[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 27 kwi 2024, o 11:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 22 sie 2011, o 01:15 
Przyczajony

Dołączył(a): 8 kwi 2008, o 18:18
Posty: 58
Karma: 9
Co do 1 ligi przypomne ze jest PIFPAF a ostatnia edycja byla chyba najlepsza i najlepiej zorganizowana liga q2 jaka sie odbyla od wielu lat.... mimo kilku osob ktore staraly sie ja rozjebac (pozdro )
Co do PLQ2 to nie mieszam sie w sprzeczki ale chetnie pomoge jako sedzia ew /HA, wiec o ile mnie chcecie to macie +1 do ekipy. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 22 sie 2011, o 06:50 
Naczelna zrzeda sceny Q2/Q4
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 20:29
Posty: 1691
Lokalizacja: stolyca
Karma: 25
$this->bbcode_second_pass_quote('newash', '.')..Mówię o tej specyficznej formie dzierżawy ligi. Dlaczego bowiem ktoś (organizator) miałby ofiarowywać siebie dla realizacji projektu, który jest właściwie własnością kogoś innego.

a dlaczego my przez 13 edycji się oddawaliśmy scenie? To że wymyśliliśmy taki system to wcale nie wprowadziło embarga na inne ligi. Przecież 13-cie edycji mogła mieć inna liga.

$this->bbcode_second_pass_quote('newash', 'B')o jak widać wyraźnie - nie jest to własność sceny. Jak pisał hamster:

"na to jak wygląda ta liga, co za sobą niesie i to że to ona trzyma scenę, a nie odwrotnie zapracowali ludzie którzy do 13 edycji prowadzili tą ligę - i tak chciałbym aby liga utrzymała swoją tożsamość i to nadal scena jej potrzebowała a nie odwrotnie."

scena dla ligi?
Zwróć uwagę na wyboldowany tekst. Uważasz że to liga potrzebuje sceny? Mi się wydaje i ten temat tylko potwierdza, że jest odwrotnie.
Kruszysz kopie nie wiadomo o co, nawet:
- nie zadeklarowałeś się że chcesz ligę prowadzić
- nie przestawiłeś swojego pomysłu
- z niczym nie wyszedłeś aby było "coś" zamiast obecnego PLQ2
głosisz populistyczne hasła, a czynów brak.

Zyga:
Oczywiście że lige może poprowadzić ktoś "z zewnątrz". Napisałem swoje obawy jeśli będzie to osoba która nigdy tego nie robiła, nigdzie nie napisałem że będę ingerował w to kto będzie prowadził ligę i nie zamierzam tego robić. Póki co jednak nie wiedzę nawet chętnych którzy by się tego podjęli.
_________________
Niech kołowrotek będzie z wami!


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 22 sie 2011, o 08:18 
Mlodziezowy

Dołączył(a): 1 wrz 2003, o 18:21
Posty: 261
Lokalizacja: Opole
Karma: 14
Ja chyba zgłupiałem, czemu wy wszyscy piszecie PLQ2 14, jak dopiero 12 edycja była?
Czy ja przegapiłem 13-stkę? :D

_________________
"czyj chleb jadasz, tego piosnkę śpiewasz"


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #13
PostNapisane: 22 sie 2011, o 08:45 
Cichociemny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 maja 2005, o 01:19
Posty: 120
Lokalizacja: Le
Karma: 3
$this->bbcode_second_pass_quote('', 'O')czywiście że lige może poprowadzić ktoś "z zewnątrz". Napisałem swoje obawy jeśli będzie to osoba która nigdy tego nie robiła, nigdzie nie napisałem że będę ingerował w to kto będzie prowadził ligę i nie zamierzam tego robić. Póki co jednak nie wiedzę nawet chętnych którzy by się tego podjęli.

Rożne słowa, można różnie interpretować, więc może nie ma co się obawiać, tylko jeśli takowy HA będzie miał obok siebie ogarnięte zaplecze to mi się wydaje, że osoba co nigdy dotąd tego nie robiła myślę że podołała.

Jak widzimy jest już chętny na HA, jest nim Eon...

Wydaje mi się, że każda osoba, która się sama podejmie, a nie zostanie wybrana może przynajmniej mieć większe chęci do działania:)
_________________
q2 rules


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #13
PostNapisane: 22 sie 2011, o 10:09 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
Hamster
Nie zdeklarowałem się bo nie chcę plq2 prowadzić. Nie przypominam sobie abym kiedykolwiek tak pisał. Nie mam żadnego pomysłu na plq2 bo nie jest to moja dziedzina i nie jest to mój projekt tylko Twój. Jedyne co wydawało mi się rozsądne, to 3v3 (początki plq2?) i nowa mapa specjalnie stworzona dla plq2. I jak teraz zerknąłem w ten temat, w którym o tym wspomniałem, to widze Twoje posty w których rozważasz wprowadzenie do plq2 np catch the chicken - tego nie uważasz ża niespójność ze domyślnym kształtem plq2?

Krusze kopie wiadomo o co. O danie plq2 scenie.
I jeśli mógłbyś przytoczyć jakieś moje populistyczne hasło, z chęcią dokonam rewizji swojej postawy.

Dziękuję jednocześnie za rozmowę. Jest już dla mnie jasne, że liga pozostanie Twoja i stan rzeczy się utrzyma.

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #13
PostNapisane: 22 sie 2011, o 10:42 
Naczelna zrzeda sceny Q2/Q4
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 20:29
Posty: 1691
Lokalizacja: stolyca
Karma: 25
$this->bbcode_second_pass_quote('newash', '.')..

Krusze kopie wiadomo o co. O danie plq2 scenie.
....


oto populistyczne hasło.

PLQ2 nie jest moje, prowadziła ją Danka, Darus, Pio, próbował Adi - dlaczego twierdzisz, że roszczę sobie prawa do ligi?
Wypowiadam swoje zdanie jako jeden z jej założycieli inni nie zajmują stanowiska - ich wola, jak chcesz możesz to nazwać obroną tego co udało nam się stworzyć włącznie z rangą/renomą jaką ta liga ma.

Mod, mapa to nadal "liga", nadal są utrzymane zasady rozgrywek, takie zmiany są potrzebne LIDZE i sam o nich pisałem, nie chciałbym aby np zmiana PLQ2 jako ligi miała nagle polegać na zupełnie nowym systemie rozgrywek podobnym do laddera. To zupełnie coś innego i wg mnie nie powinno być firmowane jako PLQ2 - można zrobić "odłam" tak jak np. PLQ2i, PLD etc, ale nie jako "Polska Liga Quake 2" - to jest moje zdanie i tego bronię, proszę czytaj, a nie domyślaj się.

$this->bbcode_second_pass_quote('newash', '.')..
Dziękuję jednocześnie za rozmowę. Jest już dla mnie jasne, że liga pozostanie Twoja i stan rzeczy się utrzyma.
....

Jestem daleki od osądzania ludzi, ale chyba masz naprawdę problem z czytaniem ze zrozumieniem. Gdzie napisałem że liga jest moja i że nadal chce aby była moja? Nie siej zamętu.
_________________
Niech kołowrotek będzie z wami!


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #13
PostNapisane: 22 sie 2011, o 12:30 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
Nie czytalem wszystkich postow bo po prostu mi sie nie chce :P ale...

Mozna przeciez stworzyc laddera ktory bedzie trwal caly rok bez przerw... nowe klany i gracze w dowolnym momencie beda mogli dolaczyc do laddera (oczywiscie z jakimis tam ograniczeniami zeby nie bylo totalnej anarchii), grac i pomalu awansowac w rankingu, taki ladder utrzymywalby scene przy zyciu przez caly rok. Ladder dla teamow i ladder dla duelowcow, moglby tez byc ladder 2v2 itd.

Natomiast plq2 mysle ze to jest zupelnie inna bajka i nie powinno sie w to mieszac systemu rozgrywek laddera, to juz po prostu nie bylaby liga jak nazwa plq2 wskazuje.

Mozna jakos plq2 urozmaicic, zmienic regulamin, jakies mapy dodac czy cos... ale nie robic z plq2 laddera:)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #13
PostNapisane: 22 sie 2011, o 13:59 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2006, o 15:22
Posty: 807
Lokalizacja: Dawna Stolica Polaków
Karma: 144
Podpisuje się pod postem Urbaska. Nie należy z ligi robić laddera, tylko należy kultywować jej pewne tradycje. Nie powielać jednak starych schametów, które się po prostu wypaliły. Jest czas na rewolucję, ale nie rewolucje absolutną.
Newash, nie rozumiem dlaczego tak atakujesz hamstera. Chłop od wielu wielu lat nie wtrąca się w organizacje ligi, nie ingeruje w nią, nie wyraża żadnego sprzeciwu wobec poczynań "organizatora/ha", nie blokuje żadnych decyzji itp. Jedyne co robi, to od czasu do czasu napisze posta ze swoimi przemyśleniami, sugerując reszcie pewne rozwiązania, które wg niego są po prostu słuszne. Grałeś kiedyś w plq2 hamstera? Pamiętasz czasy, gdy pełnił on funkcję bossa sceny? Pamiętasz jego decyzje i rządy? Jeśli nie, to trudno.. Jeśli tak, to porównaj jego ówczesne zachowanie do tego, które prezentuje od kilku lat i zadaj sobie znowu pytanie, czy aby hamster na pewno próbuje zachować plq2 dla siebie?
Mam wrażenie, że niektórzy chcą znaleźć tutaj "winnych" za obecny stan sceny a raczej pozostałości po niej. Jeśli uważacie, że bałagan, jaki jest obecnie wynika z działalności danki/hamstera/pio... to może i macie racje. Ale zauważcie, że winni jesteście także Wy. Mogliście w jakiś sposób promować q2 poza naszymi www. Mogliście nauczyć się obsługi QuArK'a i tworzyć mapy. Mogliście tworzyć ligi/rozgrywki/laddery. Mogliście napisać nowego klienta do q2, robić modyfikacje engineów, tworzyć tekstury, robić paki, pisać mody. Tworzyć filmy, szukać sponsorów. Wymieniać można by długo, bo wiele rzeczy można było zrobić, ale... łatwiej umyć rączki i szukać winy u kogoś...
Proponuję przestać się ścierać, tylko zacząć działać łącząc siły. Nie każdy pogląd/decyzja tych, którzy rozdawali karty w przeszłości musi być zła.

Popatrzcie na to co robi Shao. Kilka osób nieźle się wkręciło w nową mapę i zaczęło skakać na nowo. Ja od pewnego czasu nie tykałem q2, ale po wypuszczeniu nowej mapy staram się kliknąć te 2-3 mapy wieczorem. I mam z tego dużo funu.
Przykład: CS. Tam wypuszcza się od czasu do czasu nowe, dobrze zaprojektowane mapy. Np ESL, który force'uje nowe mapy. Ludzie zmuszeni są je grać. Pewnie na początku jest opór przed nową mapą.. a potem okazuje się, że gra się na niej całkiem przyjemnie (mapy po prostu dobre, nie zrobione na "odejdź ode mnie") a serwery CS są zwykle wypełnione po brzegi. Ludzi do gry nie brakuje. I nie piszcie, że to przez $. Ci, którzy klikają na serwerach raczej żadnych profitów z tego nie mają. Tych, którym udaje się na CS zarabiać jest w Polsce tylu, że można ich policzyć na palcach dwóch rąk.

_________________
[inc]sil: please...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #13
PostNapisane: 23 sie 2011, o 00:27 
Przyczajony

Dołączył(a): 8 kwi 2008, o 18:18
Posty: 58
Karma: 9
Zyga chyba zle zrozumial, majac na mysli HA myslalem raczej o HA ktorejsc z dywizji a nie calej plq2, chetnie pomoge jakos sedzia i przy organizacji ale jako organizator napewno nie, z prostej przyczyny, nie mam na tyle czasu, pomoge ile moge.

Co do ligi to znacznie by ulawilo sprawe rozwiazanie kwestii sedziowania, glosowalbym raczej za wylaczeniem obowiazkowego sedziowania, sedziowie owszem byliby ale do pomocy w razie ew problemow lub/i na zyczenie klanow gdy te by poprosily o sedziego na swoj mecz bo np uwzaja ze moze byc jakis przekret lub napieta atmosfera. Mysle e ludzie sa juz na tyle dorosli ze sami od siebie beda co nieco umieli ogarnac, terminy itd dalej zostana, jedyne co sie zmieni to obsy na serwie.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #13
PostNapisane: 23 sie 2011, o 01:17 
Kozak

Dołączył(a): 29 sie 2003, o 15:48
Posty: 1428
Lokalizacja: de
Karma: 118
o to to to, za eonem


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #13 POSZUKIWANIA NOWEGO ORGANIZATORA!
PostNapisane: 1 wrz 2011, o 11:14 
Mroczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2008, o 21:15
Posty: 464
Lokalizacja: Pruszcz Gd (PRG)
Karma: 27
I co będzie w tym roku plq2 ??


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #13
PostNapisane: 1 wrz 2011, o 19:13 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lis 2006, o 16:23
Posty: 1580
Lokalizacja: DANZIG
Karma: 154
las rąk :(

_________________
Jak nie umiesz, uroń łezkę podnieś się i wciągnij kreskę !


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #13
PostNapisane: 1 wrz 2011, o 19:31 
Mlodziezowy

Dołączył(a): 29 wrz 2008, o 14:46
Posty: 328
Lokalizacja: Radomsko
Karma: 16
mamy poczatek wrzesnia normalnie juz chyba ruszaly zapisy?


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #13
PostNapisane: 1 wrz 2011, o 19:42 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
hehe... scena wlasnie pokazuje scenie, gdzie dokladnie ma reszte sceny. niech tylko teraz scena nie bedzie miala pretensji do sceny ze cos nie wyszlo. idac w mysl za pewnymi trendami dodam ze $this->bbcode_second_pass_quote('', 's')cena scenie sceną

I bardzo czekam na wypowiadanie się wszystkowiedzących koltów co zawsze maja racje i tak wiele zrobili... :rozjebany:

Spoiler:
Q2 musi miec plq2... i pozdrawiam tych myślicieli co kazali czekać az ktos sam sie zglosi.

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #13
PostNapisane: 1 wrz 2011, o 19:49 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2007, o 14:07
Posty: 1040
Lokalizacja: Krynica
Karma: 66
:puppydogeyes: Time to say goodbye ? :puppydogeyes: :puppydogeyes: :puppydogeyes: :puppydogeyes:

_________________
/Q2/ za serce chwyta czas mija


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #13
PostNapisane: 1 wrz 2011, o 20:06 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
Ludzie się nie zgłaszają, bo prowadzenie plq2 to nie tyle potrzeba zagospodarowania i oddania dużych ilości własnego czasu, ale przede wszystkim nagonka ze strony pewnych osób.

To, że Pio prowadził ostatnie 2 edycje z doskoku i dostał za to jeszcze kilka wiązanek od zwykłych internetowych słabiaków, którzy nie potrafią nawet konstruktywnej krytyki zastosować, a naskakują przez napinki z nim z przeszłości, świadczy tylko o tym, że poświęcać się dla niektórych osób nie ma sensu. Głupie przemyślenie, ale mimo wszystko prawdziwe.

Nowy organizator, jeśli się znajdzie takowy, będzie pewnie odcięty od tych wojenek, będzie pracował na własną opinię, którą może jedynie sobie spierdolić.
Może zwyczajnie czas pomyśleć, by zamiast oskarów, które i tak ostatnio były słabe ze względu niektórych zwycięzców, zrzucić się, znaleźć jakiegoś sponsora i kasę przeznaczyć dla prowadzących.
Jak wiadomo, lata lecą, ludzie grający są coraz starsi, mają więcej obowiązków i zainteresowań, dlatego też nikt z tłumu nie wyrywa się. Myślę, że warto też już na wstępie przemyśleć sprawę sędziowania, bo jak już kiedyś Daruś się wypowiedział, nie chce się użerać z szukaniem sędziów, a to jest największa udręka. Gracze nie rozumieli, że może nie być sędziego, bo akurat jest 5 meczy w niedzielę (bo jeden przełożony się akurat trafia przy limicie dziennym w liczbie 4), część sędziów aktualnie gra swoje mecze i zaczynają się kwiatki.

Ja już 2 lata temu, kiedy byłem rok po sędziowaniu plq2, bezowocnie forsowałem zapis w regulaminie, żeby każdy klan pełnił dyżur w wyznaczonym meczu. Jedna osoba z tego klanu sędziowałaby mecz. Klan miałby w gestii wyznaczyć kogoś, a absencja skutkowałaby np -1pkt w lidze.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #13
PostNapisane: 1 wrz 2011, o 21:07 
Cichociemny

Dołączył(a): 24 paź 2010, o 00:11
Posty: 87
Lokalizacja: Białystok
Karma: 3
PJELKUDWA [*] :puppydogeyes:


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #13
PostNapisane: 1 wrz 2011, o 23:06 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
tak bardzo chcecie tej plq2 to ja zrobcie a nie czekacie na kogos qwes pisal dzis na ircu ze ma duzo czasu bo nie ma zycia prywatnego i bardzo chcetnie by sie tym zajal ja jak najbardziej jestem za qwesem! QWES NA NOWEGO ORGANIZATORE PLQ2 VOTE YES!


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #13
PostNapisane: 1 wrz 2011, o 23:37 
Mlodziezowy

Dołączył(a): 29 wrz 2008, o 14:46
Posty: 328
Lokalizacja: Radomsko
Karma: 16
widze szybka riposta darus na to ze napisalem dzisiaj na ircu ze pewnie zycia nie masz :)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #13
PostNapisane: 1 wrz 2011, o 23:37 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
qwes nie pierdol od rzeczy tylko ręka do góry

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 172 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza