[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 27 kwi 2024, o 11:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pomoc przy złożeniu do kupy tutorialu "jumps" - film
PostNapisane: 4 gru 2010, o 16:55 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
Hej ho... Dawno dawno teamu marzył mi się tutorial w formie avi jak skakać na danej mapie. Nie jest movie makerem, chociaż moglbym urzeczywistnic moj pomysl, ale nie mam na to czasu.

Moje pytanie do was jest takie, czy znajdzie sie ktos, kto moglby zlozyc do kupy X jumpow (podzielone na osobne juz pliki) z map +/- q2dm1 - q2dm8. Praca jaka nalezy wykonac to
  • Scalenie w calosc
  • Podstawienie obrazkow kliknietego przycisku myszki, strzalek w odpowiednim miejscu timeline

przykładowy zrealizowany jump ponizej.


Dodam jedynie, ze moment w ktorym trzeba wstawic odpowiednio obrazek jest przedstawiony w lewym gownym rogu (bylo nagrywane z moim cfg do pokazywania ktory klawisz jest wcisniete) wiec jest to jedynie kwestia powstawiania w odpowienim momencie odpowiednich obrazkow.

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy złożeniu do kupy tutorialu "jumps" - film
PostNapisane: 5 gru 2010, o 00:14 
Cukierkowy

Dołączył(a): 25 mar 2003, o 11:31
Posty: 205
Lokalizacja: Bia
Karma: 58
hmm duzo roboty, duzo poswieconego czasu, niewielki impakt dydaktyczny

Ja sam malo uzywam skokow jak gram duele lub tdm. Ci ktorzy chca sie jakiegos skoku nauczyc to zawsze moga zapytac na servie lub ircu. Wiekszosc i tak zna duzo skokow i to im wystarcza. Scena jest mala, starzy gracze wiedza jak skakac a nowi sie i tak szybko ucza od oldschoolowcow.

Pomysl fajny, tez kiedys chcialem robic tutorial, ale to chyba nie ma sensu. Zeby to byl rok 2000 to co innego. Wtedy pol swiata gralo w q2 :D

Problem bylby tez przy paru skokach z cl_async i fpsami. Kazdy ma inaczej poustawiane i np skok na dm1 w roomie, dj z plecaka na lampe mozna wykonac na 3 sposoby w zaleznosci od ustawien.

Zobaczmy co inni napisza na ten temat. :)

_________________
...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy złożeniu do kupy tutorialu "jumps" - film
PostNapisane: 5 gru 2010, o 00:33 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2005, o 13:53
Posty: 3550
Karma: 140
czy ja wiem czy niewielki impakt dydaktyczny

pamietam jak nie tak dawno zaczynalem granie w qw (q1). I uwierz mi - gdyby nie ten filmik http://www.youtube.com/watch?v=v6jm9iGW2Co to z miejsca raczej bym to pojebal bo graczowi q2 ogarniecie fizyki qw wymaga czasu. A mi go bylo szkoda...

_________________
#czesc


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy złożeniu do kupy tutorialu "jumps" - film
PostNapisane: 5 gru 2010, o 01:01 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
nookie ale skoki podstawowe wystarczajace do smigania TDM sa juz nagrane przezemnie od kilku miesiecy... nie ma wszystkich to fakt (np z areny na schodach na ssg), bo nie wszystkie umiem wykonac na normalnej liczbe fps, a co dopiero na 60fpsach gdy nagrywalem z xfire.

chodzi o to zeby scalic nagrane filmiki i podstawic w odpowiednim momencie timeline odpowiednie obrazki tj. na przykladzie z 1 posta...

ja sens widze, bo widze zapytania w google "jak skakac w q2" etc...

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy złożeniu do kupy tutorialu "jumps" - film
PostNapisane: 5 gru 2010, o 01:26 
Kozak

Dołączył(a): 29 sie 2003, o 15:48
Posty: 1428
Lokalizacja: de
Karma: 118
ale bez kitu nie mowimy tu raczej o jakis hardcorowych jumpach ktore potrzebuje zmiany fps, mowa tu o podstawowym movemencie i jumpach potrzebnych do gry tdm/duel. wlasciwie to jak ktos ogarnie strafe'y, ktore sa najtrudniejsze jesli ktos nigdy nie mnial doczynienia z nimi, to juz wystarczy pokazac dj i gosc sobie poradzi z wiekszoscia izi jumpow.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy złożeniu do kupy tutorialu "jumps" - film
PostNapisane: 5 gru 2010, o 01:29 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
ale panowie... ja nie prosze was o ocene pomyslu. nie potrzebuje waszej aprobaty by to wdroyc. Jak nikt mi nie bedzie chcial w tym pomoc to to zrobie po prostu sam... brak mi czasu na to wiec zwracam sie do was o pomoc... nie chcecie to nie... dzizas...

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy złożeniu do kupy tutorialu "jumps" - film
PostNapisane: 5 gru 2010, o 01:43 
Cukierkowy

Dołączył(a): 25 mar 2003, o 11:31
Posty: 205
Lokalizacja: Bia
Karma: 58
dem, dzizas w koncu to forum i kazdy moze wyrazic swoje opinie :)

Myslalem kiedys nad napisaniem tutoriala (tekst ze screenami, filmikami, i diagramami) ktory wyjasnilby fizyke q2 i wlasciwosci fpsow (z tego co ja pojmuje, bo poznalem duuuzo ale kilka rzeczy nadal jest dziwnych dla mnie).
To nie pokazywaloby jak zrobic kazdy mozliwy skok, a wyjasniloby jak dziala q2 i jak ktos zrozumialby tutorial, wtedy samemu moglby zrobic kazdy skok. Bylaby to taka recepta do zrealizowania skokow, a nie gotowy efekt ktory trzeba powtorzyc z filmiku.
Z tym ze najwiekszy impakt mialoby to na scenie jumpmoda a nie tdm. Moze sie tym kiedys zajme ale nie wiem czy jest sens.

_________________
...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy złożeniu do kupy tutorialu "jumps" - film
PostNapisane: 5 gru 2010, o 01:46 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('n00kie', 'd')em, dzizas w koncu to forum i kazdy moze wyrazic swoje opinie :)

Myslalem kiedys nad napisaniem tutoriala (tekst ze screenami, filmikami, i diagramami) ktory wyjasnilby fizyke q2 i wlasciwosci fpsow (z tego co ja pojmuje, bo poznalem duuuzo ale kilka rzeczy nadal jest dziwnych dla mnie).
To nie pokazywaloby jak zrobic kazdy mozliwy skok, a wyjasniloby jak dziala q2 i jak ktos zrozumialby tutorial, wtedy samemu moglby zrobic kazdy skok. Bylaby to taka recepta do zrealizowania skokow, a nie gotowy efekt ktory trzeba powtorzyc z filmiku.
Z tym ze najwiekszy impakt mialoby to na scenie jumpmoda a nie tdm. Moze sie tym kiedys zajme ale nie wiem czy jest sens.

rob co chcesz... ja sie zglosilem do moviemakereow z prosba o konkretna pomoc w scaleniu filmikow + dostawienie obrazkow... na potrzeby tdm trzeba znac niektore skoki i to jest w zasiegu moich mozliwosci. nie zastanawialem sie jak opisac fizyke q2, tylko pokazac pare jumpow, by latwiej bylo sie wdrozyc... dodatkowo nie chodzi mi o samo pokazanie jumpow, tylko pokazanie, ktore klawisze sa potrzebne w ktorym momencie by dany jump wykonac...

nie interesuje was oferowanie mi pomocy to nie rozumiem po co chcecie mi wyperswadowac sama idee pokazania jumpow z wykorzystaniem klawiszow... :smilecolros:
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy złożeniu do kupy tutorialu "jumps" - film
PostNapisane: 5 gru 2010, o 01:55 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2007, o 21:25
Posty: 960
Karma: 67
z tego co sie orientuje na jumpmodzie na replay w dolnym rogu jest wlasnie pokazane co dany gracz pokazuje, wystarczy dogadac sie z adminem jakiegos jumpmoda (czy samemu postawic) postawic rg w miejsce doskoku, albo nawet po prostu nagrac demko i na demku powinno to byc. Moge sie mylic nie sprawdzalem tego na demku, ale skoro w q2 pokazuje to na demku czemu nie?

_________________
Umci umci tralalala


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy złożeniu do kupy tutorialu "jumps" - film
PostNapisane: 5 gru 2010, o 01:58 
Cukierkowy

Dołączył(a): 25 mar 2003, o 11:31
Posty: 205
Lokalizacja: Bia
Karma: 58
Zaraz zrobi sie offtop i zamiast o skokach to bedziemy sie klocic kto co powiedzial. Dem spokojnie, to jest forum kurwa :D ja powiedzialem to co mysle na ten temat i koniec. Nikt tobie nie chce wyperswadowac pomyslu. Jak moviemaker sie znajdzie to spoko i GL

_________________
...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy złożeniu do kupy tutorialu "jumps" - film
PostNapisane: 5 gru 2010, o 01:59 
Cukierkowy

Dołączył(a): 25 mar 2003, o 11:31
Posty: 205
Lokalizacja: Bia
Karma: 58
$this->bbcode_second_pass_quote('fasadinek', 'z') tego co sie orientuje na jumpmodzie na replay w dolnym rogu jest wlasnie pokazane co dany gracz pokazuje, wystarczy dogadac sie z adminem jakiegos jumpmoda (czy samemu postawic) postawic rg w miejsce doskoku, albo nawet po prostu nagrac demko i na demku powinno to byc. Moge sie mylic nie sprawdzalem tego na demku, ale skoro w q2 pokazuje to na demku czemu nie?



Nawet nie musisz gadac z adminem. Na lanie stawiasz server, robisz skoki, nagrywasz, i masz pokazane klawisze :D dobry pomysl fas
_________________
...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy złożeniu do kupy tutorialu "jumps" - film
PostNapisane: 5 gru 2010, o 02:01 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
juz sie temat rozpierdala... przyszedl fasadin dobra rada, bo kurwa oczywiscie nie przeczytal ze trzeba to tylo skleic do kupy i zastosowac sie do tego co jest wyswietlane w lewym gornym rogu...

co lepsze wyszedl z zalozenia ze jest wujkiem dobra rada i wyskoczyl z pomyslem ze jumpmod sie nada ale kurwa nie bierze juz pod uwage na na jumpmodzie nie jest pokazane kiedy dany klawisz jest wciskany a kiedy zwlaniany...

nie kurwa, na chuj czytac posty innych? ale wy mnie wkurwiacie....

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy złożeniu do kupy tutorialu "jumps" - film
PostNapisane: 5 gru 2010, o 02:03 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2007, o 21:25
Posty: 960
Karma: 67
"ale kurwa nie bierze juz pod uwage na na jumpmodzie nie jest pokazane kiedy dany klawisz jest wciskany a kiedy zwlaniany..."

oj dem... najpierw jak cos stwierdzasz to sprawdz bo tutaj sie mylisz akuratnie. Jest bardzo dobrze pokazane kiedy jest wcisniety kiedy zwalniany itd.

i oczywiscie przeczytalem twoj post, ale prostszym sposobem byloby nagranie tego nawet na lanie jak pisze nookie i zgrac do avi i sie nie bawic w klejenie (przynajmniej dla mnie)

_________________
Umci umci tralalala


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy złożeniu do kupy tutorialu "jumps" - film
PostNapisane: 5 gru 2010, o 02:05 
Cukierkowy

Dołączył(a): 25 mar 2003, o 11:31
Posty: 205
Lokalizacja: Bia
Karma: 58
$this->bbcode_second_pass_quote('dem', 'j')uz sie temat rozpierdala... przyszedl fasadin dobra rada, bo kurwa oczywiscie nie przeczytal ze trzeba to tylo skleic do kupy i zastosowac sie do tego co jest wyswietlane w lewym gornym rogu...

co lepsze wyszedl z zalozenia ze jest wujkiem dobra rada i wyskoczyl z pomyslem ze jumpmod sie nada ale kurwa nie bierze juz pod uwage na na jumpmodzie nie jest pokazane kiedy dany klawisz jest wciskany a kiedy zwlaniany...

nie kurwa, na chuj czytac posty innych? ale wy mnie wkurwiacie....




Mylisz sie,
w lewym dolnym rogu w jumpmodzie jest pokazane co jest wciskane i kiedy puszczane ( strejfy, forward, backward, jump, kucanie i nawet +attack)

:D dem zluzuj
_________________
...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy złożeniu do kupy tutorialu "jumps" - film
PostNapisane: 5 gru 2010, o 02:11 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('fasadinek', '&')quot;ale kurwa nie bierze juz pod uwage na na jumpmodzie nie jest pokazane kiedy dany klawisz jest wciskany a kiedy zwlaniany..."

oj dem... najpierw jak cos stwierdzasz to sprawdz bo tutaj sie mylisz akuratnie. Jest bardzo dobrze pokazane kiedy jest wcisniety kiedy zwalniany itd.

i oczywiscie przeczytalem twoj post, ale prostszym sposobem byloby nagranie tego nawet na lanie jak pisze nookie i zgrac do avi i sie nie bawic w klejenie (przynajmniej dla mnie)


zwracam honor. nie sprawdzilem tego(ze przy odtwarzaniu demka bedzie widac ta informacje) jak przyszla mi ta idea x miesiecy temu do glowy... sprawdzilem za to teraz. co nie zmienia faktu, ze demka sa nagrane i obrazek w formie strzalek i myszki moga byc lepiej czytelne... ale to tylko moje subiektywne zdanie - no i tak widzialem idee tego filmiku.

musisz mi wybaczyc, ale tyle razy spotkalem sie dzis i wczoraj z bullshitem od bociana i qiuba, ze to oni nie sprawdzaja tego co pisze, ze wyladowalem swoja frustracje na tobie. sorry
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy złożeniu do kupy tutorialu "jumps" - film
PostNapisane: 5 gru 2010, o 02:20 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2007, o 21:25
Posty: 960
Karma: 67
spoko. oczywiscie lepiej widoczne bedzie Twoje rozwiazanie, ale moje jest na prawde duzo mniej pracochlonne i jezeli nie znajdziesz moviemakera ani wiecej czasu, to wybor chyba jest oczywisty ;)

mozna tez dodac jakis komentarz glosowy.

_________________
Umci umci tralalala


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy złożeniu do kupy tutorialu "jumps" - film
PostNapisane: 5 gru 2010, o 02:22 
Cukierkowy

Dołączył(a): 25 mar 2003, o 11:31
Posty: 205
Lokalizacja: Bia
Karma: 58
Fakt ze klawisze i myszka sa bardziej czytelne lecz to wnosci do projektu duzo roboty. Jesli moviemaker ma czas to elegancko :D

BTW: dem, wlasnie zauwazylem ze zmieniles podpis na "nie kurwa, na chuj czytac posty innych? ale wy mnie wkurwiacie...." hahah :DDDDDDDDDD

_________________
...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy złożeniu do kupy tutorialu "jumps" - film
PostNapisane: 5 gru 2010, o 02:33 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
ja bym to zrobil sam... 10s dziennie i po miesiacu by bylo gotowe... ale jakbym chcial sam realizowac swoje projekty, (na ktore i tak nie mam czasu) to nigdy bym sie z niczym nie wyrobil :/

simson oferowal mi na poczatku swoja pomoc ale i on czasu znalezc nie mogl i projekt sie rozlazl...

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy złożeniu do kupy tutorialu "jumps" - film
PostNapisane: 5 gru 2010, o 11:33 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:53
Posty: 5731
Lokalizacja: znienacka
Karma: 272
$this->bbcode_second_pass_quote('dem', '[')size=200]nie kurwa, na chuj czytac posty innych? ale wy mnie wkurwiacie....[/size]

$this->bbcode_second_pass_quote('dem', 'z')wracam honor
:DDD
$this->bbcode_second_pass_quote('dem', 'm')usisz mi wybaczyc, ale tyle razy spotkalem sie dzis i wczoraj z bullshitem od bociana i qiuba, ze to oni nie sprawdzaja tego co pisze, ze wyladowalem swoja frustracje na tobie.
acha, no chyba ze...:D

...fajnie tlumaczysz swoja niewiedze i arogancje

$this->bbcode_second_pass_quote('dem', 'j')a bym to zrobil sam... 10s dziennie i po miesiacu by bylo gotowe...
30 dni w miesiacu * 10s = 300s = 5min. mysle, ze moglbys zrealizowac juz setki "swoich projektow" (:D), gdybys sie nimi zajal zamiast trollowania na forum ;)
_________________
The computer is your friend. Trust the computer.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy złożeniu do kupy tutorialu "jumps" - film
PostNapisane: 5 gru 2010, o 12:51 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
oz za ignorancja... ogolnie jestem bardzo wdzieczny ze robicie OT w kazdym moim temacie...

10s filmu sloneczko wymaga troszke wiecej pracy... ale to juz trzeba byc domyslnym odpowiednio, ale nie kazdemu poszczeslilo sie miec pofaldowany mozg.

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 158 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza