[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 27 kwi 2024, o 12:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Prawa i obowiazki adminów NF oraz adminow serwerów.
PostNapisane: 28 cze 2010, o 23:51 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
ale jak twoje pytanie brzmi? bo chyba na wszystkie dostales juz odpowiedz

jakkolwiek brzmi pytanie wez pod uwage tylko 2 rzeczy ktrorych nie zmienisz:

1. jesli nie zrozumiales w delikatnym przekazie to moze w takim zrozumiesz: nikt nikomu nie kaze instalowac nofake na swoich serwerach, jesli sie decyduje na to zeby byl nf u niego musi zaakceptowac nasze zasady, i tak poszlismy w duzym stopniu na reke przyszlym adminom ktorzy zdecyduja sie na nf ze moga zarzadzac listami black/white tym samym nie wymuszamy na nim banow zalozonych przez nas

2. nie kumam tak naprawde o co ci chodzi, masz pretensje o to ze zenon/danka/yoss maja glos w sprawie ich serwerow? nie podoba ci sie to ze jest wspolpraca miedzy adminami serwerow a adminami nofake? to chyba dobrze ze admini serwerow tak naprawde nie zakladaja sami jakis globalnych banow tylko ustalaja to z adminami nofake do ktorych tak naprawde nalezy decyzja i ktorzy jako jedyni moga zalozyc bany globalne w nofake
przeciez ci admini serwerow mogliby sami pozakladac bany dodajac ich do blacklist (!) a tego nie beda robic tylko beda takie decyzje podejmowac razem !!! admini serwerow mogliby miec all w dupie i sami wymierzac sprawiedliwosc a jest idea zeby tak nie bylo, a ty jeszcze masz zal i wypisujesz jakies tezy ze tak naprawde bany beda zakladane przez yossa/venona czy kogos tam jeszcze, jesli nawet nie rozumiesz dalej tego co wytlumaczyl darus kilka razy i kilka razy ja to NAWET jesli bedzie tak jak ty piszesz to co? zabronisz im? czego ty wlasciwie chcesz? mamy pojsc do adminow serwerow i powiedziec im: "sorry, jestesmy z nofake, od tej pory to my trzymamy lape na tym serwerze i spadajcie na drzewo" ?

czego nie rozumiesz tutaj?
jest dobra wola adminow serwerow i nofake zeby wspolnie dzialac i razem podejmowac decyzje mimo ze nikt z nas nie musi tego robic i kazdy moze na swoj sposob wymierzac sprawiedliwosc


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Prawa i obowiazki adminów NF oraz adminow serwerów.
PostNapisane: 29 cze 2010, o 00:00 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
myślę, że wszystko rozumiem.
Zgadzam się, że admin nowych serwerów musi stosować się do waszych zasad.
To świetne posunięcie aby były whitelisty i blacklisty.
Nie mam pretensji, ze venon/danka/yoss mają głos w sprawie ich serwerów.
Podoba mi się, że jest współpraca między adminami serwerów a adminami nofake.

Wymieniłem osoby, które wymienił Darek. Nic więcej.

Bardzo proszę tylko o odpowiedź na moje pytanie które brzmi:
dlaczego admini poszczególnych serwerów decydują o banie globalnym na wszystkich serwerach z NF?

I po co te wjazdy na mnie urbas? Czy nie wypowiadam się jasno?

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Prawa i obowiazki adminów NF oraz adminow serwerów.
PostNapisane: 29 cze 2010, o 00:00 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
ban globalny kazdy admin moze zniesc przez whitelist tak jak bylo pisane wielektornie, chyba ze newash chodzi ci o to ze to utrudnienie dla adminow innych serwerow ze musza sobie dakiego delikwenta dodac do whitelist i jest to dla niego jakis wysilek?

nikt przeciez nie dostaje bana globalnego za friko tylko za spore wykroczenie typu cheatowanie, wiec tak naprawde bronisz w tej chwili cheaterow ktorym i tak zostawiamy furtke w postaci whitelist...

EDIT:
napisalem posta zanim ty napisales


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Prawa i obowiazki adminów NF oraz adminow serwerów.
PostNapisane: 29 cze 2010, o 00:01 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
Nie bronie żadnych cziterów.

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Prawa i obowiazki adminów NF oraz adminow serwerów.
PostNapisane: 29 cze 2010, o 00:03 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
no tak ale tak jak napisalem Nofake nie jest doskonaly ale jest whitelista wiec w czym problem zeby admin innego serwera sobie ja ustawil jak mu sie podoba? chyba ze oczekujesz takie go zdania od deloperow NF ze" napisalismy NOfake na potzreby serwerow yossa i venona" Bo w sumie na scenie q2 te serwery dominuja serwera gsg9 juz dawno nie ma planetquake nie sadze zeby urbas mial inne zdanie. jezeli NF wejdzie na serwery zagraniczne to tez chyba dobrze jak oszusci nie beda mogli tam wejsc czy nie? Ale tak jak pisalem nf nie jest doskonalym narzedziem ale narazie innego nie mamy.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Prawa i obowiazki adminów NF oraz adminow serwerów.
PostNapisane: 29 cze 2010, o 00:05 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
na prawdę darek zgadzam się z Tobą. po prostu proszę o odpowiedź.

edit:
ide spac. dokonczymy jutro

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Prawa i obowiazki adminów NF oraz adminow serwerów.
PostNapisane: 29 cze 2010, o 00:13 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
newash sorry ale robie "wjazdy" bo zaczynasz mnie irytowac, poraz kolejny zadajesz pytanie na ktore dostales juz milion razy odpowiedz, nawet darus ci juz to wyjasnil kilka razy i nie mam pojecia w jaki sposob napisac to zebys zrozumial

ban globalny moze tylko dac admin nofake czyli ostateczna decyzja o takim banie bedzie nalezala do niego
darus ci napisal dokaldnie jak wygladac ma procedura takiego bana

nie wiem jak bedzie za rok, za 2 lata, ale wez newash tez pod uwage to ze w tej chwili 98% serwerow zarzadza wlasnie ta 2 wymienionych adminow serwerow, wiec tak naprawde na chwile obecna nie wiem o jaki serwer walczysz zeby admini tych serwerow nie mieli glosu w sprawie bana globalnego na wszystkich serwerach q2 ktorych defacto na dzien dzisiejszy dotyczy tylko ich serwerow :E i szczerze mowiac watpie zeby to sie zmienilo, przez tyle lat praktyucznie nie bylo innych serwerow i nagle maja byc stawiane nowe jak grzyby po deszcze z niewiadomo skad?

ale teraz juz wybieglem za daleko, przeczytaj posta darusia w ktorym opisal jak wyglada dawanie bana globalnego i wszystko co sie dzieje zanim zostanie on dany zanim poraz kolejny wysuniesz twierdzenie ze admini serwerow venon/danka beda decydowac o banach na wszystkich serwerach

EDIT:

$this->bbcode_second_pass_quote('newash', '
')Bardzo proszę tylko o odpowiedź na moje pytanie które brzmi:
dlaczego admini poszczególnych serwerów decydują o banie globalnym na wszystkich serwerach z NF?


1. nie admini poszczegolnych serwerow tylko venon/danka tylko admini praktycznie wszystkich serwerow (bo pomijajac serwer tok ktory zreszta nalezy do pio ktory jest adminem nofake) to za bardzo nie widze serwera ktorym nie zarzadzaja w/w
2. nigdzie nie masz napisane ze oni decyduja o banie globalnym (mimo ze defacto sami by takiego bana mogli zalozyc skoro trzymaja lape na praktycznie wszystkich serwerach), o takim banie jak napisal wielokrotnie darus decyduja admini nofake po konsultacji m.in. wlasnie z tymi adminami serwerow
3. WHITELIST, nawet jesli znajdzie sie jakis serwer ktorym nie zarzadzaja w/w osoby to taki admin moze sobie na swoim serwerze odbanowac cheatera dodajac go do whitelisty (i nie wybiegajmy tutaj od razu z serwerami zagranicznymi bla bla, daleka droga do tego, a nawet jesli to takich serwerow tez jest niewiele chyba ze ktos lubi hardcore i bedzie gral na takim pingu ze rowniez dobrze moze w pasjansa pograc)



jesli dalej nie znasz odpowiedzi na swoje pytanie to sie poddaje

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Prawa i obowiazki adminów NF oraz adminow serwerów.
PostNapisane: 29 cze 2010, o 00:14 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
jedynie rozwiazanie jakby system nofake rozpoznawal serwery yossa i venona a osobno inne. Przy wprowadzaniu bana globalnego przez adminow NF i adminow glownych czyli mnie i pio mieli bysmy tylko prawo zalozenia bana tylko na tych serwerach. Ale to jest chyba kolejna praca dla webmajsterow co juz w jakims stopniu jest wykonana


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Prawa i obowiazki adminów NF oraz adminow serwerów.
PostNapisane: 29 cze 2010, o 00:15 
Cichociemny

Dołączył(a): 19 kwi 2004, o 15:20
Posty: 133
Karma: 8
Admini serwerów czyli Danka i Venon jako opiekunowie serwerów oraz admini główni Pio i Daruś (przy czym tych dwoje pierwszych nie muszą być obecni ze względu na ich częstą nieobecność) jako jedyni mogą decydować o banie globalnym na serwery NF oraz na serwery bez NF. Oczywiście taką decyzje podejmują razem po wcześniejszej analizie dowodów oraz jak trzeba w niepewnych sytuacjach po konsultacji z pozostałymi adminami.

Newash... czytaj dokładnie, zwłaszcza to w nawiasie "(przy czym tych dwoje pierwszych nie muszą być obecni ze względu na ich częstą nie obecność)" - jak widać wcale nie musimy o niczym decydować.
Mam taką nadzieję, że przyszłoroczną edycję plq2 poprowadzi Darek- admin serwerów i osoba, która powinna mieć wpływ na to co się dzieje. Adminami NF zostali wybrani Exe i Pio, to oni będą musieli się zgodzić z Darkiem, żeby zatwierdzić globalnego bana (co znaczy, że wcale Darek jako zwykły admin sobie nie zarządzi takim globalnym banem). A dlaczego wspomniał Darek o mnie czy Zenonie? Otóż na pewno ani ja, ani Zenek nie dałby się uzależnić tak po prostu od kogoś tam.. stąd taki wybór osób (z czego ani ja, ani Zenek pewnie w ogóle w to ingerować nie będziemy), jeśli twórcy NF wybraliby jakieś osoby "z dupy" na stanowisko admina NF to wątpię, aby ktoś posiadający jakąkolwiek pieczę nad serwerami dałby się namówić na wdrożenie NF.
Według mnie dobór adminów jest jak najbardziej słuszny, chciałabym jeszcze, aby do ekipy dołączył Dodi, jako jeden z twórców NF. I podział na zależności jednych od drugich też jest ok imo.

A co do ingerencji w czyjś serwer... tworząc black/white list gdzie jest ta ingerencja? Twórca serwera ściąga bana kolesiowi u siebie i hejaaaa, sam się udzielałeś w tym temacie (tych list) więc doskonale Wiesz, że wcale nikt ingerować Ci nie będzie tak de facto.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Prawa i obowiazki adminów NF oraz adminow serwerów.
PostNapisane: 29 cze 2010, o 00:31 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
$this->bbcode_second_pass_quote('Darus', 'j')edynie rozwiazanie jakby system nofake rozpoznawal serwery yossa i venona a osobno inne. Przy wprowadzaniu bana globalnego przez adminow NF i adminow glownych czyli mnie i pio mieli bysmy tylko prawo zalozenia bana tylko na tych serwerach. Ale to jest chyba kolejna praca dla webmajsterow co juz w jakims stopniu jest wykonana


darus nie, taka opcje moglbym zrobic w 2 minuty, ale sie pytam PO CO?

zalozenenie bylo takie zeby CHEATEROM utrudnic zycie i zeby niezaleznie czy ma zmienne ip itd nie mogl sobie pograc, ale byly sprzeciwy ze wymuszamy na adminach serwerow nasze bany, to zrobilismy whitelisty po to zeby w EKSREMALNYCH dla mnie warunkach rownie durny admin co cheater mogl wrzuc tego cheatera na whitelist i pozwolic mu grac na jego serwerze

w jakim kierunku znow teraz podazamy? po co to wszystko robimy?
zaraz kurwa padnie pomysl zeby uzytkownicy mogli zrobic sobie ankiete i decydowac czy na danym serwerze cheater ma miec ban czy nie

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Prawa i obowiazki adminów NF oraz adminow serwerów.
PostNapisane: 29 cze 2010, o 00:34 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
no bo mu chodzi chyba caly czas dlaczego ingerujemy w nie swoje serwery


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Prawa i obowiazki adminów NF oraz adminow serwerów.
PostNapisane: 29 cze 2010, o 00:49 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
czyli ktore?:D bo ja ich nie widze

dobra, dla swietego spokoju bo nie chce mi sie juz odpisywac w kolko...

nawet jesli sie taki znajdzie to taki admin musi przyjsc do nas zeby dodac go do nofake, wtedy wystarczy zadac mu jedno ale to zajebiste wazne pytanie "czy chcesz aby bany globalne nofake obowiazywaly rowniez na jego serwerze?", admin nofake zaznacza tylko czy maja takie bany globalne dzialac u niego czy nie i sprawa zalatwiona, to jest tylko pomysl :E
a czy reszta ekipy nofake to zaakceptuje i czy w ogole jest sens robic takie cos... NIE WIEM
ja w kazdym razie nie widze sensu w komplikowaniu sobie tak zycia... im mniej opcji i mozliwosci tym prostsze zasady :E


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Prawa i obowiazki adminów NF oraz adminow serwerów.
PostNapisane: 29 cze 2010, o 06:29 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2003, o 11:34
Posty: 2091
Lokalizacja: Stalowka/Krakow
Karma: 53
$this->bbcode_second_pass_quote('', 'd')laczego admini poszczególnych serwerów decydują o banie globalnym na wszystkich serwerach z NF?


Newash, to w takim wypadku kto powinien decydowac o banie globalnym na wszystkich serwerach z NF ? :)
_________________
pijemy za mamy bo jak mamy to pijemy:P


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Prawa i obowiazki adminów NF oraz adminow serwerów.
PostNapisane: 30 cze 2010, o 09:31 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
Pimp: Admini wszystkich serwerów podpiętych pod nf z uwzględnieniem ilości serwerów, którymi się opiekują.

Ciągle nikt nie odpowiedział na proste pytanie.

Urbas piszesz:
$this->bbcode_second_pass_quote('', 'b')an globalny moze tylko dac admin nofake czyli ostateczna decyzja o takim banie bedzie nalezala do niego
darus ci napisal dokaldnie jak wygladac ma procedura takiego bana


oraz:
$this->bbcode_second_pass_quote('', 'p')rzeczytaj posta darusia w ktorym opisal jak wyglada dawanie bana globalnego i wszystko co sie dzieje zanim zostanie on dany zanim poraz kolejny wysuniesz twierdzenie ze admini serwerow venon/danka beda decydowac o banach na wszystkich serwerach

natomiast post Darusia wyglada tak:
$this->bbcode_second_pass_quote('', 'A')dmini serwerów czyli Danka i Venon jako opiekunowie serwerów oraz admini główni Pio i Daruś (przy czym tych dwoje pierwszych nie muszą być obecni ze względu na ich częstą nie obecność) jako jedyni mogą decydować o banie globalnym na serwery NF oraz na serwery bez NF.

więc w końcu jak to jest?
_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Prawa i obowiazki adminów NF oraz adminow serwerów.
PostNapisane: 30 cze 2010, o 09:40 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:53
Posty: 5731
Lokalizacja: znienacka
Karma: 272
newash, nic do ciebie nie mam, wiec jako kolega napisze: zdajesz sobie sprawe, ze robisz sie irytujacy? urbasek wykazuje duza cierpliwosc w tym topiku, ale to sie pewnie skonczy...

urbasek napisal, ze nieprawda jest, iz *tylko* danka i venon beda decydowac o banach globalnych, a
darus napisal, ze danka i venon oraz admini glowni Pio i Darus beda decydowac o banach globalnych.

jedno drugiego nie wyklucza. co do twojej propozycji, ze kazdy kto doda serwer do nf ma iles procent glosow:
1. mam serwer i moge dodac go do nf, nie chce jednak brac udzialu w podejmowaniu decyzji, gdyz zbyt malo przebywam na scenie
2. moge zalozyc 10 serwerow i dodac je do nf, a potem miec 10/(n+10) procent glosow. troche bez sensu.

bardzo dobrze, ze na scenie sa wyznaczone RZETELNE osoby, ktora beda zajmowaly sie banami globalnymi. admin serwera bedzie tylko wdzieczny, ze ktos za niego odwala brudna robote. a jezeli z jakas decyzja sie nie zgadza (bo np. zbanowali mu kolege, o ktorym ma przekonanie, ze nie czitowal), to dodaje go do whitelisty *na swoim serwerze* i nie ma problemu.

demokracja, ktora propagujesz w wielu swoich pomyslach (tu lub glosowanie na akceptacje kont nf) nie zawsze jest dobra (a wlasciwie to jest to zly system, bo opiera sie na zlych zalozeniach). naszej scenie potrzeba systemu autorytarnego, trzeba tylko znalezc kogos kto dobrze ta scena pokieruje. ale nie wydaje mi sie, zeby to bylo aktualnie problemem.

mam nadzieje, ze wszystko jest juz jasne.

_________________
The computer is your friend. Trust the computer.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Prawa i obowiazki adminów NF oraz adminow serwerów.
PostNapisane: 30 cze 2010, o 10:14 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
omg newash, lapiesz ciagle wszystkich za slowka, przeczytaj caly topki i wszystkie posty moje / darusia / danki zamiast zadawac te same pytanie i mowic ze nikt na nie nie odpowiedzial nadal

chodzilo mi glownie o ten post darusia:
$this->bbcode_second_pass_quote('Darus', 'n')ewash jak sobie kupisz serwer mozesz robic na nim nawet piknik na dm1 nad woda my nie mamy nic do gadania. Wyzej wymienione prawa obowiazuja tylko an serwerach yossariana i venona.

Dem scena moze hejtować jednak to admini głowni (pio, darus) beda podejmować decyzje o banie globalnym po wczesniejszej analizie dowodow! jezeli moja wiedza bedzie zbyt mala lub bede niepewny zwróce sie o pomoc do adminow NF a jesli to bedzie za malo to zwroce sie o pomoc jeszcze do innych osob. Po rzetelnym sprawdzeniu dowodow przezemnie oraz przez innych adminow i wysluchaniu ich opini admini glowni podejma decyzje.

kumasz?

$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', 'n')ie admini poszczegolnych serwerow tylko venon/danka tylko admini praktycznie wszystkich serwerow (bo pomijajac serwer tok ktory zreszta nalezy do pio ktory jest adminem nofake) to za bardzo nie widze serwera ktorym nie zarzadzaja w/w
2. nigdzie nie masz napisane ze oni decyduja o banie globalnym (mimo ze defacto sami by takiego bana mogli zalozyc skoro trzymaja lape na praktycznie wszystkich serwerach), o takim banie jak napisal wielokrotnie darus decyduja admini nofake po konsultacji m.in. wlasnie z tymi adminami serwerow
3. WHITELIST, nawet jesli znajdzie sie jakis serwer ktorym nie zarzadzaja w/w osoby to taki admin moze sobie na swoim serwerze odbanowac cheatera dodajac go do whitelisty (i nie wybiegajmy tutaj od razu z serwerami zagranicznymi bla bla, daleka droga do tego, a nawet jesli to takich serwerow tez jest niewiele chyba ze ktos lubi hardcore i bedzie gral na takim pingu ze rowniez dobrze moze w pasjansa pograc)
przeczytales w ogole ten post czy dalej bedziesz wyciagal jakies zdania z kontekstu z innych postow?

juz nawet cytujac twoj post i twoje rozumowanie...
cytujesz jakies 2 moje wypowiedzi a na koniec dajesz cytat darusia:
$this->bbcode_second_pass_quote('', 'A')dmini serwerów czyli Danka i Venon jako opiekunowie serwerów oraz admini główni Pio i Daruś (przy czym tych dwoje pierwszych nie muszą być obecni ze względu na ich częstą nie obecność) jako jedyni mogą decydować o banie globalnym na serwery NF oraz na serwery bez NF.
nawet w tym cytacie pisze ze tych 2 pierwszych nie musi byc obecnych by podejmowac decyzje...

A ty w kolko i w kolko zadajesz pytanie dlaczego tych dwoch adminow serwerow podejmuje decyzje o banie globalnym. Nawet jesli by tak bylo (co milion razy juz bylo napisane ze tak nie jest) to maja do tego prawo. Nie ma "innych serwerow" zrozum to, nawet jak sie znajde pojedyncze serwery nie zarzadzane przez nich to tacy admini moga dodac osoby do whitelist (po to wlasnie one zostaly wprowadzone, ze jesli ktos nie zgadza sie z decyzja adminow nf o banie moze taki ban poniekad zdjac z danego serwera). PROSTE.

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Prawa i obowiazki adminów NF oraz adminow serwerów.
PostNapisane: 30 cze 2010, o 16:09 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
decyzje o banie globalnym podejmuje ja i pio natomiast zlecienia zbanowania musze dac pio lub jakiemus adminowi nF bo ja nie mam uprawnien do dawania banow w systemie nf
$this->bbcode_second_pass_quote('', 'A')dmini NF zajmują się zakładaniem kont w systemie NF oraz współpracują z adminami serwerów.
Czyli na ich prośbę zakładają bany i kary ale nie podejmują sami decyzji.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Prawa i obowiazki adminów NF oraz adminow serwerów.
PostNapisane: 30 cze 2010, o 21:37 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
jako adminów serwerów rozumiem tez Pio i Darusia. Czy myslałeś Urbasek, ze mowie tylko o venonie i dance? Nigdzie nie pisalem, że mówię tylko o nich. Nieporozumienie?

Neveride: to nie demokracja, to oligarchia, to co proponuje.
Też myślałem o tym, że wystarczy podpiąć serwery i luz - już mógłbym mieć głos w sprawie banów globalnych. Także z drugiej strony venon - jego kubus bball też nie byłby miarodajnym. Mówiłbym więc o aktywnych serwerach niż o serwerach po prostu.

Czy można prosić Cię Urbas i Ciebie nev o rzetelną rozmowę bez zbędnych emocji? :(

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Prawa i obowiazki adminów NF oraz adminow serwerów.
PostNapisane: 30 cze 2010, o 21:54 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
newash ale te prawa obowiazuja na serwerach yossa i venona dali mi admina zebym jakos tym zarzadzal. Skoro ich serwery to maja do tego prawokto nimi zarzadza? podepniesz swoj serwer do nf i masz prawo glosu na swoim serwerze:>


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Prawa i obowiazki adminów NF oraz adminow serwerów.
PostNapisane: 30 cze 2010, o 23:01 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
ok pogadalem z Darkiem na ircu.
I mam nadzieję, że teraz wszystko będzie jasne.
Spoiler:
[21:55] <newash> darek
[21:55] <newash> siema
[21:55] <D4Rus> czesc
[21:55] <newash> chodz pogadamy o tym z fajnego
[21:56] <D4Rus> niom
[21:56] <newash> jak zaczac
[21:56] <D4Rus> co cie boli?
[21:56] <newash> ?
[21:56] <newash> ok to poiwiem
[21:57] <newash> uzgodniliscie, ze bana globalnego (czyli bana na wszystkie serwery z NF) dają admini serwerów venona i yossa. Czyli venon, danka, pio i ty.
[21:57] <newash> zgoda?
[21:57] <D4Rus> tak
[21:57] <D4Rus> ale mowimy tu o serwerach yossa i venona
[21:58] <newash> darek wlasnie ze nie
[21:58] <D4Rus> czyli jakies 98%
[21:58] <newash> ban globalny bedzie dotyczyl wszystkich serwerow z NF tak?
[21:58] <D4Rus> tak
[21:58] <newash> wiec nie mowimy o serwerach yossa i uvenona jak pisales wyzej?
[21:58] <D4Rus> jak podepniesz swoj serwer nie zgodzisz sie z nasza decyzja mozesz koelsia odbanowac
[21:59] <D4Rus> program nie jest idealny
[21:59] <newash> ja mysle ze jest idealny:)
[21:59] <newash> ok ale wrocmy
[21:59] <newash> do tematu
[22:00] <newash> dlaczego postanowiono, ze admini tych dwoch serwerow (czyli wymieniona 4ka) będzie ustalac bany globalne na wszystkich serwerach z NF?
[22:00] <newash> to moje pytanie
[22:00] <D4Rus> dlatego ze nfake zostal napisany na potrezby sceny polskiej
[22:00] <D4Rus> a na scenie polskiej 98%
[22:00] <D4Rus> to serwery yossa i venona
[22:01] <D4Rus> a oni dali nam admini zebysmy zarzadzali
[22:01] <D4Rus> ich serwerami
[22:01] <newash> czyli ubierajac to w inne slowa: admini większości serwerów w polsce zarządzają banami globalnymi tak?
[22:01] <D4Rus> np. dlaczgo ty bys mial decydowac o banach jesli niemasz zadnego serwera tam?
[22:02] <D4Rus> chyba opiekunowie serwerow mieli takie prawo wybrac adminow swoich serwerow
[22:02] <newash> darek ale
[22:02] <newash> ja wcale nie przecze twoim slowom
[22:02] <newash> i nie wiem po co to mowisz
[22:02] <newash> to oczywiste
[22:02] <newash> i nie wiem dlaczego mowisz o mnie
[22:02] <D4Rus> no to nie wiem o co sie spierasz
[22:03] <newash> powtorze wiec:
[22:03] <newash> czyli ubierajac to w inne slowa: admini większości serwerów w polsce zarządzają banami globalnymi tak?
[22:03] <D4Rus> w na to wychodzi
[22:03] <D4Rus> ale tylko dlatego ze nf nie rozpoznaje ktory serwer jest czyj
[22:03] <D4Rus> ale jest furtka w postaci whitlisty
[22:03] <newash> darek
[22:03] <newash> nie mowmy o tym
[22:03] <newash> czy rozpoznaje, czy nie
[22:03] <newash> bo to nie ma znaczenia
[22:03] <newash> i nie mowmy o whitelistach
[22:04] <D4Rus> no a jak to widzisz?
[22:04] <newash> bo tez nie dotyczy tamatu
[22:04] <D4Rus> danka i venon maja dac adminy komus komu nie chca?
[22:04] <newash> nie
[22:04] <newash> dlaczego mieliby?
[22:04] <D4Rus> to teraz drugie
[22:04] <D4Rus> bany
[22:04] <D4Rus> daja
[22:04] <D4Rus> danka venon jako opiekunowie serwero
[22:05] <D4Rus> i admini glowni ich serwerow
[22:05] <D4Rus> natomiast nf
[22:05] <newash> o jakich banach mowisz?
[22:05] <D4Rus> jest narzedziem ktorym bedziemy egzekwowac te bany
[22:05] <D4Rus> o banach globalnych
[22:05] <D4Rus> gdyby nie bylo zmiennych ip
[22:05] <newash> darek
[22:06] <D4Rus> to nf bylby tylko od fejkow
[22:06] <newash> czy myslisz ze ja nie rozumie tego wszystkiego?
[22:06] <D4Rus> mysle ze rozumiesz ile ciagle pytasz sie o to samo i nie wiem jak ci to wylumaczyc zeby sie to uradowalo
[22:06] <D4Rus> czego oczekujesz?
[22:07] <newash> skoro banami globalnymi zarzadzaja admini wiekszosci serwerow w polsce to dlaczego nie napisaliscie, ze banami globalnymi zarzadzaja admini wiekszosci serwerow podpietych pod NF?
[22:07] <newash> a wymieniliscie serwery yossa i venona?
[22:07] <newash> i ich adminow
[22:07] <D4Rus> bo narazie jest tylko wizja o polsce
[22:07] <D4Rus> jak bedezie nf np zagranica
[22:07] <newash> ech
[22:07] <newash> ok olejmy polske
[22:07] <newash> mowmy ogolnie
[22:07] <D4Rus> to napewno bedzie wspolpracowac z adminami zagranicy
[22:08] <D4Rus> z wisionem o nf gadam juz od 4 miechow
[22:08] <newash> inaczej:
[22:08] <D4Rus> nie pisz inaczej tylko napisz czego ty chcesz
[22:08] <D4Rus> nie pytaj mi sie dlaczego tak jest
[22:08] <D4Rus> tylko napisz na fb jak chcesz zeby bylo
[22:09] <newash> skoro banami globalnymi zarzadzaja admini wiekszosci serwerow podpietych pod NF to dlaczego nie napisaliscie, ze banami globalnymi zarzadzaja admini wiekszosci serwerow podpietych pod NF?
[22:09] <D4Rus> bo to w polsce logiczne
[22:09] <newash> a wymieniliscie serwery yossa i venona?
[22:09] <newash> to nie jest logiczne
[22:09] <newash> to jest nieprecyzyjne
[22:10] <newash> i sprawia, ze admin podpietego serwera nie bedzie mial prawa glosy przy banach globalnych
[22:10] <D4Rus> ze prawie wsyzskie serwery sa dwoch osob
[22:10] <D4Rus> na innych nawet lig nie gramy
[22:10] <D4Rus> a po 2 to szkic napisany to sie bedzie napewno zmieniac
[22:10] <D4Rus> prawa glosu nie bedzie mial
[22:10] <newash> dlaczego?
[22:10] <D4Rus> ale moze zrobic zbanem co cche
[22:10] <newash> dlaczego nie bedzie mial prawa glosu?
[22:11] <D4Rus> a dlaczego ma miec? skoro nf zostal napisany na potzreby polskich serwerow nikt nie myslal o zagraniczych i o tych co ludzie kupuja na 3 miechy
[22:11] <newash> mowilem juz ze nie mowie o zagranicy ani o polsce
[22:11] <D4Rus> tylko mysleli o serwerach yoossa i venona
[22:11] <newash> ja mowie o dobrym prawie
[22:12] <D4Rus> koles ktory kupi serwer ma wybor podpiac lub nie
[22:12] <D4Rus> jak podpinasz pod ac
[22:12] <D4Rus> tez nic nie mozeszz robic
[22:12] <D4Rus> nie wiesz nawet ze laczac sie na serwer
[22:12] <D4Rus> laczysz sie z ameryka
[22:12] <D4Rus> bo tam jest serwer ac
[22:12] <newash> co to ma do rzeczy?
[22:12] <D4Rus> np
[22:13] <D4Rus> pytasz mi sie dlaczego ty ni ebedziesz mial prawa glosu
[22:13] <D4Rus> a dlaczego nie masz prawa updejtowac jak chcesz ac?
[22:13] <D4Rus> np zeby ratbot dzialal a wh nie?
[22:13] <newash> no to Ci odpowiem
[22:13] <D4Rus> podpinajac sie pod ac akceptujesz to co rich robi
[22:13] <D4Rus> i niemasz na to wplywu
[22:13] <newash> czekaj odpowiem Ci
[22:14] <D4Rus> podpinajac sie pod nf ktory zostal napisany na potzreby serwerow yossa i venona tez akceptujesz pewne zasady
[22:14] <D4Rus> a jeszcze masz opcje zeby odbanowac jak ci sie podoba
[22:17] <newash> Rich to admini NF (uzywajac tego porownania) a banami globalnymi zarzadzaja nie admini NF. Tylko admini serwerow. To tak, jakby o updetach ac decydowali ludzie trzymający wiekszosc serwerow pod AC.
[22:17] <newash> Zgadzasz sie?
[22:17] <D4Rus> zle
[22:17] <D4Rus> mi chodzilo o to tylko
[22:18] <D4Rus> ze jak sie decydujesz na produkt
[22:18] <D4Rus> ktory
[22:18] <D4Rus> zostal napisany na potzreby serwerow yoossa i venona
[22:18] <D4Rus> bedziesz imal jakies niedogodnosci
[22:18] <D4Rus> tak jak decydujesz sie na ac
[22:18] <D4Rus> tez masz ingerecje w twoj serwer choc jej nie chesz np
[22:19] <D4Rus> tyle ze z ac nic nie zrobisz poztym ze se wlczysz lub wylaczysz
[22:19] <D4Rus> a z nf jak ci sie ban nie bedzie podobal zrobisz jak uwazasz
[22:20] <D4Rus> pozatym nie wiem moze ci devloperzy dadza kod
[22:20] <newash> czyli podsumowujac = NF nie jest napisany dla sceny, tylko na potrzeby serwerow yossa i venona tak? I nie zarządza nim scena, tylko admini serwerow yossai venona czyli Wasza czwórka.
[22:20] <D4Rus> i zrobisz swoja baze nikow
[22:20] <D4Rus> wtedy bedziesz mial drugiego nf
[22:20] <D4Rus> pod swoimi serwerami
[22:21] <D4Rus> tak to wlasnie jest
[22:21] <newash> ok dzieki
[22:21] <newash> kawa na lawe i wszystko jasne
[22:21] <newash> darek. wkleilbym to na fb co ty na to?
[22:21] <D4Rus> to jest moje rozumowanie
[22:22] <D4Rus> nie wiem jak inni na to patzra
[22:22] <D4Rus> ale ztego co pisza to podobnie
[22:22] <D4Rus> danka nie chce dac komus adminow kogo nie zna
[22:23] <D4Rus> venon tez
[22:23] <newash> moge wkleic razem z tym, że to tylko Twoje rozumowanie, ale mozesz tez skonsultowac to z ludzmi
[22:23] <newash> niekt nie mowi o adminach
[22:23] <D4Rus> a wklejaj
[22:23] <D4Rus> nie wiem naprawde o co walczysz
[22:23] <newash> jak to nie wiesz. o dobre prawo
[22:23] <D4Rus> jakby byly w polsce serwery 505 do 50%
[22:23] <D4Rus> to rozumiem
[22:23] <newash> nie wazne jaki jest stan. wazne jakie sa zasady
[22:23] <D4Rus> ale jak sa tylko serwery yossa i venona
[22:24] <D4Rus> jak nie wazne?
[22:24] <D4Rus> no jak
[22:24] <newash> no po prostu. wazne sa zasady na ktorych wszystko sie opiera
[22:24] <D4Rus> czyli ktos kupi sobie 50 serwerow
[22:25] <D4Rus> i ma oddac komus wladze na nich
[22:25] <newash> czytales mojego ostatniego posta?
[22:25] <D4Rus> tak uwarzasz?
[22:25] <D4Rus> bo taka jest sytuacja w polsce
[22:25] <D4Rus> nie ma innych serwerow
[22:25] <D4Rus> jak yossa i venona
[22:25] <newash> odpowiedz, czy czytales
[22:26] <D4Rus> a jakie sa aktywne?
[22:26] <D4Rus> aster
[22:27] <D4Rus> kubus
[22:27] <newash> \nie wiem o czym piszesz teraz
[22:27] <D4Rus> neo
[22:28] <newash> sytuacja się moze zmienic
[22:28] <newash> warto by bylo ustalic jakies zasady, ktore beda obowiazywaly, gdy taka zmiana nastapi
[22:29] <newash> nie strasz, ze ktos przejmie wladze
[22:31] <newash> bo jesli jakies osoby mialby wiekszosc AKTYWNYCH serwerow, to przeciez takie osoby wręcz naturalnie już (jak sam uważasz) beda wyznaczac kierunek sceny. Tak jak teraz danka i venon.
[22:32] <newash> Ok wklejam to na FB. Może wszystko się wyjaśni. Mam nadzieje, że nie będzie pożaru.

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 179 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza