[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 26 kwi 2024, o 12:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowa mapa w PLQ2?
PostNapisane: 17 cze 2011, o 15:10 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2005, o 13:53
Posty: 3550
Karma: 140
Dziekuje neon za Twoja opinie. Brak w niej bylo jakichkolwiek merytorycznych argumentow co akurat w Twoim przypadku jest dosyc standardowe. Cos jeszcze?

Zreszta chyba nie zrozumiales posta (kolejny standardzik). Nawet jesli bym ją czy kogokolwiek innego obrazal (jesli uwazasz ze czesc danka to obraza to teges, ale nie o tym chcialem) to osoba, ktora na kazdym kroku powtarza, ze nie ma nic wspolnego z plq2 - nie wpierdala sie miedzy wodke a zakaske. A jesli to robi , to niech zweryfikuje swoje slowa.

A tak btw to niech sobie mnie banuje za takie rzeczy na swoich kanalach, ale nie na kanale ligowym bo tu nie powinno byc miejsca na prywate

_________________
#czesc


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowa mapa w PLQ2?
PostNapisane: 17 cze 2011, o 15:44 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('danonek', 'j')a już ani rok temu nie miałam nic do powiedzenia na temat formy plq2


1. #plq2 to czesc plq2, wiec napisalas nie prawde - nic nie zmienia fakt "pomagania" zakladania kanalu
2. po egzaminach poszperam w poprzednich tematach bo cos mi sie wydaje ze liczysz na to ze nikt nie spojrzy w tematy o plq2 z ost 2 lat.
3. twoje prywatne zatargii a granie w plq2 rowniez jest czescia plq2

pozdrawiam serdecznie
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowa mapa w PLQ2?
PostNapisane: 17 cze 2011, o 16:03 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 mar 2003, o 20:11
Posty: 2549
Lokalizacja: Krynica/Krak
Karma: 45
ale zbiegacie :D

najpierw niech sie chetny znajdzie

_________________
:


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowa mapa w PLQ2?
PostNapisane: 17 cze 2011, o 18:08 
Mlodziezowy

Dołączył(a): 1 wrz 2003, o 18:21
Posty: 261
Lokalizacja: Opole
Karma: 14
$this->bbcode_second_pass_quote('Bocian', '(')...) To i tak nic nie da. To jest jak z PO. CO byś nie robiła to i tak będzie Twoja i Tuska wina ;) (...)


:DDD No nie mów, że bronisz PO :D
_________________
"czyj chleb jadasz, tego piosnkę śpiewasz"


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowa mapa w PLQ2?
PostNapisane: 17 cze 2011, o 18:24 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 28 gru 2002, o 20:40
Posty: 769
Lokalizacja: PODJUCHY-GORKI
Karma: 2
Bardzo dobrze ze trole pokroju bodoma maja bany na kanale ligowym - prostactwo trzeba tepic jak rodzice nie potrafili wypelnic swojej funkcji.

Nie uwazacie ze troche za szybko na wybory organizatora plq2? Co z tego ze teraz wybierzecie jak do sierpnia/wrzesnia jest troche czasu i moze byc tak jak z adim ze slomiany zapal sie skonczy i bedzie lipa. Ja uwazam ze nalezy sie na chwile obecna wstrzymac z takimi decyzjami co nie znaczy ze nie mozna dyskutowac o zmianach w lidze.

EDIT:
Bocian: Oczywiscie ze to wina PO bo niby czyja ? :D

_________________
dmC|Ble


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowa mapa w PLQ2?
PostNapisane: 17 cze 2011, o 18:41 
Mlodziezowy

Dołączył(a): 1 wrz 2003, o 18:21
Posty: 261
Lokalizacja: Opole
Karma: 14
A tak btw. ktoś tu moją kandydaturę wrzucił, ja z góry mówię, że nie ogarnę.
Mimo wszystko dziękuje za propozycje mojej osoby (nawet jeśli byłem za normanem).

_________________
"czyj chleb jadasz, tego piosnkę śpiewasz"


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowa mapa w PLQ2?
PostNapisane: 17 cze 2011, o 21:10 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('kolt', 'N')ie uwazacie ze troche za szybko na wybory organizatora plq2? Co z tego ze teraz wybierzecie jak do sierpnia/wrzesnia jest troche czasu i moze byc tak jak z adim ze slomiany zapal sie skonczy i bedzie lipa.


1. zmiany trzeba rozplanowac i wprowadzic, a to zabiera troche czasu
2. lepiej zeby slomiany zapal wyszedl na jaw w sierpniu niz w pazdzierniku.

zamiast sie skupiac na bodomie to zacznij myslec odrobine.
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowa mapa w PLQ2?
PostNapisane: 18 cze 2011, o 09:40 
Mlodziezowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2003, o 17:04
Posty: 324
Lokalizacja: ldz
Karma: 8
Poprzednimi dwoma razami organizator byl wybrany wrecz na ostatnia chwile. A jak sie skonczylo kazdy widzi. Jesli mamy tworzyc nowa mape to potrzeba na to sporo czasu.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowa mapa w PLQ2?
PostNapisane: 18 cze 2011, o 16:26 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 mar 2003, o 20:11
Posty: 2549
Lokalizacja: Krynica/Krak
Karma: 45
dra proponuje zalozenia kanalu ircowego dla tworzenia map, gdzie ludzie, ktorzy beda chcieli sie poswiecictemu projektowi sie beda zbierac i dyskutowac, bo na forum nie ma sensu, widzisz, ze mistrzowie off topicow znalezli sie i tutaj.
poza tym jezeli powstanie taki kanal i ktos bedzie potronatem projektu (mysle, ze ty skoro wyszedles z taka inicjatywa) to w najblizszym czasie pokaze, czy projekt wogole wystartuje czy nie

_________________
:


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowa mapa w PLQ2?
PostNapisane: 18 cze 2011, o 17:06 
Przyczajony

Dołączył(a): 22 lis 2008, o 11:44
Posty: 45
Karma: 10
Ja jestem za dodaniem nowej mapy do plq2, ale tylko jeśli pod względem balansu i grywalności nie będzie ona odstawała od tych które już gramy. Next 1 moim zdaniem odstaje, ale tu już należałoby przeprowadzić ankietę na stronie plq2 i sprawdzić jakie są opinie wśród graczy. Nie ma co uszczęściliwać ludzi na siłę.

Co do organizatora, to uważam że niebawem trzeba będzie o tym pomyśleć. A tak w ogóle to trzeba zmienić strukturę. Nie wierzę żeby organizowanie ligi przez jednego człowieka było dobrym pomysłem. Nie ma co się dziwić że Adi czy Sonic nie wytrzymali ciśnienia, to nie jest kwestia odpowiedniej lub nieodpowiedniej osoby, tylko ogromu zobowiązania którego nie da się ogarnać. Potrzebny jest jeden organizator i dwóch headów każdej z ligi. Trzeba też dokonać wyraźnego podzialu obowiązków, bo jeśli tego nie ma to jak zwykle okazuje się że w momencie kiedy trzeba się wziać do roboty, to nikt się nie poczuwa i wszystko spada na barki jednego człowieka. Musi być zespół w skład którego wchodzą ludzie od pomocy technicznej, tajni agencji od wyłapywania fejków, cziterów i innych szmaciarzy, newsiarze, grafik by się przydał i co najważniejsze szeroka ławka sędziów. Dodatkowo proponowałbym ustalić jakiś grafik sędziowski. Organizator nie moze robić tych wszystkich rzeczy sam, powinien tylko koordynowac zadania.

Wniosek, nie szukajmy kozła ofiarnego którego poświęcimy na ołtarzu niezadowolenia jak tylko wykona swoją brudną robotę po zakończeniu sezonu - jak to się stało z soniciem czy adim (btw. zauważyliscie jak kurewsko niewdzieczna jest ta fucha? To nie pomoga.) Budujmy solidny zespół i zaproponujmy jakiś system motywacyjny. Ja jestem gotów sam psotawić przyszłemu organizatorowi plq2 skrzynkę browarów i powiem wam że jak za pół roku zabawy to mnie to tanio wyjdzie. Mówię poważnie.

ps. Ja nie uważam aby dwie ostatnie edycje ligi były źle zorganizowane.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowa mapa w PLQ2?
PostNapisane: 18 cze 2011, o 18:00 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 mar 2003, o 20:11
Posty: 2549
Lokalizacja: Krynica/Krak
Karma: 45
moim pomyslem na urmozmaicenie - tutaj jest potrzebna opinia calej sceny) - zeby zrobic malutkie symboliczne wpisowe dla klanow, z czego mozna by ufundowac nagrody np. dla 1 miejsca ligi 1 i 1 miejsce dla ligi 2

zdaje sobie sprawe, ze jest to pomysl, ktory nie kazdemu przypadnie do gustu, ale ja sobie tak mysle, ze sponsoringu w q2 nigdy nie bedzie, sami tworzymy ta scene i sami o nia musimy zadbac, a to jest urozmaicenie

no i wiadomo ze taka nagroda to byla by dodatkowa motywacja

z poprzedniego plq2 wychodzi, ze bylo po 8 klanow w lidze, jakby tak np. klany mialy wpisowe po 50zl (wychodzi mniej niz 10zl za gacza) to wychodzi pula 400zl na nagrody na lige, wiadomo nie beda to jakies myszki kozackie do wygrania itp. ale za taka kwote zawsze mozna juz cos wymyslic :}

ewentualnie od kazdego gracza 10zl i automatycznie pula na nagrody wzrasta

sam osobiscie zaplacilbym to symboliczne 10zl zdajac sobie sprawe, ze raczje duzo w plq2 bym nie pogral i najprawdopodbiej bym z klanem na szczycie nie stanal - tu chodzi o urozmaicenie ligi i zmotywowanie graczy do unikania w.o

czekam na opinie

_________________
:


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowa mapa w PLQ2?
PostNapisane: 18 cze 2011, o 18:12 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2006, o 15:22
Posty: 807
Lokalizacja: Dawna Stolica Polaków
Karma: 144
Wiesz co się stanie, gdy nastąpi konieczność uiszczenia wpisowego? Wtedy dopiero będzie kocioł na całego...
Wiele ludzi podejdzie do sprawy zgodnie z zasadą: "płacę - wymagam". Oznacza to, że wszelkie potknięcia ekipy plq2, wszelkie błędy, wszelkie nieścisłości będą NATYCHMIASTOWO wyłapywane przez nikczemnych kurwiszonów. Pojawią się niewybredne komentarze, obelgi i wyzwiska. Sam pomysł z wpisowym mi się podoba (nie ukrywam, że chciałbym zagrać w lidze mającej taką formę) jednak na naszej scenie wielu cierpi na brak elementarnego obycia i odrobiny przyzwoitości. Dotychczas Ci, którzy poświęcali swój wolny czas oraz energię dla dobra ligi, byli mieszani z gównem, bo uwaga: bo Pan "A" nie mógł przeczytać np. podsumowania kolejki w terminie (chuj z tym, że poprzednie 6 czytał w terminie...). Tutaj niestety reguła "dasz palec, to rękę upierdoli" bardzo trafnie oddaje powagę sytuacji. Niestety, z osobami, których mechanizm psychospołeczny oscyluje na granicy wieku osób 14-letnich, ciężko cokolwiek przeprowadzić od początku do końca, tym bardziej przeprowadzić prawidłowo i składnie.

_________________
[inc]sil: please...


Ostatnio edytowano 18 cze 2011, o 18:13 przez sil, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowa mapa w PLQ2?
PostNapisane: 18 cze 2011, o 18:12 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
pomysl odpada bo klan ktory jest najslabszy w danej lidze oplaca od razu kogos przewaznie z gory zdefiniowanego (po zapisach). To nie moja opinia, tylko wiem jak wielka jest roznica miedzy klanami w pl. osobiscie jestem za tym, ale niewykonalne.

pomysl stary i jak najbardziej sluszny ale nie przy aktualnej formie rozgrywania meczy (plq2). ale np przy innej formie rozgrywek, gdzie nie tylko sam skill jest punktowany... niach niach niach

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowa mapa w PLQ2?
PostNapisane: 18 cze 2011, o 18:18 
Cichociemny

Dołączył(a): 19 kwi 2008, o 22:41
Posty: 110
Karma: 20
wpisowe, potem odznaczenia. Najlepszy gracz odkrycie cl sedzia i inne w ktorych kazdy ma szanse?

Najlepsza akcja sezonu! to by bylo!


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowa mapa w PLQ2?
PostNapisane: 18 cze 2011, o 18:32 
Cukierkowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2005, o 20:57
Posty: 185
Lokalizacja: : O
Karma: 25
Dawid organizuj!:D

nie wiem ile klanów sie zapisze ale jeśli będzie ich stosunkowo mało to można dodać 2 mapy nowe, i zrobić system 3 rundowy... co wy na to ? ciekawe :P co do wpisowego całkiem spoko pomysł, myślę ze ogarniecie 50 zl za parę zimowych miesięcy ligowych zmagań to niewielka cena. :)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowa mapa w PLQ2?
PostNapisane: 18 cze 2011, o 18:38 
Cichociemny

Dołączył(a): 19 kwi 2008, o 22:41
Posty: 110
Karma: 20
niech kazdy wyjedzie na truskawki do holandii


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowa mapa w PLQ2?
PostNapisane: 18 cze 2011, o 18:43 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 mar 2003, o 20:11
Posty: 2549
Lokalizacja: Krynica/Krak
Karma: 45
$this->bbcode_second_pass_quote('dem', 'p')omysl odpada bo klan ktory jest najslabszy w danej lidze oplaca od razu kogos przewaznie z gory zdefiniowanego (po zapisach). To nie moja opinia, tylko wiem jak wielka jest roznica miedzy klanami w pl. osobiscie jestem za tym, ale niewykonalne.

pomysl stary i jak najbardziej sluszny ale nie przy aktualnej formie rozgrywania meczy (plq2). ale np przy innej formie rozgrywek, gdzie nie tylko sam skill jest punktowany... niach niach niach


dlateg ojest to kwestia do omowienia
ja napisalem, ze osobiscie nie majac nic z tego poza funem bo taka prawda, na nagrode bym nie liczyl, czyli w tym wypadku bylbym sponsorem
ale to jest kwestia indywidualna kazdego czlowieka

a co do zmian, nie koniecznie kazdy klan musi wygrac, jezeli pojawia sie nowe mapy, roodiego pomysl na organizacje ligi by wypalil wszystko zrobilo by sie klarowniejsze

sil - ludzi nie zmienisz, czy to liga z wpisowym czy bez to i tak to samo sie bedzie dzialo, po prostru sa ludzie, ktorzy tym zyja, jezeli pomysl chcesz skreslac z takiego powodu to wszystkie pomysly mozna odrazu skreslic
przyklad - wprowadzenie znienawidzonego next1 - i tak poelca bluzgi za to, ze organizator zdecydowal sie taki krok i posypia sie w.o - a automatycznie z nagrodami kazdy by sie staral i nie chcial oddac w.o, a przy 2-3 nowych mapach + next1 nie koniecznie slabe klany maja nie miec szans z lepszymi, bo to bedzie nowe, a starym wyjadaczom bedzie ciezko sie wkrecic w nowe mapy, a zas slabsze klany wtedy beda bardziej nastawione na wycwiczenie nowych map i tam tym lepszym urywania puntkow, a wpisowe zapobiega w.o wg. mnie

wszystko do przedyskutowania,
_________________
:


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowa mapa w PLQ2?
PostNapisane: 18 cze 2011, o 21:45 
Mlodziezowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2003, o 17:04
Posty: 324
Lokalizacja: ldz
Karma: 8
Imo tworzyc mape mozemy dopiero z wybranym organizatorem i to on powinien byc szefem projektu. To jest kluczowe zadanie. Dalej sil ani norman sie nie wypowiedzieli czy mogliby sie tym zajac czy mi sie wydaje?

Jesli chodzi o moje pomysly na lige to klany powinny miec obowiazek wystawienia jednego sedziego na kolejke. Szybkie dzialania matematyczne podpowiadaja mi, ze mamy wtedy po 2 sedziow na mecz. Organizator moglby przydzielac poszczegolnych kandydatow do wybranych spotkan. Rola sedziego i tak jest marginalna i porzadkowa, nie wydrukuje on wyniku spotkania bo np. nie lubi grajewa. Za brak wystawienia sedziego moznaby robic jakies kary tj. pierwsza wtopa -200 fragow w bilansie, 2 wtopa -1 pkt etc. Zakladajac srednia personelu w klanie na 8 osob to ow przywilej przypadalby na czlonkow rezerwy raz na miesiac. Klany majace mniej ludzi mialyby ciezej ale przypominam, mamy 2 razy wiecej ludzi niz meczy. A nie ma takiego zapotrzebowania.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowa mapa w PLQ2?
PostNapisane: 18 cze 2011, o 21:58 
Mlodziezowy

Dołączył(a): 29 lip 2009, o 23:00
Posty: 329
Karma: 14
Nowe mapy jak najbardziej, uatrakcyjni to rozgrywke, kazdy z klanow moglby stosowac rozne nowatorskie rozwiazania taktyczne etc. Tylko kto taka mape, moze dwie zaprojektuje? Stara nowa mapa next1 także powinna zostać wdrożona.
Tak se podumalem chwile co moze jeszcze przyczynic sie ze plq2 bedzie atrakcyjne a q2 przetrwa jeszcze pare latek. Spojrzalem sobie na tabele plq2 na stronie 1 i 2 dywizji i co mi sie rzucilo w oczy (wiem ze okres jest czysto wakacyjny co nie sluzy grze w q2) klany takie jak SNG, CQT, NDIV, PFH, FRAG, O4F, wszystkie te klany z problemami ukonczyly badź nie ukonczyly ligi wogole. Rozwijajac mysle mozna stwierdzic z duzym prawdobienstwem, ze tych klanow nie zobaczymy w przyszlej edycji, byc moze sie myle..ale do czego zmierzam. Popostu liga bedzie uboga i czytalem o pomyslach 3 rundowej rywalizacji (mniej klanow) , uwazam ze pomysl ten bedzie gwozdziem do trumny naszego quake'a.
Pamietacie jak powstalo o4f czy tez rok temu qf. Grajac pikupy na serwerach mozna pograc z ludzmi ktorych niki nigdy nie widnialy w statystykach na stronie plq2, wiadomo czesc z nich ma nizszy poziom a niektorzy z nich wcale nie odbiegaja. Jednak nie zmierzam do powielania schematu sprzed roku i tworzenia klanu z ludzi ktorzy nie bardzo wiedza o co chodzi. Sami widzicie jak to sie skonczylo w przypadku klanu qF- chlopaki dograli lige i szacunek za to ale 4pkt na koniec to kiepski wynik. Smiem twierdzic ze nieporpawia tego wyniku w tym roku jak przytstopia do nowej plq2. Dlaczego? Dlatego, ze klany od niech wyzej tez zebraly doswiadczenie. A osoby z klanow wymienionych w 2 akapicie chętniej uzupelnia "braki" jakiegos mocno skilowego klanu. Wiem, że zawsze tak było i tak powinno być. Ale chce wyjsc z takim pomyslem aby przyszla liga plq2 stanowila jedna dywizja (okres czasowy taki jak byl ostanio) z calkiem nowymi klanami, ale z tymi samymi ludzmi i bezklanowcami, ktorych jest sporo na scenie jak np: KKND, OBSESJA, KAPUSTA, KUL, MESS (sory za literowki) mozna tak wymieniac przeciez i zbierze sie z 30-40 osob.
Kolejnym argumentem, ktory przemawia za tym prawdziwy TP(osoby rozne skilem). Tu kazdy klan mialby teoretycznie identyczne szanse. Patrzac na v3 czy tez 3c, ile jest tam TP a ile skilla. Ocene pozostawiam wam. Nie mam zamiaru obrazac czy tez ujmowac zaslugi obu ekip.
Struktura tworzenia klanow bylaby podobna do zasada panujacych podczas allstargames. Gracze chetni do udzialu w przyszlej plq2 po zakonczeniu indywidulancyh zapisow przez odpowiednich ludzi zostali by przefiltrowani i przydzieleni do specjalnych koszykow. Nie chce strzelac ile tych koszykow bedzie bo sam nie wiem. Zasada doboru graczy do klanu A, B itd bylaby automatyczna badz wybor mialby kapitan (high skill and exp). To na tyle nie masenseu wiecej stukac, poczekam na wasze zdania.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: Nowa mapa w PLQ2?
PostNapisane: 18 cze 2011, o 22:05 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 mar 2003, o 20:11
Posty: 2549
Lokalizacja: Krynica/Krak
Karma: 45
real calkiem nie trafiony pomysl
ja np. nie zamierzam byc w klanie z przypadku i grac z ludzmi, gdzie lubie 2, 2 nie znam a 2 ostatnich mnie wkurwia

_________________
:


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza