q2CTF ale poziom byl po prostu za wysoki i po jakims czasie zrezygnowalem. Opanowanie specyfiki pruszania sie na grapplu wymaga czasu. Techy jeszcz jakos kumalem ale grapple to byla dla mnie poprostu czarna magia wiec, ...vote grapple off. Pomysl wykorzystania map tdm jest uwazam dobry ale nie mozna sie do nich ograniczac.

_________________
Ludzi dzielimy na 10 grup. Tych ktorzy rozumieja kod binarny i tych ktorzy go nie rozumieja...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 21 gru 2009, o 00:29 
Cukierkowy

Dołączył(a): 18 paź 2003, o 21:05
Posty: 240
Lokalizacja: Radom
Karma: 17
$this->bbcode_second_pass_quote('GandalF', 'm')oze by polaczyc ctf+domination?[...]

jest juz taki mod - catch the chicken ;] moze ciut inne zasady ale z grubsza to jest wlasnie to co opisales.
$this->bbcode_second_pass_quote('Matrix^^', 'K')tos napisal to dodamy techy ale bez grapple , spoko ok. To teraz kolego wynies flage jesli na obronie stanie taki puri z ampa ( 2x demage ) powodzenia zycze. Dlatego istenie techow bez grapple jest bez sensu.
z tym sie zgadzam i to chcialem rozwinac w poprzednim poscie ale chyba mi sie nie chcialo. napakowany gosc z gwozdziem i quadem zabiera 6x damage wiec jezeli taki wpadnie z cg do bazy enemy i wybije wszystkich bo musza uciekac piechota to przez najblizsze 2 quady bedzie prawdopodobny lockdown na mapie bo na nastepnego quada ekipa nie zdazy sie napakowac. ja bym ostroznie podchodzil do tych techow :p

i nie bardzo rozumiem ta klotnie o nazwe moda. ctf - capture the flag, a w tym przeciez beda flagi do dziabniecia czy nie ? to w sumie taki tdm z nowymi mapami i paroma dodatkami, w ktorym nie licza sie fragi tylko zakoszone flagi, dats ol

tez chetnie potestuje wasza kreatywnosc

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 21 gru 2009, o 00:29 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
Wszystko skupia się na tym, żeby projekt był łatwo dostępny dla każdego tdm'era wpisujesz ip i pykasz. Nie musisz nic zmieniać w cfg, nie uczyć się żadnego nowego skilla, żadnej nowej broni itd. Grapple jest niestety barierą i nie można jej nie usunąć. A duch CTF'a jako idei wykradania flag jest na atrakcyjny i kuszący. Sceny CTF zapraszam do wspólnej gry! Zacytuję z innego forum moją wypowiedź:

It's ok that You have your orthodox attitude. It is noble I must say. Despite this I'd like You to know that IT will be prepared, and new "market" of Players Will be to ready to compete with You on quite universal platform.

i dalej:

Stop to think of it as a CTF.
Do You think UniCTF is consider by TDM'ers as a pseudoTDM that have nothing to do with TDM? Maybe just a name of this project is vexing You?

This is kind of new value. Nobody knows if it will be playable or not, if it will be ultrafancy or infrashit.

( http://www.wormlair.com/forum/index.php ... 0.html#new )

Edit Reve:
Dobry pomysł, ciekawe rozwiązania, ale to MOD.. a to już ciężej wykonać. Nikt tego od tak nie zrobi.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 21 gru 2009, o 00:59 
Slaby koles

Dołączył(a): 19 gru 2009, o 19:24
Posty: 24
Karma: 0
Witam. Na wstepie mowie ze pisze z konta Matrixa i zwa mnie Tiger/Tygrysek, gralem kiedys w -=FF=- (starzy wyjadacze powinni pamietac ten klan). Pisze z jego konta gdyz proces rejestracji na tym forum jest z lekka ... "uposledzony" ... mianowicie przepisanie kodu z obraska ktory wyglada jak 10 kolorowy kleks jest z lekka graniczace z cudem, 42 calowy monitor mi nawet nie pomogl z rozszyfrowaniem zadnego z 6 obrazkow LOL. Anyway do sedna.

Sledze owy temat do paru dni na roznorakich forach i doszedlem do paru konkluzji.

* Jak prowodyr calego projektu napisal: poprzez nowy mod zjednoczenie obu scen. wodzac cp pisza ludzie: DMowcy nie chca grac z grapple i techami, CTF nie chca bez... dochodze do wniosku, ze cala idea uipada w zarodku
* znam wielu DMowcow ktorzy szybko sie nauczyli CTFa i byli bardzo dobrzy (nieraz lepsi od wielu CTFowcow) tak jak i CTFowcy ktorzy byli bardzo dobrzy w DMowcow
* brak grappla, techow zabija cala dynamike CTFa ktora tworzyla unikalny klimat (MHO).
* mowienie ze nie chce sie komus uczenia nowej taktyki jest rownoznaczne z brakiem checi grania w ten nowy mod, dlaczego ? poniewaz sam fakt postawienia 2 flag zmienia kompletnie cala taktyke gry co znaczy ze trzeba sie nauczyc wielu rzeczy praktycznie od nowa.

Pokrotce. Ruszcie ten mod, a nie tylko nazekanie z obu stron. Puki co nie ma nawet 1 mapy na ktorej mozna by potestowac. Tymczasem nie ma sensu sie przekrzykiwac ktora wersja lepsza, choc dla uspokojenia wszystkich moznaby zrobic 2 wersje kazdej mapy, z grapple, powerupami i bez, obie strony by mogly sie wykazac ;)

PS: raczej nie bede dalej odpisywac na tym forum z racji ze pewnie niebedzie chcialo mi sie przechodzic przez te traumatyczne zabezpieczenie z obrazkami kodow ;), zapraszam na forum ctf.pl jak ktus chce podyskutowac ze mna, choc nie sadze ze jest wiele do dyskusji.

Z powazaniem
Greg/Tiger


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 21 gru 2009, o 01:20 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
Wydaje mi sie ze na siłe chcecie wskrzesić CTF. TDM ma sie dobrze i pewnie jeszcze pare lat pociagnie pomimo tego ze q2 ma juz 12 lat. CTF umarl juz dawno newash wyciagnal do was reke aby wam pomoc i zrobic cos innego polaczyc dwa mody a wy na sile upieracie sie przy grabble ktory zaden z graczy tdm nie akceptuje i sie zwyczajnie wypnie bo po co ma grac w cos co go odrazu zniechęca. Pamietajcie ze my mamy swoj tdm i dm i zyjemy i to my wyciagamy do was rece a wy waszym uporem zniechecacie nas do tego.
Ja tez chetnie pogram w tdm z flagami a nawet z tymi techami ale grabble vote no!


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 21 gru 2009, o 01:32 
Kozak

Dołączył(a): 29 sie 2003, o 15:48
Posty: 1428
Lokalizacja: de
Karma: 118
grabble to ta linka?


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 21 gru 2009, o 01:50 
Slaby koles

Dołączył(a): 19 gru 2009, o 19:24
Posty: 24
Karma: 0
$this->bbcode_second_pass_quote('', 'P')amietajcie ze my mamy swoj tdm i dm i zyjemy i to my wyciagamy do was rece a wy waszym uporem zniechecacie nas do tego.


dziekuje litosciwy panie...

grapple nie grabble ;]
Skoro macie sie tak dobrze to po co probojecie laczyc sceny jak z gory wiadomo ze ctf'owcy w to nie zagraja ??
Rozumiem odjac techy bo to robi duza roznice w grze ale grapple ? nie musicie go uzywac jesli nie chcecie , przeszkadza wam ze inni uzywaja?
Tak jak wspomnial Tiger narazie aby jest projekt a tu juz wielka dyskusja.
Chcecie przyciagnac ctf'owcow i powiekszyc scene bo chyba o to w tym wszystkim chodzi to musicie cos zmienic. Jak beda beta testy wtedy mozna testowac warianty i zobaczyc co komu pasuje a z gory takie zakladanie do niczego nie doprowadzi , jak juz powiedzial ja sprobuje ale watpie ze mi sie spodoba.

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 21 gru 2009, o 01:57 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
Sluchaj q2 ma 12 lat w tej chwili trwa Polska liga quake 2 11 edycja zapisalo sie 16 klanów do rozgrywek ile klanow w najlepszych czasach ctf zapisało sie do ligi ctf? Polskiej oczywiscie.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 21 gru 2009, o 02:12 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2005, o 13:53
Posty: 3550
Karma: 140
$this->bbcode_second_pass_quote('norman', 'g')rabble to ta linka?

tak (grapple)

a co do techow to jakbys nie zauwazyl to jestesmy ZA :)
_________________
#czesc


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 21 gru 2009, o 02:31 
Mlodziezowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2003, o 17:04
Posty: 324
Lokalizacja: ldz
Karma: 8
Choc rozumiem argumenty 2 gosci z ctfa to jednak sa pewne kwestie, w ktorych racji absolutnie nie maja. Duch ctfa to nie grapple ani techy. Duch ctfa jest taki, ze dwie druzyny maja dwie bazy, w ktorych sa flagi, za zdobycie ktorych sie dostaje punkty. Cala reszta, czyli to co pojawilo sie w q2ctf to tylko dodatek. W zwiazku z czym nawet gdyby postawiono na dm1 flage w roomie a druga w boxie to wciaz byloby to ctf (nieco lewe ale jednak).

Jesli dobrze rozumiem intencje tworcy moda to nie chce on robic dawnego q2ctf, ktory w pewnym stopniu najwyrazniej wyczerpal swoja formule ale taki ctf, ktory istnieje w kazdej innej grze. Co byloby ciekawe dla wielu dmowcow, ktorzy na taki tryb gry spogladaja tesknym okiem ale odrzuca ich to, jak wygladal ten mod w wersji q2. Np. ja do takich ludzi naleze. I choc rozumiem marudzenie hardcorowcow, ze to nie ten mod, ktory pokochali to jednak powinni oni sobie uswiadomic, ze dokladnie o to chodzi. To nie ten mod. To nowy mod, ktory moze zachecic starych graczy do poznania tej gry na nowo.

Pewnego rodzaju nieporozumieniem uwazam jest wnioskowanie, ze tdmowcy znaja te mapy. Sa one zupelnie inne niz mapy dmx, maja jedynie wspolne niektore elementy, textury czy pomieszczenia. Niezaleznie od doswiadczen tdm trzeba by bylo na nie od poczatku ustalic nowe taktyki, ba nowe teamowe zachowania jak obrona goscia z flaga zamiast killowania po respach. Matrix, napisales ze jako FC nie wyobrazasz sobie wykonywania swoich obowiazkow bez grapple. No wiec, byc moze najskuteczniejsza taktyka bedzie wogole nie posiadanie takiej pozycji. Nie patrz na to jak na mozliwosc przeniesienia swoich umiejetnosci na nowe mapy a jako probe stworzenia nowej gry na bazie silnika, ktory bardzo odpowiada Twoim umiejetnosciom. Jesli taka gra bedzie Cie nudzic, ok. Nie graj. Ale daj jej chociaz szanse a nie odrzucaj wszystko bo nie jest tym co znales zawsze.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 21 gru 2009, o 14:56 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2005, o 17:49
Posty: 1028
Karma: 49
chce byc testerem :multi:


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 180 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza