[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 27 kwi 2024, o 14:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 6 paź 2009, o 21:41 
Przyczajony

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 14:00
Posty: 50
Karma: 2
ok,lookne...i jutero odpowiem>honda to honda,mam juz 2 ga w 5 genie,naleze do klubu i tylko i wylacznie honda>Niewielkim nakladem mozna z 1.5 90 ps wycisnac okolo 140 koni....Rozumie kazdy kto jezdzil honda co to potrafi.W razie w pisz na pw,moge ci pomodz z wyborem auta:)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 7 paź 2009, o 13:19 
Przyczajony

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 14:00
Posty: 50
Karma: 2
$this->bbcode_second_pass_quote('voojeq', 'z')auwazylem ze q2 sie wysypuje podczas modyfikacji ustawien video co moze wskazywac na karte graficzna i sterownik (patrz strona pierwsza post neva - ustawienia video r1q2)

chcialbym bys wkleil tutaj screena z menedzera urzadzen razem z rowinietym drzewkiem karty graficznej

nie napisales skad masz tego kompa i kto go skladal oraz mniej wiecej za ile, niestety przeczuwalbym tutaj lekki wypych, poniewaz blue screeny podczas instalacji windows (pisales ze byly) nie sa zbyt dobra oznaka sprawnej maszyny

moglbys napisac dokladnie w ktorym momencie instalacji miales blue screena, to mogloby cos juz powiedziec

twoj komp moze miec wiele dolegliwosci, zerknalbym na sterownik karty graficznej nastepnie jej polozenie na plycie glownej. Warto byloby zajrzec do biosu oraz windows na ustawienia dysku twardego - nastepne beda kosci ram (przekladanie do roznych slotow, wyjmowanie jednej,drugiej) i lukanie czy jest lepiej

jak sam napisales myslales ze to zasilacz i wymieniles ale jak sie okazuje to nie to - powiem tak, posciagaj caly soft jaki jest dostepny do plyty glownej i karty graficznej - ja do mojego phenoma musialem sciagnac sterownik (sterownik do procesora oO), nastepnie zobacz czy to byla wina softu - jak nie pomaga i juz nie wiesz co zrobic to go sprzedaj w chuj :D

btw honda 5 gen to dobre wozki - sam kupuje teraz druga :]

mialem d14a4 teraz d15 nadchodzi wielkimi krokami

pozdro


screen z menadzera urzadzen,ale bez rozwinietego paska kartygraficznej(????? )uwage zrocilem na zuzycie cpu.....50%....

Obrazek


zuzycie cpu....

Obrazek

hvj wie przez kogo to bylo zlozone,kupilem go tylko do q2,na lapku nie wyciagne tyle fpsow itp.Bios ma cos do tego wszystkiego?Sor ale laik ze mnie w tych sprawach :smilecolros: Stery od karty.......moge nadgrac,mam plyte ze sterownikami od calego kompa.....Nie chcialbym sprzedawac narazie,wiec oby wyszlo co to jest......narazie czatuje na szwagra szuje ,zeby z dyskiem wpadl do mnie chytry .....kosci przekladalem na inne sloty,bez roznicy.Ustawienia dyskow twardych,chodzi ci o to czy odpalaja sie w trybie PIO czy tez w tym 2gim?W razie w uruchamiaja sie w tym 2 -gim trybie.Na moje to zuzycie cpu "procesu bezczynnosci systemu" jest sporo za duze,ale ja sie nie znam.

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 7 paź 2009, o 13:32 
Stryjek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2002, o 14:00
Posty: 2588
Lokalizacja: DuB
Karma: 122
menedzer urzadzen jest w panelu sterowania -> system -> zakladka Hardware (nie wiem jak jest w polskim -zapomnialem)

zreszta niewazne bo jak twierdzisz masz sterownik zainstalowany, imo byloby lepiej gdybys sciagnal na chate kogos kumatego kto moglby zerknac na Twoja maszyne

z pracy mam mozliwosc zalogowania sie na kazdego kompa z dostepem do internetu wiec napisz na gg 5312850 jesli chcesz to zerkne

w kazdym badz razie powodzenia zycze

_________________
samochody, prostytutki, zapiekanki


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 7 paź 2009, o 14:34 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:53
Posty: 5731
Lokalizacja: znienacka
Karma: 272
to zuzycie procka, to przy grze w q2 mam rozumiec? jezeli tak, to nic takiego sie nie dzieje. masz dwurdzeniowa maszyne, a q2 wykrozystuje tylko jeden rdzen (czyli 100% jednego procka = 50% ogolu). ja jak gram mam zuzycie ok 100%, bo mam jednordzeniowy procesor.
a jezeli takie zuzycie masz przy bezczynnosci to masz jakis shit poinstalowany, ktory ci niezla kaszane z kompa robi.

_________________
The computer is your friend. Trust the computer.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 7 paź 2009, o 14:46 
Luzny kolezka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 paź 2004, o 11:17
Posty: 392
Lokalizacja: New Port, Oregon
Karma: 38
Na zdjęciu widać, że przez Q2. Swoją drogą fajna nazwa konta :)

edit:
kasia&lukasz

edit 2:
Tak przeglądam te wszystkie posty i coś tam ktoś wspominał, że były błędy podczas instalacji samego systemu. To nie koniecznie źle wróży bo istnieje jeszcze możliwość, że opcje w biosie źle ustawione (zwłaszcza te od RAMu). Wysypywanie się aplikacji to gównie 'zalety' RAMu bądź przegrzewania się procesora.

_________________
Twój komentarz oczekuje na moderację.

halopinopopo - FAIL


Ostatnio edytowano 7 paź 2009, o 15:29 przez deVilbaT, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 7 paź 2009, o 14:53 
Przyczajony

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 14:00
Posty: 50
Karma: 2
$this->bbcode_second_pass_quote('neveride', 't')o zuzycie procka, to przy grze w q2 mam rozumiec? jezeli tak, to nic takiego sie nie dzieje. masz dwurdzeniowa maszyne, a q2 wykrozystuje tylko jeden rdzen (czyli 100% jednego procka = 50% ogolu). ja jak gram mam zuzycie ok 100%, bo mam jednordzeniowy procesor.
a jezeli takie zuzycie masz przy bezczynnosci to masz jakis shit poinstalowany, ktory ci niezla kaszane z kompa robi.



nie,nie gralem w q2,tylko odpalilem i wrzucilem na pasek zadan.....


eeeeeee,fajna nazwa konta?rozwin mysl kolego:)umek???to nik 1 pana ,ktory gra pewien rodzaj muzyki,ktora zafascynowala mnie x lat temu,dokladnie z 10.....
teraz slucham troche innego klimatu:progressive house,tribal house,minimal,techno,tech house,
ambient,downtempo i mase innych.....
posluchaj:

http://www.youtube.com/watch?v=Fkw6hYRZTAo

zapraszam na moj kanal: c5gen

voojeq bardzo mi pomogl,zmienil komende na swapinterval 1.Reakcja na strzal wielka,znaczy strzela wtedy kiedy chce.Cos za cos,fpsy baaaardzo mi spadly.Bylo srednio 600 to teraz okolo 200 - max 250.Da rade podkrecic ich ilosc komenda ,ktora wiaze sie z svapintervalem?

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 7 paź 2009, o 15:19 
Przyczajony

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 14:00
Posty: 50
Karma: 2
$this->bbcode_second_pass_quote('deVilbaT', 'N')a zdjęciu widać, że przez Q2. Swoją drogą fajna nazwa konta :)

edit:
kasia&lukasz



heheheh,no co,musialem uwzglednic kobite bo mialbym inaczej zakaz wjazdu heheheheh:)

edited:

ustawilem przy komendzie gl_svapinterval 1,cl_maxfps 1200,cl_maxfps bez zmian/90/,rate takie jak bylo - 25000,vid_forcedrefresh 100......i o qrwa jebana w dupe mac jak to lata!!!!!!!!!!!!Fpsow jest az za duzo bo po.....6 piwach skill jest niesamowity,strzelam szybciej niz mysle,rg wchodzi jak w maslo,az chce sie qrwa latac i kilowac kazdego hehehehe.Moj kochany jezuniu,az lezka sie w oku kreci....vooojek,jak to bedzie tak caly czas latalo to.....zglos sie na gg i stawiam ci qrwiszona w najlepszym burdelu w lodzi!Boze kochany jaka szybkosc :shocked!:

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 7 paź 2009, o 18:15 
Stryjek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2002, o 14:00
Posty: 2588
Lokalizacja: DuB
Karma: 122
musisz jeszcze cl_maxfps i r_maxfps ustawic - jak to juz zapytaj ziomkow tutaj, ja nie jestem pewien czy mam dobrze ale ustawilem oba na 120 no i oczywiscie 120 Hz monitor ma

_________________
samochody, prostytutki, zapiekanki


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 7 paź 2009, o 18:52 
Przyczajony

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 14:00
Posty: 50
Karma: 2
pogralem,kilka bro dossalem:)i cos jest nie tak do konca,,,,,cos z cl_maxfps i r_maxfps,po pierwszym wprowadzeniu komendy bezposrednio w linii komend q2,latalo ze myslalem iz rg zaraz mi sie spali:)))teraz jest ok,ale cos sie kloci z innymi komendami odnosnie fps i odswiezania....moze cos wzajemnie sie wyklucza....?120 fpsow?hmmmm.....na takiej ilosci nie umie grac,za wolno wszystko chodzi,chociaz moze i ustawienia mam zje ba ne...........za szybkosc sa odpowiedzialne fpsy,svapinterval pomogl.....co wiaze sie z tym bezposrednio,ze daje kopa fpsom?

to moje czesciowe cfg.....

//GL


set gl_modulate "8"
set gl_mode "3"
set gl_particle_min_size "2"
set gl_particle_max_size "40"
set gl_particle_size "2"
set gl_particle_att_a "0.01"
set gl_particle_att_b "0.0"
set gl_particle_att_c "0.01"
set gl_shadows "0"
set gl_finish "1"
set gl_driver "opengl32"
set gl_texturemode "GL_LINEAR_MIPMAP_NEAREST"
set gl_texturealphamode "default"
set gl_texturesolidmode "default"
set gl_vertex_arrays "0"
set gl_ext_swapinterval "1"
set gl_ext_palettedtexture "0"
set gl_ext_multitexture "0"
set gl_ext_pointparameters "0"
set gl_ext_compiled_vertex_array "0"
set gl_swapinterval "1"
set gl_3dlabs_broken "0"
set vid_ref "r1gl"
set vid_xpos "3"
set vid_ypos "22"
set vid_gamma "0.6"
set win_noalttab "0"
set vid_fullscreen "1"
set viewsize "100"
set cl_predict "1"
set gun_y "0"
set gun_z "3"
set cl_footsteps "0"
set cl_gun "1"
set cl_lights "0"
set gl_polyblend "0"
set gl_ztrick "1"
set gl_playermip "1"
set gl_round_down "1"
set gl_flashblend "0"
set intensity "1"
set bob_pitch "0"
set bob_roll "0"
set bob_up "0"
set run_pitch "0"
set run_roll "0"
set cl_run "1"
set cl_blend 0
set sv_airaccelerate 0
set cl_particles 1
set cl_stereo_separation "0.4"
set cl_gun 0
set cd_nocd 0
set s_primary "0"
set s_mixahead "0.2"
set s_loadas8bit "0"
set s_khz "22"
set s_volume "0.1"
set rate "25000"
set cd_nocd "1"
set crosshair "2"
set hand "2"
set cl_async "1"
set vid_forcedrefresh "100"
set snd_restart
set cl_maxfps "100"
set r_maxfps "900"

// myszka

set in_mouse "1"
set freelook "1"
set m_filter "1"
set m_pitch "0.023"
set m_yaw "0.023"
set sensitivity "5.7"

//r1q2


set cl_async "1"
set loc_here "$$loc_here"
set vid_flip_on_switch "1"

set cl_smoothsteps "0"
set cl_endmapcmd ""
set cl_autorecord "0"
set m_xpfix "0"
set m_fixaccel "0"
set gl_coloredlightmaps "0.2"
set vid_gamma_pics "1"
set cl_cmdcomplete "0"
set cl_defermodels "0"
set vid_optimalrefresh "0"
set cl_railtrail "9"
set cl_drawfps "1"
set cl_maxfps "100"
set r_maxfps "900"
set vid_forcedrefresh "100"


pytanie ,moze i lamerskie ale:
czy te same dane co do svapinterval,odswiezania na 100hz,rate,cl_m,cl_rmaxfps musze wprowadzic tez do pliku config,ktory znajduje sie w folderze q2.....bo byc moze jedna z druga komenda sie gryzie,w cfg jest ok ale w configu roznia sie i tu jest bol....?


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 7 paź 2009, o 21:12 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lis 2006, o 16:23
Posty: 1580
Lokalizacja: DANZIG
Karma: 154
jeśli masz monitor lcd daj r_maxfps 350 cl_maxfps 120 i async 1

_________________
Jak nie umiesz, uroń łezkę podnieś się i wciągnij kreskę !


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 7 paź 2009, o 21:49 
Przyczajony

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 14:00
Posty: 50
Karma: 2
$this->bbcode_second_pass_quote('aDi^^', 'j')eśli masz monitor lcd daj r_maxfps 350 cl_maxfps 120 i async 1


adi,gram na crt,specjalnie pod q2 kupilem go gdyz mam tu 100hz.....wprowadzilem te same dane do pliku config,narazie jest malina:)Wie ktos jakie komendy wiaza sie beposrednio z fps'ami?oprocz cl_m,r_m,forcedrefresh......???

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 8 paź 2009, o 00:39 
Stryjek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2002, o 14:00
Posty: 2588
Lokalizacja: DuB
Karma: 122
jak masz 100 hz to daj oba maxfps na 99

_________________
samochody, prostytutki, zapiekanki


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 8 paź 2009, o 02:40 
Fajny

Dołączył(a): 9 kwi 2005, o 21:25
Posty: 878
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 33
set vid_ref "r1gl"

tutaj może spróbuj pozmieniać na inne stery. Mi na zintegrowanej grafice nie chodził r1gl i musiałem grać na innych, już nie pamiętam na jakich.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 8 paź 2009, o 15:25 
Przyczajony

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 14:00
Posty: 50
Karma: 2
$this->bbcode_second_pass_quote('Lanther^', 's')et vid_ref "r1gl"

tutaj może spróbuj pozmieniać na inne stery. Mi na zintegrowanej grafice nie chodził r1gl i musiałem grać na innych, już nie pamiętam na jakich.


nie mam zintegrowanej karty,GF.Masz na mysli "r1gl"podmienic czyms innym?Musze pokombinowac z tymi parametrami jeszcze,sprawdzic ktore beda najodpowiedniejsze.Heh,pamietam jak kiedys myslalem,ze do grania wystarczy tylko komp,myszka,net i wio.....jednak sa jeszcze upierdliwe rzeczy,ktore skutecznie to uniemozliwiaja....Potestuje dzisiaj,jeszcze q2 nie odpalilem....i bede edytowal tą wiadomosc,opisujac czy jest ok i jakich parametrow uzylem....Sadzilem ,ze za regulacje i dopasowanie fps jest cl_async,pozniej cl_maxfps i r_maxfps poparte forcedrefreshem.....svapinterval rowniez wiaze sie z tymi komendami?Czy np przy cl_async 1 i svapinterval 1 te komendy nie gryza sie?Czy asynca lepiej dac na "0" w tym przypadku?Jak sadzicie?

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 8 paź 2009, o 15:40 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:53
Posty: 5731
Lokalizacja: znienacka
Karma: 272
ja juz ci napisalem jak powinienes ustawic q2 na crt, 100Hz. jezeli nadal jest ci zle to szukaj winy w ustawieniach driverow w windowsie, albo glebiej

_________________
The computer is your friend. Trust the computer.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 8 paź 2009, o 15:57 
Przyczajony

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 14:00
Posty: 50
Karma: 2
$this->bbcode_second_pass_quote('neveride', 'j')a juz ci napisalem jak powinienes ustawic q2 na crt, 100Hz. jezeli nadal jest ci zle to szukaj winy w ustawieniach driverow w windowsie, albo glebiej


nev nie nerwuj sie :piwo: za twoja pomoc,dla mnie najwazniejsza jest szybkosc z jaka lata q2,jezeli widze ze mysz przy tym sensie na ktorym zawsze gram,lata jak szalona to znaczy ze bedzie ok.Nie potrafie grac gdy wszystko wolno chodzi,przy tych ustawieniach strzal byl ok ale szybkosc z jaka q2 chodzi za wolna.Pamietam jak gralem na lapku,fpsy tragiczne, - czasami wskakiwal na 150 i wtedy bylo oooook.Po przesiadce na stacjonarke kopara mi opadla :shocked!:Wtedy jednak dialog mial tzw "fastpatcha",mialem ping 16...Pozniej to wylaczyli bo cos tam i od tego momentu bylo coraz gorzej>ping okolo 55 (lacze 8mb ) - 65,fpsy trzymaly sie ale grac nie szlo.....Lacze naprawili,teraz z ta padlina walcze:)Jednakze sprobuje innych ustawien co do cl_m,r_m itd....

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 8 paź 2009, o 18:41 
Stryjek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2002, o 14:00
Posty: 2588
Lokalizacja: DuB
Karma: 122
$this->bbcode_second_pass_quote('voojeq', 'j')ak masz 100 hz to daj oba maxfps na 99


j.w.
_________________
samochody, prostytutki, zapiekanki


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 11 paź 2009, o 22:10 
Przyczajony

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 14:00
Posty: 50
Karma: 2
chlopaki podawalem te komendy i nadal lipa.....nie wiem juz,pozostaje mi sprawdzic ten dysk twardy,w tym nadzieja bo juz witki opadaja.Nie mam pojecia co robic gdy ten dysk twardy okaze sie ok....


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 19 paź 2009, o 02:03 
Przyczajony

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 14:00
Posty: 50
Karma: 2
Idac a rada sprawdzilem dysk twrdy narzedziem windowsa - chkdsk.Pozniej klik na wlasciwosci poszczegolnej partycjii/narzedzia/sprawdzanie bledow.Po tej operacjii bylo ok dopoki nie uruchomilem kompa raz jeszcze.Po uruchomieniu znow to samo.Jadac z linii start/uruchom/cmd/chkdsk i enter pokazuje mi w kolko ze jest blad.Probuje dodawac do tego polecenie chkdsk /F - naprawa i mowi mi ze po ponownych uruchomieniu kompa bla bla bla,sprawdza wolumin/y ale nadal jest to samo.screen :


Obrazek

Byc moze w tym tkwi problem,po pierwszym zrobieniu bylo dooooobrze,lecz problem w kolko powtarza sie.....Wie ktos co z tym padłem zrobic?


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 19 paź 2009, o 12:59 
Fajny

Dołączył(a): 9 kwi 2005, o 21:25
Posty: 878
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 33
moim zdaniem to masz trojana;-p


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 166 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza