[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 27 kwi 2024, o 07:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 21 sie 2011, o 15:04 
Cichociemny

Dołączył(a): 19 kwi 2004, o 15:20
Posty: 133
Karma: 8
i to jest rozwiazanie exe, o ktorym rozmawialismy juz 2 lata temu z Darkiem i wlasnie z braku takowego juz pozniej nie prowadzilismy plq2:)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 21 sie 2011, o 15:05 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2006, o 15:22
Posty: 807
Lokalizacja: Dawna Stolica Polaków
Karma: 144
W TDM admin może zmienić pass/maxclients z poziomu admina? Czy potrzeba to tego rcona?

_________________
[inc]sil: please...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 21 sie 2011, o 15:09 
Cichociemny

Dołączył(a): 19 kwi 2004, o 15:20
Posty: 133
Karma: 8
nie mozna


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 21 sie 2011, o 16:14 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
Hamster
Mówisz, że nie masz z ligą nic wspólnego a z drugiej strony chcesz, żeby była taka a nie inna. Uwolnij lige i przestań się martwić, że zmieni się na gorsze. Oddaj piecze nad ligą nie jednej osobie, ale jak pisał sil wielu osobom - przedstawicielom sceny. Oddajcie lige scenie. Na prawdę nie możecie tego zrobić?

Jak śpiewał kazik staszewski: skończyć się musi to, co się nie zmienia.

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 21 sie 2011, o 16:52 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
Newash, on napisał, że strona i projekt są jego, Urbaska i Claymora.
Oni za to zapłacili i to stworzyli.
Napisał, że nie ma z ligą nic wspólnego, ale nie odda tego w czyjeś ręcę, jeśli nie będzie miał zapewnienia, że trafi w dobre miejsce.

To tak, jakby ktoś wyskoczył do Ciebie, żebyś oddał swoją stronę, którą sam tworzyłeś (scenaq2.pl częściowo tworzy się sama [wiesz o co chodzi]).

Dlatego napisał, że gdyby miał oddawać byle komu, to proponuje stworzyć samemu inny projekt, pod innym szyldem niż PLQ2.
Kiedyś PLQ2 nie było, były inne ligi. Teraz jest ostra posucha, inne czasy, małe zainteresowanie na q2, dlatego PLQ2 ma jeszcze większy prestiż.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 21 sie 2011, o 17:50 
Naczelna zrzeda sceny Q2/Q4
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 20:29
Posty: 1691
Lokalizacja: stolyca
Karma: 25
$this->bbcode_second_pass_quote('newash', 'H')amster
Mówisz, że nie masz z ligą nic wspólnego a z drugiej strony chcesz, żeby była taka a nie inna. Uwolnij lige i przestań się martwić, że zmieni się na gorsze. Oddaj piecze nad ligą nie jednej osobie, ale jak pisał sil wielu osobom - przedstawicielom sceny. Oddajcie lige scenie. Na prawdę nie możecie tego zrobić?

Jak śpiewał kazik staszewski: skończyć się musi to, co się nie zmienia.



na to jak wygląda ta liga, co za sobą niesie i to że to ona trzyma scenę, a nie odwrotnie zapracowali ludzie którzy do 13 edycji prowadzili tą ligę - i tak chciałbym aby liga utrzymała swoją tożsamość i to nadal scena jej potrzebowała a nie odwrotnie.
Wymaga ona zmian i wszyscy doskonale o tym wiedzą, ale liga ma więcej lat niż nie jeden z Was obecnie grających, dlatego jeśli pod tym szyldem ma nagle powstać coś o czym jeszcze nikt do końca nie wie co to będzie to ja osobiście jestem przeciwny - jeśli to ma być nowa wizja, śmiało niech sama zapracuje na szacunek, a nie bazuje na tym co ktoś już zrobił.
Napiszę Ci jeszcze raz, nie mam nad tym "pieczy", jedynie nad czym mamy z Urbaskiem to strona i można powiedzieć że mentalne przekonanie, że to to stworzyliśmy razem od #6 sezonu z Urbaskiem, wcześniej m.in z mkuh, Sickboy, a ostatnio Danka, Darus i Pio coś znaczy dzięki nam.

Moje chciejstwo traktujesz jak przekaz, wyrocznie, ja mówię swoje zdanie stricte odnośnie tej ligi, o ile się nie mylę dziś owy silnik Clay udostępnia za darmo (patrz EQ2l), co stoi na przeszkodzie stworzyć coś własnego?
Słomiane zapały są dobre w miesiącach sierpień - październik, dlatego nie chciałbym aby tą ligę prowadził ktoś kto nigdy tego nie robił (w żadnej z form) bo wiem już teraz że nie podoła (sam o tym przekonał się Adio czym też pisał), a najgorsze co może być to utracenie jedynej wartości jaką ta scena jeszcze ma.
Chcesz oddać ligę scenie? dyskusja o zmianach zaczęła się blisko 2 miesiące temu powiedz komu oddać, kto ją chce?

reszetę opisał neon
_________________
Niech kołowrotek będzie z wami!


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 21 sie 2011, o 18:18 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
Z trudem wyciągam wniosek z tej wypowiedzi, że plq2 jest Twoją własnością i użyczasz ją scenie, a nawet chcesz, aby scena chciała byś ją dla sceny użyczył. Przy tym liczysz na to, że scena zajmie się wszystkim w imię szacunku i prestiżu plq2 a po sezonie znów Ci ją odda bardziej uszlachetnioną.

Gdyby w podobnych okolicznościach ktoś zwrócił się do mnie, mówiąc potrzebujemy scenaq2.pl, newash, nie zajmujesz się tym już, oddaj ją nam, bo potrzebujemy jej - zrobiłbym to bez wahania, bo przecież dla kogo ja robię moją stronę? Dla dobra q2 w Polsce. Nie dla dobra scenaq2.pl.

Jednakże mogę się mylić i Twój pogląd może być skuteczniejszy w ogólnym rozrachunku. W każdym razie tak sie przedstawia wg mnie obraz plq2.

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 21 sie 2011, o 18:39 
Naczelna zrzeda sceny Q2/Q4
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 20:29
Posty: 1691
Lokalizacja: stolyca
Karma: 25
Źle wyciągasz wnioski.

Komu oddać ligę, wskaż osoby proszę.
Zresztą, co znaczy oddać? Nauczyć ludzi obsługiwać stronę? Do tego Danka się zadeklarowała, trzymać piecze? Śmiało, możesz nawet Ty.
W chwili obecnej liga to nie problem, jak napisałem silnik jest "zapewne" ogólnie dostępny, co stoi na przeszkodzie z niego skorzystać?
Jeśli ma coś być pod szyldem PLQ2 niech to będzie spójne z tym co zostało wypracowane, jeśli nie to niech to będzie osobny projekt - tego bym chciał (JA) - tak samo jak Ty byś chciał aby Twój portal nawet jakbyś go oddał, nadal był utrzymany co najmniej w takim kontekście jak jest teraz, jak będzie pokaże czas.
PLQ2 nie jest moją własnością mimo że za wszelką cenę starasz się aby tak było, jedyne co, to piszę, że przez niewłaściwe wybory nie chciałbym aby w kilka miesięcy stracić to co było budowane przez lata.

Nigdzie nie napisałem kto powinien, a kto nie powinien prowadzić ligi, bo mi nic do tego, więc do czego dążysz? Szukasz drugiego, trzeciego i czwartego dna tam gdzie go nie ma.

_________________
Niech kołowrotek będzie z wami!


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 21 sie 2011, o 18:58 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
Jedyna opcja dla plq2 to mecze bez sędziów nie widzę tego inaczej. Powinniśmy się skupić jak ten problem rozwiązać to myślę, że wtedy organizator się znajdzie. Dwa lata temu rozmawialiśmy z danka o passach na serwer oraz o maxclient 8. Teraz mamy potężne narzędzie jakim jest NF i tu się zwracam to twórców NF. Czy była by taka możliwość aby admin nf hasłował serwer na którym miałby być odbywany mecz ligowy? jakby była taka możliwość to wiele ułatwia. Klany same zakładają sobie kanał meczowy wybieraja serwer wbijają do admina nf o pass na serwer i zaczynają zabawę. Po zakończeniu meczu admin odhasłowuje serwer i wszystko wraca do porządku. Gracze wysyłaja screeny i zgłaszają w razie czego jakieś problemy. Obowiązywał by system kar żółta i czerwona kartka jeżeli jakis team by utrudniał rozpoczęcie meczu itd.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 21 sie 2011, o 19:29 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
Ewentualnie Darus jeśli to co opisałeś powyżej jest niemożliwe, opcja taka, że na dany serwer admin daje wyłączność na nofake_id dla graczy z klanu a i b, które są zainteresowane rozegraniem meczu. Oczywiście to znowu dużo roboty dla tych adminów NF i musieliby być obecni przed meczami.
Ogólnie to jednak jeśli będzie podjęty krok grania meczów bez sędziów, trzeba zrobić jak napisał Sil. Bardziej restrykcyjny regulamin, większe kary za omijanie regulaminu.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 21 sie 2011, o 20:02 
Cichociemny

Dołączył(a): 19 kwi 2004, o 15:20
Posty: 133
Karma: 8
Ja się zgadzam z hamsterem w stu procentach, problemem nie jest wcale oddanie ligi, każdy organizator przecież ustalał sobie ile chce mieć rund, ile lig ale forma mniej więcej została zachowana zawsze.
Chciałeś stworzyć portal, na którym każdy mógłby pisać newsy, stworzyłeś jakąś formę i teraz nie szkoda by Ci było, jakby nagle ktoś wziął to od Ciebie i poblokował możliwości pisania newsów i stworzył całkiem inna stronę? Przecież to Twój projekt, jeśli ktoś ma inny pomysł na www, to po co zmieniać Twój, skoro może utworzyć swój własny portal?
Tak samo jest z ligą, ona ma swój kształt, swoją formę, która ewidentnie wymaga przebudowy w związku z malejącą ilością graczy. Ale też nie chciałabym, żeby ktoś pod szyldem plq2 tworzył swoje całkiem inne wizje ligi, jeśli ma to być całkiem inna liga, to niech ktoś da całkiem inną nazwę. Gruntownie przebudować a zmieniać to ogromna różnica.
A Hamstera rozumiem o tyle, że jak mnie posadził w 6 edycji przy robieniu statystyk do podsumowania, tak spędziłam przy plq2 #6 kilka godzin dziennie przez 2-3 m-ce, do dziś mam notatki, jak to obliczałam każdego gracza staty i od tamtego czasu przez kilka lat prowadziliśmy plq2, sędziowaliśmy plq2, robiliśmy PP, PLD, Plq2i, różne 2.2 i spędziliśmy ogrom godzin przy tym projekcie z różnymi ludźmi po to, żeby miał właśnie takie znaczenie dla q2 jakie ma. Myślę, że się udało stworzyć coś fajnego, coś stałego i coś, co ma określoną formę. Każdy może wypracować nowy projekt swój autorski ale nazywając go też po swojemu (to tak jakbyś teraz stworzył czekoladę i nazwał ją milką, chociaż nie miałaby z milką nic wspólnego).
Wiem, że grono krzykaczy zaraz na mnie naskoczy ale trudno, takie jest moje zdanie i pewnie każdego, kto prowadził to plq2 bo tylko takie osoby wiedzą ile to kosztuje zrobienie takiego ogromnego projektu (mówię o plq2, PP, PLD, plq2i i 2.2 czyli de facto wszystkie ligi, które praktycznie co roku wychodziły spod naszych rąk).


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 21 sie 2011, o 21:58 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
Dziwi mnie, że mówicie o jakichś gruntownych zmianach czy innych wizjach, których nie chcecie, mimo, że na ten temat nie padło ani jedno słowo z niczyich ust. I to jest wasz koronny argument mimo, że to najmniej prawdopodobne.

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 21 sie 2011, o 22:44 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
a mnie dziwi to ze pomimo ze skrypt jest darmowy istnieje tylko jedna liga w polsce od paru lat


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 21 sie 2011, o 23:03 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
a nie dziwi Cie, że jest tylko jedna piłkarska extraklasa?

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 21 sie 2011, o 23:15 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
niom tak jak jest tylko jedna 1 liga w plq2 ale lig bylo kiedys kilka :P czemu tak sie upierasz na na nazwie plq2? jak chcesz zrobic prawdopodobnie zupelnie cos innego? doczepiasz sie o zupelnie nieznaczace sprawy jak kto jest adminem www i co ma wspolnego q2 z pilka nozna?


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 21 sie 2011, o 23:30 
Mroczny

Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 10:08
Posty: 524
Lokalizacja: Poznań
Karma: 21
Nie mówię o www. Mówię o tej specyficznej formie dzierżawy ligi. Dlaczego bowiem ktoś (organizator) miałby ofiarowywać siebie dla realizacji projektu, który jest właściwie własnością kogoś innego. Bo jak widać wyraźnie - nie jest to własność sceny. Jak pisał hamster:

"na to jak wygląda ta liga, co za sobą niesie i to że to ona trzyma scenę, a nie odwrotnie zapracowali ludzie którzy do 13 edycji prowadzili tą ligę - i tak chciałbym aby liga utrzymała swoją tożsamość i to nadal scena jej potrzebowała a nie odwrotnie."

scena dla ligi?

_________________
facebook.com/groups/quake2players/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 21 sie 2011, o 23:39 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2006, o 15:50
Posty: 1604
Lokalizacja: 3city
Karma: 56
chodzi o to, ze plq2 to juz w pewnym sensie marka;
jesli ktos za bardzo w to zaingeruje nie bedzie to juz plq2;
na zasadzie - jak chcesz zrobic szarlotke i zamiast jablek dodasz wisni - to nie bedzie juz szarlotka

prosciej nie umiem tego wytlumaczyc ;)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 21 sie 2011, o 23:58 
Cichociemny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 maja 2005, o 01:19
Posty: 120
Lokalizacja: Le
Karma: 3
Czytając te posty hamstera, można stwierdzić, że raczej mało prawdopodobne by swój projekt oddano zupełnie innej osobie niż komuś kto prowadził to przez ostatnie lata, rozumiem newasha, bo sprawa jest prosta, albo plq2, co może zmobilizować ludzi do odpalenia q2 na jesień, albo inny zupełnie projekt, co wg mnie, nie przyniesie tak dużej popularności, a wiadomo, że w tej grze nie potrzeba zmian w samej formie rozgrywek, najfajniejszy jest sentyment do tego co było i na czym się wychowało, więc jeśli plq2 jest zamknięte dla osób "z zewnątrz" najlepiej to napisać od razu bo chętnych do rywalizacji by się jeszcze znalazło.

_________________
q2 rules


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 22 sie 2011, o 00:26 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 10 wrz 2004, o 19:18
Posty: 709
Lokalizacja: Grajewo
Karma: 5
pierdolnijcie sie w leb zyga z newashem :D zauwazyliscie, zeby ktos komus nie chcial oddac plq2? nie, a wiecie czemu? bo nikt sie nie zaoferowal poki co, zeby te plq2 poprowadzic :D

_________________
:<


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 #14
PostNapisane: 22 sie 2011, o 00:58 
Cichociemny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 maja 2005, o 01:19
Posty: 120
Lokalizacja: Le
Karma: 3
no i do dyskusji wtrącił się gość z chamstwem w gębie, ale zakładam, że zrobi sheffika i ucieknie na inny temat zaraz, więc słuchaj i nie obrażaj. ja pisząc

"Czytając te posty hamstera, można stwierdzić, że raczej mało prawdopodobne by swój projekt oddano zupełnie innej osobie niż komuś kto prowadził to przez ostatnie lata,"

Cytując hamstera:

$this->bbcode_second_pass_quote('', 'S')łomiane zapały są dobre w miesiącach sierpień - październik, dlatego nie chciałbym aby tą ligę prowadził ktoś kto nigdy tego nie robił (w żadnej z form) bo wiem już teraz że nie podoła


Więc nie obrażaj tylko poczytaj trochę.
_________________
q2 rules


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 160 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza