[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 13 maja 2024, o 12:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: PLQ2 # 11
PostNapisane: 4 wrz 2009, o 13:37 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('Son!c', 's')pokojnie wszystko w swoim czasie : > teraz mam lekkie urwanie głowy , ale na początku września już będzie wiadomo co nie co :P

ekhm ekhm !!! :D
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 # 11
PostNapisane: 4 wrz 2009, o 14:32 
Kozak

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 19:22
Posty: 1348
Lokalizacja: Kusięta/Wrocław
Karma: 44
mysle ze nie ma co sie spieszyc bo wiadomo ze q2 zawsze odzywa po wakacjach a to dopiero pierwszy tydzien


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 # 11
PostNapisane: 4 wrz 2009, o 15:57 
Mroczny

Dołączył(a): 20 mar 2005, o 19:17
Posty: 530
Lokalizacja: Białystok
Karma: 18
A ja mysle, ze w poprzednim sezonie w połowie sierpnia wiedzieliśmy już bardzo dużo.

_________________
te tam nie pierdol :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 # 11
PostNapisane: 4 wrz 2009, o 16:11 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('P!o', 'A') ja mysle, ze w poprzednim sezonie w połowie sierpnia wiedzieliśmy już bardzo dużo.

zwlaszcza jesliby byla zmiania w regulaminie ograniczajaca liczbe zapisanych ludzi w teamie do 7 <- pobozne zyczenie !!!

dalbo by to podstawe zorganizowaniu i "trenowaniu" nowych klanow :D:D
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 # 11
PostNapisane: 4 wrz 2009, o 16:21 
Mlodziezowy

Dołączył(a): 29 wrz 2008, o 14:46
Posty: 328
Lokalizacja: Radomsko
Karma: 16
no chyba cie Bóg opuscil


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 # 11
PostNapisane: 4 wrz 2009, o 16:32 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2005, o 13:53
Posty: 3550
Karma: 140
dem dobrze gada :D qwes - wystawilibyscie 3 sklady najwyzej :D

_________________
#czesc


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 # 11
PostNapisane: 4 wrz 2009, o 16:39 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('[qwes]', 'n')o chyba cie Bóg opuscil

nie ma to jak 12 osob w klanie, z czego gra tylko 4.... coz za marnotrawienie potencjalu pozostalych 8 osob (prawie 2 nowych klanow!!)

mala uwaga:

zapisz o max 12 graczach w klanie wywodzi sie jescze z czasow gdy byly PELNE 3 ligi (+-30 klanow)... chodzilo o to, ze wiecej nie moglo zagrac, a zeby dac jak najwiekszej ilosciu osob zagrac w lidze... to bylo dobre pare lat temu. Aktualnie mamy rok 2009 i w sezonie 09/10 bedzie ciezko o wypelnienie 2 lig... o ile uzbiera sie na 2 ligi... w momencie gdy zostraloby wprowadzone ograniczenie, byla by podstawa to utworzenia byc moze nawet 3 lig, gdzie kazdy klan mialby mozliwosc sie odnalezc.uksztaltowaloby to bardziej zgrane teamy co implikuje bardziej widowiskowe i emocjonujace mecze... wielu nowych graczy zapewne nie pcha sie do ligi, bo uwaza ze nie ma tam dla nich miejsca... i to prawda... nie ma miejsca wsrod starych graczy dla tych mniej doswiadczonych

co wiecej:
ostatni sezon, pokazal jak bardzo krzywdzacy jest podzial na 2 ligi. Klany nowe, ktory wykazaly inicjatywe grania w lidze, robily za strzelnice dla klanow 2 ligowych... gdyby zas powstala 3 liga z niedobitkow, lub mniej doswiadczonych graczy, kazdy by rywalizowal na swoim poziomie.. ot co mysle na temat zapisu trkatujacym o limicie graczy w teamie...

Sonic, nie ciagnij dalej regulaminu, ktory powinien zmieniac sie zgodnie z tym czym aktualnie scena dysponuje.... A aktualnie dysponujemy mala liczba graczy, gdzie nadal jest troche nowych, ktorzy mogliby spokojnie sobie klepac wsrod innych rownym im poziomem!

em aj rajt?

edit:
swoja droga, dalbym w motd serevrow link do info o lidze... jest przeciez wielu graczy nie korzystjacych z fb, a ktorzy byc moze mieliby ochote zagrac w lidze? kto wie? moze warto sprobowac cos takiego ? poki jest czas....
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 # 11
PostNapisane: 4 wrz 2009, o 17:01 
Mroczny

Dołączył(a): 20 mar 2005, o 19:17
Posty: 530
Lokalizacja: Białystok
Karma: 18
No dem, w koncu sie z Toba zgadzam :D

_________________
te tam nie pierdol :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 # 11
PostNapisane: 4 wrz 2009, o 17:16 
Fajny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2007, o 21:25
Posty: 960
Karma: 67
dem ograniczenie wejdzie w zycie ;] nie 7 graczy ale 8 ;] ops chyba mi sie cos wymknelo ;] ale trzeba cos wiedziec o lidze ;] wiecej juz na prawde nie dlugo :) badzcie cierpliwi

qwes <glaszcze>

_________________
Umci umci tralalala


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 # 11
PostNapisane: 4 wrz 2009, o 17:38 
Cukierkowy

Dołączył(a): 18 paź 2003, o 21:05
Posty: 240
Lokalizacja: Radom
Karma: 17
$this->bbcode_second_pass_quote('dem', '[')...]A aktualnie dysponujemy mala liczba graczy, gdzie nadal jest troche nowych, ktorzy mogliby spokojnie sobie klepac wsrod innych rownym im poziomem!

Tylko teoretycznie. W praktyce byloby wiecej w/o niz rozegranych meczy. Slomiany zapal zawsze towarzyszyl nowym graczom, ktorzy chcieli tylko sprobowac czegos nowego tak o, dla odskoczni od rutyny.
Z ograniczeniem graczy sie zgadzam, teraz kazdy klan bedzie na wage zlota wiec nie ma sensu trzymac graczy, ktorzy sa na rezerwie a mogliby wzmocnic i regularnie grac w klanach slabszych.

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 # 11
PostNapisane: 4 wrz 2009, o 17:46 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('goat', '')$this->bbcode_second_pass_quote('dem', '[')...]A aktualnie dysponujemy mala liczba graczy, gdzie nadal jest troche nowych, ktorzy mogliby spokojnie sobie klepac wsrod innych rownym im poziomem!

Tylko teoretycznie. W praktyce byloby wiecej w/o niz rozegranych meczy. Slomiany zapal zawsze towarzyszyl nowym graczom, ktorzy chcieli tylko sprobowac czegos nowego tak o, dla odskoczni od rutyny.
tak, tylko teoretycznie... ale na mysl mi przychodzi pav, klan i cos jescze co gralo rok temu, a odpadlo z ligi... czy slomiany zapal? no nie wiem... chlopaki grali, starali sie, ale to nie byl ich poziom... kazdy ma swoje granice jesli chodzi ignorowanie ciaglych porazek i przegranych...


ciesze sie ze bedzie ograniczenie, jednak optowalbym za liczba 7.
Spoiler:
7 to liczba pierwsza
7 to szczesliwa liczba
7 jest ladniejsze od 8

:DDDD

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 # 11
PostNapisane: 4 wrz 2009, o 19:26 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 28 gru 2002, o 20:40
Posty: 769
Lokalizacja: PODJUCHY-GORKI
Karma: 2
7 graczy to za malo. Wystarczy ze wypadnie ci z roznych powodow 2 graczy zostaje 5 a trzeba pamietac tez o tym ze nie zawsze da sie ustalic taki termin zeby pasowalo wszystkim. Do tego sa gracze ktorzy dobrze sie czuja na kilku mapach i tam graja a na innych graja zmiennicy bo lepiej sie tam czuja. 8 graczy to minimum jakie powinno byc rozpatrywane. 9-10 to wedlug mnie najlepszy przedzial.
7 graczy = duzo w/o.

_________________
dmC|Ble


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 # 11
PostNapisane: 4 wrz 2009, o 19:51 
Mlodziezowy

Dołączył(a): 29 wrz 2008, o 14:46
Posty: 328
Lokalizacja: Radomsko
Karma: 16
$this->bbcode_second_pass_quote('kolt', '7') graczy to za malo. Wystarczy ze wypadnie ci z roznych powodow 2 graczy zostaje 5 a trzeba pamietac tez o tym ze nie zawsze da sie ustalic taki termin zeby pasowalo wszystkim. Do tego sa gracze ktorzy dobrze sie czuja na kilku mapach i tam graja a na innych graja zmiennicy bo lepiej sie tam czuja. 8 graczy to minimum jakie powinno byc rozpatrywane. 9-10 to wedlug mnie najlepszy przedzial.
7 graczy = duzo w/o.

zgadzam sie jak juz ma byc ta zmiana jesli chodzi o graczy to chociaz do 10 nie mniej bo jak juz kolt napisal roznie wypada w oknie tranferowym 3 moze odejsc do innego klanu i wtedy zostanie tylko 4 i lipa :/

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 # 11
PostNapisane: 4 wrz 2009, o 20:23 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
chyba nie rozumiecie podstawowej kwestii ( w wypadku kolta to dziwne ). Otoz liga, nie jest organizowana by grać jakim skladem popadnie. Jest to dosc powaznie przedsiebwsiezcie, w którym obie strony (klany i organizatorzy) zobowiazuja sie do pewnych rzeczy. Jeśli tego sie nie rozumie i liczy sie na to, ze byle jak byle zagrac to moim zdaniem nie ma co z takim podejsciem zapisywac sie do ligi. Argument, ze komus cos wypadnie jest moim zdaniem trywialnym przykladem tego, jak chcecie sie zaangazowac w lige.
Na takie momenty jest w/c a nie 6 (bo chcecie 4+6 rezerwowych) graczy, którzy grzeja lawe.

Sam jestem CL od dwoch sezonow, roznych klanow, ktore powstawaly z wczesniej nie znajacych sie ludzi i doskonale wiem jak wyglada organizacja przed kolejka, jak wyglada sytuacja przed meczem i w trakcie. O dziwo da sie wszystko ogarnac i da dobierac tak terminy by zagrac lige w podstawowym skladzie, a lawe grzeje 2 osobnikow, ktorzy byli za slabi by grac lige.
Nie raz spotkalem sie z "wypadaniem" czegos i jak sie okazuje z pomoca przychodzi organizator, ktory zgodzi sie przelozyc mecz o godzine lub dwie.

Kolt, prosze Cie abys wymienil mi klany, ktore wystawiaja rozny sklad na rozne mapy... nie chodzi mi o sytuacje, gdy nagle pojawia sie spozniony gracz i zastepuje swojego slabszego kolege (bo po to sa wlasnie ci 3 rezerwowi)

qwes, z tego co wiem, ty albo ktos inny organizuje jakis klan na lige. Nie pojmuje jak chcesz wystawiac 10 graczy do grania. Tzn nie rozumiem w jaki sposob chcesz scementowac ten klan... bo przeciez nie jestes wstanie zgrac tych 10 osob w roznych kombinacjach. Szukasz sobie zaplecza, ktore uratuje cie w sytuacji gdy wszyscy sie wypna na granie, a moim zdaniem powinienes sie zastanowic kto tak naprawde jest na tyle rzetelny by grac lige.

Moim zdaniem powinniscie sie zastanowic czym jest klan i po co jest on tworzony. A jesli chcecie przykladu spojrzcie na AK albo TOK... przez x lat zawsze te same twarze... twarze ktore wypracowaly sobie pewna marke... i dlatego wlasnie graja jak graja...

a ze mamy przed soba sezon 09/10 to naprawde zastanowcie sie czy trzymanie 6 graczy (ktorzy prawdopodobnie nei zagraja wiecej niz 2 pelne mecze) nie zabija bardziej sceny, bo przeciez ile mozna grzac lawe? imo lepiej pograc jak najwiecej, czasem skorzystac z w/c gdy przyjdzie potrzeba, a czasem jak trzeba przegrac przez w/o. To czy ktos oddaje w/o czy nie, swiadczy o tym jak zorganizowany jest klan. Jesli przewiduje ktos sytuacje gdy nikt z 7 graczy nie jest wstanie zgodzic sie na jakis termin to MOIM zdaniem nie warto zawracac gitary organizatorom...

edit:

MOIM zdaniem lepiej zastanowic sie jak ucznic regulamin bardziej przyjaznym takim sytuacjom gdy klan naprawde nie moze zagrac, niz zostawiac limit powyzej 7 graczy per klan. nie mamy tyle zasobow ludzkich by grac lige z przyjemnoscia z klanami liczacymi do 6 niegrajacych graczy...

A teraz pomyslcie... jesli chcecie robic klany po 12, 10 osob, tzn ze marnujecie szanse na powstanie kilku klanow... bo przeciez nie zapiszecie ludzi ktorzy nie graja w q2, co nie? no i to jest paradoks

_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Ostatnio edytowano 4 wrz 2009, o 20:32 przez dem, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 # 11
PostNapisane: 4 wrz 2009, o 20:27 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2005, o 17:49
Posty: 1028
Karma: 49
będzie pld ?


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 # 11
PostNapisane: 4 wrz 2009, o 21:06 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 22:07
Posty: 1157
Lokalizacja: Pyrlandia
Karma: 101
tak fiziek PLD i plq2 2x2 zostawilem sobie. zacznie sie jak sie nic nie zmieni w styczniu jak co roku

maxplayer 8 min 5 jest idealne moim skromnym zdaniem


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 # 11
PostNapisane: 4 wrz 2009, o 21:21 
Czarnuch o_O

Dołączył(a): 28 gru 2002, o 20:40
Posty: 769
Lokalizacja: PODJUCHY-GORKI
Karma: 2
Chcesz przyklad klanu ktory wystawial rozne sklady na rozne mapy ? Ok. Nie musze daleko szukac bo my tak robilismy w sng - ja np nie gram dm8 chyba ze musze.
Wez przeczytaj dokladnie co napisales w tej epopei wyzej - zeby zagrac 4/4 trzeba miec 4 ludzi z jednej i 4 z drugiej ktorym odpowiada termin. Nie musisz wierzyc ale nie kazdy ma czas zeby byc na kazde zawolanie. Sa osoby ktore chca pograc od czasu do czasu jak nie maja nic innego do roboty. Sa tez osoby ktore pracuja/maja rozne plany wieczorami itd itp i moga grac np tylko w niedziele. Jesli drugiemu klanowi to nie odpowiada to juz jest zonk bo trzeba kombinowac. A jak zmniejszysz liczbe graczy do 7 to bedzie wtedy w/o a nie o to chodzi.
Malo ktory klan sklada sie z graczy ktorzy zawsze beda na ustalony termin.

Twoim glownym argumentem jest to ze niby bedzie wiecej klanow w lidze - ok ale zaryzykuje stwierdzenie ze te "dodatkowe" klany ktore powstalyby z graczy innych klanow(o ile by powstaly) beda mniej zaangazowane i beda sie sypaly w/o.

Do tego sa tez gracze ktorzy chca byc w klanie zeby od czasu do czasu pograc a nie maja ochoty/czasu zeby robic swoj klan ktorym ktos musi zarzadzac, ustalac terminy itp.

Jesli o mnie chodzi to 7 graczy to zdecydowanie za malo - ja widze optymalna liczbe 9 albo 10.

_________________
dmC|Ble


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 # 11
PostNapisane: 4 wrz 2009, o 21:59 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('kolt', 'C')hcesz przyklad klanu ktory wystawial rozne sklady na rozne mapy ? Ok. Nie musze daleko szukac bo my tak robilismy w sng - ja np nie gram dm8 chyba ze musze.
Wez przeczytaj dokladnie co napisales w tej epopei wyzej - zeby zagrac 4/4 trzeba miec 4 ludzi z jednej i 4 z drugiej ktorym odpowiada termin. Nie musisz wierzyc ale nie kazdy ma czas zeby byc na kazde zawolanie. Sa osoby ktore chca pograc od czasu do czasu jak nie maja nic innego do roboty. Sa tez osoby ktore pracuja/maja rozne plany wieczorami itd itp i moga grac np tylko w niedziele. Jesli drugiemu klanowi to nie odpowiada to juz jest zonk bo trzeba kombinowac. A jak zmniejszysz liczbe graczy do 7 to bedzie wtedy w/o a nie o to chodzi.
Malo ktory klan sklada sie z graczy ktorzy zawsze beda na ustalony termin.

Do tego sa tez gracze ktorzy chca byc w klanie zeby od czasu do czasu pograc a nie maja ochoty/czasu zeby robic swoj klan ktorym ktos musi zarzadzac, ustalac terminy itp.

moim zdaniem upraszczasz... kazdy klan ma 7 dni do wyboru zeby ustawlic termin.. rozegranie meczu ligowego to 60min +10 min przerwy (po 5 miedzy mapami) ... a tyle albo wiecej, ludzie i tak i tak graja kazdego dnia... co do sng... imo. nienajlepszy przyklad bo ten klan ostatnio nie ukonczyl WOGOLE ligi.

$this->bbcode_second_pass_quote('kolt', 'J')esli o mnie chodzi to 7 graczy to zdecydowanie za malo - ja widze optymalna liczbe 9 albo 10.
ok, twoje zdanie... mam tylko nadzieje, ze sedziowie nie zasugeruja sie Twoimi wydumkami (MOIM zdaniem sa to wlasnie wydumki)

EOT. niech sie dzieje wola Boza
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 # 11
PostNapisane: 4 wrz 2009, o 22:21 
Mlodziezowy

Dołączył(a): 1 wrz 2003, o 18:21
Posty: 261
Lokalizacja: Opole
Karma: 14
Pozwolę się wtrącić,

pokiego licha w ogóle robić jakieś ograniczenia bądź nakazy. Jak ktoś chce mieć klan z 20 osobami to niech ma, może chłopaki chcą ze sobą grać, a nie z jakimiś lamami z innych klanów. Jest klan np BoD, który ma 4-5 osób i też gra.

uważam, że jakiekolwiek ograniczenia co do ilości graczy nic ale to nic nie zmienią (co najwyżej popsują). bo gdyby klan mial rzeczywiscie 15stu graczy online, to sami by stwierdzili, ze lepiej zrobic drugi klan, a jesli tego nie stwierdzili to maja jakis powod.

dem nie zachowuj sie jak socjalistyczni politycy - oni zawsze wiedzą co dla nas lepsze.

Janusz Korwin Michaq ;p

_________________
"czyj chleb jadasz, tego piosnkę śpiewasz"


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: PLQ2 # 11
PostNapisane: 4 wrz 2009, o 22:44 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2003, o 22:43
Posty: 3027
Lokalizacja: lublin/warszawa
Karma: 65
$this->bbcode_second_pass_quote('michaq', '
')uważam, że jakiekolwiek ograniczenia co do ilości graczy nic ale to nic nie zmienią (co najwyżej popsują). bo gdyby klan mial rzeczywiscie 15stu graczy online, to sami by stwierdzili, ze lepiej zrobic drugi klan, a jesli tego nie stwierdzili to maja jakis powod.


odpowiem tak na twojego posta:

osoba z takiego klanu zapytana czy cieszy sie z bycia w nim, odpowie
- fajnie jest ale szkoda ze bardzo zadko gram w lidze i reprezentowac moj klan swoja gra i zgraniem z innymi czlonkami. Jak juz zagram to z nikim nie jestem zgrany, bo treningi/pcw przewaznie gra podstawowa 4 grajaca lige. No i daja mi grac gdy ktos nie moze.

ta sama osoba zapytana czemu wiec nie stworzy swojego klanu, odpowie:
- bo nie wiem jak zrobic klan / nie wiem z kim / nie wiem jak prowadzic klan by sie nie rozpadl / nie chce mi sie / ja sie do tego nie nadaje

w wiekszosci przypadkow, zapytana osoba nie bedzie sie nadawala do tego, ale wystarczy ze znajdzie sie w innym klanie osoba i zorganizuje klan dla 6 innych z innego klanu...

co do politykowania, wyrazam jedynie swoja opinia...
_________________
dlaczego? ponieważ http://www.instantsfun.es/ballsofsteel


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 163 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza