[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 19 mar 2024, o 06:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2096 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 101, 102, 103, 104, 105
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Q2 Problemy wszelakie .....
PostNapisane: 20 mar 2017, o 13:10 
Kozak

Dołączył(a): 15 cze 2002, o 09:03
Posty: 1235
Karma: 9
to Ci rozbije swiatopoglad ;)
ale do wlaczenia v_sync w q2 jest gl_finish i już to kiedyś demowi wyjasnialem i sie z tym pogodził (SIC) :D
jak ustawisz gl_finish na 1 to bez wzgledu na ustawienia gL_swap (moze byc 0 ) masz wlaczona synchronizacje w q2,
przetestuj sobie. wlacz synchronizacje na karcie (np wylaczona jesli nie wlaczy aplikacja), wlacz q2, wlacz wyswietlanie klatek na ekranie i daj gl_finish na 1, to zobaczysz ze Ci klatki zejda do tylu ile moze odswiezyc monitor (i wtedy nie ma takich opoznien jak na gl_swap 1).

mam inne pytanie, na r1q2 mysz ma obslugiwac chyba do mouse5,
tymczasem u mnie mouse4 dziala dopiero po wcisnieciu mouse4+mouse1, a mouse5 mouse4+mouse2, dodatkowo mouse5 dziala tez samodzielnie,
problem w tym, ze mouse4 nie chce dzialac samodzielnie, nie mam pod tym zadnych modiefierow, wiec o co kaman? :D

aha jest identycznie jesli chodzi o te klawisze myszy zarowno na m_directinput 0/1/2

jeszcze pytanie pomocnicze odnosnie myszki, jesli nikt nie wykombinuje o co kaman, to da sie jakims aliasem zrobic tak, zeby np pod mouse4 byl klawisz e, i wpisac bind e "to co chcialem pod mouse4" - mialem tak sterownikiem myszy wczesniej zrobione, tyle ze po zainstalowaniu sterow myszy ... psują one feeling, na czystych ust windowsa jest lepiej

_________________
pozdr Qiub


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Q2 Problemy wszelakie .....
PostNapisane: 20 mar 2017, o 18:16 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:53
Posty: 5731
Lokalizacja: znienacka
Karma: 272
To, ze dem sie z Toba zgodzil to nie jest dla mnie zaden argument, rozne rzeczy mowil :-)

gl_swapinterval i gl_finish sa ze soba powiazane.

gl_swapinterval mowi ile v-blankow musi minac zanim aktualny bufor i bufor trzymajacy nastepna klatke zostana zamienione. Synchronizacja odbywa sie na poziomie CPU.

gl_finish samo w sobie nie robi nic. To sie odnosi do calla do instrukcji Open GL "gl_finish()", ktora powoduje podmienie buforow. Wtedy synchronizacje przejmuje GPU i masz znacznie wieksze opoznienie. w Przypadku 60Hz 1/60 = ~16ms, w przypadku 120Hz 1/120 = ~8ms.

gl_finish samo w sobie nie robi nic, działa jedynie gdy gl_swapinterval jest 1, lub gdy masz wymuszony v-sync w Windowsie.

_________________
The computer is your friend. Trust the computer.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Q2 Problemy wszelakie .....
PostNapisane: 20 mar 2017, o 23:24 
Kozak

Dołączył(a): 15 cze 2002, o 09:03
Posty: 1235
Karma: 9
Nev będę stał przy swoim. Jak pisałem zrób test. Daj w ust grafy optym na wyłączone jeśli nie włączy aplikacja, w q2 nie wlaczaj gł swapa i daj gł finish na 1 - włączy Ci się synchronizacja w q2. Co do gl_swap to działa tylko jeśli dasz gl_ext_swapinterval na 1. Tyle że z tego co widzę w r1q2 ta komenda jest nieaktywna więc gl_swap w tym momencie nie robi nic. Jeśli działa to możesz dać dowolną wartość nie tylko 0 lub 1 i zwiększy to opóźnienia między faktycznymi klatkami. Możliwe że na aprq2 da się to sprawdzić. I jeszcze wracając do gl_ext_swap to jeśli widzisz taka opcje w r1q2 to pewnie masz ją w cfg wpisana. Jak wpiszesz w cfg gl_dupa 1 i po wpisaniu w q2 gl_d + tab to też Ci ja wyświetli. Sora za pisownię ale pisze z Kom na szybko

_________________
pozdr Qiub


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Q2 Problemy wszelakie .....
PostNapisane: 21 mar 2017, o 00:15 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:53
Posty: 5731
Lokalizacja: znienacka
Karma: 272
OK, możesz obstawać przy swoim. Ja wiem jak jest. U mnie gl_finish nie włącza v-synca, dopier gl_swapinterval to robi (daję vid_restart po każdej komendzie), co widzę po liczbie wyświetlanych klatek. Co do cl_dupa, to wszystko jasne, tylko po co mi to piszesz?

Z mojej strony to by było na tyle, a co Ty z tym zrobisz to już Twoja sprawa. Pozdro!

_________________
The computer is your friend. Trust the computer.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Q2 Problemy wszelakie .....
PostNapisane: 21 mar 2017, o 01:26 
Kozak

Dołączył(a): 15 cze 2002, o 09:03
Posty: 1235
Karma: 9
ok, przyznaje Ci racje,
sprawdzilem na zywym organizmie i jest tak jak piszesz, tyle ze jak kiedys to badalem to wygladalo to inaczej, albo mi sie posralo :D

przepraszam

_________________
pozdr Qiub


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Q2 Problemy wszelakie .....
PostNapisane: 1 maja 2017, o 21:54 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
Poprawiam domyślny setting na quake2download.pl i poszukuje uniwersalnego (czyli takiego, który będzie pasował do większości userów). Wiadomo, że kazdy ma inny sprzęt więc chodzi o ustawienie, które ma być przyzwoite dla wszystkich. Myślimy o współczesnych laptopach współczesnych Userów.

Czy to będzie ok:
cl_async 0
cl_swapinterval 0
cl_smoothsteps 2
cl_maxfps 125
r_maxfps 120
set vid_forcedrefresh 0
set vid_optimalrefresh 0
set vid_forcedheight 0
set vid_forcewidth 0

do tego dochodzi ustawienie rozdziałki. Czu dać 1366/768 jako domyślną? Czy czasem inne rozdziałki Win 10 otwiera w oknie?

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Q2 Problemy wszelakie .....
PostNapisane: 3 maja 2017, o 15:09 
Kozak

Dołączył(a): 15 cze 2002, o 09:03
Posty: 1235
Karma: 9
Przy cl async 0 nie da ustawić różnych wartości dla cl i r maxfps. Nie jest też wtedy brana pod uwagę komenda cl smoothsteps. Czyli dla cl async 0 cl smoothsteps masz 0.
Jeśli chodzi o uniwersalnosc to raczej większość gra na async 1. Clmax np 120 i r max 1000, smoothsteps domyślna wartość ma chyba na 3 ale jak kto gra to nie wiem . Jest coś takiego jak cl_swapinterval?

_________________
pozdr Qiub


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Q2 Problemy wszelakie .....
PostNapisane: 12 wrz 2017, o 09:53 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2005, o 15:27
Posty: 1551
Lokalizacja: Grajewo
Karma: -69
yo. co z tym antycheatem ze nie mozna na serwery wejsc bo ciagle jakis blad wywala? wczoraj normalnie udalo mi sie wbic na PLANETQUAKE.PL OPENTDM |13ms|185.7.105.110:27912 oraz ten PLANETQUAKE.PL TDM|13ms|185.7.105.110:27910
a dzisiaj juz jakis blad wyskakuje ze moze antywirus ze moze firewall ze moze zegar bla bla bla. aktualizacje, wgrywanie r1q2 na nowo nie dzialaja, q2 uzywam tego r1q2_multi_stand z neta


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Q2 Problemy wszelakie .....
PostNapisane: 13 wrz 2017, o 11:37 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
pewnie przez jakis program/aplikacje, poprobuj powylaczac procesy niektore i potestuj, ja tez kiedys mialem, ze raz dzialalo raz nie, nie jestem pewien przez co dokladnie wtedy mi sie tak dzialo ale jesli dobrze pamietam to chyba przez dxtory czy jakis program tego typu ktory byl zalaczony w tle


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Q2 Problemy wszelakie .....
PostNapisane: 13 wrz 2017, o 19:04 
Kozak

Dołączył(a): 15 cze 2002, o 09:03
Posty: 1235
Karma: 9
od reinstalki systemu (win7) nie mam problemu z wchodzeniem na serwy,
Doddi gdzies pisal, ze zaklucac moze adobe flash,
generalnie nie mam w ogole tego zainstalowanego, ani javy - strony smigaja normalnie, zero problemow poki co

_________________
pozdr Qiub


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Q2 Problemy wszelakie .....
PostNapisane: 25 wrz 2017, o 16:20 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2005, o 15:27
Posty: 1551
Lokalizacja: Grajewo
Karma: -69
nie wiem, wyjebalem adobe flash tak jak napisales, raz wszedlem i sie udalo, ale juz kolejny raz to samo ze niby cos blokuje, ze moze data i godzina, ale kurde wszystko jest ok, dodane sa wyjatki do antywira/zapory itp.

urbas na windowsie 10 nie wiem jak to ogarnac z tymi procesami :d to co mam wlaczone przy odpalaniu kompa to standardowe rzeczy


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Q2 Problemy wszelakie .....
PostNapisane: 18 paź 2017, o 20:23 
Kozak

Dołączył(a): 15 cze 2002, o 09:03
Posty: 1235
Karma: 9
hej,
robie sobie paka z dzwiekami,
laduje do paka np dzwieki broni i je w q2 czyta normalnie,
laduje dzwieki skokow female, male i tych nowych nie slychac tylko te stare, wie ktos czemu tak?
dzwiek jest moto 22khz, 16 bit, czyli generalnie parametry ok,
dzwieki byly stereo i je przerabialem, rowniez te broni, tyle ze bronie slychac a playerow nie - ktos cos?

ok juz ogarnalem

_________________
pozdr Qiub


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Q2 Problemy wszelakie .....
PostNapisane: 2 gru 2017, o 00:44 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2006, o 15:50
Posty: 1604
Lokalizacja: 3city
Karma: 56
siema

couldnt exec r1gl exec....?!!?!?!?! - o co mu chodzi? juz w huj dawno nie gralem i nie pamietam co sie robilo :D
r1 aktualny, ale problem mam i na moim starym cfg i na nowym q [ktorego sciagnalem przed chwila] nie da rady wbic na zadnego serwa ;/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Q2 Problemy wszelakie .....
PostNapisane: 30 sty 2018, o 00:37 
Kozak

Dołączył(a): 15 cze 2002, o 09:03
Posty: 1235
Karma: 9
czesc,
mam pytanie o win7 i q2
jestem na win7 64 bit, q2 odpalam z q2pro,
jak wlacze go normalnie to rwie obraz, jak dam zgodnosc z windows vista jest duzo lepiej, ale do wlaczania q2 w tym trybie musze caly czas wpisywac haslo do admina (przy uruchamianiu q2 bo siedze na koncie bez uprawnien administratora- tak se wymyslilem),
pytanie, co jest takiego w czystym trybie windows7 ze obraz drzy, albo czy to jakas zgodnosc q2pro ze starszym windowsem? czy moze ja mam cos zjebane i da sie to jakos naprawic, ktos cos?
a i jeszcze jak wlacze sam gre jako zwykly user to mi miejscami mysz sie gubi tak szybko sie obkreca jakby dostala akceleracje +1000,
jak wlacze jako admin, gra jest plynniejsza ale dalej mysz ucieka, dopiero jak wlacze ze zgodnoscia z vista jest ok, nie da sie nortmalnie gry uruchomic na win7 zeby dzialala jak nalezy? tylko cza kombinowac? mam przyjac ze tak po prostu jest i sie z tym pogodzic czy da sie to jakos poprawic zebym mogl se normalnie gre odpalic jako nieadmin i bez zadnych z dupy zgodnosci ze starymi windowsami


pozdro

_________________
pozdr Qiub


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Q2 Problemy wszelakie .....
PostNapisane: 30 sty 2018, o 11:21 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:53
Posty: 5731
Lokalizacja: znienacka
Karma: 272
Powiem Ci, że nigdy nie miałem takiej opcji. U mnie na Win7 wszystko śmigało zawsze bez problemu.

_________________
The computer is your friend. Trust the computer.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Q2 Problemy wszelakie .....
PostNapisane: 30 sty 2018, o 13:32 
Kozak

Dołączył(a): 15 cze 2002, o 09:03
Posty: 1235
Karma: 9
a ja to w ogole mam jakies problemy wiecznie :D

_________________
pozdr Qiub


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2096 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 101, 102, 103, 104, 105

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza