[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 28 kwi 2024, o 07:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 246 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: hav & ag3 & inni & podejrzenie o wh
PostNapisane: 30 sty 2011, o 19:48 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2006, o 15:22
Posty: 807
Lokalizacja: Dawna Stolica Polaków
Karma: 144
Jak dobrze pamiętam coolnet DM nie wspiera modułu anticheat, gdyż jest to rzekomo serwer dla zielonych graczy. Anticheat natomiast wymaga odpowiedniego klienta (r1q2,q2pro/aprq2) a ściągniecie takowego i instalacja to czynność arcytrudna, która mogłaby niejednego zniechęcić do gry. Osobiście uważam, że podejście takie do tematu jest całkowitą pomyłką.
Więcej nowych graczy zniechęci się do q2 z powodu tych aimbotów niż przez konieczność ściągnięcia r1q2... ;/

_________________
[inc]sil: please...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: hav & ag3 & inni & podejrzenie o wh
PostNapisane: 30 sty 2011, o 20:02 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2005, o 13:53
Posty: 3550
Karma: 140
pamietaj ze r1q2 a wraz z nim plik anticheat.dll to 'trojan', takze wedle mojej oceny diagnoza nie jest prawidlowa ;)
Tych cziterow na dm nie jest az tak duzo. Szkoda ze admina tam nie maja osoby ktore mozna spotkac czesto na ircu (nie k.... nie chodzi o mnie :D ), bo grupa szybkiego reagowania by sie mocno przydala - a spotkac zenona itp. czesto graniczy z cudem ;) No ale wiadomo, ze monopolu wladzy nikomu nie oddadza ;)

mysle ze danie na tym serwie admina silowi,feblowi,fizkowi czy komus rozsadnemu znacznie ulatwiloby sprawe

_________________
#czesc


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: hav & ag3 & inni & podejrzenie o wh
PostNapisane: 30 sty 2011, o 20:19 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('majcin', 'p')amietaj ze r1q2 a wraz z nim plik anticheat.dll to 'trojan', takze wedle mojej oceny diagnoza nie jest prawidlowa ;)


kurde, powiem Ci ze moj avast drze sie zaleznie skad sciagam plikczek... np. careema instalatora q2 w ogole nie skonczylem sciagac bo mi avast zeswirowal, a inne instalatory przeszly... do tego r1q2 czy aprq2 zaleznie od zrodla tez wywoluje padaczke mojego avasta badz nie.. ogolnie ciekawa sprawa...
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: hav & ag3 & inni & podejrzenie o wh
PostNapisane: 30 sty 2011, o 20:53 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('eX3', '')$this->bbcode_second_pass_quote('GandalF', '
')
@neon
$this->bbcode_second_pass_quote('', 'T')akowe miał Reve i ni stąd ni zowąd ich nie ma.

nie tyle ze ni skad ni zowad ich nie ma poprostu podarowalem sobie q2 (miedzy innymi przez teksty typu kolega dema wiec nie sluchamy ciebie nie chcemy twojej pomocy) jak juz pisalem z czasem wyjebalem q2 w ktorym mialem te dema i to bylo ponad 3 miechy temu jak przestalem grac w q2...


spoko, daj mi prosze chociaz nicki tych ludzi ja z checie odnajde dema jakie sa ich w necie z ostatniego pol roku i poogladam. moze byc na priv.

co do screenow z meczu to r1cha meczylem o to jeszcze w 2005 roku, wtedy tez mu sie nie chcialo, jak zawsze zreszta :D
jedyna szansa w harvenie
mysle ze fajnie by bylo gdybyscie prowadzili ewidencje jakie demka obejrzeliscie... np jakis temat na fb, w srodku link do demka i info ze ogladacie to demko... zawsze istnieje mozliwosc przeoczenia czegos albo i "usuniecie" demek z dysku, wiec praca by nie przepadla... fajnieby bylo jakbyscie po obejrzeniu demka pisali posta czy cos was zainteresowalo czy uwazacie demko za czyste,... mysle ze siadanie z kartka papieru i notowanie watpliwych akcji (czas meczu) to chyba nie bylby problem... mam nadzieje ze podlapiecie taka forma sprawdzania...

mysle ze nikt sie nie obrazi ze piszecie ze ogladacie jego demko...
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: hav & ag3 & inni & podejrzenie o wh
PostNapisane: 30 sty 2011, o 21:02 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2006, o 15:22
Posty: 807
Lokalizacja: Dawna Stolica Polaków
Karma: 144
Archiwizacja pracy w postaci postów jak najbardziej. Moim zdaniem nie powinno mieć to jednak miejsca na "forum publicznym", gdyż cheatujący, którego nazwie się tutaj "podejrzanym", po przeczytaniu takiego posta stanie się 10x bardziej ostrożny i szanse na wlepienie należącego się bana zmaleją.

_________________
[inc]sil: please...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: hav & ag3 & inni & podejrzenie o wh
PostNapisane: 30 sty 2011, o 21:22 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
a moim zdaniem nie ma co znowu chowac sie w zamknietych grupkach... niech ludzie wiedza co sie dzieje, a przeciez demek mamy mase... jesli ktos czitowal to jest to juz na tych demkach uwiecznione... kazdy kto ma odpowiednio duzo dstansu do siebie i nie czitowal nie powinien miec pretensji ze ktos podejrzewa go o czity...

jesli dzieje sie to jawnie to nikt nie bedzie poszkodowany a i bedzie mozna ogladac na bierzaco progres w pracach... bedzie wiadomo ze cos sie dzieje...

zauwaz ze dotychczas wlasnie to wszystko dzialo sie za kurtyna i jak widac efektywnosc byla bardzo niska... sprobujmy chociaz raz to zalatwic jawnie...

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: hav & ag3 & inni & podejrzenie o wh
PostNapisane: 30 sty 2011, o 22:32 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2003, o 09:22
Posty: 4052
Lokalizacja: bstok
Karma: 216
proponuje zmiane tematu, jako ze Ag3 nie jest cziterem. tyle lat oskarzen, gdzie te wasze dowody?


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: hav & ag3 & inni & podejrzenie o wh
PostNapisane: 30 sty 2011, o 23:20 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('Feeble', 'p')roponuje zmiane tematu, jako ze Ag3 nie jest cziterem. tyle lat oskarzen, gdzie te wasze dowody?

ale nikt nie powiedzial w calym tym temacie ze cziterem jest... ale ciekaw jestem jaki tytul zaproponujesz :)
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: hav & ag3 & inni & podejrzenie o wh
PostNapisane: 30 sty 2011, o 23:57 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2003, o 09:22
Posty: 4052
Lokalizacja: bstok
Karma: 216
juz taki temat chyba byl, wiec.. ;)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: hav & ag3 & inni & podejrzenie o wh
PostNapisane: 31 sty 2011, o 12:28 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 13:47
Posty: 2926
Lokalizacja: 3m
Karma: 52
Jakies dowody na HAvoka sa? bo ciekawy jestem tego , chlopak cfg nie potrafi zrobic a tu takie cos ....;p
6 stron przeczytalem no i nic , tylko sprzeczanie sie jak co topik .
Pisalem juz z roku temu aby zrobic program do robienia s/s ale nikt nie byl tym zainteresowany.
Jak widac postepy ida cala para i zycze powodzenia w dalszym poszukiwaniu cziterow na naszych polskich serwerach. GL

_________________
-,-


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: hav & ag3 & inni & podejrzenie o wh
PostNapisane: 31 sty 2011, o 12:50 
Glowny programista polskiej sceny q2
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2003, o 20:49
Posty: 501
Lokalizacja: Krak
Karma: 24
Ile juz 'dwudyszek' dla mnie macie? ;)
Teraz powaznie: nie moge modyfikowac r1q2 czy tam innych klientow uzywajacych anticheata bo serwer anticheata uzna to za cheat. Niestety takie rzeczy jak zmniejszenie laga podczas robienia sshota wymagaja modyfikacji klienta. Moge jedynie zrobic to o czym pisal d4rus, czyli dac adminom/sedzia w tdm'ie polecenie, ktore wymusi u danego gracza/wszystkich graczy zrobienie sshota. Mozna tez tuz przed zrobieniem takiego sshota wyswietlic u wszystkich jakis unikalny ciag znakow zeby potem miec pewnosc, ze to wlasciwy sshot. Gracze mysieliby po meczu na polecenie admina wyslac te sshoty. W kwestii laga - mozna robic sshota w formacie tga (domyslnym w zwyklym kliencie q2), czyli bez kompresji - wtedy przyciecie powinno byc mniejsze. Tylko cos w tym stylu moge zrobic majac ograniczone mozliwosci: modyfikacje jedynie po stronie serwera. Oczywiscie zrobie to za free, pytanie tylko czy to wystarczy?


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: hav & ag3 & inni & podejrzenie o wh
PostNapisane: 31 sty 2011, o 13:02 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('Harven', 'I')le juz 'dwudyszek' dla mnie macie? ;)
Teraz powaznie: nie moge modyfikowac r1q2 czy tam innych klientow uzywajacych anticheata bo serwer anticheata uzna to za cheat. Niestety takie rzeczy jak zmniejszenie laga podczas robienia sshota wymagaja modyfikacji klienta.


hmm, na ile to skomplikowane? mysle ze nie byloby problemu zeby dogadac sie z richem aby zrobil wyjatek na twoja modyfikacje klienta... nie porzucajmy tego od razu bo ac... mysle ze cala scena euro by poparla to zeby rich uwzglednil twoja modyfikacja... no i jedynym problemem dla sceny byloby narzucanie korzystanie z r1q2. ale to i znow idzie na plus bo scena euro tez grzmi ze aprq2 jest beee...

napewno nie wystarcza ale napewno tez jest krokiem na przod
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Ostatnio edytowano 31 sty 2011, o 13:03 przez dem, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: hav & ag3 & inni & podejrzenie o wh
PostNapisane: 31 sty 2011, o 13:03 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2006, o 15:22
Posty: 807
Lokalizacja: Dawna Stolica Polaków
Karma: 144
Takie rozwiązanie będzie bardzo pomocne :) Osobiście wolę, żebym podczas 20 minutowego meczu miał 4-5 "ścinek" + świadomość, że ewentualny, obecny na serwie cheater, zostanie zidentyfikowany.
Wszelkie łzy i żale, jakie pojawią się u "niezwykle pokrzywdzonych" przez ścinkę, można złagodzić odpowiednim wpisem w regulaminie np. "W trakcie meczu admin może wykonywać screenshoty, aby wykluczyć próby oszustwa. Zapisując się do ligi wyrażasz na to zgodę i nie będziesz składać zażaleń związanych z chwilowym pogorszeniem warunków gry spowodowanym wykonywaniem takiego screenshota".

Nie rozumiem, co masz na myśli pisząc o unikalnym ciągu wyrazów? Czy ten ciąg wyświetlany by był jako echo, tak aby nie został zapisany na demie? :) Pomysł fajny, wykluczający próby fabrykowania fałszywych screenów.

Na współpracę z R1CH'em niestety bym nie liczył..:/ Pewnie nie wyrazi zgody.. A szkoda, bo można by zdecydowanie ulepszyć działanie przestarzałego anticheata :)

_________________
[inc]sil: please...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: hav & ag3 & inni & podejrzenie o wh
PostNapisane: 31 sty 2011, o 13:05 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('sil', '
')Na współpracę z R1CH'em niestety bym nie liczył..:/ Pewnie nie wyrazi zgody.. A szkoda, bo można by zdecydowanie ulepszyć działanie przestarzałego anticheata :)


do tego wystarczy zmobilizowac adminow euroq2l zeby poparli nasze dzialania i rich bedze zasypywany wiadomosciami od sceny euro rowniez... jesli nie chce rozwijac ac dalej to niech przynajmniej pozwoli nam wprowadzac porpawki... mysle ze w tym momencie ktos powienien sie skontaktowac i przedstawic sprawe scenie euroq2l...
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: hav & ag3 & inni & podejrzenie o wh
PostNapisane: 31 sty 2011, o 13:23 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2006, o 15:22
Posty: 807
Lokalizacja: Dawna Stolica Polaków
Karma: 144
Ok, pogadałem z biahem. Przedstawiłem wstępne plany. Gość pogada z CL europejskich klanów aby wkrótce wystosować wspólny postulat do richa.

_________________
[inc]sil: please...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: hav & ag3 & inni & podejrzenie o wh
PostNapisane: 31 sty 2011, o 15:34 
Przyczajony

Dołączył(a): 3 cze 2005, o 13:35
Posty: 54
Lokalizacja: Radom
Karma: 6
Ta scinka jesli bedzie naprawde bardzo krotka , to ok(chociaz nie jestem do konca pewien). Taka jaka jest do tej pory ... nie wyobrazam sobie zeby podczas meczu bylo tak pare razy , bo czasami jedna akcja moze przewazyc o zwyciestwie danego meczu, a gdy wystapi w nieodpowiedniej chwili to klops. Rozumiem ze miala by byc wiecej niz raz? Wiec jak napisales, ze Ty był byś rad gdyby byl autoscreen kosztem paru takich scinek... no ja bym nie byl, ciekawe jak reszta. A co do zazalen , taki punkt w regulaminie? juz to widze jak po meczu komentarze "gdyby nie ta scinka , to bla bla bla" - to moze byc bardzo irytujace. Podobnie jak danie holda przez admina podczas meczu w niefajnej dla kogos chwili , bo nie raz juz widzialem przez takie cos zmarnowanie ostatniego waznego quada czy cos w tym stylu. No ale hold to hold , normalne. HĘ HĘ tak naprawde mam czity i boje sie ze mnie zlapiecie ;D

_________________
Byrwi


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: hav & ag3 & inni & podejrzenie o wh
PostNapisane: 31 sty 2011, o 16:29 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2006, o 15:22
Posty: 807
Lokalizacja: Dawna Stolica Polaków
Karma: 144
Reve pisał już o tym, że ścinkę można w dużym, a może nawet i całkowitym stopniu, zminimalizować. Jeżeli współpraca z R1CH'em pójdzie odpowiednim torem, to owocem tego będzie feature, który nie będzie powodować "laga" i raczej wszyscy będą zadowoleni.
Co do zażaleń: gdyby ktoś nie lamił w meczu i narobił sobie NET +40, to strata 1-3 fragów, będąca następstwem "laga screenshotowego" będzie naprawdę znikoma ;) Żale należy raczej mieć do tych tworzących cheaty + ciot, które na nich grają.

_________________
[inc]sil: please...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: hav & ag3 & inni & podejrzenie o wh
PostNapisane: 31 sty 2011, o 16:36 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('sil', 'R')eve pisał już o tym, że ścinkę można w dużym, a może nawet i całkowitym stopniu, zminimalizować. Jeżeli współpraca z R1CH'em pójdzie odpowiednim torem, to owocem tego będzie feature, który nie będzie powodować "laga" i raczej wszyscy będą zadowoleni.

to nie jest latwe dogadac sie z richem... jak na cos sie uprze (a sie upiera, wiem bo odbylem juz rozmowe) to ciezko go przekonac...
$this->bbcode_second_pass_quote('sil', '
')Co do zażaleń: gdyby ktoś nie lamił w meczu i narobił sobie NET +40, to strata 1-3 fragów, będąca następstwem "laga screenshotowego" będzie naprawdę znikoma ;) Żale należy raczej mieć do tych tworzących cheaty + ciot, które na nich grają.
oj, temat rzeka ! mozna sie spierac na milion sposob, zwlaszcza jak zdajemy sobie sprawe co znaczy nie wziac q, bo sie zrobilo 180 po time... tego bym akurat nie lekcewazyl...

co do sierry, okazuje sie ze to specjalna edycja dla sierry byla od festivala.. ofc fest sie zlapal na wpisy, co tylko powierdza po raz kolejny ze jest lamusem :D

to tylko potwierdza fakt ze kazdy z otoczenia festivala musi byc podejrzany... sorry chlopaki ale takie wnioski nasuwa czysta logika... dlatego febl temat jest jak najbardziej na miejscu... forma tematu rowniez.

mozna spokojnie zalozyc ze kazdy kolega festa ma swojego prywatnego wh ktory smiga na ac, i trzeba miec na nich oko...
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: hav & ag3 & inni & podejrzenie o wh
PostNapisane: 31 sty 2011, o 17:37 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2003, o 09:22
Posty: 4052
Lokalizacja: bstok
Karma: 216
no dobrze, mozesz zakladac ze tak MOZE byc, nikt ci tego nie broni. Ag3 jest od zawsze pietnowany bo sie obracal wsrod czitow. ja jednak jestem przekonany ze nic i tak nie znajdziecie bo ufam czlowiekowi, takze owocnych poszukiwan. zobacz dem, tyle lat podejrzen i oskarzen w jego strone, a zadnych dowodow. dziwne, prawda? ;) nic wiecej dodawac nie trzeba


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: hav & ag3 & inni & podejrzenie o wh
PostNapisane: 31 sty 2011, o 17:40 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('Feeble', 'n')o dobrze, mozesz zakladac ze tak MOZE byc, nikt ci tego nie broni. Ag3 jest od zawsze pietnowany bo sie obracal wsrod czitow. ja jednak jestem przekonany ze nic i tak nie znajdziecie bo ufam czlowiekowi, takze owocnych poszukiwan. zobacz dem, tyle lat podejrzen i oskarzen w jego strone, a zadnych dowodow. dziwne, prawda? ;) nic wiecej dodawac nie trzeba


no miejmy nadzieje ze nie zawiedzie twojego zaufania ktoregos dnia... bylby jeden gracz mniej czego nie chcemy. w kazdym badz razie swoje przekonanie wysnuwasz na blednym zalozeniu "nic nie udowodniono wiec jest czysty". historia sama pokazuje ze sa czity ac proof i tylko kwestia nauczenia sie korzystania z nich determinuje czy delikwent wpadnie czy nie... teraz zauwaz ze sierra dostal wh od wspolnego kolegi z agem - festivala... wh byl ac proof i tylko przypadek ze sierra nie umial sie nim poslugiwac zaowocowal zlapaniem go na goracym uczynku...
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 246 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 168 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza