[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 28 mar 2024, o 12:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy nikt sie nie interesuje już quake2?
PostNapisane: 8 gru 2010, o 13:55 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2006, o 15:22
Posty: 807
Lokalizacja: Dawna Stolica Polaków
Karma: 144
$this->bbcode_second_pass_quote('Simson', 'A') ja podam kolejny powód dlaczego nowi zniechęcają się do q2. Wchodzi gość na serwer i pyta "jak dołączyć do gry?". Większość odpowiada (dla żartu oczywiście) "wpisz d2". Taki gość po wpisaniu komendy wylatuje z serwa i już w większości przypadków nie wraca. Tak przynajmniej zaobserwowałem.


wystarczyłoby w "gotowych" q2 dostępnych np na www.quake2.com.pl usunąć z paków zbędne pliki .cfg (ze stosownymi aliasami d1, d2) tudzież te aliasy odpowiednio nadpisać i problem, przynajmniej w pewnym stopniu, by się zmniejszył.. ;s
_________________
[inc]sil: please...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: zainteresowanie quake2 via google - jak faktycznie jest?
PostNapisane: 8 gru 2010, o 15:38 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
na quake2.com.pl przedewszystkim powiny byc linki do bardziej aktywnych stron o q2... u zenona nie ma zadnych niusow prawie, a do tego zadnych linkow na stronie glownej do innych stron o q2. Jego strona jest najwyzej w wyszukiwarce, wiec fajnieby bylo jakby porobil odnosniki do innych stron na stronie glownej...

zenon gdzie jestes?

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: zainteresowanie quake2 via google - jak faktycznie jest?
PostNapisane: 8 gru 2010, o 17:32 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2006, o 17:25
Posty: 2550
Lokalizacja: Radomsko
Karma: 176
Raczej chodzi mi o chamstwo graczy, którzy tak mówią. Najpierw piszą, że nikt nie gra, że nowych nie ma, a sami powodują, że nowi się zniechęcają do gry.

_________________
TLTF jest jak Media Markt - nie dla idiotów


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: zainteresowanie quake2 via google - jak faktycznie jest?
PostNapisane: 8 gru 2010, o 19:08 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
to doddy zaczal taka mode na d2 !!! i do tego nie kasuje OT jak go prosze w tematach o newbie...

:ok:

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: zainteresowanie quake2 via google - jak faktycznie jest?
PostNapisane: 8 gru 2010, o 19:29 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2006, o 15:22
Posty: 807
Lokalizacja: Dawna Stolica Polaków
Karma: 144
raczej kubos i warson: "simson lepiej wpisz d2 bo grać nie umiesz"


_________________
[inc]sil: please...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: zainteresowanie quake2 via google - jak faktycznie jest?
PostNapisane: 23 gru 2010, o 16:04 
Przyczajony

Dołączył(a): 22 lis 2008, o 11:44
Posty: 45
Karma: 10
Źle myślicie. Scena q2 to nie tylko liga. Rzekłbym nawet, że liga pewnie stanowi zaledwie połowę sceny a przed laty stanowiła tylko jej ułamek. Zanim gracz zapiszę się do 3 ligi czy "młodej ekstraklasy" to musi sobie rok czasu poskakać na dm dla czystego funu.

Ja spotykam się często na serwerach i nie tylko z zawodnikami którzy pytają się o jakieś podstawowe kwestie związane z q2. Problem jest taki, że w XXI ludzie przyzwyczajeni są do prostoty obsługi i do natychmiastowości przyjemności. Człowiek ściąga, kupuje, instaluję grę i chce w nią umieć ciorać po 3 minutach, bo nie będzie przecież uczył się dwie godziny jak się w to gra.

A w q2? Przecież samo ogarnięcie cfg. to jest pół dnia pierdolenia. A jeszcze się trzeba przebić przez nf, avast wypieprza bo anticzit.dll jest blokowany, mapy się nie ściągają bo znów coś nie pasi. Tragedia. Potem taki człek, ten jeden z 10, najbardziej wytrwały, pewnie student politechniki, wbija się na serwer a tam 10 rur w plecy w 15 sekund i grzeczna prośba o wypierdalanie.

Popatrzcie o ile prościej jest się zainstalować w QL i nie jebać się z tym paskudztwem.

Wszystko co związane z q2 jest anty userfriendly i to jest chyba główny problem odizolowania potencjalnych świeżaków od gry. Przydałby się jakiś modelowy q2, którego można po prostu ściągnąć, zoptymalizować klawisze i sensitivity za pomocą prostych opcji w menu i zacząć grać bez żadnych zmartwień do sprawy techniczne. Ja wierzę że ci gracze gdzieś tam są, głównie masa ludzi wychowanych na retoryce gulasha z sservice którzy czują wciąż sentyment do tamtych czasów i do q2. Ostatnio jak powiedziałem na jednej imprezie że pomagam prowadzić ligę q2 to paru kolesiom zaświeciły się oczy i pytali się jak można w to pograć. Naprawdę nikogo nie namawiałem, ale okazuje się że połowa narodu kiedyś z kwaka ciorała po lanie z kolegą z bloku albo na lekcjach informy w szkole.

NF nie pomaga, żeby scena trochę jeszcze pociągnęła trzeba stworzyć komfortowe warunki do gry. Inaczej nie ma bata, rok dwa lata i zaczynamy zbierać znaczki albo łapać motyle.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: zainteresowanie quake2 via google - jak faktycznie jest?
PostNapisane: 23 gru 2010, o 16:40 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
Roodi zadaj sobie tylko jedno pytanie po tym co napisałeś.

Dlaczego w starego q2 ciężej zagrać, niż w ql?

Spoiler:
Bo są debile jeszcze na tym świecie, których podnieca granie na czitach. Zabezpieczenia w starym q2 są dużo gorsze i nikt poza sceną tego nie monitoruje (nie liczę tu Richa, bo nie wierzę w jego zainteresowanie). Czity były, są i będą dopóki będą tacy ludzie jak ... sami sobie dopiszcie. Teraz pozostaje pytanie. Albo grajmy z czitami i dajmy możliwość łatwego i bezproblemowego dostępu do q2, albo starajmy się utrudniać życie cziterom.
Po tym wszystkim zadaj sobie pytanie, czy nowy gracz chciałby grać z cziterami, czy nie rzuciłby tego w cholerę wiedząc, że ktoś strzela mu rakiety na kapę bo gra ze wspomagaczami. Na sam koniec zadaj sobie pytanie, czy ta cała gra jest warta świeczki.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: zainteresowanie quake2 via google - jak faktycznie jest?
PostNapisane: 23 gru 2010, o 21:02 
Cichociemny

Dołączył(a): 6 lis 2007, o 21:57
Posty: 96
Lokalizacja: far, far away
Karma: -3
myślę, że nie tylko dlatego Ne. Wiadomo, czity to duży problem, ale Roodi ma racje - q2 jest trudny i to bardzo. Cfg + pak + nf są czasochłonne, ale nabranie skila tak, żeby nie obijali cie na dm zajmuje dużo wiecej czasu. Pozatym sam dm dla nowych też nie jest za dobry, bo znajdzie się na nim jakiś lucyper który wpadnie z botem, żeby nabić 100+ fragów i dać fotke na nk(pozdro bobik). Nowicjusz zobaczy, że q2 jest trudny i dajmy na to pojdzie pograć w takie np Bad Company 2, tam wsiadzie do czołgu i ponapierdala kanonadki, bo tak łatwiej o fragi. Jest jeszcze 1 problem z q2 - tryby gry. DM i TDM sa jakby nie patrzeć pzrestarzałe, teraz twórcy prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych Bombing runów, Assaultów czy innych wynalkazków.
Wracając jeszcze do tematu dm, tak myslalem, ze moze lepszym wyjściem będzie jakiś server specjalnie dedykowany dla nowych? Bo teraz jak 2 czy 4 newbie chce pograć sobie ianczej niz dm, to po zakończeniu meczu i tak czeka już stado sępów, które albo każą im wpisać d2, albo dadzą na nich vote.
Podsumowując, zainteresowanie via google jest napewno, ale są też aspekty, których się nie pzreskoczy. Najważniejszą sprawą wydaje się to, że nowi powinni grać z nowymi, bo jak chyba nev napisał, różnica skila między nubem a przecietniakiem jest ogromna. 3 liga byłaby dobrym rozwiązaniem, ale tam musiałyby grać klany złożone tylko z nowych graczy.

_________________
Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom!


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: zainteresowanie quake2 via google - jak faktycznie jest?
PostNapisane: 23 gru 2010, o 21:25 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2005, o 13:53
Posty: 3550
Karma: 140
w ogole to venony i inne gady powinni odpalic serw na wzor starego satfilmu. only q2dm1, ffa i jazda. Cholernie brakuje mi czegos takiego ;)

_________________
#czesc


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: zainteresowanie quake2 via google - jak faktycznie jest?
PostNapisane: 24 gru 2010, o 01:17 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('majcin', 'w') ogole to venony i inne gady powinni odpalic serw na wzor starego satfilmu. only q2dm1, ffa i jazda. Cholernie brakuje mi czegos takiego ;)

zgadzam sie z tym, ale pierwszym krokiem, ktory zajmuje najmniej czasu jest wrzucenie linkow do plq2, quake2info, scenaq2, fajnyboard na glowna strone quake2.com.pl gdzie ludzie trafiaja w pierwszej kolejnosci...

servery, ligi i inne pozytywne wymysly to czasochlonne zajecie wymagajace przygotowan. poki co nooby jesli juz szukaja czegos w google to trafiaja na martwa strone zenona, z ktorej nie maja zadnego punktu odniesienia do innych stron...

moglby ktos wreszcie kopnac w dupe zenona zeby cos z tym zrobil?
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: zainteresowanie quake2 via google - jak faktycznie jest?
PostNapisane: 24 gru 2010, o 02:08 
Przyczajony

Dołączył(a): 26 sty 2009, o 14:03
Posty: 48
Lokalizacja: www.vwzone.pl
Karma: 3
Ja pamiętam jak zaczynałem grać w q2 3-4 lata temu to istnial server o nazwie "a" only dm1 dm, same lamki takie jak ja tam graly i fajnie sie z nimi rywalizowalo, dlatego szybko nie zrezygnowalem i gram po dzien dzisiejszy. Przydalby sie jakis taki server.

_________________
:F


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: zainteresowanie quake2 via google - jak faktycznie jest?
PostNapisane: 24 gru 2010, o 02:17 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 10 wrz 2004, o 19:18
Posty: 709
Lokalizacja: Grajewo
Karma: 5
albo satfilm : D

_________________
:<


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: zainteresowanie quake2 via google - jak faktycznie jest?
PostNapisane: 24 gru 2010, o 10:31 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
Dokładnie, serwer dm only dm1 to zajebisty pomysł. Kolesie poza luźnym graniem mogliby dokładnie poznać mapkę i zaczęliby robić intuicyjnie więcej rzeczy na najczęściej granej mapie tdm.

Rolnick wszystko fajnie, pięknie, zgodziłbym się ze wszystkim bo mam taki sam idealistyczny pogląd, ale jest jeden problem.
Piszesz, że na dm jest zbyt wysoki poziom ... być może. A dlaczego? Bo większość tam nie tyle, że gra na czitach, co na fejkach. Gracz "a" wchodząc na serwer w piątek rano jest bity przez szybkiego_lopeza, a wieczorem miażdzy boski_siusiak (nicki przypadkowe). W efekcie wychodzi, że to jedna i ta sama osoba.

Taki serwer jak satfilm z only dm1 też byłby ok, ale znajdzie się jakaś osoba potrafiąca grać w q2, wejdzie tam (zapewne na jakimś zajebistym fejknicku) i będzie psuła zabawę świeżakom. I kolejny raz idea nofake, z posiadaniem konta i granie na 1 nicku tutaj ma ratować sytuację. Taki gracz wiedziałby wchodząc na serwer z kim gra (bo w końcu ogarnąłby pewnie z 50% nicków na scenie, a na pewno tych wchodzących na ten serwer).
Kiedyś takim serwerem dla początkujących był też telebank, na którym i ja zaczynałem. Być może dlatego, że zawsze on był chujowszym serwerem od pozostałych, więc w czasach świetności q2 rzadko kto chciał tam grać.

Jeśli gdzieś szukać problemu w tym, że mało nowych ludzi gra w q2. To raczej w naszym postępowaniu, a nie trudności w systemie. Nie oszukujmy się, kiedy my zaczynaliśmy też był cfg, też później były różne klienty q2. Jeśli ktoś rzeczywiście chciałby pograć, to zrobiłby to. Nie oszukujmy się również, że nagle znikąd ktoś znajduje q2 w internecie i zaczyna grać. Większość (nie piszę już, że 100%, żebyście nie podważali tego) to znajomi starych lub obecnych graczy. Daję tu pewny margines dla osób, które jak ja kiedyś zaczęły grać po lanie na lekcjach informatyki. Kiedyś nie było w internecie tylu ciekawych rzeczy, dlatego w wolnej chwili ludzie cisnęli w q2 po lanie z kumplami z klasy.

ciao


Ostatnio edytowano 24 gru 2010, o 10:35 przez neon, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: zainteresowanie quake2 via google - jak faktycznie jest?
PostNapisane: 24 gru 2010, o 10:34 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
SatFilm Quake 2 server|19ms|77.91.63.248:27910 satfilm caly czas dziala jest niesmiertelny


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: zainteresowanie quake2 via google - jak faktycznie jest?
PostNapisane: 24 gru 2010, o 11:06 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2005, o 13:53
Posty: 3550
Karma: 140
tak, tylko pograj dluzej niz minute to bedziesz wiedzial JAK dziala.

A co do pierdolenia neona to jakos kiedys tez zdarzaly sie takie przypadki i zbytnio nikomu to nie przeszkadzalo (bo poza jednym-dwom PRO , 10 innych strzelalo miedzy soba). Zawsze mozna dac paru osobom spoza towarzystwa wzajemnej adoracji admina by czasami kickowac zbyt dobrych i pilnowac rownowagi w ekosystemie

_________________
#czesc


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: zainteresowanie quake2 via google - jak faktycznie jest?
PostNapisane: 24 gru 2010, o 11:29 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
Pisząc to odnosiłem się do teraźniejszości i funkcjonalności takich serwerów jak coolnet DMI i DMII. Na tych serwerach większość to dobrze grający gracze, którzy na fejkach chcą sobie luźno poskakać, a cierpią na tym najsłabsi. Jeśli nie grasz w tą grę to przestań w bieżących tematach się wypowiadać, bo nie masz aktualnego rozeznania i nie rozumiesz problemu, o którym piszę.
Widzę, że ze swoją wypowiedzią trafiłem w odpowiedni dzień. Zwierzę znowu przemówiło swoim naturalnym, wulgarnym głosem.

Czill i Wesołych!


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: zainteresowanie quake2 via google - jak faktycznie jest?
PostNapisane: 24 gru 2010, o 11:54 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2005, o 13:53
Posty: 3550
Karma: 140
: DDDDDDD

_________________
#czesc


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: zainteresowanie quake2 via google - jak faktycznie jest?
PostNapisane: 24 gru 2010, o 13:24 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
jesli NF by wszedl na servery DM to by byla porazka.... na szczescie nie wejdzie, bo lithium nie jest do tegp przystowowany...

powtorze sie, zacznijmy od dobrze scentralizowanego medium informacyjnego...

neon, udzielasz sie, to porusz kubiego zeby ten zlapal zenona i wreszcie zrobil getway z swojej strony do innych gdzie rzeczywiscie cos sie dzieje czesciej niz raz na ruski rok...

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: zainteresowanie quake2 via google - jak faktycznie jest?
PostNapisane: 24 gru 2010, o 18:51 
Przyczajony

Dołączył(a): 22 lis 2008, o 11:44
Posty: 45
Karma: 10
$this->bbcode_second_pass_quote('neon', ' ')Nie oszukujmy się, kiedy my zaczynaliśmy też był cfg, też później były różne klienty q2. Jeśli ktoś rzeczywiście chciałby pograć, to zrobiłby to. Nie oszukujmy się również, że nagle znikąd ktoś znajduje q2 w internecie i zaczyna grać. Większość (nie piszę już, że 100%, żebyście nie podważali tego) to znajomi starych lub obecnych graczy. Daję tu pewny margines dla osób, które jak ja kiedyś zaczęły grać po lanie na lekcjach informatyki. Kiedyś nie było w internecie tylu ciekawych rzeczy, dlatego w wolnej chwili ludzie cisnęli w q2 po lanie z kumplami z klasy.
ciao


No nie wiem. Ja akurat jestem przedstawicielem antytechnicznego podejście do sprawy i dla mnie cfg. paki. ustawienia do dziś są dość problematyczne. Pamiętam dobrze, że długo długo grałem opierając się na opcjach w menu i zmieniałem bronie klawiszami 1-10. Myślę, że stworzenie pewnej standardowej, uniwersalnej wersji "q2newbie" opartej na najpopularniejszych ustawieniach i z w miarę atrakcyjnymi teksturami z dołączonym plikiem FAQ na max pół strony (np. info nt. nofake, ligi, serwerów, trybów gry) mogłoby pomóc świeżakom zdecydować się w ogóle na spróbowanie.

No i właśnie proste tryby rozgrywki byłyby tutaj atutem. Wchodzisz, bierzesz rakietę i naparzasz! Tak jak my na lekcjach iinformy 13 lat temu. O to mi chodzi. Oczywiście, głupio mówić, ale ja bym nie był w stanie tego wykonać, ale chyba dla co bardziej ogarniętych qwakowiczów to powinna być bułka z masłem.

No i do tego spozycjonowanie strony plq2 tak aby wyskakiwała na samej górze w googlach + wielki zarówiasty button na stronie - "ściągnij q2 teraz".

No jeśli o mnie to takie mam pomysły. Pozdrawiam.

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: zainteresowanie quake2 via google - jak faktycznie jest?
PostNapisane: 24 gru 2010, o 23:21 
Mlodziezowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2003, o 17:04
Posty: 324
Lokalizacja: ldz
Karma: 8
$this->bbcode_second_pass_quote('roodi', '')$this->bbcode_second_pass_quote('neon', ' ')No i właśnie proste tryby rozgrywki byłyby tutaj atutem. Wchodzisz, bierzesz rakietę i naparzasz! Tak jak my na lekcjach iinformy 13 lat temu. O to mi chodzi. Oczywiście, głupio mówić, ale ja bym nie był w stanie tego wykonać, ale chyba dla co bardziej ogarniętych qwakowiczów to powinna być bułka z masłem.


Rocket arena na dm1 to moze byc odpowiedz. Mod moze byc juz sciagniety w tym "uniwersalnym q2". Rocket arena atrakcyjnoscia dla noobow przewyzsza duzo dm.

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza