[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 27 kwi 2024, o 23:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: q2 pod linuxa
PostNapisane: 16 lis 2004, o 09:45 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 maja 2004, o 12:29
Posty: 2677
Lokalizacja: Bia
Karma: 24
Mam problem,instaluje q2 pod linuxa, kopiuje wszystko co trzeba do /baseq2/ odpalam q2 i pisze:

------- Loading ref_ncgl.so -------
LoadLibrary("./ref_ncgl.so")
No joysticks found
ref_gl version: GL 0.01
./opengl32: cannot open shared object file: No such file or directory
ref_gl::R_Init() - could not load "opengl32"
------- Loading ref_softx.so -------
LoadLibrary("./ref_softx.so")
No joysticks found
setting mode 0: 320 240
808k surface cache
ref_soft version: SOFT 0.01
------------------------------------

Nie moge wogle zmieniac rozdzielczosci,dzwieku zreszta tez nie ma, ale najpierw chcialbym dowiedziec sie co z grafa zrobic,wiec jak ktos wie to plz help ;]

_________________
Aby by


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lis 2004, o 12:03 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2002, o 12:16
Posty: 2175
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 140
Czlowieku, CZYTAJ CZYTAJ CZYTAJ!
Nie masz biblioteki opengl32 ktora powinna sie znalesc w /usr/lib ?

Co do dzwieku, wyciagniesz go w 11khz.
Pozatym zajrzyj do dzialu dla poczatkujacych, tam co nieco bylo wspomniane.

_________________
Console: d2 Irc: alt+z lover


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2004, o 18:00 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 maja 2004, o 12:29
Posty: 2677
Lokalizacja: Bia
Karma: 24
$this->bbcode_second_pass_quote('doddy', 'C')zlowieku, CZYTAJ CZYTAJ CZYTAJ!
Nie masz biblioteki opengl32 ktora powinna sie znalesc w /usr/lib ?

Co do dzwieku, wyciagniesz go w 11khz.
Pozatym zajrzyj do dzialu dla poczatkujacych, tam co nieco bylo wspomniane.


Czytalem czytalem czytalem.Przelecialem wszystko co jest na google i nic ciekawego nie napisali.Wogle jestem w linuxie poczatkujacy wiec nie wiedzialem zbyt ocb.A i przeszukalem ca?e fb i tego nie znalazlem.

btw.dzieki za pomoc ;]
_________________
Aby by


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2004, o 20:13 
Kozak

Dołączył(a): 25 lut 2003, o 17:20
Posty: 2346
Lokalizacja: Centrum wszechswiata
Karma: 0
kiedys tez szuka?em i co ?
- dalem se spokoj :]

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lis 2004, o 09:13 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 6 wrz 2004, o 14:17
Posty: 713
Karma: 39
Ziomek a sterowniki do grafiki to zainstalowales...

_________________
Ludzi dzielimy na 10 grup. Tych ktorzy rozumieja kod binarny i tych ktorzy go nie rozumieja...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2004, o 18:49 
Przyczajony

Dołączył(a): 25 mar 2004, o 17:44
Posty: 47
Karma: 0
Udalo sie komus uruchomic q2 z najnowsza wersja nocheta pod linuxem. Chodzi mi oczywiscie o klienta bo z serverem to nie mam problemow.

A przy klienice wyskakuje mi co chwila blad naruszenia pamieci:(
To sam na slacku jak i n agentoo:/

_________________
niech wyjdzie q4 :) bo q2 mi sie powoli juz nudzi


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2004, o 21:01 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 maja 2004, o 12:29
Posty: 2677
Lokalizacja: Bia
Karma: 24
No juz troche poczytalem i musze przekompilowac jadro a pewnie dla takiego amatora jak zajmie to troche czasu.No ale mdk i tak wywalam, instaluje auroksa najnowszego 4 CD.Musze tylko jakies CD-RW dorwac zeby wypalic .iso.No i mam nadzieje ze w auroksie nie ma problemu z napedami LG w przeciwienstwie do Mandrake.

$this->bbcode_second_pass_quote('GR1Q', 'Z')iomek a sterowniki do grafiki to zainstalowales...


Tak, zainstalowalem ale źle to zrobilem bo najpierw trzeba przekompilowac jadro,niedlugo sie za to zabiore ;]
_________________
Aby by


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 gru 2004, o 02:51 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2002, o 12:16
Posty: 2175
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 140
Czlowieku.. najnowszy klient nocheata to w wersji 2.32 a grywalna na serwerach to 2.34. Udało mi się zrekompilować winexa z cvsu (na binarkach dostepnych w necie nocheat.exe wieszal mi sie na szarym ekranie).
Przekompilować można również svgalibs jak i GENTOO'owskie opengle, które standardowo są fe (polecam modyfikacje config.h). Żadnego core dumped (przy wersji 2.32 linuxowej). A porównywanie czy ruszy na mandarynie/slacku/gentoo czy też na auroxie jest poprostu śmieszne. Linux to linux, albo masz pojęcie albo zmieniasz dystrybucje, jeżeli Ci coś nie chodzi :) Da się upchać modelinem 120hz odświeżania niestety dźwięku z 11khz na wyżej podnieść mi się nie udało :(

Może by napisać petycję do autora nocheata by wypuścił 2.34 bądź 2.40 na linuxa. W końcu GNU graczy troche przybywa /

_________________
Console: d2 Irc: alt+z lover


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: cze
PostNapisane: 4 gru 2004, o 16:02 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2002, o 12:16
Posty: 2175
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 140
From Bryce
To doddy
Posted Sat Dec 04, 2004 1:08 am
Subject Re: Hello

no more linux releases, sorry.


FAJNIE ? :E

_________________
Console: d2 Irc: alt+z lover


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 gru 2004, o 16:49 
Kozak

Dołączył(a): 23 sie 2003, o 23:56
Posty: 2361
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 3
moze m$ go kupili?


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 gru 2004, o 11:08 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2003, o 12:38
Posty: 1237
Lokalizacja: Poland/3miasto/gdA
Karma: 25
sluchajcie ziomki,
niby mi q2 pod pingwinem dzialal ale kurcze instalnalem drivery do nvidii i teraz mam ten sam problem co ziom zpostu pierwszego.
Moze mi ktos powioedziec skad zassac ten older z plikami do opengl?
albo wyslac swoj [gf 2 mx]
?
bo nie iwem co zle zrobilem, skoro instalacja nowych driverow przebiegla pomyslnie ;d

_________________
kilerj / [STA]KILER.J / Westbam! / PogromcaDziewic

god mode, give all i do piek


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 gru 2004, o 12:36 
Przyczajony

Dołączył(a): 25 mar 2004, o 17:44
Posty: 47
Karma: 0
Doddy
Czlowieku.. najnowszy klient nocheata to w wersji 2.32 a grywalna na serwerach to 2.34

lol:D
Ta extra widze ze znasz sie na rzeczy:D

No to jak bys chcial wiedziec to mozna sciongnac zrodla 2.34 i je skompilowac i wtedy masz najnowsza wersje nc pod linuxa!! 3.32 binarki to zaden problem odpalic:D Tylko jak to ty mowiles albo sie znasz na rzeczy albo cos tam....

Do kolesia co che zamienic mdk na auroxa, czlowieku ale Ty masz gust do dystrybucji:D Wez zainteresuj sie albo slackiem albo gentoo albo debiane!

Choc prawda jest ze linux to linux, ale po co mam instalowac mdk i przerabiac go na slacka?? Po za tym nie jest to prawda w 100% dody!

_________________
niech wyjdzie q4 :) bo q2 mi sie powoli juz nudzi


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 gru 2004, o 12:40 
Przyczajony

Dołączył(a): 25 mar 2004, o 17:44
Posty: 47
Karma: 0
yy zapomnialem napisac. Co do petycji to dobry pomysl, moze koles by sie zmobilizowal!!! choc podejzewam ze problemy z nc i linuxem sa spowodowane nie wystarczajaca wiedza z programowania!

_________________
niech wyjdzie q4 :) bo q2 mi sie powoli juz nudzi


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 gru 2004, o 13:34 
H4X0R

Dołączył(a): 15 cze 2002, o 14:08
Posty: 2833
Karma: 36
$this->bbcode_second_pass_quote('cool_q2', 'D')oddy
Czlowieku.. najnowszy klient nocheata to w wersji 2.32 a grywalna na serwerach to 2.34

lol:D
Ta extra widze ze znasz sie na rzeczy:D

No to jak bys chcial wiedziec to mozna sciongnac zrodla 2.34 i je skompilowac i wtedy masz najnowsza wersje nc pod linuxa!! 3.32 binarki to zaden problem odpalic:D Tylko jak to ty mowiles albo sie znasz na rzeczy albo cos tam....

Do kolesia co che zamienic mdk na auroxa, czlowieku ale Ty masz gust do dystrybucji:D Wez zainteresuj sie albo slackiem albo gentoo albo debiane!

Choc prawda jest ze linux to linux, ale po co mam instalowac mdk i przerabiac go na slacka?? Po za tym nie jest to prawda w 100% dody!


zrodel do nocheat.dll nie ma, a bez tego zmodyfikowany nocheat.exe bedzie kikany z kazdego serwera
widze ze znasz sie na rzeczy :D buhahahaha
_________________
???????????


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 gru 2004, o 14:38 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2002, o 12:16
Posty: 2175
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 140
$this->bbcode_second_pass_quote('cool_q2', 'D')oddy
Czlowieku.. najnowszy klient nocheata to w wersji 2.32 a grywalna na serwerach to 2.34

lol:D
Ta extra widze ze znasz sie na rzeczy:D

No to jak bys chcial wiedziec to mozna sciongnac zrodla 2.34 i je skompilowac i wtedy masz najnowsza wersje nc pod linuxa!! 3.32 binarki to zaden problem odpalic:D Tylko jak to ty mowiles albo sie znasz na rzeczy albo cos tam....

Do kolesia co che zamienic mdk na auroxa, czlowieku ale Ty masz gust do dystrybucji:D Wez zainteresuj sie albo slackiem albo gentoo albo debiane!

Choc prawda jest ze linux to linux, ale po co mam instalowac mdk i przerabiac go na slacka?? Po za tym nie jest to prawda w 100% dody!


Skąd Ty się urwałeś ? Jak to ripper powiedzjał 'jesteś z dupy i sram Cię'.
Otóż, źródła nocheata 2.34 możesz sobie kompilować (co robiłem przedwczoraj), niestety by poprawnie wyświetlał Ci wersję twojego antycheata potrzebujesz nocheat.so (bez niego też da się grać, polecam http://forums.bryce.ws/viewtopic.php?t=770 ). Skompiluj pogadamy, bez nocheat.so nie ruszysz dalej.

Mój gust co do distro powinien Cie najmniej obchodzić, ty coś ZACHWUCAJĄCEGO widzisz w slacku, a ja w gentoo. O gustach sie nie dyskutuje.

$this->bbcode_second_pass_quote('', 'C')zlowieku.. najnowszy klient nocheata to w wersji 2.32 a grywalna na serwerach to 2.34.
Chodziło mi o dostępność bibliotek nocheat na linuxa.
TROLLujesz coś ale niezbyt Ci to wychodzi. [TROLLMODE] Idz pokonfiguruj lepiej mandarynke i sie doucz. [/TROLLMODE]

Odnosnie libGL.so, które sie krzaczą.. Killerj i ktoś jeszcze:
polecam zagooglowac w poszukiwaniu nvidia-kernel nvidia-glx.
HF. Jak by co, lapcie mnie na gg.
_________________
Console: d2 Irc: alt+z lover


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 gru 2004, o 16:34 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 maja 2004, o 12:29
Posty: 2677
Lokalizacja: Bia
Karma: 24
$this->bbcode_second_pass_quote('cool_q2', '
')
Do kolesia co che zamienic mdk na auroxa, czlowieku ale Ty masz gust do dystrybucji:D Wez zainteresuj sie albo slackiem albo gentoo albo debiane!



Czlowieku mdk to moja 1 dystrybucja jaka mialem,na hdd mam jeszcze auroxa i slacka.Nie wiem ktora z nich bedzie dla mnie najlepsza wiec chce wszystkie po kolei przetestowac.No i sciagam juz rh i debiana,w sumie troche tych GB jest.
_________________
Aby by


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 gru 2004, o 19:17 
Przyczajony

Dołączył(a): 25 mar 2004, o 17:44
Posty: 47
Karma: 0
Dody text boski
'jesteś z dupy i sram Cię'.

O distro to nie mowilem do Ciebie, tylko nakierowywalem Protecha, a te trzy distro nie podalem przypadkowo, tylko dla tego ze sa dosc rozne od siebie i ogolnie najciekawsze.
P.S na desktopie sam uzywam gentoo:D a na servach slacka.

As_best:

A gdzie ja napisalem ze znam sie na rzeczy?? W zyciu tak nie powiedzialem ani nie napisalem. Ja jak widze taki tekst to rece mi opadaja, gdyz ludzie co to pisza nie sa chyba swiadomi jak szeroka wiedzde powinien posiadac informatyk "Ktory zna sie na rzeczy" i takich ludzi jest naprawde malo, a jak juz sa to pracuja gdzies w wawie i zarabiaja po 20tys! i napewno tak nie pisza o sobie. A ci co pisza tak to uwazaja sie mega masta blasta bo umieja postawic apache czy ftpa, podzielicz lacze htb czy cbq z grobsza i do tego jakis firewallik. Jak by to bylo nie wiadomo jak trudne. Tylko jak zadaje pytanie takim ludkom np
jak ustawic losowe timestamps dla tcp to juz nie slysze odpowiedzi.
A nawet jesli sie znasz to nie powinno sie tak pisac, bynajmniej ja tak uwazam i mnie to drazni!

Po za tym mimo tego ze sie nieznam to adminuje z kumplem siecia na 2500 kompow, i lacze 20mb.

P.S. a o tym ze po kompilacj 3.24 nie ma nocheat.so to zapomnialem poprostu, bo dosc dawno temu kombinowalem z q2:)

a co z ta petycja?:D

_________________
niech wyjdzie q4 :) bo q2 mi sie powoli juz nudzi


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 gru 2004, o 19:33 
Kozak

Dołączył(a): 23 sie 2003, o 23:56
Posty: 2361
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 3
$this->bbcode_second_pass_quote('cool_q2', ' ')Ja jak widze taki tekst to rece mi opadaja, gdyz ludzie co to pisza nie sa chyba swiadomi jak szeroka wiedzde powinien posiadac informatyk "Ktory zna sie na rzeczy" i takich ludzi jest naprawde malo, a jak juz sa to pracuja gdzies w wawie i zarabiaja po 20tys! i napewno tak nie pisza o sobie. A ci co pisza tak to uwazaja sie mega masta blasta bo umieja postawic apache czy ftpa, podzielicz lacze htb czy cbq z grobsza i do tego jakis firewallik. Jak by to bylo nie wiadomo jak trudne. Tylko jak zadaje pytanie takim ludkom np
jak ustawic losowe timestamps dla tcp to juz nie slysze odpowiedzi.
A nawet jesli sie znasz to nie powinno sie tak pisac, bynajmniej ja tak uwazam i mnie to drazni!

Po za tym mimo tego ze sie nieznam to adminuje z kumplem siecia na 2500 kompow, i lacze 20mb.


o co tu chodzi? chciales pokazac ze jestes "lepszy" od informatykow [bo umiesz ustawic timestamps dla tcp? - rort] i ze masz duza siec? uh-huh

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 gru 2004, o 21:23 
Przyczajony

Dołączył(a): 25 mar 2004, o 17:44
Posty: 47
Karma: 0
Nie chcialem pokazac, ze nigdy nie wiesz do kogo piszesz i pisanie "albo znasz sie na rzeczy albo..." jest rownoznaczne z tym ze albo znasz sie na rzeczy albo jestes lama, badz glupi, a to ze ktos ma z tym problem to nie znaczy ze nie zna sie na kompach. Po za tym wszystko co sie juz wie jest proste, a kazdy ma inne problemy. I to co Ty wiesz moze byc dla kogos odpowiedzia na problem z ktorym sie meczy x czasu, a Twoje problemy moga byc dla inego typka banalne i smieszne, tylko dla tego ze on wczesniej mial juz taki problem i ktos mu z tym pomogl. Dlatego nie nawidze wywyszajacego sie tonu, jasniej nie umiem tego wytlumaczyc, jak ktos nie wie o co mi chodzi to trudno.

z timestamps dalem tylko przyklad.

_________________
niech wyjdzie q4 :) bo q2 mi sie powoli juz nudzi


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 gru 2004, o 22:05 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2003, o 00:09
Posty: 2065
Karma: 63
to jeszcze pozostaje Ci q3 ;]


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 186 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza