[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 29 kwi 2024, o 12:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 1 paź 2009, o 00:37 
Fajny

Dołączył(a): 9 kwi 2005, o 21:25
Posty: 878
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 33
a moim zdaniem to nie zainstalowałeś sterów od płyty głównej, jeśli masz jakiegoś ecs, lub na jego chipsecie to robi to wielką różnicę.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 1 paź 2009, o 09:12 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:53
Posty: 5731
Lokalizacja: znienacka
Karma: 272
umek zmien avatar na swoje zdjecie, albo usun ten co masz.

_________________
The computer is your friend. Trust the computer.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 1 paź 2009, o 14:39 
Przyczajony

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 14:00
Posty: 50
Karma: 2
$this->bbcode_second_pass_quote('neveride', 'u')mek zmien avatar na swoje zdjecie, albo usun ten co masz.


ok usuniete,poszukam jakiegos sexownego fotosa i wrzuce :D

$this->bbcode_second_pass_quote('Lanther^', 'a') moim zdaniem to nie zainstalowałeś sterów od płyty głównej, jeśli masz jakiegoś ecs, lub na jego chipsecie to robi to wielką różnicę.

hmmm......jezeli chodzi o takie sprawy to jestem w sferze analiz,nigdy nie krecila mnie skladowa kompa.....mozesz rozwinac wypowiedz w bardziej dostepny sposob?
gdybym nie mial sterow od plyty glownej to komp i tak by dzialal???ecs.Prosze w bardziej dostepny sposob wytlumaczyc mi to:)

edit:ciekawe...wpisalem "analiz" a wyskoczyl ten frywolny emotikon czy jak mu tam heheheh.

info o plycie glownej:


Producent ASUSTeK Computer INC.
Nazwa P5L-VM 1394
Wersja Rev 1.xx
Numer seryjny MB-1234567890

Wczoraj cos tam wyszperalem ,ze moze nie byc badz jest zuzyta pasta pod prockiem....jest taka mozliwosc?Na wyswietlaczu nie pokazuje mi jakies duzej temp,w czasie normalnego uzytkowania max 24 stopnie.

Ostatnio edytowano 1 paź 2009, o 14:54 przez lucalazi, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 1 paź 2009, o 14:52 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:53
Posty: 5731
Lokalizacja: znienacka
Karma: 272
twoja plyta dziala na jakims chipsecie. windows ma domyslne drivery, ale czesto nie obsluguja one wszystkich featuresow twojej plyty. znajdz plytke z napisem "ASUS MAIN BOARD" albo cos w ten desen i zainstaluj z niej drivery do wszystkiego ;)

najlepiej wejdz tu: http://support.asus.de/download/downloa ... uage=pl-pl i wybierz:
produkt: Motherboard
serial: P5L-VM 1394
model: socket775 (zakladam ze taki masz)

nastepnie OS, sciagnij driverki i instaluj.

ps. z tym nr seryjnym to jakis zart MB-1234567890 :D raczej to pasta nie jest, bo by ci komp crashowal (np. bluescreeny, wywalanie z gry, duze temperatury - nie 24 st., komunikaty bledow itp) ;)

_________________
The computer is your friend. Trust the computer.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 1 paź 2009, o 16:21 
Przyczajony

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 14:00
Posty: 50
Karma: 2
zainstalowane od nowa,zero poprawy :( ,co do bledow,owszem pojawialy sie....np: wystapil problem z aplikacja r1q2.exe i zostanie ona zamknieta.Bluescreeny tez byly przed formatem - moze z max 4 razy.Czasami odpale klejka,a on po chwili sam sie zamyka - bez zadnego komunikatu bledu.Czasami jest padlina,a czaaaasami po prostu pstryk i klak zapiernicza jak szalony...co do nr.seryjnego - taki log wygenerowal everest .


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 1 paź 2009, o 17:31 
Mlodziezowy

Dołączył(a): 24 lis 2007, o 20:56
Posty: 342
Karma: 65
a może to procesor lub grafika Ci sie przegrzewa?


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 1 paź 2009, o 18:11 
Przyczajony

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 14:00
Posty: 50
Karma: 2
na karte dalem dodatkowe chlodzenie,bezposrednio na radiator.Co do procka,temp.pokazywana na wyswietlaczu jest w normie - wg.wskazan wyswietlacza oczywiscie.W momencie gdy jest ok,moge sciagac plik z predkoscia 200kb/sec i raczej ciezko jest mnie dobic - ping stabilny,bez wachan.Serwy na jakich gram to ostatnimi czasy tylko dm coolneta 1,na tdmy nie wchodze bo zal jest nawet swojego fejka.echhh,chce grac na normalnym poziomie bo to mnie dobija,cala radosc z gry i fragowania znika.Najbardziej czuc to w czasie gry z rg,ktore uwielbiam....i tu niestety jest total crash system.Gdy jest ok to np na u2 coolneta dm,w ciagu 10 min nabije okolo 100 fragow,gdy jest lipa 50 kilka.Roznica spora.


Ostatnio edytowano 1 paź 2009, o 18:17 przez lucalazi, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 1 paź 2009, o 18:15 
Mlodziezowy

Dołączył(a): 24 lis 2007, o 20:56
Posty: 342
Karma: 65
moze spróbuj dotknąć i karty i procka, zobaczysz czy jednak nie jest za gorąco... bo to co opisujesz jak do tej pory to chyba raczej wina sprzętu, skoro zmiana wersji q2 nie pomogła...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 1 paź 2009, o 18:54 
Przyczajony

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 14:00
Posty: 50
Karma: 2
wrzucilem te wersje,i moze rg bardziej miekko wchodzilo,chodz to minimalnie.poza tym roznic zero.Nie wiem juz co robic....kobietka wkurza sie,ze nic jej nie pomagam,tylko komp i q2........Na timerefreshu czasy ok,a reakcjii w czasie gry zero,mimo ze jest 0.014 czy 0.14........juz takimi qrwami sypie jak gram,ze boje sie iz moja luba wykasuje mi q2....


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 1 paź 2009, o 22:16 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2007, o 21:25
Posty: 960
Karma: 67
powiedz ze sie uczysz informatyki (plyta glowna sterowniki procesor grafika etc.) i bedziesz lepszy w naprawianiu jak sie popsuje ;]

_________________
Umci umci tralalala


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 1 paź 2009, o 22:37 
Przyczajony

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 14:00
Posty: 50
Karma: 2
$this->bbcode_second_pass_quote('fasadinek', 'p')owiedz ze sie uczysz informatyki (plyta glowna sterowniki procesor grafika etc.) i bedziesz lepszy w naprawianiu jak sie popsuje ;]


hehhe,nom ucze sie pelna geba:)komp siada,w moja ukochana gre nie moge pograc na przyzwoitym poziomie,czujnik polozenia przepustnicy w aucie do wymiany( ps.szukam nowego czujnika do eg4 d15b2 w hb -dla niewtajemniczonych- honda civic 5generacja ,ewentualnie magika co mi go zrobi).Baba ma okres,co chwila znosze jej zmiany humoru,qrwa musze to zrobic bo ocipieje.

Swoja droga,dzieki panowie,ze pomagacie mi.Naprawde to doceniam,che grac w gre,w ktora mlocilem w szkole sredniej,mam nadzieje ze znow bede mogl pokazac skill'a.nie wiem juz co robic..... :?:

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 1 paź 2009, o 23:32 
Fajny

Dołączył(a): 9 kwi 2005, o 21:25
Posty: 878
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 33
spróbuj może odpalić ze sterami omegi:
http://omegadrivers.net/nvidia.php

Może dodaj także sobie firewalla
http://www.idg.pl/ftp/pc_6126/Kerio.Per ... 4.1.3.html
bo może masz jakiegoś spyware i zamula ci procesy jak nie jesteś w windzie.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 2 paź 2009, o 18:51 
Przyczajony

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 14:00
Posty: 50
Karma: 2
$this->bbcode_second_pass_quote('Lanther^', 's')próbuj może odpalić ze sterami omegi:
http://omegadrivers.net/nvidia.php

Może dodaj także sobie firewalla
http://www.idg.pl/ftp/pc_6126/Kerio.Per ... 4.1.3.html
bo może masz jakiegoś spyware i zamula ci procesy jak nie jesteś w windzie.


ok,sprobuje zmienic firewalla,co do sterow omegi....po wybraniu xp,pokazuje mi sie 10 sterownikow - wszystkie sciagnac i zainstalowac?

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 2 paź 2009, o 20:00 
Przyczajony

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 14:00
Posty: 50
Karma: 2
odinstalowalem zonealarma,wrzucilem kerio.....i......qrwa malina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Q2 szaleje znow,nie wiem czy to akurat jest ten dzien,ze dobrze lata czy tez nie....wrezucam demo z dm1,przed chwila gralem na coolnecie dm by sprawdzic czy jest roznica....

http://uploaded.to/file/pvsx4x

ciekawe czy jutro tez bedzie ok,albo dzisiaj pozniej.......zwroccie uwage jak chodzi hyperblaster,jest kilka razy w uzytku:)Widac ,ze mysz lata dobrze i te rg intuicyjnie w sama klate:)Oby juz tak zostalo,plzzzzzzzz!!!!!musze ustawienia myszy dopracowac gdyz czasami za szybko lata.Gra w klejka gdy jest dobrze jest latwa,nie ma znaczenia czy tdm czy dm.wiem,ze duzo mi brakuje,jednak gdy sytem bedzie stabilny pokaze na co mnie stac:)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 4 paź 2009, o 23:01 
Przyczajony

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 14:00
Posty: 50
Karma: 2
lipa nadal.....zauwazylem w czasie gry, pomijajac fakt o wolniejszej pracy myszki,ze sa zaciecia...Robie skok i cos ala wtyka badz lag,na secunde zatrzymyje sie obraz,poo czym lece dalej.Aplikacje na kompie czasami sie zawieszaja, :cry: ,nie wiem ju co robic.... dogi


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 4 paź 2009, o 23:44 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
pozycz dysk od kogos... i sprawdz jeszcze raz... ja nie mialem bad sectorow, a jednak dysk byl zjebany

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 5 paź 2009, o 18:33 
Cukierkowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2005, o 20:57
Posty: 185
Lokalizacja: : O
Karma: 25
tez tak mialem na laptopie gdy sobie ustawiłem oszczedzanie enerwgi czy cus takiego :P


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 5 paź 2009, o 20:38 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2007, o 21:25
Posty: 960
Karma: 67
ooo wlasnie moze w procesach ustaw prorytet jako wysoki?

_________________
Umci umci tralalala


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 5 paź 2009, o 21:41 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('fasadinek', 'o')oo wlasnie moze w procesach ustaw prorytet jako wysoki?

nie polecam tego robic.... windows straci na stablinosci jeszcze bardziej podczas uruchomienia q2... do tego q2 bedzie swirowac ;o przynajmniej tak mialem kiedys z takimi zabawami z q2 i warsow
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Problem z kompem
PostNapisane: 6 paź 2009, o 20:27 
Stryjek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2002, o 14:00
Posty: 2588
Lokalizacja: DuB
Karma: 122
zauwazylem ze q2 sie wysypuje podczas modyfikacji ustawien video co moze wskazywac na karte graficzna i sterownik (patrz strona pierwsza post neva - ustawienia video r1q2)

chcialbym bys wkleil tutaj screena z menedzera urzadzen razem z rowinietym drzewkiem karty graficznej

nie napisales skad masz tego kompa i kto go skladal oraz mniej wiecej za ile, niestety przeczuwalbym tutaj lekki wypych, poniewaz blue screeny podczas instalacji windows (pisales ze byly) nie sa zbyt dobra oznaka sprawnej maszyny

moglbys napisac dokladnie w ktorym momencie instalacji miales blue screena, to mogloby cos juz powiedziec

twoj komp moze miec wiele dolegliwosci, zerknalbym na sterownik karty graficznej nastepnie jej polozenie na plycie glownej. Warto byloby zajrzec do biosu oraz windows na ustawienia dysku twardego - nastepne beda kosci ram (przekladanie do roznych slotow, wyjmowanie jednej,drugiej) i lukanie czy jest lepiej

jak sam napisales myslales ze to zasilacz i wymieniles ale jak sie okazuje to nie to - powiem tak, posciagaj caly soft jaki jest dostepny do plyty glownej i karty graficznej - ja do mojego phenoma musialem sciagnac sterownik (sterownik do procesora oO), nastepnie zobacz czy to byla wina softu - jak nie pomaga i juz nie wiesz co zrobic to go sprzedaj w chuj :D

btw honda 5 gen to dobre wozki - sam kupuje teraz druga :]

mialem d14a4 teraz d15 nadchodzi wielkimi krokami

pozdro

_________________
samochody, prostytutki, zapiekanki


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 190 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza