[ Fajny Board ] Forum Quake2

Quake 2 umarł
Teraz jest 19 kwi 2024, o 22:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: PLQ2 VI - Wasze opinie
PostNapisane: 10 lut 2005, o 16:51 
Naczelna zrzeda sceny Q2/Q4
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 20:29
Posty: 1691
Lokalizacja: stolyca
Karma: 25
Liga powolutku dazy do konca, zostaly ostatnie kolejki playoffy i baraze, chcialbym poznac Wasze opinie o lidze, jak oceniacie system dwurundowy czy sie srpawdzil czy nie? czy wolelibyscie dwie osobne ligi?

piszcie takze swoje zazalenia co was draznilo co powinno ulec poprawie i co sugeruejcie aby tego dokonac?

co poiwnno byc a tego zabraklo ?



od SIEBIE:

adminowanie nie bylo idealne, tzn nie takie jakbym sobie wyobrazal, ale wzgledme poprzednich mlq2 i plq2 przebile wczesniejsze edycjie wszystkim, juz wiem ze dobor ekipy nie byl do konca wlasciwy, stad bede wiedzial czym sie kierowac przy kolejnej edycji,

wiem takze ze w pewnym momencie zabraklo lidze jak i mi pewnej konsekwencji w podsumwoaniach kolejek i podbnych efektach estetycznych ligi, brak tego biore na swoj garb, nie potrafilem dopilnowanc niektorych osob ktorym zaufalem, niektorzy odeszli,

wiem ze mam zaleglosci co do nagrod, jesli chodzi o gracza miesiaca oraz o gale, te rzeczy zostana dokonczone w tej edycji, wiec nagory za gracza miesiecy list-grudz, styczen i luty zostana przyznane podbnie jak to bylo z miesiacem pazdziernikiem dla scoobiego, gracze sa wybrani, sadze ze na dniach pojawi sie oficjlana informacja na ten temat,

gala wyreczenia oskarow bedzie na dniach


nie wypalil kompletnie pomysl z q2tv, zreszte nie tylko nam zawiodl w pewnym momencie shoutcast, aczkolwiek na najwaniejsze mecze rozstrzygniecia (PP polfinal i fianl, PLQ2 playoffy, baraze) bedzie odpowiednia oprawa,

reszte pozostawiam Wam do oceny.

_________________
Niech kołowrotek będzie z wami!


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2005, o 18:15 
Mlodziezowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2004, o 22:10
Posty: 314
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 7
Hmmm najpierw plusy.
Tych oczywiscie jest najwiecej, bo w ogole ta liga przebila wszystko to co bylo dotychczas w przeciagu kilku lat na scenie. Super wykonana stronka ligowa, ja - jako admin - szczegolnie chwale sobie interfejs i prostote dodawana/edycji meczy oraz to ze mialem calkowicie wolna reke przy pisaniu raportow. Co najwazniejsze, liga dotrwa na pewno do konca i bedzie mozna to uznac za kolejny sukces.
Kolejny plus - konsekwencja regulaminu, tzn. kiedy byl rzeczywiscie przypadek lamania postanowien tegoz regulaminu - natychmiast byla interwencja organizatorow. Chyba nie mozna teraz juz patrzec na regulamin jak na cos co musi byc "na sile".
System dwurundowy tez ok, podobnie idea pp.

Teraz z minusow.
Uwazam ze bledem bylo danie w regulaminie wylaczenie transferow pomiedzy poszczegolnymi kolejkami. Doszlo do takiej dziwnej sytuacji, ze widze teraz na serverach ludzi co maja po 2 tagi klanowe i za nic nie wiem, w ktorym klanie juz sa. Liga by wiecej zyskala przy mozliwosci transferow a i moze mniej klanow by odeszlo, bo czesto powodem mogl byc po prostu brak aktywnych graczy.
Szkoda takze q2tv, ktore mialem okazje testowac i naprawde bylem pomyslem zachwycony. Moze jak nie teraz to nastepnym razem.
Co do lamania regulaminu mam tylko zastrzezenia do sankcjonowania pewnych zachowan - czasami kara byla niewspolmierna do czynu. No ale mysle ze najwazniejsze jest to ze w ogole dbano o przestrzeganie postanowien ligi.

Ogolnie stanowczo wiecej plusow niz minusow, a organizatorom chce serdecznie podziekowac za wspamiale zorganizowana lige i zyczyc powodzenia! Oby byla jeszcze z jedna edycja!

_________________
Your Blue Room


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2005, o 18:17 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2003, o 10:55
Posty: 1973
Lokalizacja: Krakow
Karma: 23
IMO !


Ogolnie rzecz biorac ta edycja PLQ2 przebila wszytskie poprzednie ( przynajmniej te w ktorych juz w jakis sposob uczestniczylem lub slyszalem o nich:P ) Mimo kilku niedociagniec, o ktorych pozniej, organizatorzy zasluguja na wielkie brawa.


Moim zdaniem doskonale sprawdzil sie system dwurundowy, zapewniajac nam rozrywke na kilka miesiecy.

Oprawa samej lig, przynajmniej w jej poczatkowej fazie byla naprawde super. Przyjemnie bylo sluchac opini ludzi z innych scen na eSports.pl, mowiacych, ze zaluja ze tak ambitnych i chetnych do pracy ludzi nie ma w ich otoczeniu.

Sprawdzil sie podzial na 3 ligi. Dzieki temu klany slabsze mialy okazje rywalizacji w lidze zorganizowanej profesjonalnie. Pozatym dzieki temu dalo wylowic sie wiele talentow :P

Udalo sie zalatwic mininagrody, wprawdzie to nic wielkiego, ale zawsze jest o co grac.



Teraz te mniej przyjemne sprawy:

Regulamin. Zaczelo sie od mojej interpretacji.. pozniej wyniknelo jescze klika innych problemow. Mysle ze organizatorzy musza postarac sie o bardziej szczegolowy regulamin w nastepnej edycji, aby uniknac wszelkich sporow. (pamietasz hamster reg ESL? pomysl..)

W pewnym momencie odejscie kilku osob z ekipy spowodowalo zanik oprawy, ale zdaje sobie sprawe ile czasu trzeba bylo na to poswiecic, wiec to rozumiem.

Powinien byc jakis okreslony system weryfikacji klanow do ligi, zeby nie bylo sytacji, np z FF....

Praca adminow (pozdro ja i v3non)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2005, o 18:33 
Mlodziezowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2004, o 22:10
Posty: 314
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 7
Guandi jaka sakokrytyka odnosnie adminowania :D
Czyzby w tej radzie miasta uczyli was public relations? :DDD

_________________
Your Blue Room


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2005, o 18:34 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2003, o 10:55
Posty: 1973
Lokalizacja: Krakow
Karma: 23
Tak poza skutecznymi technikami walki z odpadami mam tez czasem jakies sensowne zajecia


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2005, o 18:56 
Cukierkowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2004, o 14:33
Posty: 198
Lokalizacja: Gdynia rlz
Karma: 3
elosz ;]

1 2 3 ;] teraz grasz 3 ligowy :7

Wiec ja jkos siwrzynka na tej scenie, roczek ;], :D nie mam niestety poroownania do innych edycji ale powiem ze ta liga jest zajebista >!<
W nasyzch meczach nie bylo zadnych jazd laman regoolaminoo itp wiec sie nie wypoiem na ten temat...

Co do 3 ligi...
Faktycznie po3bna byla bo ile klanow sie wykrooszylo ;] i troche pojebalo sie w kolejkach mecz na 2 tygodnie ;]
Dupa w 3 lidze byla jedna czasami zbyt lekcewarzace podejscie co do sedziowania opisoow itp ( ogoolnie )

Transwery...
Nom troche lipa ze raz na pol ligi mozna cos zmienic...
Moze tak w polowie poloowki ligi w polowie i polowie 2 polowki :D z zachowaniem tego ze z rozpadnietych klanow albo tych co zrezygnowali nie mzona wpsiac ;]

Bracia :D
Wtajemniczeni wiedza o co kaman :D Jakies rozwiazanie co do braci;] ze brat gra za grata :D albo siostra za brata i odwrotnie :}~

Ogoolnie wiedze wiekszosc + i jest prze ze sa ludzie co sie tak oddaja tej scenie >!<

Wogoole wielkie thx za cos takiego :)))

Bleh ide na sniadanko jak cos mi sie przypomni to dopisze O:}

_________________
www.fb.com/ddrpl


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2005, o 20:05 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
Obiektywnie patrzac na to nie bylo zle ale... no wlasnie.

Tak jak hamster wspomnial niestety zaangazowanie wszystkich adminow nie bylo takie jakie oczekiwalismy, moral z tego taki ze osobe doswiadczone i ktore od lat sie tym zajmuja nie maja niestety tyle czasu ile powinni miec na zajmowanie sie liga, a nowe twarze wsrod adminow sa ambitne, duzo meczy chetnie sedziuja itd.

Regulamin... mysle ze tutaj tez trzeba pare rzeczy pozmieniac, ale wiadomo ze uczymy sie na bledach i mysle ze w nastepnej edycji niedociagniecia ktore wyszly na jaw teraz bedzie mozna zminimalizowac.

Co do samych kar no to jest raczej wielki lol, przeciez nie bedziemy pisac w regualminie jaka jest kara dla gracza ktory dal sobie break w czasie meczu (czyt. maszex), takich spraw nie da sie wszystkich wymienic i nie da sie sprecyzowac jaka jest kara za dany czyn mozna tylko ogolnikowo to rozpisac dlatego zawsze ludzie beda miec pretensje do organizatorow w sprawie decyzji i rodzaju kary zastosowanej w konkretnych przypadkach.

System dwurundowy mysle jak najbardziej sie sprawdzil.

Transfery... to chyba najbardziej skomplikowana sprawa w tym wszystkim, dalej uwazam ze nie powinny miec miejsca transfery na widzi mi sie, mozna co najwyzej troche zlagodzic ten przepis ze np. po rundzie jesiennej mozna zrobic ograniczona ilosc transferow ale za to mozna transferowac graczy ktorzy rozegrali dowolna ilosc spotkan...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2005, o 20:48 
Cukierkowy

Dołączył(a): 8 kwi 2003, o 21:27
Posty: 172
Lokalizacja: Lubo
Karma: 0
system 2 rundowy - świetna sprawa, do tego podział na 3 ligi gdzie walki toczyły sie bardzo zacięcie.

Szkoda podsumowań kolejek bo tez były fajną sprawą, ale do tego potrzeba więcej ambitnych osób niz 1 hamster, to samo się tyczy sędziowania. Na następną edycje warto przyjmować nowych nawet mało znanych sędziów (przykładem może być vacek który sie bardzo zaangażował)

Ostatnią sprawą do której której chce się przykleić to shotcast a dokładniej wczorajsza audycja, to jakieś jaja były, nie mówie tutaj o pozdrowieniach dla pfh ale o pojeździe totalnym na BoD, nie rozumiem hamster jak mogleś na coś takiego pozwolić, chciałeś prowadzić dość profesjonalną lige, a ten shoutcast ją wczoraj zbłaźnił. Ja rozumiem ze można kogoś nie lubić, ale szopke to można odpierdalać na irc a nie w mediach tym bardziej ze imo exe sporo dla ligi robił.

_________________
Piwo nie powie Ci "Id


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2005, o 21:02 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
hamster raczej z tym shoutcastem nie ma nic wspolnego i to raczej ja tutaj zawinilem, wczoraj marl i zenon z leksza przesadzili dlatego tez nie umiescilem mp3 w raporcie meczu...
Troche tez to zle odebrales, tak naprawde zenon bardzo lubi bod, on tak wyraza swoje uczucia :D
Mimo wszystko nie powinno miec takie cos miejsca i postaram sie juz do tego nie dopuscic.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2005, o 21:07 
Luzny kolezka

Dołączył(a): 23 wrz 2002, o 12:35
Posty: 401
Lokalizacja: Wroc
Karma: 0
to byl szołtkast satyryczny :D - specjalny odcinek. osobiscie wole luzne przemyslenia niz pierdolenie, ze wlasnie exe wzial quada i nie udalo mu sie nikogo sfragowac.

[-]
regulamin
system kar

[+-]
1 liga jest troszku zroznicowana. graja leet klany z niezlym skillem, ktore miazdza reszte, a te gorsze ekipy nie sa wstanie nawiazac wyrownanej walki. na pewno nie pasuja tu agl i sng. moze nawet nb. moim zdaniem nalezy nad tym pomyslec, co zrobic z klanami ktore chca miec fun z gry a nie robic, jako chlopcy do bicia ;D

_________________
= GG = 344779 =
http://www.quake2.hk.pl


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2005, o 21:20 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
no wiadomo, ze shoutcast nadawany w ten sposob jest bardziej atrakcyjny i zabawny jednak nie mozna przesadzac i obrazac tak kogos jak wczoraj nawet w zartach :D Co innego zawirowania na progu przy wybiciu rossa :D a co innego to co bylo wczoraj, trzeba znac pewne granice :)

Co do kar musza byc i maja byc surowe, albo robimy profesjonalnie lige albo akceptujemy przekrety jakich nie malo bylo rowniez w tej edycji mimo konsekwentnych kar.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2005, o 21:21 
Naczelna zrzeda sceny Q2/Q4
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 20:29
Posty: 1691
Lokalizacja: stolyca
Karma: 25
$this->bbcode_second_pass_quote('kisiu', '.').hamster jak mogleś na coś takiego pozwolić, ..ł.


na ten choutcast nie mam zadnego wplywu, jak pisal urbasek za to odpowiada On ... narazie
_________________
Niech kołowrotek będzie z wami!


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2005, o 22:09 

Karma: 0
plusy

+system 2rundowy aczkolwiek teraz juz to sie dluzy
+pomysl z 3 liga (bardzo wyrownana)
+odpowiedzialnosc klanow z 2 ligi (chyba obylo sie bez rozpadow)
+fajne klikanie [;

minusy

-chaotyczna praca skryptu ;)
-zapierdalanie ciagle za adminami (wielmozni organizatorzy nie raczyli odezwac sie na ircu/gg nawet proszac ich wczesniej o adma)i sedziowanie bez admina
-zachowanie niektorych graczy
-transfery (5 map max :/ )

liga fajna byla jest i bedzie. AMEN ;)


Góra
   
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2005, o 22:36 
dzionsla cien

Dołączył(a): 5 maja 2003, o 10:11
Posty: 4122
Lokalizacja: Gliwice
Karma: 118
$this->bbcode_second_pass_quote('gx-300', '
')-chaotyczna praca skryptu


hm? nie rozumiem, mozesz to sprecyzowac?

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2005, o 22:59 
Mlodziezowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2004, o 22:10
Posty: 314
Lokalizacja: Warszawa
Karma: 7
Kisiu, rozumiem ze zostaly w tym momencie obrazone twoje ucucia. Choc nie mialem tego w planach to...przepraszam jesli cie to urazilo. Nie mialem w zamiarach bynajmniej oczernianie kogos wiec jezeli komus ta audycja nie podobala sie/obrazila czyjes uczucia/przekonania - to przepraszam tych ludzi.

Odpowiedzialnosci nie ponosi ani hamster ani urbasek. Jesli ktos ma pretensje/opinie/uwagi w tej sprawie - kieruje do mnie.

_________________
Your Blue Room


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2005, o 23:44 
Naczelna zrzeda sceny Q2/Q4
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 20:29
Posty: 1691
Lokalizacja: stolyca
Karma: 25
PISZCIE TAKZE SWOJE SUGESTIE CO I JAK POWINNO WYGLADAC WG WAS I CO BYSCIE DODALI ODJELI

czesc sugesti postaram sie ujac w nowym reg/planach na nastapna edycje

_________________
Niech kołowrotek będzie z wami!


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2005, o 23:46 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 18:47
Posty: 1966
Lokalizacja: Grajewo
Karma: 30
$this->bbcode_second_pass_quote('urbasek', '
')Transfery... to chyba najbardziej skomplikowana sprawa w tym wszystkim, dalej uwazam ze nie powinny miec miejsca transfery na widzi mi sie, mozna co najwyzej troche zlagodzic ten przepis ze np. po rundzie jesiennej mozna zrobic ograniczona ilosc transferow ale za to mozna transferowac graczy ktorzy rozegrali dowolna ilosc spotkan...


byloby fajniej.

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lut 2005, o 02:53 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 23:26
Posty: 3116
Lokalizacja: Poznan
Karma: 21
imo jedno okno transferowe i z tymi ograniczeniami (5 map, 3 graczy) bylo bardzo dobre. Pierdoli mnie to, ze w klanach sa ludzie ktorzy graja kilka dni i przestaja, albo co kilka dni maja ochote grac gdzies indziej. Przynajmniej jakas dyscyplina jest wymagana.

btw. przy edycji skladow podczas okna transferowego zjebaly sie statsy graczow, gdy ktos zostal wymieniony przez innego zawodnika. Wtedy jego poprzednie mecze sa na konto nowego zawodnika.

_________________
The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn't exist


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lut 2005, o 02:58 
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2002, o 23:26
Posty: 3116
Lokalizacja: Poznan
Karma: 21
Patrzcie jestem nostradamus

za 20 minut hamer napisze
Liga ogolnie 1 klasa

pluszy:
+ doskonała organizacja
+ duze zaangazowanie świeżych peopli
+ 3 ligi
+ Szołkasty
itp.


a za godzine urbasek napisze, ze odbanuje faze i ten zrobi nowa lige.


SLABO? moge sterowac waszymi mozgami z mojego komputera.

_________________
The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn't exist


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lut 2005, o 03:19 
Kozak

Dołączył(a): 25 lut 2003, o 17:20
Posty: 2346
Lokalizacja: Centrum wszechswiata
Karma: 0
Liga ogolnie 1 klasa

pluszy:
+ doskonała organizacja
+ duze zaangazowanie świeżych peopli
+ 3 ligi
+ Szołkasty

Minuszy:
- TYLKO 1 okno transferowe !!!!!! OMG NIEPRZEBOLEJE TEGO WESCIE SIE W KONCU PRZELAMCIE I DAJCIE NP 3 OTWARCIA TRANSFEROWE NA CAŁA LIGE TAK JAK TO PRZEDSTAWIL BODAJZE TRAB !!!!!!!!
- no jeszcze jedym minusem jest calkowite zdominowanie sceny przez jedna lige mojim zdaniem powinny byc 2 ligi ! (nie wiem czy tylko ja czy tez nie ale odczuwam jakis niedosyt 3 mecze na cały tydzien ?? kicha niektorzy zapewne odpowiedza "umow sie na pcv" czy cos takiego ale niektore klany słabo do tego podchodza: umawiamy sie ok ok nadchodzi moment spotkania fiu fiu sorry nie ma składu moze jutro :])
- dopisze jeszcze pozniej pare minusow narazie nie kce mi sie :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
katalog stron controlwebs.pl i www.netcatalog.pl zaprasza