[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 28 mar 2024, o 21:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 14 sty 2013, o 23:27 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2006, o 17:25
Posty: 2550
Lokalizacja: Radomsko
Karma: 176
vote yes na 10 zł

_________________
TLTF jest jak Media Markt - nie dla idiotów


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 15 sty 2013, o 12:45 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:53
Posty: 5731
Lokalizacja: znienacka
Karma: 272
jezeli liga sie odbedzie od poczatku do konca, to dorzuce stowke do puli nagrod :)

_________________
The computer is your friend. Trust the computer.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 15 sty 2013, o 12:57 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
hm... liga bedzie zlozona z pikapow wiec argument ze slabsi nie dadza rady nic wygrac troche sie rozmyl - wiec wpisowe jak najbardziej! 10zl!. jednakże, dorzucilbym dodatkowe kryterium, któro wyłoni kogoś (team) do nagrody na poziomie 2-3 miejsca wg. innych zasad, tak żeby Ci co wpadna do slabo skillowego teamu mogli wykazac sie determinacja i aktywnoscia w takiej lidze, a nie tylko skillem. kryterium wylonienia takiego teamu? Jeszcze sie zastanawiam. Na pewno ostateczny ksztalt ligi pozwoli lepiej je skonstruowac.

jesli organizotr na to pojdzie i spelniony bedzie warunek neveride to i ja dorzuce stowke od siebie ekstra.

*post dotyczy tylko i wylacznie sytuacji gdy powstanie liga w idei "pickup" spośród listy zapisanych graczy oraz teamy beda losowane na bazie skilla graczy. czy cos w ten desen ;D

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Ostatnio edytowano 15 sty 2013, o 13:02 przez dem, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 15 sty 2013, o 13:02 
Mlodziezowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2004, o 22:10
Posty: 314
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 7
Tak jak dem i nev, dorzucę stówkę.

_________________
Your Blue Room


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 15 sty 2013, o 13:11 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
w sumie inaczej, bo nie podoba sie jednak warunek neveride ;D jak liga dojdzie do skutku, tzn sie rozpocznie, tzn gracze sie faktycznie zapisza w ilosci pozwalajacej rozpoczac lige na zasadach pikap cos jak "hammer time" i gracze wplaca po te 10 zl za siebie (najwazniejszy warunek skutecznego zapisania sie) to wtedy dorzuce stowe ekstra. coz. musialem to sprostowac, bo warunek neveride taki troche nie fajny ;D

no i mam nadzieje ze tym razem, w przeciwienstwie do niektorych edycji plq2 koncowy news dotyczacy nagrod etc bedzie oficjalny i bedzie to fajnie zalatwione...

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 15 sty 2013, o 14:04 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2003, o 09:22
Posty: 4052
Lokalizacja: bstok
Karma: 216
no no, to mi się zaczyna podobać. możliwe że się zrobi niegłupia pula jeszcze, patrząc po reakcji niektórych :)

może zaczniemy już powoli robić listę chętnych na taką formę rozgrywek, ludzi zadeklarowanych na uczestnictwo i wpłatę, hm? tak z bomby dwucyfrowka padnie raz dwa, wydaje mi się że przedział 20-30 graczy jest śmiało osiągalny


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 15 sty 2013, o 14:42 
Mlodziezowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2004, o 22:10
Posty: 314
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 7
Obawiam się czy kwota "wpisowego" jest najlepszym rozwiązaniem. Większość z graczy oczekuje raczej rozwiązania - nie chcę płacić, wolę coś dostać. I nawet ta kwota 5/10 zł może okazać się barierą nie do pokonania. To nie wow gdzie z góry masz zasadę chcesz grać - płać abonament. A że scena jest mała, trudno będzie znaleźć tylu chętnych do gry, a co dopiero jeszcze narzucić warunek wpisowego.

Po pierwsze, nie wszyscy mają konta bankowe. Trudno to sobie wyobrazić, ale tak po prostu jest.

Po drugie, nie wszyscy wpłacą, z różnych powodów. Dla jednych to powody finansowe (nie będzie kogoś stać albo będzie wolał wydać to na coś innego), dla innych taki że q2 jest grą darmową więc czemu nagle - żeby uczestniczyć w rozgrywkach - trzeba płacić wpisowe. Po trzecie, wpłacam to wymagam - skoro już wpłaciłem to czemu nie miałem możliwości zagrania meczu/czemu organizator przesunął termin/czemu mnie wykluczyliście z rozgrywek skoro płacę/czemu.../czemu.../czemu... etc.

Dlatego rozwiązanie jakie tutaj widzę, to liczyć na to że znajdą się "sponsorzy" typu nev czy dem. Im więcej osób miałoby taką możliwość, no to powstaje szansa na całkiem fajną pulę.

_________________
Your Blue Room


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 15 sty 2013, o 15:20 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('marlboro', 'O')bawiam się czy kwota "wpisowego" jest najlepszym rozwiązaniem. Większość z graczy oczekuje raczej rozwiązania - nie chcę płacić, wolę coś dostać. I nawet ta kwota 5/10 zł może okazać się barierą nie do pokonania. To nie wow gdzie z góry masz zasadę chcesz grać - płać abonament. A że scena jest mała, trudno będzie znaleźć tylu chętnych do gry, a co dopiero jeszcze narzucić warunek wpisowego.

Po pierwsze, nie wszyscy mają konta bankowe. Trudno to sobie wyobrazić, ale tak po prostu jest.

Po drugie, nie wszyscy wpłacą, z różnych powodów. Dla jednych to powody finansowe (nie będzie kogoś stać albo będzie wolał wydać to na coś innego), dla innych taki że q2 jest grą darmową więc czemu nagle - żeby uczestniczyć w rozgrywkach - trzeba płacić wpisowe. Po trzecie, wpłacam to wymagam - skoro już wpłaciłem to czemu nie miałem możliwości zagrania meczu/czemu organizator przesunął termin/czemu mnie wykluczyliście z rozgrywek skoro płacę/czemu.../czemu.../czemu... etc.

Dlatego rozwiązanie jakie tutaj widzę, to liczyć na to że znajdą się "sponsorzy" typu nev czy dem. Im więcej osób miałoby taką możliwość, no to powstaje szansa na całkiem fajną pulę.


ja sie nie do konca zgadzam z tym co napisales, ale kurcze nie bardzo mam czas zeby odpowiedziec ;D Napisze bezczelnie wportst:

Warunkiem mojej stowki jest to ze inni dadza cos od siebie w postaci 10 zl

narzekanie bedzie nie wazne czy dlatego ze zaplacili czy nie. Niech ich taka liga tez do czegos zobowiazuje, wszakze i tak beda grac o SWOJE pieniadze.

dodam tylko w ogolnym tonie:

znudzilo mi sie patrzenie jak rozpieszcza sie ludzi socjalem i podaje wszystko pod nos za darmo. Chcesz zagrac w TEJ "lidze"? To graj o swoje i innych "10zl". Koniec kropka - w moim mniemaniu ofc. Przy zalozeniu ze dla kogos 10zl to duzo to tymbardziej bedzie sie staral by kase odzyskac. e-konto? A co to sasiad moze nie ma? nie szukajmy na sile powodow usprawiedliwienia jednostek.

ktos zrezygnuje? no to bedzie wiecej kasy do podzialu/mniejsza konkurencja. jak ma psuc zabawe innym to chociaz niech to bedzie jego minimalnym kosztem. O!
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 15 sty 2013, o 15:31 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2002, o 12:16
Posty: 2175
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 140
A może podejście z Turniejosa?
Zawsze można machnąć bota na ircu który pod koniec ligi wylosuje graczy, którzy otrzymają nagrodę?

EDIT: osoby które otrzymały nagrody mogły by się pochwalić jakimiś zdjęciami ;-)

_________________
Console: d2 Irc: alt+z lover


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 15 sty 2013, o 15:39 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
@up tez dobry pomysl, ale i tak bedzie lament czemu on a nie ja ;D

glupi q2 zaprzata mi glowe i nie moge sie skupic na pracy. ja mam jeszcze propozycje. Podejme sie napisania szybkiego skypciku tylko do zapisow - i tylko skytpru do zapisow. Dlaczego? bo bardzo mi zalezy na uczciwym podziale na druzyny ze wzgledu na skilla i na wpisowym 10zl. jak by to mialo wygladac?

1. formularz do zapisow
  • gracz sie zapisuje
admin zapisow potiwerdza zapisz po zaksiegowaniu kasy na koncie

2. koniec zapisow
3. formularz do oceny skilla innych graczy
  • tylko zapisani gracze oceniaja skilla innych graczy w skali np. 1-5 lub "lepszy odemnie" oraz "gorszy odemnie" - nad tym sie musialbym zastanowic co lepsze
  • ktos chce komus zrobic na zlosc i oceni zle? im wiecej takich osob tym wieksze prawdopodobienstwo ze np. ja zagram z gosciem co ma wyzej ocenionego skilla, a to bedzie skutkowac tym, ze moj team bedzie mocniejszy, wiec ludzie 2x sie zastanowia zanim kogos nieadekwatnie ocenia
  • koncowa weryfikacja w pewnym ogarnietym (w kontekscie TP!!!!) gro ludzi czy wynik takiej oceny zostal zafalszowany przez innych graczy

4. bot losujacy teamy na podstawie wystawionego skilla przez innych graczy

dla was to pewnie szczegol, ale mi jakos zalezy, zeby teamy nie byly losowane "losowo" ani zeby to nie bylo pikanie przez kapitanow ktorzy moga sprytnie dobrac team lub miec farta w kolejnosci wybory graczy.

5. nic nie stoi na przeszkodzie rozszerzyc zapisy o fajne kryteria w stylu jaka pozycje grasz na danej mapie i zeby oceniac graczy na podstawie takich cech! O! to by bylo dla mnie zajebiste

ad 5. <marzyciel> to juz lepiej zostawmy, bo czasu nie ma na takie zabawy, a chodzi tylko o rzetelna lista uszeregowana skillem graczy!

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 15 sty 2013, o 16:09 
Cichociemny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 maja 2005, o 01:19
Posty: 120
Lokalizacja: Le
Karma: 3
Uszeregowanie graczy skillem jest tutaj obowiązkowe. Wtedy nie będzie 100% pewniaków do zdobycia pierwszych 3 nagród. Nawet Jak będzie już zrobiona lista graczy wtedy każdy zapisany może uszeregować wg niego zawodników nie wpisując siebie i wysyłając taką listę do admina. Po otrzymaniu takich zestawów list od każdego zapisanego, uszereguje się graczy w celu "wrzucenia" ich do odpowiedniego koszyka, przynajmniej na pierwsze kolejki :) Drużyny po 5 os? Losowanie fajnie by było odsłuchać w radiu :)

_________________
q2 rules


Ostatnio edytowano 15 sty 2013, o 16:11 przez zyga, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 15 sty 2013, o 16:11 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
wszystko fajnie, tylko pytanie czy podejmiesz sie potem przerobienia np. takich 30 list na cos co daje wyniki do odczytania, ktore posluza do podzialu graczy na koszyki? ;D mi by sie nie chcialo

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 15 sty 2013, o 16:24 
Mlodziezowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2004, o 22:10
Posty: 314
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 7
$this->bbcode_second_pass_quote('dem', 'j')a sie nie do konca zgadzam z tym co napisales, ale kurcze nie bardzo mam czas zeby odpowiedziec ;D Napisze bezczelnie wportst:

Warunkiem mojej stowki jest to ze inni dadza cos od siebie w postaci 10 zl


Wiem, rozumiem to, tylko zaznaczam swoje obawy że takie podejście może się w obecnej chwili po prostu nie sprawdzić. Gdyby to była gra świeża, w którą gra sporo osób, scena jest rozwinięta, można bez problemu robić takie akcje. A tu, umówmy się, w jakiś sposób trzeba zadziałać jak sponsor, bez obwarowywania to warunkami finansowymi. Podejrzewam że więcej osób będzie chętnych jak im powiesz że mogą coś wygrać i jedynym kosztem z ich strony, będzie poświęcony na to czas zagrania tych kilku meczy. Bo nie dość że zagrają sobie 4fun, to jeszcze mogą coś z tego wyciągnąć.
_________________
Your Blue Room


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 15 sty 2013, o 16:32 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2003, o 09:22
Posty: 4052
Lokalizacja: bstok
Karma: 216
podzielenie graczy na koszyki względem skilla może po prostu zrobić pewne gremium (bawi mnie to słowo :D) które będzie przy zawodach pomagać. kilka ogarniętych osób, znających realia, bardziej odpowiednio zrobi robotę niż proponowana przez dem'a wersja, TAK MI SIĘ WYDAJE. koniec końców i tak nie będzie idealnego układu, do którego by się nawet pojedyncza jednostka nie przyczepiła :)

marl ja również uważam podobnie jak dem, wpisowe to nie może być przeszkoda, jak ktoś jest naprawdę chętny żeby w tym uczestniczyć, to spełni ów warunek. przelew można wykonać od kogoś tak jak wspomniał dem...
nie przesadzajmy, że to pomysł mało realny, wystarczy trochę chęci! już ciężej by było zaangażować całe klany, gdzie z góry wiadomo u słabszych, że i tak nic nie wygrają, a płacą kasę. tutaj każdy martwi się o siebie i wydaje mi się że KAŻDY team będzie miał okazję wygrać. drogą losową jak na turniejosie nie musimy tego robić :)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 15 sty 2013, o 16:44 
Cichociemny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 maja 2005, o 01:19
Posty: 120
Lokalizacja: Le
Karma: 3
Tylko jeśli byłoby wpisowe należy uczynić to w kolejności:
1. Termin zapisów .... tutaj data od... do
2. Termin wpłaty wpisowego ....tutaj data od....do
Byśmy wiedzieli czy jest sens przelewania kasy :)

_________________
q2 rules


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 15 sty 2013, o 17:02 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2006, o 17:25
Posty: 2550
Lokalizacja: Radomsko
Karma: 176
Zróbcie ankietę w nowym temacie odnośnie tych wpłat. Kilka opcji np. "wpłaciłbym 10 zł" "wpłaciłbym 5 zł" "wpłaciłbym więcej niż 10 zł" "nie wpłacę bo mam wyjebane" itp.

_________________
TLTF jest jak Media Markt - nie dla idiotów


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 15 sty 2013, o 17:11 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
febl. jak najbardziej jestem za gremium - nie bede muisial nic robic! a to mi pasuje ;D tylko niech to faktycznie bedzie rzetelny przydzial punktow.

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 15 sty 2013, o 17:19 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2003, o 09:22
Posty: 4052
Lokalizacja: bstok
Karma: 216
ja mogę przy tym pomóc, oczywiście też potrzebne są osoby które AKTUALNIE biegają po serverach, bo u mnie z tym słabo po ostatnich meczach euro


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 15 sty 2013, o 18:05 
Cichociemny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 maja 2005, o 01:19
Posty: 120
Lokalizacja: Le
Karma: 3
Chetnie jesli bylaby potrzeba pomoglbym. Ale za nim bedziemy wybiegac w przyszlosc oglosic ktos musi zapisy ;)

taka ciekawostka. Pod watkiem mq na www plq2 napisalo 22os ;)

_________________
q2 rules


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 15 sty 2013, o 19:03 
Luzny kolezka

Dołączył(a): 19 mar 2010, o 19:43
Posty: 417
Lokalizacja: Białystok
Karma: -24
Nie wplace bo nie mam kasy (uczeń) :D

Edit : Chyba, ze Feeble wplaci za mnie :ok:


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza