[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 30 kwi 2024, o 07:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 3 maja 2003, o 12:32 
Cichociemny

Dołączył(a): 10 gru 2002, o 19:45
Posty: 98
Lokalizacja: trojmiasto
Karma: 0
$this->bbcode_second_pass_quote('eX3', 'l')ol co to thb ? cos sie chyba slabo orientujesz...bo chciales mnie poprawic a nie wiesz o czym piszesz...


az widze ta pianke ktoora wytoczyles to piszac :D. rzeczywiscie co do skrootu to ja sie pomylilem. Z tego co widze to jedyne miejsce w ktoorym masz racje...


$this->bbcode_second_pass_quote('eX3', 'p')ozatym nad niczym nie trzeba siedziec wystrczy przeczytac howto i zrozumiec i nie ma problemu..

to znaczy ze wystarczy przeczytac ksiazke kucharska i sadzisz dania jak Maciej Kuroń? Nic nie jest takie proste. Jesli twoim zdaniem jest, to przeczytaj howto i podaj w szczegolach koledze co ma zrobic zeby bylo dobrze.

$this->bbcode_second_pass_quote('eX3', 'c')o do
"chcesz pykac w kudwe, nigdy nie podlaczaj sie do LANow zbiorczo podlaczonych do netu - masakra."

bullshit dobry admin i mozesz grac z fajnym pingiem

nie-e.
_________________
peace


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 maja 2003, o 13:05 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 18:27
Posty: 6753
Karma: 172
$this->bbcode_second_pass_quote('arnoldzik', '
')chcesz pykac w kudwe, nigdy nie podlaczaj sie do LANow zbiorczo podlaczonych do netu - masakra.



nie prawda

mam na lanie juz ok 1100 ludzi (tysiac sto) i 2x 2mb (jedno 2mb tylok na www, drugie na reszte)

w tej "reszcie" jest ograniczona prawie do 0 kazaa, poczta, ssh, ftp i priorytet na q2

i ping normalnie mam 30, tylko od 3 tygodni tpsa wprowadzila nowa taktyke - kupuj cira duzego albo ping 500
i grac teraz moge 2h rano, ewentualnie jakies pol godziny w dzien czasem sie trafi
_________________
get rich or die tryin


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 maja 2003, o 13:30 
Cichociemny

Dołączył(a): 10 gru 2002, o 19:45
Posty: 98
Lokalizacja: trojmiasto
Karma: 0
nie twierdzę (ze smierdzę :D) ze to jest nieefektywne. Chociaz to o czym piszesz brzmi jak jakis cud :). Sam mam ten problem, miedzy innymi dlatego prszestalem grac. Zaglebilem sie troche w temat i naprawde zeby to dobrze dzialalo nie wystarczy "przeczytac howto". Nawet jak juz zmiejszylem ping do tych 50-60 to pl byl okrutny, i co chwile skakal ping na tak krootkie momenty ze nawet quake tego nieodswiezal i wygladalo jakbym mial caly czas te 50. I tysiac innych jaj :). Teraz bede mial na serq nowsze jaderko to sie znowu pobawie.


P.S. o ile pamietam to na ping zawsze narzekales i wrecz przez niego przestales grac (czesto). :D cos tu smierdzi :D

_________________
peace


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 maja 2003, o 14:37 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 18:47
Posty: 1966
Lokalizacja: Grajewo
Karma: 30
$this->bbcode_second_pass_quote('arnoldzik', '')$this->bbcode_second_pass_quote('eX3', 'l')ol co to thb ? cos sie chyba slabo orientujesz...bo chciales mnie poprawic a nie wiesz o czym piszesz...


az widze ta pianke ktoora wytoczyles to piszac :D. rzeczywiscie co do skrootu to ja sie pomylilem. Z tego co widze to jedyne miejsce w ktoorym masz racje...

bo widzisz jak sie kogos chce poprawic to sie poprawia dobrze, jeszcze piszesz ze sie orientujesz..i nie tylko tu mam racje

$this->bbcode_second_pass_quote('arnoldzik', '')$this->bbcode_second_pass_quote('eX3', 'p')ozatym nad niczym nie trzeba siedziec wystrczy przeczytac howto i zrozumiec i nie ma problemu..

to znaczy ze wystarczy przeczytac ksiazke kucharska i sadzisz dania jak Maciej Kuroń? Nic nie jest takie proste. Jesli twoim zdaniem jest, to przeczytaj howto i podaj w szczegolach koledze co ma zrobic zeby bylo dobrze.

nie ale po przeczytaniu:Advanced Routing & Traffic Shaping in Linux 2.4 i htb bedziesz mial wiedze/umiejetnosci ktore musisz doskonalic i ksztaltowac, Twoje porownanie jest kiepskie bo ja piszac to nigdzie nie napisalem ze bedziesz mistrzem w swoim fachu, ale bys posiadal na tyle wiedzy zeby zrobic sobie priorytety na co zechcesz, wystaczy chciec i poswiecic troche czasu...


$this->bbcode_second_pass_quote('arnoldzik', '')$this->bbcode_second_pass_quote('eX3', 'c')o do
"chcesz pykac w kudwe, nigdy nie podlaczaj sie do LANow zbiorczo podlaczonych do netu - masakra."

bullshit dobry admin i mozesz grac z fajnym pingiem

nie-e.

A jednak, przyklad siec anomal'a.

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 maja 2003, o 22:42 
Cichociemny

Dołączył(a): 10 gru 2002, o 19:45
Posty: 98
Lokalizacja: trojmiasto
Karma: 0
spox :D

nie chce sie klucic...

napisalem "o ile sie orientuje" - co wskazuje na wątpliwosc.


a co do w/w dokumentu to studiwalem go wnikliwie i zreszta dalej to robie. Moja wiedza na ten temat nadl jest dosc mala. I co najciekwasze co jasne i klarowne w teorii zazwyczaj dosc trudne w praktyce. Jak juz pisalem wyzej nie wszystko dziala jak powinno i nie we wszystkich warunkach i wydaje mi sie ze trzeba sporo jednak wiedziec, zeby potrafic zrobic cos takiego zeby dzialalo odpowiednio i co najwazniejsze tak, zeby wszyscy byli zadowoleni (ci co sciagaja, ci co ogladaja strony i odbieraja poczte jak roowniez ci co graja).

a tak btw to w pierwszym poscie byles z lekka napastliwy dlatego konśliwie Ci odpisalem :D

no offence! :D

_________________
peace


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 maja 2003, o 19:48 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 18:47
Posty: 1966
Lokalizacja: Grajewo
Karma: 30
:drinking:


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2003, o 21:07 
Przyczajony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwi 2003, o 10:25
Posty: 48
Lokalizacja: Rzesz
Karma: 0
Moj admin jest troszke ciemny (ja też troszke :D )
wiec jak mam mu napisać o te priorytety
mam napisac aby ustawil priorytety na na porty 27910-27915
czy zeby zwiekszyl priorytety na porty 27910-27915??

_________________
:D "Talk to the hand" :D


Ostatnio edytowano 6 maja 2003, o 21:14 przez th!ck, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2003, o 21:11 
Przyczajony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwi 2003, o 10:25
Posty: 48
Lokalizacja: Rzesz
Karma: 0
prosze o jak najszybsza odp.

_________________
:D "Talk to the hand" :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2003, o 11:10 
Przyczajony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwi 2003, o 10:25
Posty: 48
Lokalizacja: Rzesz
Karma: 0
ej co mam napisac adminowi zeby ustawil priorytety na porty czy zeby zwiekszyl

_________________
:D "Talk to the hand" :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2003, o 14:02 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 18:47
Posty: 1966
Lokalizacja: Grajewo
Karma: 30
bosh priorytet to inaczej pierwszenstwo idz do szkoly czlowieku a te porty to zapewne
# Quake2
tcp27901
udp27901
tcp27910
udp27910
i pozostale np 27915 itd


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: EXE SWINIO RATUJ :D
PostNapisane: 20 cze 2003, o 08:11 
Czarnuch o_O
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lip 2002, o 20:05
Posty: 771
Karma: 0
ex3 swinka ty jestes moim bogiem sfinka przyjedz do mnie slonik i ustaw 1000 graczy quake II swinka priorytety sfinka bo nikt do chuja nie moze sobie z tym poradzic 8O

_________________
Po upadku potrafie wstac! Zebrac ludzi i dalej grac!


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2003, o 12:13 
Mlodziezowy

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 23:55
Posty: 308
Lokalizacja: Wolsztyn
Karma: 0
$this->bbcode_second_pass_quote('eX3', 'b')osh priorytet to inaczej pierwszenstwo idz do szkoly czlowieku a te porty to zapewne
# Quake2
tcp27901
udp27901
tcp27910
udp27910
i pozostale np 27915 itd

A mozesz mi wyjasnic kiedy q2 uzywa tcp, bo z moich doswiadczen wynika, ze zarowno pakiety skanujace servery jak i "glowne" pakiety ida tylko i wylacznie przez udp.

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2003, o 20:12 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 18:47
Posty: 1966
Lokalizacja: Grajewo
Karma: 30
szczerze to nie mam pojecia :E, pakiety skanujace servery ? to chyba bardziej zalezy czym to skanujesz jesli np GameSpy to dajesz prio na 13139 i 28900 o ile sie orientuje.. jezeli nie to mnie popraw.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 cze 2003, o 14:31 
Mlodziezowy

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 23:55
Posty: 308
Lokalizacja: Wolsztyn
Karma: 0
$this->bbcode_second_pass_quote('eX3', 's')zczerze to nie mam pojecia :E

tak tez myslalem :)
z tcp nie korzysta _chyba_ zadna gra, a juz napewno fpp, bo byloby to bez sensu
$this->bbcode_second_pass_quote('', '
')pakiety skanujace servery ? to chyba bardziej zalezy czym to skanujesz jesli np GameSpy to dajesz prio na 13139 i 28900 o ile sie orientuje.. jezeli nie to mnie popraw.
Pakiety skanujace servery to nic innego jak zwykly pakiet udp na zwykly port (ten na ktorym stoi serv q2) tylko, ze z inna zawartoscia. Na taki pakiet serwer odpowiada pakietem z ktorego mozna dowiedziec sie ile jest graczy na servie, opcjach serva itp. itd.
A jak skanujesz GameSpy'em to nie mam pojecia.. nie znam jego metody skanowania, ale prawdopodobnie serwery dodane do listy "z palca" skanuje standardowo a te co wykryl sam (a konkretnie przez swoj masterserver ktory stoi wlasnie na 28900) sprawdza pewnie przez ten swoj masterserver ...
13139 nie wiem od czego jest...

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Priory i Admin
PostNapisane: 25 cze 2003, o 23:06 
Czarnuch o_O
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lip 2002, o 20:05
Posty: 771
Karma: 0
Jutro ide do geya i ma ustawiac wszystko na serverze. Wrazie jakby nie qmal jakies wskazuwki??? :?

_________________
Po upadku potrafie wstac! Zebrac ludzi i dalej grac!


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 cze 2003, o 23:15 
Cichociemny

Dołączył(a): 15 mar 2003, o 11:32
Posty: 96
Lokalizacja: Gdansk
Karma: 0
yy FiDO widze ze czaisz o co chodzi, mam pytanie w CBQ jak ustawic prio na UDP? bo ja tylko potrafie na TCP nie wiem jaka regulke wpisac pls HELP

_________________
k


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lip 2003, o 19:08 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:53
Posty: 5731
Lokalizacja: znienacka
Karma: 272
wydawalo mi sie z e w q3 chodza i po udp i po tcp. nie znam sie na tym, ale tak bylo w grze...

_________________
The computer is your friend. Trust the computer.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sie 2003, o 18:43 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:53
Posty: 5731
Lokalizacja: znienacka
Karma: 272
to jak ustawic te priorytety? nigdzie nie ma faq na ten temat... :/ jak to zrobic??? :/

_________________
The computer is your friend. Trust the computer.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 101 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza