[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 28 mar 2024, o 16:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: PLQ2 i "młoda ekstraklasa" ?
PostNapisane: 21 mar 2010, o 14:23 
Mroczny

Dołączył(a): 20 mar 2005, o 19:17
Posty: 530
Lokalizacja: Białystok
Karma: 18
Wszyscy interesujący się piłką nożną i naszą rodzimą ekstraklasą, wiedzą, że każdy klub pierwszej ligi musi posiadać drużynę "Młodej Ekstraklasy".

Od dawna myślałem, żeby wdrożyć taki system w naszej lidze - PLQ2. Pomysł wydawał mi się jednak szalony, wręcz niemożliwy do zrealizowania (nadal mi się taki wydaje), ale ... dlaczego by nie spróbować ?
Pomysł powrócił mi do głowy po tym, jak o4f dało ogłoszenie o poszukiwaniu graczy do składu B. Ale powiedzmy sobie szczerze, czy skład B klanu o4f mógłby nawiązać walkę z drugoligowcami ? A co będzie, jeżeli w przyszłej edycji będzie tylko jedna liga ?
Wyniki 250:30 na pewno nie podbudują młodych graczy.

Wiadomo jednak, że nie każdy klan chciałby wziąć pod swoje skrzydła młodych i nieopierzonych graczy, dlatego posiadanie teamu ME nie byłoby obowiązkiem.
Stworzylibyśmy jedną ligę dla ME (nie drugą, a ni trzecią, po prostu Tabela Młodej Ekstraklasy) i tam "młodzież" by się ogrywała.
Nawet jeżeli byłoby to zaledwie 5 czy 6 klanów ME, mogłoby to wypalić (bo wtedy klany mogą grać ze sobą aż 4 razy, system taki stosowany jest w szkockiej lidze).

Pomysł się wydaję szalony, ale mógłby w znaczący sposób przyczynić się do tego, by ilość graczy nie malała, a może nawet wręcz przeciwnie.

Co o tym sądzicie ? Wszelkie sugestie mile widziane.

_________________
te tam nie pierdol :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 i "młoda ekstraklasa" ?
PostNapisane: 21 mar 2010, o 14:29 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2007, o 21:25
Posty: 960
Karma: 67
pomysl dobry kiedys takze o nim wspominalem z rozmowie z kims ale powiedzial mi ze "to juz nie bedzie urok plq2"

tylko takie pytanie ze przy tak malej scenie to czy znajda sie 4-5 klanow (przy 4 sadze ze daloby rade to odpalic :)) Nawet z checia bym pomogl ale nie bede mial czasu w nastepnej lidze na takie rzeczy :(

i tez taka sprawa. Bo jezeli uzbiera sie klan nie z poczatkujacych ale z "srednich" to bedzie ownic reszte i sie zniecheci reszta, takze jest problem o dokonczenie ligi przez takie osoby, trzeba takie osoby dobrze "poznac" zeby wiedziec czy sa odpowiedzialni

_________________
Umci umci tralalala


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 i "młoda ekstraklasa" ?
PostNapisane: 21 mar 2010, o 14:35 
Mlodziezowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2003, o 17:04
Posty: 324
Lokalizacja: ldz
Karma: 8
Na jakiej zasadzie dzialalyby np. transfery? Bo z tego co kojarze to z mlodej ekstraklasy mozna wziasc pilkarza do kadry seniorskiej w razie np. plagii kontuzji etc. I na jakiej zasadzie bysmy dobierali czlonkow do tzw mlodej ekstraklasy? Bo rebels ma paru graczy, ktorych wartoby ograc ze wzgledu na brak doswiadczenia w ligach ale poczatkujacymi bym ich nie nazwal.

Kwestia jest taka, ze te kadry B plq2 musza byc na glownej stronie ligii, inaczej nikt nie bedzie zagladal.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 i "młoda ekstraklasa" ?
PostNapisane: 21 mar 2010, o 14:40 
Mroczny

Dołączył(a): 20 mar 2005, o 19:17
Posty: 530
Lokalizacja: Białystok
Karma: 18
Ze stworzeniem tabeli młodej ekstraklasy na stronie PLQ2 nie byłoby żadnych problemów.
Transfery ? Jeżeli to wszystko by wypaliło, wtedy byśmy porozmawiali o możliwości "dobierania" graczy ze swojego teamu w ME. Ale myślę, że to byłoby dobre.
No myślę, że w ME mogą grać początkujący, jak i tacy, którzy coś tam umieją, ale nie mają doświadczenia w ligach.

_________________
te tam nie pierdol :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 i "młoda ekstraklasa" ?
PostNapisane: 21 mar 2010, o 14:44 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
pomysl bardzo fajny. Juz optowalem za czyms podobnym przed plq2#11 ale nie bylo na to czasu. Teraz do rozpoczecia kolejnej edycji jest duuuuzo czasu, wiec jak najbardziej moznaby to zorganizowac.

Z braku czasu nie aktualizuje quake2.info, wiec jesli ktos chcialby pomoc mi tworzyc poradnik (np taktyki, opis kazdej pozycji z osobna) to chetnie zaloze komus konto i pomoge w tworzeniu artykulu na dowolny teamt(q2), tak by mial rece i nogi.

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 i "młoda ekstraklasa" ?
PostNapisane: 21 mar 2010, o 15:34 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2008, o 13:07
Posty: 1308
Karma: 101
$this->bbcode_second_pass_quote('dra', 'N')a jakiej zasadzie dzialalyby np. transfery? Bo z tego co kojarze to z mlodej ekstraklasy mozna wziasc pilkarza do kadry seniorskiej w razie np. plagii kontuzji etc. I na jakiej zasadzie bysmy dobierali czlonkow do tzw mlodej ekstraklasy? Bo rebels ma paru graczy, ktorych wartoby ograc ze wzgledu na brak doswiadczenia w ligach ale poczatkujacymi bym ich nie nazwal.

Kwestia jest taka, ze te kadry B plq2 musza byc na glownej stronie ligii, inaczej nikt nie bedzie zagladal.


Dra nie mów tylko, że chcesz do ME bo mało w plq2 zagrałeś :cry:


A tak na marginesie to pomysł fajny, ale musiałby ktoś analizować czy pan "X" nadaje się do ME, czy jego skill jest już za wysoki. Zapisy zatem do takiej ligi powinny się zacząć przynajmniej miesiąc przed startem ligi. Projekt z zasady fajny, ale trudny do zrealizowania.
Transfery jak najbardziej ZA, ale tylko w jedną stronę( ME -> plq2 ).

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 i "młoda ekstraklasa" ?
PostNapisane: 21 mar 2010, o 17:32 
Przyczajony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2004, o 22:53
Posty: 57
Lokalizacja: Radom
Karma: 6
NICE ONOWY pomysł, ale myślę ze trzeba poczekać aż wejdzie nofake ponieważ scena możne się mega pomniejszyć i nie będzie wystarczającej liczby chętnych amatorów z zapałem


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 i "młoda ekstraklasa" ?
PostNapisane: 22 mar 2010, o 00:01 
Slaby koles

Dołączył(a): 2 sty 2007, o 15:38
Posty: 10
Karma: 0
Mało mam z polskim q2 wspólnego ale może napisze swoje zdanie. Co raz to więcej dziwacznych rzeczy (młodych ekstraklas itp), przy coraz to mniejszej scenie jest nie zbyt dobrym pomysłem. Co do nofake i 100%-towym wytępieniu cziterów to zrobiłbym wszystko. Osobiście uważam, że ktoś raz złapany na czitowaniu powinien być automatycznie banowany wszedzie na dożywocie, żadnego darowania kary po paru miesiącach!! Co do tych nofaków, to jak będzie to faktycznie spełniać swoją funkcje (czyli jedno konto/logowanie z jednego ip), nie że jeden koleś założy kont to będzię dobrze (bo podejrzewam, że to na takiej zasadzie ma działać). mniej więcej jak w ql.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 i "młoda ekstraklasa" ?
PostNapisane: 22 mar 2010, o 00:40 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2007, o 21:25
Posty: 960
Karma: 67
rl dziala to na zasadzie takiej ze zglaszasz swoje konto do adminow ;) i oni Cie dodaja

_________________
Umci umci tralalala


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 i "młoda ekstraklasa" ?
PostNapisane: 22 mar 2010, o 09:07 
Naczelna zrzeda sceny Q2/Q4
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 20:29
Posty: 1691
Lokalizacja: stolyca
Karma: 25
jaki dokładnie byłby cel takiego kroku?

rozumiem, że z jednej strony ograniczamy ilości graczy którzy mogą być zgłoszeni do skład, z drugiej chcemy stworzyć składy "B".
Być może jest to szansa na powiększenie ilości klanów/meczów, tyle że....

Podział na ligi 1, 2, 3 miał służyć właśnie takim przypadkom o których wspomniał P!o a więc 200:30, słabsze - nowe klany grały w najniższej lidze.
Rozumiem, domyślam się, że jako scena się kurczy a nie wszyscy mają szansę grać - a chcieliby, optowałbym za składem B i tutaj zastanowił się na jakich zasadach, sama "młoda ekstraklasa" rozumiem, że miałaby być czymś niezależnym od samej ligi (lig) a to nie wydaje mi się zasadne, występowanie po banderą klanu istniejącego nieco dłużej ale w składzie B - jak kiedyś pisał dem i Darus, mogłoby pomóc w organizacji gry, osób i poznania zasad z czym się wiąże gra TP, być może wtedy udałoby się zrobić większą 1 ligę (np 12 zespołową) i drugą z drużynami B (niestety nie wierzę, że uda się zrobić 3 ligi. 3 ligi to wg mnie min 30 zespołów).

_________________
Niech kołowrotek będzie z wami!


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 i "młoda ekstraklasa" ?
PostNapisane: 22 mar 2010, o 14:02 
Mlodziezowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2003, o 17:04
Posty: 324
Lokalizacja: ldz
Karma: 8
$this->bbcode_second_pass_quote('neon', '
')Dra nie mów tylko, że chcesz do ME bo mało w plq2 zagrałeś :cry:


Jako, ze ja rozegralem swoje pierwsze 100 meczy ligowych zanim ty sie nauczyles po megasa na dm1 skakac uwazam, ze pewnego rodzaju nietaktem bylaby moja obecnosc w ME.

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 i "młoda ekstraklasa" ?
PostNapisane: 23 mar 2010, o 13:37 
Mroczny

Dołączył(a): 20 mar 2005, o 19:17
Posty: 530
Lokalizacja: Białystok
Karma: 18
Hamster, celem takiego kroku, byłoby "reanimowanie" naszej sceny.
Ciągle słychać głosy, że nasza scena się kurczy i jest co raz gorzej.
I tak jak pisałeś, ME byłaby całkowicie niezależna od PLQ2. Jeżeli chodzi o występowanie pod jedną banderą z tymi starszymi klanami .. To właśnie to, o co mi chodzi. "Świeżakom" to świetna sprawa grać w klanie, który ma już trochę doświadczenia na scenie, a tym bardziej reprezentowania go w lidze, nawet jeżeli byłaby to tylko ME. Co innego założyć nowy klan, którego nikt nie zna i nie traktuje go poważnie, bo ktoś zaczyna grać, no i co innego grać pod banderą doświadczonego klanu, który służy pomocą młodziakom.
Po za tym, w takiej lidze na pewno może rozwinąć się jakiś talent, którego potem ściągną dobre klany.

_________________
te tam nie pierdol :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 i "młoda ekstraklasa" ?
PostNapisane: 23 mar 2010, o 15:48 
Przyczajony

Dołączył(a): 19 lis 2009, o 16:12
Posty: 51
Karma: 3
Ja bym się przychylił do zdania hamstera. Tworzenie dodatkowej ligi niezależnej od plq2 w sytuacji kiedy być może w przyszłym sezonie zabraknie składów do utworzenia 2 lig wydaje się megalomanią. Myślmy realistycznie, klany takie jak o4f czy właśnie składy B (nawet złożone z zupełnie nowych graczy) zasilać powinny ostatnią ligę plq2. Sądzę że w ten sposób scena dłużej pociągnie a i sama liga będzie ciekawsza. Po paru sezonach mogłoby nawet dojść do sytuacji w której skład B awansowałby do pierwszej ligi.

Chciałbym też ogłosić, że sam chętnie zaopiekuję się 5-tką młodzieniaszków którzy wykazaliby się niespożytymi chęciami i wytrwałością i chcieliby pograć w 2 składzie GOA.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 i "młoda ekstraklasa" ?
PostNapisane: 23 mar 2010, o 16:33 
Naczelna zrzeda sceny Q2/Q4
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 20:29
Posty: 1691
Lokalizacja: stolyca
Karma: 25
dodam, że jeśli poziom pierwszej ligi, poza kilka klanami 4-5 różni się znacznie, to może warto zrobić większą ligę. W chwili obecnej mieliśmy 3 mocne klany i pozostałe, dodanie kolejnych klanów (np 4-5 z drugiej ligi) sprawiłoby, że pierwsza liga byłaby liczniejsza, a poza tymi 3 klanami reszta byłby w miarę wyrównana...
druga liga byłaby ciut słabsza (co zresztą jest jej ideą) a co za tym idzie mogłyby grać tam klany - świerzaki oraz/lub składy "B"

_________________
Niech kołowrotek będzie z wami!


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 i "młoda ekstraklasa" ?
PostNapisane: 26 mar 2010, o 08:11 
Slaby koles

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 07:39
Posty: 2
Karma: 0
$this->bbcode_second_pass_quote('', '&')quot;Świeżakom" to świetna sprawa grać w klanie, który ma już trochę doświadczenia na scenie, a tym bardziej reprezentowania go w lidze, nawet jeżeli byłaby to tylko ME.


Niekoniecznie. Ja jako świeżak mogę śmiało powiedzieć, że wolałbym zagrać w 3 lidze plq2 niż bawić się w "juniorów" z możliwym przejściem do "seniorów". Zawsze to lepsza frajda awansować np. do 2 ligi i walczyć o utrzymanie się/awans, z graczami, którzy już mają jakiś staż w lidze.

$this->bbcode_second_pass_quote('', 'C')o innego założyć nowy klan, którego nikt nie zna i nie traktuje go poważnie, bo ktoś zaczyna grać, no i co innego grać pod banderą doświadczonego klanu, który służy pomocą młodziakom.

Sorry, ale na uznanie się pracuje - długo.

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 i "młoda ekstraklasa" ?
PostNapisane: 26 mar 2010, o 12:41 
Cukierkowy

Dołączył(a): 7 mar 2009, o 14:14
Posty: 191
Lokalizacja: Gdańsk
Karma: 6
(Niekoniecznie. Ja jako świeżak mogę śmiało powiedzieć, że wolałbym zagrać w 3 lidze plq2 niż bawić się w "juniorów" z możliwym przejściem do "seniorów". Zawsze to lepsza frajda awansować np. do 2 ligi i walczyć o utrzymanie się/awans, z graczami, którzy już mają jakiś staż w lidze.)

Zeby byla 3 liga to musi byc wiecej klanow :bij: chyba ze 3 grupy po mniej druzyn,ale to raczej by bylo h... :D

Niezly pomys z ta mlodzieza:)

_________________
Kto się pizdą urodził kanarkiem nie umrze!!!


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 i "młoda ekstraklasa" ?
PostNapisane: 26 mar 2010, o 23:03 
Slaby koles

Dołączył(a): 17 lut 2010, o 15:48
Posty: 1
Karma: 0
Ciekawi mnie skad chcecie wziasc ludzi do tej mlodziezowki skoro jak tylko pojawia sie kilka nowych osob chetnych do pogrania to zaraz leca w ich kierunku komentarze w stylu fejki, nooby etc i po minucie dostaja kicka z ligi.. z takim podejsciem to za ruski rok moze cos sie ruszy i nie sadze zeby ktos po takim zimnym wiadrze mial jeszcze ochote na kontynuowanie tematu wiec troche mnie smiesza te cale dywagacje :D w kazdym badz razie pomysl fajny..


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 i "młoda ekstraklasa" ?
PostNapisane: 27 mar 2010, o 16:18 
Slaby koles

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 07:39
Posty: 2
Karma: 0
$this->bbcode_second_pass_quote('', 'Z')eby byla 3 liga to musi byc wiecej klanow


Ale powstanie młodzieżówki samo przez się mówi o tym, że pojawi się więcej klanów :^P skład B czy juniorzy - jak kto woli - jest jakby nie patrzył nową drużyną :^P

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 i "młoda ekstraklasa" ?
PostNapisane: 27 mar 2010, o 16:59 
Luzny kolezka

Dołączył(a): 19 mar 2010, o 19:43
Posty: 417
Lokalizacja: Białystok
Karma: -24
ME wg. mnie to bardzo dobry pomysł. Da szanse na pokazanie sie na scenie dla takich nieopierzonych nesqu1kow i innych mniej ogranych graczy.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza