[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 29 mar 2024, o 01:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nowe mapy?
q2next1 14%  14%  [ 9 ]
q2ht 9%  9%  [ 6 ]
obie 40%  40%  [ 26 ]
żadna 35%  35%  [ 23 ]
Liczba głosów : 64
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowe mapy w PLQ2 #13
PostNapisane: 3 wrz 2011, o 11:29 
Mroczny

Dołączył(a): 20 mar 2005, o 19:17
Posty: 530
Lokalizacja: Białystok
Karma: 18
Zagłosowałem na next1, czas skończyć z kompromitacją naszych klanów na tej mapie w rozgrywkach euro. Jak dla mnie, q2ht to już za dużo.

_________________
te tam nie pierdol :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowe mapy w PLQ2 #13
PostNapisane: 3 wrz 2011, o 12:00 
Przyczajony

Dołączył(a): 8 kwi 2008, o 18:18
Posty: 58
Karma: 9
Q2next1 powinna byc bez dyskusyjnie, to zbyt dobra mapa by w plq2 jej nie bylo. To ze ludzie jej nie lubia bo tam niema rg to zadne wytlumaczenie, prawda jest taka ze nie trzeba wiecej niz 5-10 meczy na tej mapie i juz sie umie tam grac, wiem po sobie.
Co do nowej mapy Shao to rowniez uwazam ze powinna byc, po 1 nie po to bylo tyle zamieszania z nia i tyle czasu ludzie psowiecili w wakacje zeby wszystko przygotowac by teraz paru maruderow glosowalo na nie bo im sie nie chce uczyc nowej mapy, dziwne to o tyle ze kazdy przeciez mowi ze gra 4fun, a gdzie ten fun skoro meczy sie te same mapy od 12 edycji ?


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowe mapy w PLQ2 #13
PostNapisane: 3 wrz 2011, o 12:06 
Mlodziezowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2003, o 17:04
Posty: 324
Lokalizacja: ldz
Karma: 8
Nikt nikogo zmuszac do gry nie bedzie. Byloby 9 map w mappoolu a wiec to mniej niz 20% wszystkich meczy danego klanu w sezonie zasadniczym. 4 graczy to minimum do gry, na 20% map mozna przyjac piatego.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowe mapy w PLQ2 #13
PostNapisane: 3 wrz 2011, o 12:29 
Mroczny

Dołączył(a): 20 mar 2005, o 19:17
Posty: 530
Lokalizacja: Białystok
Karma: 18
$this->bbcode_second_pass_quote('eon', 'Q')2next1 powinna byc bez dyskusyjnie, to zbyt dobra mapa by w plq2 jej nie bylo. To ze ludzie jej nie lubia bo tam niema rg to zadne wytlumaczenie, prawda jest taka ze nie trzeba wiecej niz 5-10 meczy na tej mapie i juz sie umie tam grac, wiem po sobie.
Co do nowej mapy Shao to rowniez uwazam ze powinna byc, po 1 nie po to bylo tyle zamieszania z nia i tyle czasu ludzie psowiecili w wakacje zeby wszystko przygotowac by teraz paru maruderow glosowalo na nie bo im sie nie chce uczyc nowej mapy, dziwne to o tyle ze kazdy przeciez mowi ze gra 4fun, a gdzie ten fun skoro meczy sie te same mapy od 12 edycji ?


No właśnie - po co ktoś robił zamieszanie, skoro nie wiadomo było kto będzie organizatorem, a tym samym nie wiadomo było, jaki punkt widzenia (odnośnie nowej mapy) będzie miał organizator.
_________________
te tam nie pierdol :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowe mapy w PLQ2 #13
PostNapisane: 3 wrz 2011, o 12:31 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
no i ja w tym momencie juz padlem :smilecolros:

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowe mapy w PLQ2 #13
PostNapisane: 3 wrz 2011, o 12:51 
Przyczajony

Dołączył(a): 8 kwi 2008, o 18:18
Posty: 58
Karma: 9
Pio ale organizator powinien byc user-friendly i otwarty na nowe pomysly, narazie nkieta pokazuje ze pomysl ma szanse sie przyjac, zreszta jak dra napisal te 2 mapy tylko uzupelnia wybor i co najwyzej zagra sie je te kilka razy w trakcie calej ligi, ale zawsze bedzie to jakis powiew swierzosci. Nowy organizator ma teraz ciezkie zadanie przyznaje, mimo wszystko powinien byc na tyle odwazny by podjac wlasnie takie decyzje. Potrzeba jest czegos nowego jesli mamy uratowac q2 na chociaz by ten 1 rok dluzej i tyle, mnei samemu srednio chce sie grac w starej konwencji ale juz na taka z tymi 2 mapkami chetnie sie stawie i znajde troche czasu by poskakac wesolo i sie troche postrzelac z innymi - ot tak z czystej ciekawosci.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowe mapy w PLQ2 #13
PostNapisane: 3 wrz 2011, o 12:58 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2006, o 15:22
Posty: 807
Lokalizacja: Dawna Stolica Polaków
Karma: 144
Pio, ale czy decyzja o wrzuceniu mapy do mappool'a powinna być autorytarną decyzją HEAD ADMINA ligi? HA powinien mieć, zgodnie z tym co piszesz, w dupie (dosłownie) gro osób, które aktywnie grają (z powodzeniem 4/4 na n1/ht, czerpiąc z tego dużo funu) i decydować osobiście o rozgrywaniu meczów na dodatkowych mapach.

W tym momencie liga jest dla head admina i organizatorów, nie dla graczy.
Jeśli takie będzie podejście do sprawy, to ja plq2 grzecznie podziękuję.

_________________
[inc]sil: please...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowe mapy w PLQ2 #13
PostNapisane: 3 wrz 2011, o 13:04 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
$this->bbcode_second_pass_quote('sil', 'P')io, ale czy decyzja o wrzuceniu mapy do mappool'a powinna być autorytarną decyzją HEAD ADMINA ligi? HA powinien mieć, zgodnie z tym co piszesz, w dupie (dosłownie) gro osób, które aktywnie grają (z powodzeniem 4/4 na n1/ht, czerpiąc z tego dużo funu) i decydować osobiście o rozgrywaniu meczów na dodatkowych mapach.

W tym momencie liga jest dla head admina i organizatorów, nie dla graczy.
Jeśli takie będzie podejście do sprawy, to ja plq2 grzecznie podziękuję.


swego rodzaju szantaż wymuszanie na nowym organizatorze pewnych decyzji. n1 jestescie panowie dopiero co znalazl sie organizator a juz jest wielki problem z mapami. Jesli tak chcecie ratowac q2 to gl. NIE GRAM W Q2 BO NIE MA MOICH ZABAWEk!

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowe mapy w PLQ2 #13
PostNapisane: 3 wrz 2011, o 13:19 
Przyczajony

Dołączył(a): 3 cze 2005, o 13:35
Posty: 54
Lokalizacja: Radom
Karma: 6
Myślałem nad zmiana czasu rozgrywki mapy z 20 minut na 15. Teraz przeważnie luźne mecze 4fun 4v4 grane są po 15 min , ponadto będzie to udogodnienie dla sędziów - te 15 minut z 3 map.

_________________
Byrwi


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowe mapy w PLQ2 #13
PostNapisane: 3 wrz 2011, o 13:21 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
Tu nie ma co się przekrzykiwać, ale trzeba być też otwartym na potrzeby innych, a ankieta jest czysto poglądowa.

Jak nie wypali pomysł nowych map, to plq2 może jedynie stracić.
Każdy ma prawo do swojego zdania ale Bocian, czy widziałeś chociaż mapę q2ht?
To jest stosunkowo nieduża mapa z naprawdę ciekawą budową. Sprawdźcie i wtedy oddawajcie głos, chociażby ten na "nie".

Jeśli q2ht nie wypali, to pewnie znajdzie się jakaś liga poboczna, która zapewni rozgrywki na tej mapie. Nie chce mi się wierzyć, że praca zostanie zmarnotrawiona. Szkoda tylko, że niektórzy boją się nowości, które są trafione mimo wszystko, co pokazują liczby na dzień dzisiejszy, a za q2ht jest głosów: 4+17 = 21 (słownie dwadzieścia jeden).

edit://
Stasiek, jeszcze grając w [r], czyli Twoim klanie pamiętam jak Dragunov zabraniał grać tl 15min, bo twierdził, że później w meczu o stawkę, te ostatnie minuty przy tl 20 będą grane chujowo i mogą przeważyć na wyniku końcowym. Ot, taka anegdotka z przeszłości, notabene Twojego aktualnego klanu ;).

Powodzenia i bez odbioru.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowe mapy w PLQ2 #13
PostNapisane: 3 wrz 2011, o 13:28 
Przyczajony

Dołączył(a): 8 kwi 2008, o 18:18
Posty: 58
Karma: 9
Jesli tl mialby byc 15 to zrobmy 4 mapy i mozliwosc remisow np, to tez byloby ciekawe.
Do tego wlasnie +2 nowe mapki i juz mamy cos nowego i interesujacego czego wczesniej nie bylo.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowe mapy w PLQ2 #13
PostNapisane: 3 wrz 2011, o 13:33 
Przyczajony

Dołączył(a): 3 cze 2005, o 13:35
Posty: 54
Lokalizacja: Radom
Karma: 6
Zmiana tl na 15 miała by ułatwić prowadzenie tej edycji , czyli zmniejszyć czas poświęcony przez organizatorów/sędziów a nie urozmaicenie. Jak widać ta edycja ma dużo mniej chętnych i zapału , dlatego jakiekolwiek ułatwienia były by fajne od strony organizacyjnej. Nie można tylko myśleć o graczach , którzy tylko wejdą zagrają dla przyjemności i na tym ich rola się kończy. Prawie każdy mecz sędzia musi się zmagać z opóźnieniami i siedzi na tym serwerze czasami z dużą niechęcią.

_________________
Byrwi


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowe mapy w PLQ2 #13
PostNapisane: 3 wrz 2011, o 13:38 
Mroczny

Dołączył(a): 20 mar 2005, o 19:17
Posty: 530
Lokalizacja: Białystok
Karma: 18
Sil, źle to odebrałaś. Tzn. dobrze, bo zmanipulowałeś tą wypowiedź.
Nie chodzi mi o to, żeby organizator miał w dupie wszystkich, ale o to, że organizator ma GŁOS KOŃCOWY i on wybierze najsłuszniejszą decyzję.

_________________
te tam nie pierdol :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowe mapy w PLQ2 #13
PostNapisane: 3 wrz 2011, o 13:46 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2006, o 15:22
Posty: 807
Lokalizacja: Dawna Stolica Polaków
Karma: 144
$this->bbcode_second_pass_quote('Darus', '')$this->bbcode_second_pass_quote('sil', 'P')io, ale czy decyzja o wrzuceniu mapy do mappool'a powinna być autorytarną decyzją HEAD ADMINA ligi? HA powinien mieć, zgodnie z tym co piszesz, w dupie (dosłownie) gro osób, które aktywnie grają (z powodzeniem 4/4 na n1/ht, czerpiąc z tego dużo funu) i decydować osobiście o rozgrywaniu meczów na dodatkowych mapach.

W tym momencie liga jest dla head admina i organizatorów, nie dla graczy.
Jeśli takie będzie podejście do sprawy, to ja plq2 grzecznie podziękuję.


swego rodzaju szantaż wymuszanie na nowym organizatorze pewnych decyzji. n1 jestescie panowie dopiero co znalazl sie organizator a juz jest wielki problem z mapami. Jesli tak chcecie ratowac q2 to gl. NIE GRAM W Q2 BO NIE MA MOICH ZABAWEk!


lol Darek, o czym Ty piszesz? Trochę słabo przedstawiłeś moje stanowisko wobec sprawy więc postaram się naprostować, bo ktoś jeszcze weźmie Twoje słowa na poważnie :/

Zauważ, że wiele osób chce wcielenia map do mappoolu. Wiele - czytaj: większość (patrz ankieta).
Zgodnie z ankietą map pełne prawo napisać, że taka jest wola sceny (no chyba, że głosy pewnych osób liczą się x10) :D. Zarzucasz mi, że "NIE GRAM W Q2 BO NIE MA MOICH ZABAWEk!". Cóż za błyskotliwa nadinterpretacja.
Nigdzie nie napisałem, że nie będę grać w plq2 jeżeli nie będzie n1/q2ht. Nie będę grać w plq2 jeżeli admin ligi będzie podchodzić do kwestii organizacji ligi nie mając na względzie potrzeb/opinii/woli większości graczy w pl. Na to sprowadza się wiele czynników (mapy to czynnik jeden z wielu).
Od lat promuje się slogan "Liga jest dla Was" i ja chętnie brałem udział w takim przedsięwzięciu. Gdy stwierdziłem, że nie wezmę udziału w lidze, której wizerunek kolidowałby z owym hasłem zarzucasz mi szantaż. Dodatkowo wkładasz mi w usta słowa, których nie wypowiedziałem. Shame on you :/

Pio: może zbyt radykalnie napisałem "ma w dupie graczy". Piszesz, że ma głos końcowy. Głos końcowy to takie veto. Mam nadzieje, że będzie użyte po tym, jak organizator weźmie pod uwagę wolę sceny.
_________________
[inc]sil: please...


Ostatnio edytowano 3 wrz 2011, o 13:49 przez sil, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowe mapy w PLQ2 #13
PostNapisane: 3 wrz 2011, o 13:46 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
$this->bbcode_second_pass_quote('neon', '
')Jeśli q2ht nie wypali, to pewnie znajdzie się jakaś liga poboczna, która zapewni rozgrywki na tej mapie. Nie chce mi się wierzyć, że praca zostanie zmarnotrawiona. Szkoda tylko, że niektórzy boją się nowości, które są trafione mimo wszystko, co pokazują liczby na dzień dzisiejszy, a za q2ht jest głosów: 4+17 = 21 (słownie dwadzieścia jeden).


a ile bylo projektow ktorych praca zostala zmarnowana... ostatnim takim projektem bylo unictf, wiele nowych map stworzonych na bazie obecnych z malymi zmianami, projekt umarl, bo zglosily sie do ligi bodajze 3 klany... ile tutaj pracy zostalo zmarnowane:O a tutaj mowimy tylko o jednej mapie

brak nowych map moze byc strata dla plq2 jak mowisz, a moze byc zupelnie odwrotnie, nowe mapy moga byc strata dla plq2...

ankieta nie jest miarodajna, duza czesc graczy ktora jest maloaktywna lub aktywnosci ich ogranicza sie do samej gry w q2 bez wchodzenia na fb itd., a z tymi graczami wlasnie bedzie najwiekszy problem, bo przyjda na mecz ligowy i znajac zycie nawet nie beda miec nowych map jeszcze sciagnietych :D duza czesc graczy bedzie strajkowac i na starcie powie swoim ziomom z klanu "ja nie gram tych map, niech ktos inny za mnie gra" i zaczna sie w/o bo nie bedzie skladu na dana mape...

marudzicie ciagle ze cos jest wymuszane na graczach, ze nofake bla bla, ze cos tam bla bla, ze powinna byc swoboda itd, a nagle chcecie wymuszac na wszystkich graczach gry na nowych mapach...

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowe mapy w PLQ2 #13
PostNapisane: 3 wrz 2011, o 13:58 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 28 gru 2002, o 20:40
Posty: 769
Lokalizacja: PODJUCHY-GORKI
Karma: 2
Glos na zadna. next1 mi sie nie podoba i nie mam czasu uczyc sie nowych map.
Sil: twoj argument z ktorego wynika ze HA ma wykonywac to czego od niego wymaga scena (chociaz w tym przypadku wcale nie ma miazdzacej przewagi dla wprowadzenia nowych map) jest niedorzeczny. HA ma wziac pod uwage to co maja do powiedzenia ludzie a nie decydowac na podstawie takich smiesznych glosowan. Decyzja jest jednostkowa (jesli organizatorow jest wiecej to nie) i tak ma byc. W twoim modelu organizator jest zbedny.

_________________
dmC|Ble


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowe mapy w PLQ2 #13
PostNapisane: 3 wrz 2011, o 14:02 
Mlodziezowy

Dołączył(a): 29 lip 2009, o 23:00
Posty: 329
Karma: 14
Po pierwsze wstawiłem ankietę po to, żeby przyszły organizator wiedział czego mniej więcej scena potrzebuje.
Po drugie częste tu "nie mam czasu na uczenie się nowych map". Czy ktoś z nas ich się uczył ja się pytam? Wy się kiedyś uczyliście ogólnie Queka'a a nie nowych map, na tym polegała trudność. Tu nie chodziło o mapy nie mylcie pojęć. 2-3 mecze na nowej mapie i znasz mapę i proszę nie pisać głupot.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowe mapy w PLQ2 #13
PostNapisane: 3 wrz 2011, o 14:09 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
a ja bym chcial zeby hamster sie wypowiedzial w tym temacie bo w przeciwienstwie np do kolta ma facet autorytet.

ankieta bez wpisow postow kto jak glosowal nie jest miarodajna ani pogladowa ze wzgledu na anonimowosc.

Urbas, z tego co pamietam to liga o ktorej piszesz odnosnie unictf miala byc testowa do potestowania map etc. nigdy nie miala takiej rangi jak plq2. co wiecej bardzo ubolewam nad tym ze projekt unictf zostal zarzucony :(

ponadto, pomijajac juz to, ze ciezki jest kontakt z organizatorami co roku, to fakt faktem nie powinno byc narzekan na decyzje przez nich podjete. Tematy dotyczace edycji #13 juz pokazaly, ze nikt sam z siebie nie garnie sie do pelnienia roli organizatora.

ale nawet tutaj pojawia sie ale, bo propozycje rozlozenia obowiazkow organizatora na wiecej osob lub po prostu spore zmiany zostaly z miejsca odrzucone przez tych i owych.

Wniosek z tego jest prosty. PLQ2 jest nie do ruszenia, potrzeba solidnej konkurencji by zbic monopol pewnych osob czy czynnikow. moze wtedy znajdzie sie wiecej pokory. mam nadzieje ze moj ladder ktory caly czas przygotowuje temu wyzwaniu podola.

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowe mapy w PLQ2 #13
PostNapisane: 3 wrz 2011, o 14:27 
Mlodziezowy

Dołączył(a): 29 lip 2009, o 23:00
Posty: 329
Karma: 14
Jeszcze o mapach.
Trzeba jednak zaznaczyć, że obydwie mapy nie należa do łatwych. Rozgrywka na obu jest skoncentrowana na quadzie jak nigdzie indziej. Na next1-3 osoby quada, na h2 też podobnie może nie tak bezpośrednio ale dochodzi kontrola buttona. Dwie dynamiczne mapy, czego trochę brakuje w Q2, źle by się stało jakby poszły w zapomnienie.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowe mapy w PLQ2 #13
PostNapisane: 3 wrz 2011, o 15:23 
Mlodziezowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, o 17:32
Posty: 278
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Karma: 7
Zagłosowałem na obie.

Ale wpis kolta mnie rozbił totalnie: nie mam czasu uczyc sie nowych map. :D

Jak to Real napisał, 2-3 mecze i wiesz o co kaman. Mapa jest naprawdę świetnie skontruowana ;) Zagraj sobie to się przekonasz.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza