[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 28 mar 2024, o 23:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 180 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 11 sty 2010, o 00:09 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
no, ja tez jestem za tym zeby techy i weapon stay zostal

przy okazji takie pytanie bedzie jaki mod robiony pod unictf czy bedzie to na standardowym ctf czy tam lfire?

no i pytanie do ludzi z ctf czy graja jeszcze i korzystaja z serwera tego coolneta ctf ? bo mozna by go przeznaczyc na projekt unictf, bo pewnie z nowym serwerem bedzie ciezko


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 12 sty 2010, o 19:03 
Slaby koles

Dołączył(a): 19 gru 2009, o 19:24
Posty: 24
Karma: 0
$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', 'n')o, ja tez jestem za tym zeby techy i weapon stay zostal

przy okazji takie pytanie bedzie jaki mod robiony pod unictf czy bedzie to na standardowym ctf czy tam lfire?

no i pytanie do ludzi z ctf czy graja jeszcze i korzystaja z serwera tego coolneta ctf ? bo mozna by go przeznaczyc na projekt unictf, bo pewnie z nowym serwerem bedzie ciezko


Watpie ze ludzie oddadza jedyne polskie zrodlo do gry w ctf ;D nawet jesli nikt praktycznie na nim nie gra ;D

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 13 sty 2010, o 01:06 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
proponuje zmienic nazwe na q2krążkictf :>


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 13 sty 2010, o 01:38 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
JO : )))))))


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 13 sty 2010, o 13:56 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2003, o 09:22
Posty: 4052
Lokalizacja: bstok
Karma: 216
ja tak sobie tylko mysle, czy rzeczywiscie na pewnych mapach, wyniesienie flagi bez grappla nie bedzie za trudne. powiedzmy stoi na defie koles z ps + RA + ampa. nie widze mozliwosci wyniesienia flagi dopoki ktos nie wjedzie dobrze dopakowany, razem z quadem...dawno nie ogladalem juz demek z ctfa, szkoda ze na DS nie mozna nic sciagnac, ale natknalem sie gdzies na necie na demko z q2ctf5. wiem, ze nie bedziemy klikac na niej, ale sam fakt, ze na tej mapie imo po prostu bez grappla wyniesienie flagi jest niemozliwe troszke mi dal do myslenia ;d

btw. zagrajmy jakies 5v5 w koncu ;) bo takie testowanie 3v3 nic nie odzwierciedla. urbasek nie mozesz postawic tego swojego servera na stale? szkoda patrzec jak ten coolnet CTF stoi pusty. Matrix niby czemu ludzie mieliby 'nie oddac' jedynego polskiego zrodla do gry w CTF? trzeba jak najszybciej cos tam zorganizowac..


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 13 sty 2010, o 14:56 
Cukierkowy

Dołączył(a): 18 paź 2003, o 21:05
Posty: 240
Lokalizacja: Radom
Karma: 17
pierwsza rzecz - do tej pory nie zrobilismy (w sumie to urbasek nie zrobil) zadnej mapki z PSem i chyba nikt nie ma takiego zamiaru. nikt nie bedzie przeciez gral na q2ctf5 czy q2ctf1 bez grappla bo to mission impossible :D poskacz troche na tych mapkach, ktore sa juz zrobione i zobaczysz, ze to bylo robione troche w ciemno ale wyszlo bardzo fajnie i jak ktos jest sprytny, szybki i umie wykorzystac zamieszanie to da sie spierdolic z flaga nawet bez powerow. imo quad nadal bedzie oblrzymim priorytetem w tym modzie wiec ludzie na defie wcale tak bezpiecznie czuc sie nie beda [;


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 13 sty 2010, o 15:25 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
jo, ski2

Wprawdzie 3v3 moze wszystkiego nie odzwierciedla, ale wlasnie generalnie zbyt latwo sie wynosilo flage a nie zbyt trudno poki co. Jesli ktos wpada z quadem do bazy to niezaleznie jakiego techa koles ma ginie w sekunde :D Czy ja wiem czy tak trudno ubic kolesia z ampa na defie, sa jeszcze 3 inne techy nie wspominajac juz o quadzie (na niektorych mapach na dodatek sa 2) ktore koles moze miec wbiegajac po flage. Poza tym jak sie bedzie gralo 4v4 czy tam 5v5 to akcja 1v1 w bazie przy fladze raczej bedzie rzadkoscia, czesto bedzie sie robic wbite np. w 2 osoby, ogolnie bedzie wieksze zamieszanie w bazach itd. Poza tym mapy raczej sa tak skontruwane ze jest kilka szybkich drog ucieczek wiec wyniesienie flagi nie musi byc rownoznaczne z tym ze musi kolesia ubic stojacego na defie.

Gramy od poczatku bez grapple na roznych mapach i spoczkens sie gra i wyniki sa nawet spore wiec nie jest tak trudno wynosic flage bez niego tymbardziej ze rozmawiamy tutaj o mapach z tdm bo takie zalozenie jest unictf.

Tak jak pisze goat, ps nie ma na zadnej mapie i raczej nie bedzie, z dmowych jedynie na dm8 jest ps a watpie zeby byla na liscie map do ctf, projekt tego nie zaklada poza tym polaczenie dm8 x2 byloby chyba troche z dupy, ta mapa akurat sie nie nadaje raczej do polaczenia. Dodanie ps na mapach nie jest problemem tylko nie wiem czy jest sens.

Tak w ogole na marginesie zalozenie unictf zaklada gre 5v5 czy 4v4?

W ogole to teraz taka dyskusja raczej nie ma sensu, trzeba poklikac na nowych mapach zeby moc cokolwiek opiniowac i ustalac. No a do tego raczej serw jest konkretny potrzebny.
Ja u mnie stawiam na kompie wiec wiesz... nie ma to sensu zebym zostawial go wlaczonego przez 24h, poza tym pingi ludzie maja pokroju 40-50ms. Probowalem sie wczoraj skontaktowac z yossem w sprawie serwera czy by nie dalo rady jakiegos postawic albo zeby dal dostep do tego coolneta ctf lfire co teraz stoi, ale narazie sie nie odezwal.

EDIT:
da sie w ustawieniach lfire jakos wylaczyc grapple?


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 13 sty 2010, o 15:54 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
a tak w ogole to nie wiem, mysle ze dla harvena nie bylby problem zrobic na bazie moda tdm ktorego sam zrobil, zrobic ctf bo chyba to jest kwestia dodania chyba paru rzeczy (obsluga flag, techow) i kilku zmian w podliczaniu pkt itd. no ale nie wiem czy by mu sie chcialo to robic, pewnie nie ma ani czasu ani ochoty :) byloby idealne rozwiazanie gdyby tego ctf mozna bylo votowac na serwerach jak np. inste za pomoca dmflags :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 13 sty 2010, o 17:15 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
yoss sie zgodzil, postawi serwer na devilu, narazie do testow to bedzie stal na lfire, bedzie sie pozniej na biezaco wrzucac nowe lub poprawione mapy, a poki co bedzie mozna przynajmniej potestowac te co juz sa


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 13 sty 2010, o 19:11 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2003, o 09:22
Posty: 4052
Lokalizacja: bstok
Karma: 216
mam tylko nadzieje, ze to tylko testy na tym devilu, bo server imo nie jest zbyt rewelacyjny (pl)

a cos pisales o ilosci w timach, no chyba nie ma innej opcji jak 5v5, c'nie? ;)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 13 sty 2010, o 20:35 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
wiecie jaki problem jest zebrac 4na 4 na plq2 czasem a co to bedzie 5 na 5


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 13 sty 2010, o 20:59 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
o tym samym wlasnie pomyslalem :)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 13 sty 2010, o 21:40 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
Jeśli gra się 4v4 na dm2, dm1, dm3, dm6, to gdy powiększy się je dwa razy to wyjdzie na to samo jakbyśmy grali 2v2 na oryginale. Dlatego ortodoksją jest 5v5.

Myślę, że można grać 3v3 (4v4 już może nie, ale trzeba sprawdzić) na mapach powstałych z duelowych a 5v5 na mapach powstalych z dm.

Daruś nie martw się o to, czasem jest tak że pełne teamy są na pickupie i 4ch gosci na obsie i wszyscy chcą zagrać a jeszcze inni robią stały connect do serwa bo czują, że będzie dobra gra w tym towarzystwie. A jeśli mówisz o meczach ligowych - myślę, że zrobią się nowe klany, bo nie każdy polubi UniCTF i będzie mniej klanów, ale świetna gra!


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 13 sty 2010, o 21:43 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
gralismy 3v3 na furyctf i q2duel8ctf, mysle ze bez problemu mozna grac tam 4v4, wbrew pozorom nie sa az takie male


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 14 sty 2010, o 01:59 
Slaby koles

Dołączył(a): 19 gru 2009, o 19:24
Posty: 24
Karma: 0
quad + skrzydelka + chain = RAMPAGE!
I wcale ampa nie jest najfajniejszym techem. Co do ps to raczej powinien byc a z drugiej strony nie powinno go byc , bo co ma zrobic koles jesl na obronie graja 2 mega skille z ampa i skrzydelkami ( accel ) ? 0 szans na przezycie dluzej niz 10sek nawet z destructorem i full hp wiec taki ps daje zawsze 5 sek wiecej. Z drugiej strony co zrobic jesli wpadnie do bazy typ full hp napakowany z ps ra quadem chainem a tam jeden def ?

Na prawie kazdej mapie ctf jest ps ( ctf 1,2,3,4,5 ) i prawie na kazdej wiekszej mapie lf ( lf1 , lf3 , f7 ) nie wspomne o sumectf6 lub rtctf1a. Imo 2 quady i ps to good idea!. Bo wtedy na 1 miejscu jest ps ;D i quad nie jest juz az tak wazny ;)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 14 sty 2010, o 02:12 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2003, o 09:22
Posty: 4052
Lokalizacja: bstok
Karma: 216
no na mniejszych teoretycznie mozna grac 4v4, ale imo powinno byc standardowe ctf'owe 5v5. to ze moze byc problem z uzbieraniem jednego gracza wiecej nie jest dla mnie zadnym argumentem ;x


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 14 sty 2010, o 12:49 
Przyczajony

Dołączył(a): 22 gru 2009, o 00:05
Posty: 31
Karma: 0
Matrix wielki lol dla CIebie :p q2ctf5 nigdy nie mialo PSa, to ze widziales wersje na coolnecie to byl czyjs osobisty wymysl, jednakze z tego co wiem ta wersja sie nigdy nie przyjela.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 14 sty 2010, o 15:35 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
Ok udalo sie:

COOLNET: UniCTF - 217.8.180.92:27913

Narazie na modzie lfire i z wlaczonym grapple :/

Teraz pytanie czy da sie grapple wylaczyc w lfire? albo w orginalnym ctf? w orginalnym przynajmniej mozna normalnie pisac w konsoli :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 14 sty 2010, o 16:05 
Przyczajony

Dołączył(a): 19 lis 2009, o 16:12
Posty: 51
Karma: 3
pomysł BOMBA!


Ale na Boga, błagam! musi być grapple, używany tak jak bronie (czyli nie można jednocześnie strzelać i używać linki) cały urok biegania z flagą to właśnie grapple. PLEASE.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: UniCTF
PostNapisane: 14 sty 2010, o 16:19 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
odpowiedzialem ci juz w komentarzu na plq2, dodam tylko ze moim zdaniem nie ma wlasnie tego uroku skoro tak malo osob w to gra, w innych grach m.in. w kolejnych odslonych quake nie ma grapple i tez sie swietnie gra, wiec nie jest to rzecz niezbedna

ale powtorze ze narazie nie ma sensu o tym dyskutowac bo to prowadzi do nikad tylko do sporow na linii graczy ctf - tdm

o to bezdiemy sie martwili jak juz beda mapy dokonczone itd., jak ludzie troche pograja i sie wypowiedza co o tym mysla


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 180 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza