[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 27 kwi 2024, o 09:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Q2 TDPM offline
PostNapisane: 6 paź 2006, o 15:27 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
informacja czynna do końca dzisiejszego dnia: http://www.q2tdpm.pl/index.php?subactio ... m=&ucat=2&

http://www.quake2.abc.pl - pod tym adresem znajduje się krótkie wyjasnienie, niezaleznie od decyji gamesnet.pl, oraz informacja o aktualnym stanie strony.

jeśli chcecie przeczytać tego newsa to prosze:

$this->bbcode_second_pass_quote('', 'P')o ostatnich problemach z transferem danych (17 dni – 841 GB) w miesiącu wrzesień, przyszedł kolejny kryzys. Jedynym warunkiem współpracy z Gamesnet.pl było upilnowanie transferu danych w granicy max 10GB/miech. Niestety, nie mam na tyle czasu, i sprawdzanie co 2 dni wykresów nie wystarczyło. Dziś dostałem wiadomość od Gamesnet.pl o tym, ze od jutra konto, na którym leży Q2 TDPM, zostanie zablokowane na dobre.

W konsekwencji od 07.10.2006 adres http://www.q2tdpm.pl będzie prowadził do strony z błędem. A od dziś adres http://www.quake2.abc.pl prowadzi do strony z informacją o aktualnym stanem strony. Za decyzją firmy Gamesnet.pl idzie to iż redakcja, oraz użytkownicy naszego serwisu stają się bezdomni do czasu, aż znajdę server zastępczy.

Chciałbym was prosić abyście przekazali swoim kolegom (lub też koleżankom), którzy korzystają z naszego serwisu informację o tym co się stało. Ze swojej strony postaram się zaradzić temu jak najszybciej. W momencie gdy znajdę nowy server, automatycznie adres http://www.quake2.abc.pl będzie tam prowadził. Jednak adres http://www.q2tdpm.pl, będzie musiał poczekać na zmiany serwerów DNS. Mam nadzieje, że po zmianie servera, nadal będziecie nas odwiedzać.

Na koniec chciałbym podziękować firmie Gamesnet.pl za ponad rok współpracy.
Bądźmy dobrej myśli…! My i tak wrócimy!


pisze tutaj, bo chyba czasem ktoś z FB zajrzy na Q2TDPM.pl

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2006, o 16:41 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2005, o 15:27
Posty: 1551
Lokalizacja: Grajewo
Karma: -69
Po ostatnich problemach z transferem danych (17 dni – 841 GB) w miesiącu wrzesień, przyszedł kolejny kryzys. Jedynym warunkiem współpracy z Gamesnet.pl było upilnowanie transferu danych w granicy max 10GB/miech

n1 = ]


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2006, o 17:09 
H4X0R

Dołączył(a): 15 cze 2002, o 14:08
Posty: 2833
Karma: 36
pomysl lepiej o stworzeniu serwera torrentow

_________________
???????????


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2006, o 20:17 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('abc', 'P')o ostatnich problemach z transferem danych (17 dni – 841 GB) w miesiącu wrzesień, przyszedł kolejny kryzys. Jedynym warunkiem współpracy z Gamesnet.pl było upilnowanie transferu danych w granicy max 10GB/miech

n1 = ]


czy to takie smieszne? :D

gamesnet.pl ma tylko 1,6 terabajta/miech wiec troche sie wkurzyli, bo 800 gb to polowa ich zasobow :E

@asbest: najpierw trzeba mieć czas i chęci :/
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2006, o 21:08 
H4X0R

Dołączył(a): 15 cze 2002, o 14:08
Posty: 2833
Karma: 36
dem:
http://sourceforge.net/search/?type_of_ ... nt+tracker

_________________
???????????


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2006, o 22:05 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
17dni 800GB:E Nie kumam tego troche, to co Ty tam miales wogole? Bo przeciez sama strona i forum nie moze tyle zzerac... nawet jak byl jakis ftp z downloadem, z pakami, a nawet z filmami (nie orientuje sie co tam dokladnie bylo na stronce, bo dawno nie zagladalem, ale zakladam ze jakis download tez byl) to nie jest tyle w stanie nabic. Chyba gamesnet cie wkreca:-P
Ja z roznych hostingow korzystalem na ktorych byly zawsze jakies stronki z q2, ligowe z demkami, byl swego czasu tez download.q2pl.org itd. ludzie mieli u mnie konta ftp, oprocz tego do wlasnych celow wystawilem na nich filmy, mp3, dziesiatki kont pocztowych itd, i to nie bylo w stanie nawet nabic 800GB rocznie :-)))

Sama stronka tego typu oraz forum miesiecznie nie powinno ci zzerac miesiacznie nawet 5GB :-P Nawet jak miales jakies duze pliki udostepniane np. filmy wazace 500MB to w przeciagu 17 dni by musialo je sciagnac okolo 1600 osob :O To nawet nowosci na torrencie jakiegos konkretnego filmu nie maja takiego wziecia:) Nie wierze w to, chyba ze o czyms nie wiem :-P Moim zdaniem gamesnet chcial cie wychujac i szukal sposobu dzieki ktoremu mogl sie Ciebie pozbyc. A te statystyki ktore sa prowadzone na serwerach dla klientow sa z dupy, latwo mozna je sfabrykowac i latwo tez o blad. Czesto tak mialem, pisalem wtedy do admina ze chyba kogos pogielo z tym transferem to na drugi dzien wysylal pismo z przeprosinami ze byl jakis blad i zle naliczalo i bylo 1/3 z tego transferu w rzeczywistosci. Taki motyw mialem kilkakrotnie:-P

No albo tez jest opcja ze ktos specjalnie dzien i noc sciagal jakis najwiekszy plik z twojej stronki...

Oczywiscie to tylko takie moje hipotezy bo nie znam doglebnie sytuacji:-)

Wiem tylko tyle ze nawet bytomska sexrandka nie jest w stanie tyle trnasferu zjesc:D

$this->bbcode_second_pass_quote('dem', '
')gamesnet.pl ma tylko 1,6 terabajta/miech wiec troche sie wkurzyli, bo ...


eeee? chyba kolejne nieporozumienie:) Oni maja kilkadziesiat jak nie kilkaset serwerow gier online, serwerow bnc, stream, teamspeaka, w chuj maszyn w serwerowni i maja 1,6 terabajta na miesiac?:D BZDURA:))) Pomijam juz fakt ze w gamesnecie jest w chuj stronek www, dla ciekawosci powiem tyle ze cale owned.pl z wszystkimi satelitami lacznie z stronami klanowymi ktore hostuja (np. ak, voodoo, logitech uvm, bodajze delta) sa umieszczone na serwerach gamesnet :D Strony ktore o dowolnej porze dnia przeglada kilkaset osob jednoczesnie.

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2006, o 22:31 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:22
Posty: 1348
Lokalizacja: Kusięta/Wrocław
Karma: 44
zgadzam sie z urbaskiem
gamesnet poprostu wymyslil glupi powod zeby zamknac strone (jak i rowniez serwer) ale to firma komercyjna wiec nie wymagajmy od nich sponsorowanie wszytskich choc dziwi mnie to ze nie zrezygnowali z innych publiczny serwerow gier
zreszta niedawno czytalem ze sponosoruja polska reprezentacje nie pamietam juz giej gry
a na dodatek na samym pocztaku kiedy zalatwialem serwer Conard chwalil sie tym ze PIFPAF ma ograniczenia danych miesiecznie a oni maja poprostu lacza wykupione wiec skad nagle pojawil sie jakis limit ?


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2006, o 22:51 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
Ta:) no i maja nie tylko serwerownie w polsce, ale i zza granica, w niemczech i holandii bodajze, ale nvm.

Co do tej reprezentacji to czesto kogos sponsorowali, wiem ze kiedys q3 mialo od nich serwery, a teraz sponsoruja m.in. chyba cs i nie chodzi tu o serwery ale o pokrycie kosztow wyjazdu na jakies mistrzostwa miedzynarodowe. No i wiele klanow sponsoruja, daja im serwery gier, bnc, ts, hosting dla klanu.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2006, o 23:27 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
moze i macie racje.. ja tam nie wiem... wiem ze na poczatq wrzesnia wrzucilem pare filmów, calkiem sporo pakow... wiem tez ze z zagranicy strony o q2 linkowaly do mnie...

jesli macie racje, a bez powodu takich rzeczy sie nie pisze, to gamesnet.pl niezle w kulki leci :}

no ale coz...

wszytskie rzeczy jakie podalem w newsie (miedzyinnymi, statystyki, max transfer gamesnet.pl) uzyskalem od puchy, który jest głownodowodzącym...


edit:
ale z drugiej strony, po co gamsnet mialby wymyslac takie rzeczy, żeby sie pozbyc jednego sponsorowanego servera? tego juz nie wiem. Mogliby mi smialo powiedziec "cze, nie chcemy ciebie wiecej sponsorowac", co to dla nich za problem ?:} Nie sa wobec mnie w zaden sposob zobowiazani

edit2:

$this->bbcode_second_pass_quote('', 'P')UCHA Gamesnet: (Poniedziałek 18.09.2006 14:43)
Limit has been exceeded on domain 'q2tdpm.pl' owned by client 'quake2' (Contact name 'quake2'):
Disk space usage: 1.76 G
Disk space limit: 1.86 G
Traffic: 828.30 G
Traffic limit: 9.77 G


$this->bbcode_second_pass_quote('', '
')PUCHA Gamesnet: (Poniedziałek 18.09.2006 14:45)
800GB to 1/2 całości jaką mamy
na miesiąc

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2006, o 23:37 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 18:27
Posty: 6753
Karma: 172
no te 800gb jest dosyc dziwne
mi strona erotyczna (praktycznie same zdjecia) robila max 200gb przy odwiedzinach wiekszych niz maja serwisy q2 :]

OSZUKALI CIE !

_________________
get rich or die tryin


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2006, o 23:38 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('fajny jarek', 'n')o te 800gb jest dosyc dziwne
mi strona erotyczna (praktycznie same zdjecia) robila max 200gb przy odwiedzinach wiekszych niz maja serwisy q2 :]

OSZUKALI CIE !


mozliwe..ale w zywe oczy mi klamali? wyzej masz dolaczony edit2 z cytatami od glownego admina :/
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 paź 2006, o 00:10 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
Disk space usage: 1.76 G cale konto twoje by musialo byc z 500 razy w ciagu 17 dni w calosci sciagniete zeby nabilo tyle transferu:-)

Hm, w zasadzie tez nie wiem czemu pucha mialby klamac, bo moglby przeciez powiedziec tylko nara i koniec, a nie wymyslac takie cos. Bo przeciez nie mieliscie chyba zadnej umowy? Najlepiej jakbys pogadal o tym z nim. Niech powie ci jak to mozliwe ze tyle tansferu poszlo... Ma napewno dokladne logi i statystyki z ktorych moze ci powiedziec jasno jak to sie stalo... A moze jakis duzy plik zostal sciagany przez ta sama osobe ciagle (bedzie te same ip na przyklad), jakas prowokacja :D albo jakis inny lol, po prostu dowiedz sie wiecej :-)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 paź 2006, o 00:57 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 6 wrz 2004, o 14:17
Posty: 713
Karma: 39
A czy przypadkiem jesli masz jakis limit miesieczny to czy po jego wykorzystaniu nie jest automatycznie blokowany dostep do strony, albo transfer obcinany? Logicznie rzecz biorac jesli takie sa zasady to w/w pucha dal ostro dupy ze nie zauwazyl ze pol ich ogolnego transferu gdzies wcielo. IMO wala w balona...

_________________
Ludzi dzielimy na 10 grup. Tych ktorzy rozumieja kod binarny i tych ktorzy go nie rozumieja...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 paź 2006, o 07:00 
H4X0R

Dołączył(a): 15 cze 2002, o 14:08
Posty: 2833
Karma: 36
moze ktos przez lan sciagal i zostalo to zaliczone jako transfer zewnetrzny

dem, jak chcesz moge zalozyc serwer dc++, moj komp i tak chodzi 24h/d
Admin nie musi duzo robic, tylko trzeba sie postarac o grupe ludzi co maja sporo stuffu i czesto by tam idlowali.

_________________
???????????


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 paź 2006, o 08:54 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('GR1Q', 'A') czy przypadkiem jesli masz jakis limit miesieczny to czy po jego wykorzystaniu nie jest automatycznie blokowany dostep do strony, albo transfer obcinany? Logicznie rzecz biorac jesli takie sa zasady to w/w pucha dal ostro dupy ze nie zauwazyl ze pol ich ogolnego transferu gdzies wcielo. IMO wala w balona...


Nie. panel admina stoi na plesku, a on nie blokuje po przekroczeniu limitu

@asbest: odezwe sie dzis na gg

@urbas: no wsumie, poprosze o logi z miesiaca wrzesien :/
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 paź 2006, o 15:03 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
problem z glowy... Yossarian* zgodzil sie hostowac q2tdpm :}

@jarek: achaha :D zawsze mam problem z Jego nickiem :E

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Ostatnio edytowano 8 paź 2006, o 16:12 przez dem, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 paź 2006, o 16:05 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 18:27
Posty: 6753
Karma: 172
Yossarian chyba :d

_________________
get rich or die tryin


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 paź 2006, o 19:24 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('v3non', 'z')gadzam sie z urbaskiem
gamesnet poprostu wymyslil glupi powod zeby zamknac strone (jak i rowniez serwer) (...)


dziś otrzymałem taka oto odpowiedź
$this->bbcode_second_pass_quote('', 'W')itam,

myślę, że za około 7-10 dni będziemy mogli serwery odwiesić.

(...)

Serdecznie pozdrawiam,

Patryk Pusch
GamesNet crew
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwi 2007, o 20:29 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
znowu nie chodzi i nie wiem kiedy ruszy...

od dluzszego czasu byly problemy z serverem i z tego co mi mowil yoss to musialby zabrac maszyne do domu(i chyba wlasnie zabral), bo inaczej nie da rady naprawic.. nie wiem ile to potrwa, wiec nie piszcie na gg kiedy ruszy :E


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 184 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza