[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 29 mar 2024, o 01:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: hav & ag3 & inni & podejrzenie o wh
PostNapisane: 4 lut 2011, o 20:07 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 28 gru 2002, o 20:40
Posty: 769
Lokalizacja: PODJUCHY-GORKI
Karma: 2
$this->bbcode_second_pass_quote('SuRi', 't')o rg w roomie jest podejrzane, tym bardziej ze hav i firebird nie maja mikrofonow, wiec nie mogl dostac info ze ktos tam jest ;p

reszta akcji w miare normalna, da sie wytlumaczyc ;]


suri po co wprowadzasz zamet komentarzem ktory nie jest prawda?
firebird ma mika i uzywal go przynajmniej kilka razy w meczach plq2 jak gralismy
hav ma mika ale uzywal go bardzo rzadko w meczach plq2 - pamietam o 1 ale nie gralem wszystkich wiec moglo byc wiecej
_________________
dmC|Ble


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: [Wydzielony] Hav i czity
PostNapisane: 4 lut 2011, o 20:18 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2005, o 13:53
Posty: 3550
Karma: 140
ale to zabawne. kolcina zawsze wyszczekana w tematach czitow, z miejsca banowalby za samo podejrzenie czitow, a tu temat jego kumpla z klanu a kolt skleil cichutko buzke nie wypowiadajac slowa o havoku i owym filmie :D

_________________
#czesc


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: hav & ag3 & inni & podejrzenie o wh
PostNapisane: 5 lut 2011, o 01:35 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 18:47
Posty: 1966
Lokalizacja: Grajewo
Karma: 30
$this->bbcode_second_pass_quote('sil', 'O')k, napiszę coś z moich obserwacji.
1 akcja - lift
Wbiegasz do windy i najczęściej "szukasz" celownikiem enemy w sg roomie, ewentualnie na arenie lub też celujesz w ssg mając nadzieje, ze ktoś się tam pojawi. Celownik havoka natomiast pewnie zmierza do okienka w sg-roomie, mało tego - dosłownie "płynie" po modelu enemy (tak jakby miał pruć go z chaina). Sure shot - spokojny, mierzony. Dziwne miejsce, aby z takim spokojem celować w "slugi" + fakt, że celuje już w model enemy.. = BG
2 akcja - predict shot. Zdarza się.
3 akcja - skrzynki w mega roomie. Koleżka robi wartki zwrot akurat w momencie, gdy następuje przebicie modelu enemy przez ścianę. Następnie dj na skrzynie i pionowy mazak. Zauważcie, że enemy nie skakał/strzelał - nie był źródłem dźwięku. Ludzie nie wskakują na skrzynie i celują pionowo w dół. Jeśli już szukają enemy to w okolicach ssg / wybiegu z rooma. BG!
4 akcja - Strzelanie przez skrzynie. Dziwi mnie fakt, w jaki sposób strzela w drugiego typa, którego to model znajduje się nad wodą (przy wejściu do rooma). Dlaczego akurat tam?
5 akcja - ok 4:45:90 przez mały ułamek sekundy model enemy, który chowa się w chaingunie staje się widoczny (wychyla się zza schodków). Typ pruje do niego z hb (krotki czas reakcji) prowadzac też ogień zaporowy przeciwko enemy (po lewej stronie z rl). Tylko po jaka cholere strzela jeszcze tyle cellsow z hb, skoro jest już po akcji? (w momencie, gdy teammate wchodzi z windy). Aha. no i dlaczego wcześniej nie starał się zmniejszyć kąta lub też zwiększyć dystansu od enemy z rl? Podszedł i czekał.
6 akcja - normalka. Tylko, dlaczego akurat celownik laduje na modelu enemy, ktorego nie widzi? Wyczucie? :>
Podpisuje się pod słowami Normana. Skoro akcje pochodzą z 2 demek, to przyjęcie założenia, że niektóre, przedstawione na filmiku sytuacje, to fart/normalka, jest niedorzeczne. A to z racji tego, że 2-3 akcje przedstawione w tym materiale to z pewnością nie jest "luck". Co za dużo, to niezdrowo.

BG imho :/


obejrzalem filmik obejrzalem demko i tak
1 akcja, ogladales demko? sadze ze nie, widzial ze tamten biegnie od areny do sg, wzial armor i szukal goscia w sg/slugach
2 akcja nic specjalnego
3 akcja ogladales demko? :D widzialem to demo nie wiem, 2/3miechy temu i totalne zero wh jak dla mnie, widzial goscia w ssg, slyszal ze biegnie, zajrzal od wody nie bylo, no to bylo pewne [ po skokach ] ze jest w mh, moglbyc za skrzynkami albo za sciana do areny i byl dzwiek, obejrzyj demo :D aczkolwiek wtedy co ogladalem, patrzylem tylko ta akcje nic wiecej.
4 akcja nic specjalnego, a to zwolnione tempo to juz w ogole rozpierdala, jest mylace, mial 40hp nie zatrzymywal hb i walil wszedzie,a to ze nie robi obrotow o 180 to walil w skrzynie patrzac raz lewa raz prawa, naprawde nic specjalnego wg mnie
5 slabizna
6 jeszcze slabsza

ale tak na spokojnie sobie wlaczylem to jego 2v2 demko z goa i w 0:36 sekunda, strzaly do goscia za schodami i to praktycznie w miejsce gdzie gosc jest
i teraz tak, caloksztalt, ze 2-3 akcje wskazywalyby na brak wh, albo ze sie ukrywal, ale to jak on gra, jakos tez dziwnie sie postrzelal[?] albo mialem wrazenie w sciany, skrzynki no nie wiem, nie chce mi sie ogladac jego 3X :D
wypowiadam sie tylko o tym 2x2, tego 4v4 nie ogladalem tylko avik w kontekscie tego co obejrzalem i tego ze jednak 3 conajmniej mega fartowne akcje mial w 5min i tego ze jednak chlop nie slyszy jak mu winda jedzie a biegnie gosc to wie ze jest za skrzynkami to uwazam ze tak, mial WH.

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: [Wydzielony] Hav i czity
PostNapisane: 5 lut 2011, o 12:00 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
ja tylko dorzuce pare slow nt loga ktory febl zdecydowal sie jednak wkleic...

nie rozumiem osob ktore wezma na powaznie to co pisze festival z tego wzgledu, ze na fb jest sporo dowodow ze nie wazne jak mocno festival sie zapiera to i tak koniec koncow okazuje sie ze lze jak pies. zwlaszcza jesli chodzi o `cheat case`...

dodatkowo wystarczy spojrzec na ton rozmowy i kto gdzie jest agresorem... z festivala az piana wycieka i lze chlopaka tylko dlatgo ze nie chce napisac tego co festival chce zeby napisal...

jesli ktokolwiek chce sie odniesc do loga jako "odmienne zdanie" tak jak sugeruje febl to radze sobie przypomniec wszystkie klamstwa tego typa i prowokacje... na fb tego jest mnostwo, a i na plq2 znajdzie sie sporo historii...

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: [Wydzielony] Hav i czity
PostNapisane: 5 lut 2011, o 14:16 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
ok, a kto wydaje finalny werdykt wh/nie wh, karac/nie karac ? sprawa havoka wisi w powietrzu?

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: [Wydzielony] Hav i czity
PostNapisane: 5 lut 2011, o 14:23 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 28 gru 2002, o 20:40
Posty: 769
Lokalizacja: PODJUCHY-GORKI
Karma: 2
exe mozesz wrzucic to demo z 2/2 z goa ? bo to co dal darus jest niekompletne

_________________
dmC|Ble


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: [Wydzielony] Hav i czity
PostNapisane: 5 lut 2011, o 14:29 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2006, o 15:22
Posty: 807
Lokalizacja: Dawna Stolica Polaków
Karma: 144
$this->bbcode_second_pass_quote('Darus', '
')Kolejne demko to przypadkowe pickupy zauwazyłem dziwna akcje i wlaczylem nagrywanie dlatego demko nie jest od samego poczatku.
http://www.speedyshare.com/files/26663306/havwh.zip


Kolt, czytaj uważnie ;]
_________________
[inc]sil: please...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: [Wydzielony] Hav i czity
PostNapisane: 5 lut 2011, o 14:30 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('kolt', 'e')xe mozesz wrzucic to demo z 2/2 z goa ? bo to co dal darus jest niekompletne


film slabej jakosci, trzeba sciagnac caly...
film w dobrej jakosci jest pewnie sfalszowany, trzeba obejrzec demko...
demko pewnie tez jest sfalszowane (nie wazne ze sie nie da)...

D:
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: [Wydzielony] Hav i czity
PostNapisane: 5 lut 2011, o 14:38 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
Kolt nie chcę być za bardzo uszczypliwy, ale może zwyczajnie zagraj z Havokiem duela, tak jak grałeś z Miniakiem.

Tam wystarczył 1 duel i krzyczałeś głośno, że chłopak gra na wh i jesteś tego pewny. Nie wiem czy dlatego, że wygrał z Tobą bodajże na duel8. Zbanowano chłopaka, bo tak CHCIAŁEŚ, a dowodów w postaci demka i JEDNOZNACZNYCH AKCJI wskazujących na wh do dziś z tamtej sytuacji nie ma.

Chcesz w końcu walczyć z czitami, czy nie chcesz? Zachowujesz się teraz co najmniej żałośnie omijając niewygodne dla Ciebie pytania.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: [Wydzielony] Hav i czity
PostNapisane: 5 lut 2011, o 14:39 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:53
Posty: 5731
Lokalizacja: znienacka
Karma: 272
uwaga, to co powiem jest bardzo wazne.

po poscie exe postanowilem obejrzec demko. jedynie demko z goa jest dostepne (drugie ma niepelny link). obejrzalem demo i...NIE MA TAM ANI JEDNEJ PODEJRZANEJ AKCJI. malo tego hav gra tam bardzo przecietnie, a fragi ktore na filmie wygladaja podejrzanie (np. rg za skrzynkami w roomie, lub "nadnaturalny refleks" w momencie gdy koles wychodzaci z cg) wygladaja BARDZO naturalnie na demku

1. w momencie wskakiwania na skrzynki slychac bylo kilka kroczkow, a na demku slychac ze urodzil sie w ssg i biegnie do mh; te kroczki mogly byc zrobione tylko tam za skrzynkami, bo od rg koles nie biegl, a na arenie nie byloby ich slychac

2. przy cg strzelal na farta tuz po swoim tp, sam bym pewnie tak zrobil, byc moze kilka ms pozniej...

jezeli chcecie banowac za wh, to musicie miec jakiekolwiek (nie mowie o ciezszych) dowody, bo to dostepne demko uniewinnia go w 100%...

_________________
The computer is your friend. Trust the computer.


Ostatnio edytowano 5 lut 2011, o 14:47 przez neveride, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: [Wydzielony] Hav i czity
PostNapisane: 5 lut 2011, o 14:44 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 28 gru 2002, o 20:40
Posty: 769
Lokalizacja: PODJUCHY-GORKI
Karma: 2
neon cierpliwosc nie jest twoja mocna strona - juz niedlugo napisze co o tym mysle i podam konkrety dlaczego

EDIT:

darus w filmie podales informacje ze bylo kolo 20 dziwnych akcji a wybraliscie tylko te kilka - mozesz mi podac chociaz kilka pozostalych dziwnych akcji?

_________________
dmC|Ble


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: [Wydzielony] Hav i czity
PostNapisane: 5 lut 2011, o 15:25 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
Zostało mi zarzucone że zfabrykowałem dowody a rowniez to ze celowo wycielem akcje z kontekstu aby wygladalo jak wh mało tego ze oszukuje ze akcji jest wiecej. kazdy widzi to co chce widzieć. Kazdy kto mnie zna wie że nie jestem zwolennikiem banowania ludzi i wiele razy padalo na tym forum ze jestem za miekki itd. ale nie lubie oszustwa i dlatego powstal ten filmik. Kolt demka sa do sciagniecia mozesz sobie sam obejrzec jak chcesz moge dac ci tez wh zebys sobie obejrzal. A na koniec dodam ze lepiej cos robic niz siedziec na dupie i czekac az drugi poda gotowca na tacy.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: [Wydzielony] Hav i czity
PostNapisane: 5 lut 2011, o 15:32 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:53
Posty: 5731
Lokalizacja: znienacka
Karma: 272
darus, mozesz poprawic link do pierwszego demka?

ja nic ci nie zarzucam. mam tylko nadzieje, ze wnioski wysnules z jakichs innych akcji, bo te w meczu z goa, sa zupelnie naturalne. a jezeli te w meczu z goa wydawaly ci sie najbardziej podejrzane, to moze ktos inny powinien sie zajac szukaniem wh ;)

ps. moglbys mi tez podrzucic wh, bo frq2 przestal mi dzialac na w7 :S

_________________
The computer is your friend. Trust the computer.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: [Wydzielony] Hav i czity
PostNapisane: 5 lut 2011, o 15:33 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 28 gru 2002, o 20:40
Posty: 769
Lokalizacja: PODJUCHY-GORKI
Karma: 2
$this->bbcode_second_pass_quote('Darus', 'Z')ostało mi zarzucone że zfabrykowałem dowody a rowniez to ze celowo wycielem akcje z kontekstu aby wygladalo jak wh mało tego ze oszukuje ze akcji jest wiecej. kazdy widzi to co chce widzieć. Kazdy kto mnie zna wie że nie jestem zwolennikiem banowania ludzi i wiele razy padalo na tym forum ze jestem za miekki itd. ale nie lubie oszustwa i dlatego powstal ten filmik. Kolt demka sa do sciagniecia mozesz sobie sam obejrzec jak chcesz moge dac ci tez wh zebys sobie obejrzal. A na koniec dodam ze lepiej cos robic niz siedziec na dupie i czekac az drugi poda gotowca na tacy.


widze ze sie zagotowales po moim pytaniu o te pozostale akcje podejrzane (pytalem o nie bo w filmie na koncu jako puente napisaliscie ze bylo 20 dziwnych akcji)

sprawdzam najdokladniej jak moge caly ten watek i chce przeanalizowac kazda podejrzana akcje i dlatego pytalem o pozostale akcje a w odpowiedzi od ciebie dostalem jedynie wykrety co pozwala mi przypuszczac iz jednak tych 20 akcji nie bylo a ta puenta na koniec filmu miala jedynie wzmocnic przekaz

nic nigdzie nie pisalem ani nie zarzucalem ci ze fabrykujesz dowody - uwazam ze bardzo dobrze ze jest ten film chociaz sposob w jaki go zrobiliscie troche mniej juz mi sie podoba ale to napisze pozniej w poscie GLOWNYM o calej tej sytuacji i akcjach z filmu

demka oba na ktorych jest oparty ten film ogladalem po kilka razy i analizowalem bardzo dokladnie - nie widzialem 20 akcji podejrzanych wiec spytalem autora filmu co mial na mysli

to tyle
_________________
dmC|Ble


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: [Wydzielony] Hav i czity
PostNapisane: 5 lut 2011, o 15:38 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
nie tylko ty tak napisalem wczoraj siwy sie zalil i jeszcze jeden gracz wiec w sumie 3 osoby


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: [Wydzielony] Hav i czity
PostNapisane: 5 lut 2011, o 16:17 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
pisanie, ze na demku wyglada wszystko naturalnie to jak dawanie nagrody za "bardzo dobra symbioza z wh"... ludzie, wlasnie w tym sek ze jesli sie umie krozystac z wh to tego nie widac golym okiem... i nie piszcie ze wy byc moze byscie zrobili tak samo bo to nie jest wyznacznikiem niczego. to ma byc obiektywna opinia a nie subiektywna...

mysle ze bedzie trzeba najpierw zweryfikowac wasza umiejetnosc dostrzegania podejrzanych akcji... mysle ze revenge113 jest w stanie dostarczyc wam z 4 demka gdzie na 3 czituje a na 1 nie... ciekaw jestem jakby byla wasza skutecznosc...

@nev
wiesz co mnie zastanawia? ile razy obejrzales ten moment wchodzenia do roomu... 1x ? jak powiesz ze wiecej niz 1x to ci nie uwierze ze chcialo ci sie przewijac 5x demko na timescale y rzeczywiscie sie upewnic...

@all
jesli oczekujecie tak samo oczywistych akcji jak na demku sierry to radze sie zastanowic 2x

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: hav & ag3 & inni & podejrzenie o wh
PostNapisane: 5 lut 2011, o 19:03 
Cukierkowy

Dołączył(a): 25 mar 2003, o 11:31
Posty: 205
Lokalizacja: Bia
Karma: 58
$this->bbcode_second_pass_quote('Feeble', '
')i jeszcze zdanie od festivala, bo cos zalogowac sie nie moze

"nie chcialem tego pokazywac, bo sadze ze niektore rzeczy powinny zostac miedzy nami ale miarka sie przebrala, neon skads wie bardzo duzo... i ma racje ze sierrusek troche manipuluje ludzmi, z tym serverem jump to prawda graty"

czitowanie na kubus:jumpmod to temat na osobny topic, ale jest pare osob co tam czituje :(
_________________
...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: [Wydzielony] Hav i czity
PostNapisane: 5 lut 2011, o 19:21 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:53
Posty: 5731
Lokalizacja: znienacka
Karma: 272
$this->bbcode_second_pass_quote('dem', 'p')isanie, ze na demku wyglada wszystko naturalnie to jak dawanie nagrody za "bardzo dobra symbioza z wh"

jezeli umie grac z wh tak, ze wyglada to naturalnie tak jak ktos inny bez wh, to chyba nie masz podstaw zeby go o wh posadzic, prawda? logiki troche

$this->bbcode_second_pass_quote('dem', '.').. ludzie, wlasnie w tym sek ze jesli sie umie krozystac z wh to tego nie widac golym okiem...
jak mam ogladac?

$this->bbcode_second_pass_quote('dem', 'i') nie piszcie ze wy byc moze byscie zrobili tak samo bo to nie jest wyznacznikiem niczego. to ma byc obiektywna opinia a nie subiektywna...
ja oceniam subiektywnie, nie bede sie staral wydawac obiektywnej opinii. jest grupa osob, ktora ma podjac decyzje obiektywna i zrobia to prawdopodobnie usredniajac zdanie ludzi, z ktorych opinia sie licza.

$this->bbcode_second_pass_quote('dem', '@')nev
wiesz co mnie zastanawia? ile razy obejrzales ten moment wchodzenia do roomu... 1x ? jak powiesz ze wiecej niz 1x to ci nie uwierze ze chcialo ci sie przewijac 5x demko na timescale y rzeczywiscie sie upewnic...
na filmie obejrzalem kilka razy, na demku raz; mowisz o tym rg za skrzynkami w mh? powiedz mi, co tam widzisz dziwnego? ja w momencie gdy hav wskakiwal po mh juz wiedzialem gdzie jest przeciwnik....bez wh, wiec czemu hav mial niby tego nie wiedziec? po co mu tam wh?

ps. w tego typu filmach dzwiek tez jest wazny. na demie duzo dokladniej slychac skad dzwieki doplywaja (moze dlatego ze uzywam openAL). na filmie wszystko sie zlewa...

ps2. nie mowie ze hav nie gra na wh. nie wiem, wiem ze jest dziwny i nie bede za niego poreczal...wiem tylko, ze jezeli chcecie mu to udowodnic to wezcie jakies inne akcje, bo te sa czyste (przynajmniej to jedno demo)...
_________________
The computer is your friend. Trust the computer.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: [Wydzielony] Hav i czity
PostNapisane: 5 lut 2011, o 19:28 
Kozak

Dołączył(a): 29 sie 2003, o 15:48
Posty: 1428
Lokalizacja: de
Karma: 118
jak dla ciebie to demo jest czyste nev, to wszyscy bedziemy sie meczyc z cziterami do ostatniego tchnienia tej gry.

wiec pozostaje tylko grac z ludzmi ktorym ufamy albo zmienic gre..


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: [Wydzielony] Hav i czity
PostNapisane: 5 lut 2011, o 20:29 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2005, o 13:53
Posty: 3550
Karma: 140
Nie wierze ze akcja ze skrzynka z mgh jest czysta. Nawet jesli uslyszal goscia ze bierze ssg i biegnie w strone mgh to z miejsca ruszylby z rura w kierunku armora na arenie. Dla mnie to jest ewidentne

_________________
#czesc


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza