[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 27 kwi 2024, o 14:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Prawa i obowiazki adminów NF oraz adminow serwerów.
PostNapisane: 30 cze 2010, o 23:16 
Kozak

Dołączył(a): 21 cze 2002, o 20:33
Posty: 1030
Lokalizacja: Gdańsk
Karma: 19
newash, naprawde potrzebowales tylu postow by zrozumiec ? :D Ja to mam wrazenie ze chyba sobie jaja robisz bo to wrecz irracjonalne :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Prawa i obowiazki adminów NF oraz adminow serwerów.
PostNapisane: 30 cze 2010, o 23:28 
Kozak

Dołączył(a): 29 sie 2003, o 15:48
Posty: 1428
Lokalizacja: de
Karma: 118
bocian chyba nie przeczytales loga z rozmowy darka z newashem. sam nie do konca wiedzialem o co chodzilo newashowi.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Prawa i obowiazki adminów NF oraz adminow serwerów.
PostNapisane: 30 cze 2010, o 23:43 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
pisząc prawa i obowiązki adminów dla mnie to było jasne że mowa tu o serwerach yossa i venona bo kurde nie ma innych w polsce. Jak Nf zostanie wdrożony na serwery zagraniczne to sadze ze trzba bedzie oddzielic serwery zagraniczne od polskich. Bo co my mamy do gadania jaka prowadza polityke zagraniczni admini. chyba ze sie uprzemy chcecie Nf musicie na naszych zasadach. No ale przeciez nie dostaje sie bana globalnego za nic. domyslam sie ze ejsli zbanujemy polskiego czitera na polskie serwery i zagraniczne zarazem admini zagraniczni bede szczesliwi ze oszust nie biega po ich serwerach. Nie wiem moze newash walczy o to zeby kazdy decydowal o banie kazdy gracz z osobna aby scena sama decydowala. Jezeli ktos sobie kupi 10 serwerow wdrozy tam system NF bedzie chcial zalozyc bana globalnego na swoch serwerach to admini NF napewno mu w tym pomoga. A jezeli ja zlapie czitara nawet na nie swoim serwerze, napewno dostanie bana globalnego na serwery które mam pod opieka.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Prawa i obowiazki adminów NF oraz adminow serwerów.
PostNapisane: 1 lip 2010, o 00:30 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
no a ja wlasciwie to teraz wlasnie nie wiem juz o co chodzi :D

powiedzcie jesli sie myle...

chodzi o to ze JAKBY doszlo do sytuacji ze nf bedzie na serwerach nienalezacych do grupy trzymajacej lape na 98% serwerow w polsce to ci nowi powinni miec tez glos w sprawie banow globalnych?! rozumiem ze tu w tym momencie chodzi o zagraniczna scene (bo w polsce raczej nie bedzie nagle przybywac serwerow od niewiadomo kogo)

pisalem kilka razy ze nie ma co wybiegac narazie tak daleko, poki co nawet nie ma nf jeszcze na polskich serwerach (yoss&venon)

poza tym nie jest to zadnym problemem, jesli nastapi taka sytuacja to mozna zrobic np.:
- przynaleznosc serwerow do jakis grup np. powiedzmy w polsce jest zalozmy strzelam 15 serwerow i przydzielimy je do grupy serwerow powiedzmy "yoss&zenon", zza granica np. jakis kolo zarzadza 10 serwerami i je rowniez do jakies grupy serwerow przydzielamy... i powiedzmy ban globalny zakladany bedzie na konkretna grupe serwerow i takie bany beda mogli dawac tylko konkretni admini nf, powiedzmy pio i exe na w/w grupe yoss&zenon, jakis admin nf zagraniczny bedzie dawal na ta druga grupe serwerow zagranicznych itd.
- mozna zrobic ze ban globalny bedzie dawany tylko na serwery yoss&venon, a na reszcie niech se robia co chca, maja w koncu blacklisty za pomoca ktorych moga kogos zbanowac jesli uwazaja ze tez powinien byc zbanowany u niego

moznaby jeszcze wymyslec milion innych rozwiazan (te rozwiazanie to jest moment roboty, bo robi sie je juz bezposrednio w nofake a nie w modzie / na serwerze q2, serwer dostaje tylko info przy logowaniu kogos czy taka osoba jest zbanowana), ale naprawde litosci, 3 strony topiku na ten temat zeby dojsc do takich ustalen, ehh, naprawde nie macie wiekszych problemow?

bedzie sie o tym myslec jak bedzie taka potrzeba, akurat jesli chodzi o zagraniczna scene i podpiece nf pod ich serwery to bedzie sie z tym wiazalo milion innych wazniejszych problemow, a omawiane bany w tym wypadku to "pierdola"

sorry, ale ja nie wyobrazam sobie zeby np. byl admin nf zagraniczny... do np. pio i exe mam zaufanie i wiem ze bedzie jak nalezy, a jak wprowadzicie kogos jeszcze zza granicy to skad macie pewnosc ze bedzie ok? jak bedzie wygladac weryfikacja graczy? bedzie tak rzetelna jak teraz? nie bedzie to wygladac na tej zasadzie ze nagle pojawiaja sie w nf gracze z dupy? mysle ze wtedy trzebaby inaczej rozwiazac dzialanie nf i znow troche rozdzielac pare rzeczy, ze np. admini zagraniczni beda mogli zakladac konta nf ale beda np. tylko dzialac na konkretnej grupie serwerow, a zeby dzialaly na pozsotalych to zkolei admini pozostalych grup by musieli rowniez je potwierdzic czy cos w tym stylu, zarzucam teraz tak na szybko pomyslami... jest jeszcze wiele innych spraw ktore wtedy by trzeba ustalic i przygotowac nf pod takie cos :/
dlatego omawiane bany naprawde jest maloistotny w tej chwili problem i nie wybiegajmy poki co tak dalego w przyszlosc, czekamy od kilku miesiacach na nf w polsce, nei wiem ile jeszcze czasu minie zanim sie pojawi, jak sie pojawi to wtedy tak naprawde zostanie w 90% przetestowany i zobaczy sie wtedy czy system sie przyjal / zdal egzamin i wtedy bedzie sie myslec dalej

dobrze zrozumialem? o to chodzilo newashowi caly czas?


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Prawa i obowiazki adminów NF oraz adminow serwerów.
PostNapisane: 1 lip 2010, o 03:39 
Kozak

Dołączył(a): 21 cze 2002, o 20:33
Posty: 1030
Lokalizacja: Gdańsk
Karma: 19
$this->bbcode_second_pass_quote('norman', 'b')ocian chyba nie przeczytales loga z rozmowy darka z newashem. sam nie do konca wiedzialem o co chodzilo newashowi.


Przeczytalem i dalej podtrzymuje swoja uwage ;)
Newash zrobil problem z niczego. chcial wiedziec, ze banami globalnymi beda zarzadzac osoby wymienione przez Darka juz w 1 poscie. Wiec cale 2 strony postow byly o tym samym.

Dla mnie jest logiczne, ze ktos kto podpina swoj prywatny server pod NF nie powinien miec nic do gadania przy banach globalnych. Whitelista w takim przypadku jest wystarzajacym narzedziem admina danego servera.

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 186 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza