[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 30 kwi 2024, o 05:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Net przez radio
PostNapisane: 8 cze 2003, o 22:02 
Cichociemny

Dołączył(a): 15 mar 2003, o 11:32
Posty: 96
Lokalizacja: Gdansk
Karma: 0
Jak ktos ma lub sie na tym zna, to niech przyblizy mi ten temat. Bo sie nad tym zastanawiam i nie wiem czy warto, gloownie pod katem q2 bym prosil :D.

P.S. nurtuja mnie pytania:

1. Czy jest jakas rooznica miedzy radiem a miedzia w jakosci, jesli tam to jaka i jak duza.

2. Czy jezeli nie ma zadnego gwarantowanego przesylu (CIR) to w gozinach szczytu bedzie straszna lipa?

3. Jak wypada poroownanie adsl i sdsl przy tych samych przepustowosciach.

_________________
k


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2003, o 07:13 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 18:27
Posty: 6753
Karma: 172
ja mialem przez pol roku radiowke - tzn w sensie anteny na 2 koniec osiedla - okolo kilometra

antena miala 11mb, chodzila na 5,5 - byla spoko
potem antene musielismy sciagnac, kupilismy laser (za 60k) i jest ping mniejszy niz po kablu : X


ale jak dziala typowy net radiowky to nie wiem :X mysle ze yoss moglby ci pomoc

_________________
get rich or die tryin


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2003, o 07:46 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sty 2003, o 23:46
Posty: 1216
Karma: 0
mialem lacze radiowe lan'a :S

... oprocz pingu z dupy mialem PL zajebiscie z dupy ..


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2003, o 10:51 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 24 cze 2002, o 11:13
Posty: 710
Lokalizacja: Siedlce
Karma: 39
sam zastanawiam sie nad zalozeniem sobie takiego lacza c3s masz link i sobie zobacz http://www.nett.pl


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2003, o 11:33 
Mlodziezowy

Dołączył(a): 20 cze 2002, o 18:33
Posty: 261
Lokalizacja: Pila
Karma: 0
net radiowy do q2?
bardzo slaby pomysl.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2003, o 14:02 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:22
Posty: 1348
Lokalizacja: Kusięta/Wrocław
Karma: 44
jak sie ma b.dobry sprzet (antene ...) to moze to smigać ale przy gorszym sprzecie sa PL :/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2003, o 15:16 
Cichociemny

Dołączył(a): 15 mar 2003, o 11:32
Posty: 96
Lokalizacja: Gdansk
Karma: 0
znaczy ma to wygladac tak, ze provider da nam jakas antene ktoora ma wyciagac do 4 Mbps ale bez zadnego CIR'a. I to ma starczyc na ok 110 useroow. Z opinii, ktoore sie tu pojawily wnioskuje ze nie bedzie za wesolo :(. Co mnie jeszcze nurtuje to poroownanie (nie zaleznie od nosnika) jak sie ma adsl do sdsl przy tych samych przepustowosciach. Mamy adsl, ktoory slono kosztuje i zastanawiam sie jakby to bylo gdybysmy sie przesiedli na sdsl; Czy np. w godzinach szczytu nie byloby lipy ze wyciagamy 10% wykupionego lacza.

_________________
k


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2003, o 16:42 
Przyczajony

Dołączył(a): 6 maja 2003, o 10:47
Posty: 49
Lokalizacja: zzakrzaka :S
Karma: 0
Ja mam radiowke z CIRem 4 megabity, nie wiem na ilu, ale w tej chwili korzystaja z sieci 72 kompy i ping wyglada tak:

Obrazek

PL prawie nie ma, tzn gina 1 czy 2 pakiety raz na kilkanascie sekund.
Ping 20-30 jest dopiero kolo 1 w nocy, czasem pozniej :S


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2003, o 16:50 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2003, o 13:22
Posty: 3311
Lokalizacja: rzeremje
Karma: 15
radiowcy strzeżcie się śnieżyc :wink:

_________________
jad


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2003, o 16:56 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2003, o 10:55
Posty: 1973
Lokalizacja: Krakow
Karma: 23
ja mam radio na 3 osoby 1mb pingi caly dzien w granicach do 50 w nocy nizej, gorzej jest z serwerami zagranicznymi spokjnie da sie grac tylko na serwerach czeskich:/

jesli chodzi o cene to w soomie jest to w miare tanio jak na polskie warunki my w 3 za instalke zaplacilsimy 1000zl a miesiecznie placimy po 60 zl. Warunki atmosferyczne przynajmniej do tej pory antenie nie zaszkodzily i wieszkego skutku na jakos udlugi tez nie maja:](antena przezyla jesien zime i wiosne)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2003, o 20:00 
Mlodziezowy

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 23:55
Posty: 308
Lokalizacja: Wolsztyn
Karma: 0
$this->bbcode_second_pass_quote('soft', 'J')a mam radiowke z CIRem 4 megabity [...]

A ja 26Mbps za 200zl :D

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2003, o 21:10 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 18:27
Posty: 6753
Karma: 172
$this->bbcode_second_pass_quote('c3s', 'z')naczy ma to wygladac tak, ze provider da nam jakas antene ktoora ma wyciagac do 4 Mbps ale bez zadnego CIR'a. I to ma starczyc na ok 110 useroow.



na przelomie tego i nastepnego tygodnia zmieniamy lacze z tepsy na telbank
wlasnie radiowe 4mb - pociagniete z miasta oddalonego o 10km

i juz teraz daje glowe ze pingi beda w okolicach 20 ( po priorytetach oczywiscie)
aha, na 1100 ludzi


$this->bbcode_second_pass_quote('soft', '
')Ja mam radiowke z CIRem 4 megabity


za 4 megowego cira placilibyscie pewnie z 15 tys :D
yoss ile w ipartners kosztuje cir 4mb ? :))


imho to nie ma znaczenia czy radio czy kabel, to nie jest tak ze jak radiowka to od razu lipa

wszystko zalezy od providera, jego polaczen do tepsy i inyych providerow ( w przypadkow ludzi grajacych w q2 od polaczenia do TDC czyli ipartners (kub,coole)



yoss popraw mnie jesli sie myle ale imho mam racje :)
_________________
get rich or die tryin


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2003, o 22:25 
Czarnuch o_O
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 20:17
Posty: 740
Lokalizacja: Z 3miasta :S
Karma: -1
Więc powiem to z własnego doświadczenia...
Na 1mbit można spokojnie mieć pingi 20-30 tyle że zależy jakiego masz providera. Na samym początku miałem stałe pingi 20-30 i po 3 miechach poprostu podłączyli zbyt dużo ludzi i łącze zaczeło mulić. Zależy jak trafisz... acha i o pl'a nie martw się nie ma prawie wogóle (raz na minutę).

_________________
WYBORCO!
Kabaret w sejmie i rz


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2003, o 22:54 
Cichociemny

Dołączył(a): 15 mar 2003, o 11:32
Posty: 96
Lokalizacja: Gdansk
Karma: 0
wogoole first of all dzieki za taki odzew.


Te ostatnie posty podniosly mnie na duchu, chociaz bylbym roowniez wdzieczy za posty experta mighty Yossa :D.

Moim providerem ma byc Homenet, ale skolei on zrzesza podobno kilkunastu innych wiec tak naprawde nie weim jak to bedzie wygladac.
W kazdym razie jak ktos zna te firme to prosze o referencje :D.


Anomal jak sie znasz na tych priorytetach to bylbym wyjebiscie wdzieczny za jakis instruktasz bo juz sie troche z tym meczylem i dupa.


a jakby to mialo ruszyc to ja pierdole nie moge sie doczekac miazdzenia na pingu 30 :o o kurwa 8)

_________________
k


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2003, o 00:51 
Cichociemny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2002, o 01:25
Posty: 84
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 1
yoss popraw mnie jesli sie myle ale imho mam racje :)[/quote]

Masz racje, urzadzenia radiowe sa rozne i sluza do calkiem roznych zastosowan. Radyjka na 2.4 GHz zwane WirelessLan albo 802.11 to sa takie tanie gowienka bedace wzasadzie bezprzewodowym ethernetem, generalnie sa bardzo dobre ale tylko do pewnych zastosowan - sieci lokalna o malym zasiegu, w pomieszczeniach, salach konferencyjnych itp.

To o czym mowi Anomal to sa radiolinie typu punkt-punkt pracujace w pasmie mikrofalowym - np. 23 GHz gdzie jakosc takiej tranmisji jest porownywalna z jakoscia lacza swiatlowodowego, gdzie stopa bledow (BER - Bit Error Rate) mierzona jest na poziomie lepszym niż 1*10E-11 co oznacza ze na 10 miliardow bitow moze tylko jeden być błędny. Koszt takiej radiolini to wydatek rzedu kilkunastu tys. dolarów.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2003, o 01:04 
Cichociemny

Dołączył(a): 15 mar 2003, o 11:32
Posty: 96
Lokalizacja: Gdansk
Karma: 0
Yoss a moze ty se znasz na dzieleniu, kolejkowaniu, robieniu klas ustawianiu priorytetow?


Bo zakladajac ze zainstalujemy sobie ta radiowke bardzo by mi zalezalo na porzadnym ustawieniu lacza, zeby w miare mozliwosci osiagnac kompromis miedzy grajacymi a uzywajacymi netu do innych spraw. Jezeli bys potrafil to dla mnie zrobic (o ile sie szefostwo zgodzi :D) mooglbym Ci cos skromnego zaplacic.

_________________
k


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2003, o 01:26 
Cichociemny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2002, o 01:25
Posty: 84
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 1
[quote="c3s"]Yoss a moze ty se znasz na dzieleniu, kolejkowaniu, robieniu klas ustawianiu priorytetow?

Niestety nie pomoge ci bo nie znam sie na tym.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2003, o 01:53 
Cichociemny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2002, o 01:25
Posty: 84
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 1
Jezeli chodzi o te radyjka na 2.4 GHz to pamietajcie ze wiekszosc prowajderow uzywa ich nielegalnie. Rozporzadzenie ministra (http://www.urtip.gov.pl/urtip/redir.jsp?place=gallery_stats&id=181)
w sprawie uwolnienia pasma 2.4 mowi ze urzadzeni te moga nadawac moca 20 mW e.i.r.p. (zastepcza moc izotropowa) czyli moc ktora jest wyemitowana z anteny a nie ta ktora jest dostarczana do anteny. a wszystki te urzadzenia mają moc 50mW do 150 mW z urzadzenia czyli do tej mocy nalezy dodac zysk anteny (przewaznie kilkanascie dB) i mamy przektroczeni mocy kilkusetkrotne. Pozatym nie wolno stosowac anten zewnetrznych kierunkowych i dookolnych, chyba ze producen wyposarzyl takie radyjko w antene jako niezbedną do dzialania (przy zachowaniu odpowiedniej mocy).

Wszyscy rzucili sie na te radyjka bo mysla ze radio ta takie magiczne urzadzenie, taka skrzynka jak w samochodzie i gdzie bys nie wlaczyl to Radio Maryja ;) i buduja sieci ,defakto rozlegle, do jakich te radia nie sa przeznaczone. Przescigaja si aby uzyskac wiekszy zasieg stosuja anteny zewnetrzne, dopalacze az w koncu bedzie tyle zaklocen w eterze ze zadne z tych radyjek, nawet lokalnie, nie bedzie dzialac.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2003, o 01:54 
Przyczajony

Dołączył(a): 6 maja 2003, o 10:47
Posty: 49
Lokalizacja: zzakrzaka :S
Karma: 0
$this->bbcode_second_pass_quote('anomal', '')$this->bbcode_second_pass_quote('soft', '
')Ja mam radiowke z CIRem 4 megabity


za 4 megowego cira placilibyscie pewnie z 15 tys :D

Nie wiem ile placimy bo mnie to srednio interesuje :) ale to bardzo zalezy od providera - w Futuro za CIRa 2mb biora 4880 ...

$this->bbcode_second_pass_quote('anomal', 'w')szystko zalezy od providera, jego polaczen do tepsy i inyych providerow ( w przypadkow ludzi grajacych w q2 od polaczenia do TDC czyli ipartners (kub,coole)

i w bardzo duzym stopniu od tego, czy adminowi chcialo sie przydzielic priorytety na q2. Ja mam tylko 6 hopow do kubusia, tyle ze udp na "nieznanych" portach jest u mnie w tej samej klasie co edonkey i inne tego typu smieci, wiec mam pingi takie jak bylo widac na obrazku :S

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2003, o 02:15 
Cichociemny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2002, o 01:25
Posty: 84
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 1
$this->bbcode_second_pass_quote('anomal', '
')wszystko zalezy od providera, jego polaczen do tepsy i inyych providerow ( w przypadkow ludzi grajacych w q2 od polaczenia do TDC czyli ipartners (kub,coole)

Ej kolego troche sie pomyliles IPartners to nie TDC, to dwie konkurencyjne firmy. IPartners i Coolnet to jest jedno, Coolnet nie jest firma to tylko domena.

(IParners teraz nazywa sie GTS a TDC zostalo kupione przez Netie i nazywa sie "Świat Internet".)

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 112 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza