[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 29 mar 2024, o 10:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 11 sty 2013, o 13:49 
Cichociemny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 maja 2005, o 01:19
Posty: 120
Lokalizacja: Le
Karma: 3
Cześć!
Tak sobie to czytam i nie chciałbym przeglądać dodatkowych 100 str. w tym temacie i nalegałbym by pójść już krok dalej i otworzyć zapisy coś na styl lig duelowych, by gracze się mogli zapisywać. Oczywiście to wszystko na stronie plq2.
Podział na koszyki-wg mnie podstrona "statystyki graczy" mogłaby być tutaj konieczna. Można by zmieniać koszyki po np 2 kolejkach w zależności od wystrzelanego skill-a.
Wybór kapitana. Jeśli by losować drużyny zaraz po zakończeniu kolejki można by mieć na to dłuższy czas, a nie czekać ze wszystkim na ostatnią chwilę.
Ale tak czy tak pisze się do każdej ustalonej formuły rozgrywek, nie lubię grymasić, najważniejsza jest sama gra :)
Tylko proponowałbym zacząć już zapisy, a to wiele zachodu nie kosztuje :) pzdr :)

_________________
q2 rules


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 11 sty 2013, o 13:53 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
zyga ma racje! zrobic liste chetnych graczy i niech pewne rozsadne gro osob przyzna punkty skilla TDM (a nie w kontekscie duel), zeby mozna bylo dobrac potem zbalansowane teamy ! ;]]]

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 11 sty 2013, o 14:08 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2006, o 17:25
Posty: 2550
Lokalizacja: Radomsko
Karma: 176
vote yes

_________________
TLTF jest jak Media Markt - nie dla idiotów


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 11 sty 2013, o 17:13 
Przyczajony

Dołączył(a): 3 cze 2005, o 13:35
Posty: 54
Lokalizacja: Radom
Karma: 6
Każdy ma różne pomysły na ligę , zasady rozgrywek itp. wypowiadają się raczej ciągle te same osoby. Żeby coś ruszyło trzeba się skupić na pkt. 1 - kto zajmie się taka liga. Widziałem że marlboro wspominał o WSPÓŁORGANIZACJI także przyda mu się jeszcze jedna osoba do ogarnięcia tematu. Gdy będzie organizator wtedy można toczyć dyskusję na temat jak liga ma wyglądać. Z tego co widzę nie ma kto tego pozbierać do kupy i ruszyć ;]. Jak dla mnie to taki trochę chaotyczny temat :P
Stanowczo zadajmy pytanie kto chciałby się zająć tym jako główny organizator.

_________________
Byrwi


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 11 sty 2013, o 17:49 
Cichociemny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 maja 2005, o 01:19
Posty: 120
Lokalizacja: Le
Karma: 3
Stasiek "nie rób z Igły widły" wszystko pójdzie na bieżąco. Pasuje otworzyć zapisy dla graczy, bo też nie wiadomo dla ilu osób tą ligę będzie się organizować, bo nagle stwierdzi się, że jest 10os i wtedy robota na marne (najgorszy scenariusz).
Jeszcze raz powtarzam, otwórzcie zapisy by mogło coś ruszyć do przodu. Może mi się prosto mówi, ale taki news na stronie nikogo nie obciąży odpowiedzialnością za organizacje ligi chyba, że zechce :)

_________________
q2 rules


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 11 sty 2013, o 18:07 
Przyczajony

Dołączył(a): 3 cze 2005, o 13:35
Posty: 54
Lokalizacja: Radom
Karma: 6
Nie chcę robić z igieł widły, ale jak napisałeś "otwórzcie" zapisy. Kto ? Na stronie plq2 otworzenie zapisów chyba będzie wiązało się z zapisem klanów , a nie osób , więc będzie ciężko stwierdzić kto chętny do gry. Co do newsa już był "...ilu nas jest" , skończyło się na tym że kilka osób konkretnie napisało "ja" a reszta to dyskusja.

_________________
Byrwi


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 11 sty 2013, o 18:08 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
$this->bbcode_second_pass_quote('dem', 'z')yga ma racje! zrobic liste chetnych graczy i niech pewne rozsadne gro osob przyzna punkty skilla TDM (a nie w kontekscie duel), zeby mozna bylo dobrac potem zbalansowane teamy ! ;]]]


Zrobić listę graczy i MNIEJ WIĘCEJ dopasować skilla.

Ja widzę to w ten sposób. Zapisanych graczy ponumerować w kolejności najlepszy->najgorszy.
Po takim podziale można myśleć o podziałach "na koszyki".

Wybór koszyków i tak byłby robiony "na szybko" przed danym turniejem w dniu zapisów.

Te zapisy teraz nic nie dają i do niczego nie prowadzą, bo w dniu turnieju spora liczba osób się wykruszy. OBY NIE WIĘKSZOŚĆ.


Ponadto zapisów jako takich nie ma sensu robić w tej chwili zanim nie będzie opisany jakiś szkielet tego. Bo do czego mają się ludzie zapisywać?
Zapisy trzeba zaczynać jednak jak najszybciej, bo w marcu nie ma mowy o zaczynaniu mody na quake2 i będzie po sprawie.

Wniosek:
1. Liga może prowadzić się niemal sama, ale potrzebni są mimo wszystko organizatorzy. Potrzeba kogoś, kto to rozrysuje i namacalnie przedstawi temat.
2. Następnie potrzeba schematu ligi, obrazu jak to organizator widzi.
3. Po spełnieniu 2óch pierwszych punktów odpalić zapisy, kto ewentualnie chciałby wziąć w tym udział.

Ja i tak widzę to w ten sposób, że zapisy MUSZĄ być bezpośrednio przed rozgrywkami (w tym samym dniu), bo w przeciwnym wypadku będzie lipa (patrz np. mecze ASG, gdzie i tak grano nie najlepszymi graczami, a tymi którzy zwyczajnie byli).

Takie jest moje zdanie. Dajcie jakieś kontrargumenty jeśli się nie zgadzacie.

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 11 sty 2013, o 18:23 
Cichociemny

Dołączył(a): 19 kwi 2008, o 22:41
Posty: 110
Karma: 20
Hej.
Niema co dyskutować nad formą ligi póki niema organizatora. Każdy ma inna wizję, najlepiej nawrzucać do kosza a niech ktoś to sobie dalej dźwiga:D 1st - organizator, 2nd - jeśli się zgodzi to można gdybać jak liga mogłaby wyglądać.

Lista graczy przed ligą się zmieni, zawsze "ktoś kogoś namówi" szkoda tylko, że każdy na tej scenie ma już praktycznie Swoje życie i nie jest w stanie podjąć się prowadzenia plq2 - przynajmniej nie w takim nakładzie czasowym ile wymagały poprzednie edycje.

Można zawsze zrobić inną ligę, pod inną nazwą ... :) (propo pikapów neon)

pokój


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 11 sty 2013, o 22:02 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 cze 2002, o 09:21
Posty: 2725
Lokalizacja: Gda
Karma: 85
w przypadku pikapow
to imo
- zapisy nie są potrzebne wystarczy podać kilka dni wcześniej termin np. niedziele, czwartek, cokolwiek - news na plq2, scenaq2.pl, euroq2
- we wcześniejszych turniejach bylo tak, że kapitanami zostawali gracze ktorzy grają q, mi to odpowiadało
- mape losujemy lub votujemy
- robienie teamów na podobnej zasadzie co byla wczesiej przy okazji q2ht i q2tw (imo z jedną małą różnicą, wczesniej bylo tak, że wybieralo sie kapitanów, nastepnie ktos losował kolejność z jaką oni wybierają graczy. ten który będzie ostatni teoretycznie zawsze będzie mial najslabszy team. wiec moim zdaniem dobrze by bylo robic takie losowanie każdorazowo po wybraniu gracza)

zamiast siedziec i gadac, mozna po prostu sie umowic na nastepna niedziele godzina np 20.30, kto bedzie ten zagra i eot
kapitanowie - osoby grajace q
mapa - losowanie

_________________
aka asd_krzys


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 11 sty 2013, o 22:49 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
Jak ma być forma pickupow to wystarczy zebrac sie w niedziele wejsc na kanal #q2pickup bot załatwi za nas sprawe losowania teamow nie potrzeba klanow, sedziow, stron, czy tez organizatorów. Jedynie czego potrzeba to graczy. I mamy czysty TDM to co jest najlepsze w q2.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 14 sty 2013, o 13:49 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2003, o 09:22
Posty: 4052
Lokalizacja: bstok
Karma: 216
już pograne?


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 14 sty 2013, o 16:10 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
yeap :> no nic się samo nie zrobi


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 14 sty 2013, o 16:21 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2003, o 09:22
Posty: 4052
Lokalizacja: bstok
Karma: 216
wiadomo, chyba nikt niestety nie chce się podjąć organizacji. gdzie są młode wilki, głodne rozgłosu i splendoru? BIERZCIE SPRAWY W SWOJE RĄCZKI 8)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 14 sty 2013, o 19:26 
Mlodziezowy

Dołączył(a): 29 lip 2009, o 23:00
Posty: 329
Karma: 14
Mogę ogarnąć ligę ale musi zajść kilka zdarzeń:
:arrow: min 30 chętnych
:arrow: wpisowe od każdego z zawodników - 5 zl (nagrody) 1-2-3
:arrow: gramy przez 4 niedziele z rzędu: 4 x 2 mapy = 8 map (wychodzi niecałe 63 grosze za mapę)

Czy potrzebne są newsy nie wydaję mi się. Może lepszym wyjściem byłaby garść statystyk (ze strony opiekunów ligi) z opisem meczu na FB przez każdego z nowo nominowanych kapitanów. Fajnie gdyby zawsze na FB było ogólnodostępne demko z povu kapitana. Można pomyśleć nad jakimiś karnymi punktami przyznawanymi indywidualnie za TK podczas meczu drużynowego czy też punktami in plus za dobrą postawę w drużynie (jakieś pomysły). Niekoniecznie wyróżnienia te trzeba łączyć z ogólną punktacją.

Ktoś ma podobną wizję, możemy pogadać i coś ustalić, otworzyć zapisy i spróbować.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 14 sty 2013, o 20:08 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2003, o 09:22
Posty: 4052
Lokalizacja: bstok
Karma: 216
o, r3al by się nadał, rzeczywiście

30 chętnych może i się znajdzie, trzeba podrzucać temat kolegom z klanu :)

wpisowe bardzo dobry pomysł, ja bym nawet zrobił 10zł, każdy chyba ma i nie będzie żałował, zamiast paczki fajek będzie fajna motywacja i coś do wygrania, a jak wiemy, w q2 to rzadkość

co do systemu gry to mi jest w miarę obojętny, ważna jest natomiast jedna kwestia - całość jednego wieczoru nie może trwać grubo ponad 2h, bo jak wiemy, nie jest łatwo utrzymać dużej ilości graczy w szyku przez długi czas...

te 8 map to odpada, rozgrywka powinna być zaplanowana mniej więcej na 1,5h, gdzie z opóźnieniami wyjdzie lekko ponad 2h. przed rozgrywką oczywiście też jakies 30 min na zebranie się i kwestie organizacyjne..


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 14 sty 2013, o 20:29 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
30 chetnych przez 4 niedziele to jest niemozliwe przy tej kondycji sceny


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 14 sty 2013, o 21:48 
Przyczajony

Dołączył(a): 3 cze 2005, o 13:35
Posty: 54
Lokalizacja: Radom
Karma: 6
$this->bbcode_second_pass_quote('Darus', '3')0 chetnych przez 4 niedziele to jest niemozliwe przy tej kondycji sceny


Niekoniecznie. Może jak będzie wpisowe to graczom będzie szkoda GRUBEJ PITOSZKI jaką włożą na start - motywacja do stawienia się na mecz ! hehe
_________________
Byrwi


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 14 sty 2013, o 21:58 
Mlodziezowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, o 17:32
Posty: 278
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Karma: 7
30 wpłat po 10 zł ? Dajcie pany spokój - to nie przejdzie. Wydaje mi się, że jeśli gracze sami od siebie się nie zmobilizują i nie zorganizują 1h gry w niedziele, to pal licho całą tę ligę. Proponuję zacząć zapisy graczy na http://cup.planetquake.pl/quake2/plq2/. Im wcześniej tym lepiej.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 14 sty 2013, o 22:32 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2005, o 13:53
Posty: 3550
Karma: 140
Marku wplaty nie przejda. Topka pewnie bedzie chetna ale takie nesquicki i inni ktorzy nie maja absolutnie zadnych szans na wygrana po prostu to oleja i beda grali sobie 4fun na serwach. Takie jest moje osobiste zdanie ;)

_________________
#czesc


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 14 sty 2013, o 22:35 
Cichociemny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 maja 2005, o 01:19
Posty: 120
Lokalizacja: Le
Karma: 3
10zł to niewiele, ale myślę, że niektórzy mogą nie mieć konta bankowego i latanie na pocztę zrobić wpłatę może zniechęcić niektórych :) ale kto wie :) jeśli zapisy zostaną otwarte to może przyszły organizator szybciej się znajdzie i wymyśli wizję gry gdy nawet będzie 20os :)

_________________
q2 rules


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza